Препоръчайте ми..

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Препоръчайте ми..

Post by Drizzt Do`Urden » Thu Jul 31, 2008 3:02 am

не видях да има тема за препоръки, за т'ва ще пиша в нова..

Гледат ми се някакви исторически филми, нещо с рицари :shock: От рода на Смело сърце, може и нещо по-фантастично, като Първият рицар :?
Както и нещо на тематика WW2.. но да не е някоя сълзлива драма ;) Или филм, в който американците изкарват войната на гърба си :D
Т'ва е, чакам предложения 8-)
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Thu Jul 31, 2008 9:42 am

Първото, което ми идва на ум, е режисьорската версия на Kingdom of Heaven - наблягам на режисьорската версия, защото се оказа, че е направо различен филм, от това, което бяха пуснали по кината.

Относно малко по-късен период, може да погледнеш две телевизионни продукции: Henry VIII и The Tudors - на мен лично ми харесва повече първата, която е на BBC и е в две части, докато второто е сериал, но той също има много почитатели, включително и в този форум :) За същия период, задължителен филм е Elizabeth, както и продължението му, Elizabeth: The Golden Age, макар и не толкова добро, колкото първия филм.

В тази връзка се сетих, един много хубав френски филм, La Reine Margot ("Кралица Марго"). Още нещо, малко странично от периода, от който ти се интересуваш, но много добър филм - The Mission.

За Втората световна война, много горещо препоръчвам мини-сериите на HBO, Band of Brothers. Поне за мен, това е един от най-добрите опити да се представи войната, и въпреки че по принцип мини-сериалът е положително настроен към американците, същевременно е доста честен и не скрива и неприятните неща. Един поглед и от другата страна, Звезда, по-съвременен руски филм по темата. Ако искаш класики, ето една - All Quiet on the Western Front, или The Young Lions. И последно, ето и един немски опит по темата (понеже по принцип немските филми за тази война са малко) - Der Untergang.

Мисля, че това стига за начало, макар че сигурно още хора могат да дадат предложения.
This signature is not yet rated

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu Jul 31, 2008 10:20 am

Може да пробаш с "The flags of our fathers" ако не си го гледал.
Както и с "Писма от Иводжима" (немам идея така ли точно се пишеше).
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Jul 31, 2008 11:11 am

zhivik wrote:Първото, което ми идва на ум, е режисьорската версия на Kingdom of Heaven - наблягам на режисьорската версия, защото се оказа, че е направо различен филм, от това, което бяха пуснали по кината.
Абсолютно. Който е гледал само старата, да поправи грешката, докато може.

"Спартак", въпреки че е на петдесет години. Заслужава си.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Jul 31, 2008 11:38 am

За Втората световна - сещам се за "Пианистът" и "Империя на слънцето". Но и двата не се занимават пряко с бойни действия, а показват лични истории по време на войната - така че ако търсиш нещо с боеве, не са подходящи :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Dwight
Misting
Posts: 257
Joined: Mon Aug 20, 2007 7:24 pm

Post by Dwight » Thu Jul 31, 2008 12:47 pm

Ако ти се гледа нещо за рицари пробвай с някой филм по Хенрих Сенкевич- "С огън и меч", "Потоп", "Пан Володиовски" или "Кръстоносци". А за Втората световна се сещам за един гениален филм, ама не знам дали се намира- "Сталинград" от 1993 на режисьора Джоузеф Вилсмайер (Joseph Vilsmaier).
If we did not have bad luck, we would not have luck at all.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Thu Jul 31, 2008 1:13 pm

Кръстоносци! Тва е филма, заради който пуснах темата. Понеже се оказа, че няма никаква възможност да го намеря реших да попитам за други подобни с които да се утеша :?
П.С. На останалите също мерси, повечето съм ги гледал, но които не съм бързо ще наваксам! :)
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Thu Aug 07, 2008 3:55 pm

Бих препоръчала една класика в жанра на военните филми: "Aguirre, the Wrath of God". Честно казано не прилича на типичния военен филм като такъв и определено си струва да се види (поне според мен). :)

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 65 guests