Реакциите в Кино

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Реакциите в Кино

Post by Silver » Fri Jul 25, 2008 5:29 pm

Смятах да не се обаждам повече в този форум, но все пак, тъй като проследих какво се случи със Скротум (и преди - с омразното същество Шайхири), и намирам цялата история за тотално pathetic... айде, още един пост. :)

Хора, просто се погледнете - толкова ли ви е трудно? Идва някакъв рандъм пич, чиято единствена цел е очевидно да се забавлява. Пише остри коментари за глупавите филми, които е гледал (ами да - глупави и детски и малоумни са, нищо не можете да направите срещу това). Вие му се връзвате - омг, в кой клас си, на колко си години, ма как можа да кажеш тия неща за Уил Смит и пр. Той вижда, че скачате като ужилени когато някой малко по-остро се изкаже срещу нещо, което харесвате и вероятно му е станало още по-забвано да поства предимно за филми, които тук масово се харесват, а той съвсем честно намира за тъпи. Смъртоносно прегрешение, бе - "омг, той ни провокира"! Ами да, който и външен човек да дойде и да ви види реакцията, на секундата ще му се прииска да ви провокира, просто сами си го просите. (Morwen, ще ти отговоря на въпроса от другия топик - Скротум в момента необезпокоявано си поства на WS, и никой там не се е почувствал обиден или с накърнен интелект.)

Не искам да съм защитник на Скротума, но в нито един свой пост той не е нападнал открито някого. Всичките му постове са откровено майтапчийски - като на най-обикновен зрител, на места наивни, на места точни... с всеки е така. Обаче винаги вашата реакция е била на негова нападка по отношение на филм, който коментира. Иронията е, че ако ви зачеша ревютата в списанието мога да намеря десетки... стотици примери за неща, казани по повод филми по подобен на Скротума начин. Честно, след като видях масовата реакция срещу Беоулф например на тоя форум (която беше изцяло подчинена единствено на овърхайпа на Шайхири и куцо и сакато намразиха филма, колкото да му са контра), ми се искаше да се регна и кротко да ви обясня къде грешите, но ми стана ясно, че няма смисъл, както вероятно няма смисъл и сега. Ето обаче, вземете пример:
Начи, филмът е зле. Не е ЗЛЕ-зле, но е "нищо особено"-зле с елементи на лека нелепост.

Тежката нелепост, бтв, е в твърдението на Шайхири, че в него имало сатира на героизма. НЯМА. Има си стандартния 300-героизъм, просто не толкова кичозен.

Визията е кошмарна. Страхотно детайлна и реалистична на ниво фон, не отричам, и средняшки детайлна и кривогледа на ниво герои. Единственият перфектно направен визуално образ е Беоулф, всички други са пръчкави от тук до края на света. Анджелина през половината време изглежда страхотно, през другата прилича на необръснат травестит. Конете са жалки, движенията по време на езда - кат на Принц Чарминг в Шрек. Споменатият през половината време очаквах да изскочи в цялата си зелена прелест, особено в началните сцени с Хротгаровата зала...

Историята е тривийка. Да, като за хора, очакващи 300-2, сигурно ще е откровение, а има и някой и друг хубав диалог, както и една-две наистина въздействащи сцени, но всъщност не е нищо особено, а като за Геймън е откровена боза.

Сори, следващия път явно, а Земекис с визуалните си чикии мое да ми го фофти.

Едит: А, има един-два приятни музикални момента, но за съжаление на финалните надписи се оказват част от песен ала Бритни Спиърс
Искам само да ви попитам, примерно аз като юзър в този форум, който намира болднатото за ОЧЕВИДНА провокация (и ако трябва да съм субективен - за тотална неадекватност) имам ли правото да искам администраторът на този форум да се самобанне? Не. Усещате ли всичко накъде води? Към заменяне на всички ваши правила на следните:

1) Админите имат право да говорят каквото, когато и както си поискат, тъй като това е нашия сайт, ние го плащаме и т.н.

2) Юзърите имат право да се изразяват остро за нещо, само ако модераторите са на същото мнение (пояснявам: след като нарекат Хеърспрей гейски, а Аз съм Легенда американизирано клише - следва бан; НО имат право да наричат Беоулф визуална земекисова чикия, а Анджелина Джоли - приличаща на небръснат травестит, защото това е мнението на администратора).

Всичко води до това, както и да го врътнете и колкото и да се заблуждавате, че бановете ви са много аргументирани. Не може да изисквате от юзърите си да правят нещо, с което вие не се съобразявате. Разберете, това е форум - цветистият език е същността на форумното общуване. Роланд не е изплющял всичко това отгоре, защото го мисли (дори да го мисли, има хиляди много по-нормални начини да каже човек, че Беоулф има пробелми с анимацията), той го е написал, защото така ще покаже остроумност, мнението му ще направи впечатление на някого, ще предизвика коментар и пр. Същото направи и Скротум. Никой, просто го разберете - никой нормален човек не би могъл да се върже, да се обиди или да се провокира от подобни постове. Все едно сега аз сега да се фръцна на Роланд, след като смятам, че тотално не е уцелил лодката с Беоулф (и с какво ли още не, напоследък). От всички възможни подходи спрямо Скроум вие избрахте най-глупавия и най-лесния за вас.

Много пъти съм се чудел дали да не се регистрирам тук и да си поствам нормално, като на WS, но в момента, в който зачета повече, просто ми се отщява. Не се обиждайте, но за външния човек изглеждате като някаква затворена групичка от хора с почти еднакъв начин на мислене, които практически са се изолирали тук, защото са неспособни да се справят с авторитет (тук, плс, не се хващайте за директното значение на думата - имам предвид източник на мнение по произволен въпрос), идващ извън тази група, и който не могат да контролират. И това изобщо не го казвам като обида за интелекта ви - просто това е, което предпочитате, така ви е по-лесно. Също, не мислете, че е само мое мнение.

Едва ли ще поствам повече (особено извън тази тема, която нарочно отделих, за да не се мажат другите), вероятно дори съм на границата (или отвърд границите, не знам вече къде са) на санкциониране. Вроятно трябва да сте разбрали и колко би ми запукало от евентуален бан. Просто се замислете, погледнете се малко отстрани и оставете на хората малко свобода. И на вас, и на тях ще им е много по-интересно тук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jul 25, 2008 5:45 pm

Оф, да беше прочел и някой друг освен Скротума и админа.
Да, всеки има някакви престъпващи известни граници постове. Когато обаче всичките му постове са такива, то той очевидно не иска да общува, а само да се заяжда. А целта на форумите всъщност е общуването. Нещо повече, той пише "саркастични" постове (визирам ревюто му за спортната комедия), в които не вярва само и само да предизвика спор и скандал. Е, няма защо.

Нека ти го обясня по друг начин. Форумите не са булевард Руски. Където всеки може да си говори каквото си иска, да прави каквото му харесва и т.н., стига да не тръгне гол и да си го размахва, примерно. Форумите са нещо като къщата (или общежитието) на членовете и създателите на тоя форум. И когато някой ти дойде в къщи само и единствено, за да ти обяснява колко не си прав и колко е боклук това дето го харесваш (при това с очевидно преиначени аргументи) - ми просто ти не го пускаш у вас.

И нека ти обясня разликата между това което ти си болднал и постовете на Скротум. В тези неща се казва общо взето "има лоша визия, тъпа история, режисурата не става". В постовете на Скротум се казва "лошо е, срамно е да го гледаш, става за гледане само от гейове" Малце разлика има, нали?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jul 25, 2008 5:55 pm

и Морви му се върза. Защо никой не прави като мене- тотал игнор и човека или почва нормално или се отказва само от форума.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Jul 25, 2008 5:58 pm

Morwen, как можа?

Първо - прочел съм доста повече постове тук и ви познавам доста по-добре, отколкото можеш да знаеш. Плс, не отклонявай темата.

Второ - ти НЯМА как да знаеш дали Скротум всъщност не мисли всяко едно нещо, което е пуснал за "спортната комедия" (и за всичко друго). Аз примерно знам, че това е искреното му мнение за всички филми, защото не го е пуснал само тук, т.е. точно ти не си му екстремно важна, no offense. :)

Трето - за булевард Руски. Да, нямаше нужда от това, прочети ми пак поста, плс, особено с това за новите правила.

И последно - това, с което оправдаваш поста на Роланд за Беоулф е просто нелепо. Сигурен съм, че това го виждаш не само ти, но и останалите. Роланд ме е нарекъл "харесващ небръснати травестити" тук, точно толкова, колкото Скротум ви е нарекъл "гейове или глупави американци" там.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Fri Jul 25, 2008 6:27 pm

първо: ++ на каквото Silver каза :) не съм 100% съгласен, но е казал много верни неща - още един път напомни защо не пиша редовно във филмовата секция, въпреки че ги гледам тези филми и имам желание да ги коментирам. Писнало ми е да гледам как едни и същи хора се заяждат за глупости и им се прощава защото са тук от доста време или са администратори тук. Не се обиждай Рол, имам право на лично мнение, а ти прекаляваш напоследък.

Ще помоля да не пълните и тази тема със заяждания. Силвър просто се опитва да обясни спокойно и човешки нещо, което му е направило неприятно впечатление. Или не приемате критика?

Silver - пиши спокойно - не сме чак толкова зло общество :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Fri Jul 25, 2008 7:16 pm

Хайде и от мен една усмивка за Silver :D . Има нещо вярно в това, че всеки от нас си е позволявал доста крайни мнения, вярно е и че или това е приемливо за всяко такова, или не е за никое.

Всеки, ама абсолютно всеки има правото да харесва или не някого, всеки има правото да е съгласен или не с дадено мнение. От няма и година пиша тук и си давам сметка, че това, което ще напиша няма да се хареса на всички, но мисля, че ШД форумът следва да реши накъде върви - към публичен и отворен за всякакви мнения ФОРУМ или към елитарен клуб за малцина избрани, другите са добре дошли да ни "слушат" великите постове, да се съгласяват с изказаните мнения, или просто да бъдат банвани. Не говоря за постове, съдържащи явни обиди, провокацията обаче е по-трудно доказуема и следва да е доста по-категорична, за да бъде повод за гонене.

Повярвайте ми, пиша това с най-добри намерения и най-приятелско отношение. Покрай работата ми съм писала в доста кино-форуми, в които само заради позицията, която заемам или заради мнението ми за интернет пиратството например, съм била наричана как ли не. Тези постове никой не ги е трил и никога и през ум не ми е минавало да искам това. Не се ли поувличаме малко тук? :wink:

Пак, лично мнение :lol:
VMITW!

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Fri Jul 25, 2008 8:07 pm

Абе и на мен ми направи впечатление, че нещо много бързо всички се настроиха против Скротума. Шайхири, който беше несъмнено много по-провокативен, го търпяхте повече от година, а сега се нахвърлихте изведнъж на един новак, който явно просто още не се е ориентирал съвсем. И вместо да го насочите с дружески забележки, започнахте да му отговаряте предимно с насрещни сарказми и заяждания. Някои от вас явно се почувстваха лично засегнати, че той критикува техни любими филми. Покажете малко повече толерантност, хора!
Заповядайте в Клуб за фантастика и фентъзи "Соларис" - гр. Пловдив

Събираме се всеки петък от 18:00 пред книжарница "Литера" на Джумаята.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jul 25, 2008 8:25 pm

Пък мен оня откровено ме дразнеше. И се взимаше насериозно, горкият сигурно наистина се мисли за способен критик, ма нещо не му се получава. Нищо против претенциите на хората, стига да имат покритие.

Принципно е адски досадно във форум да се пускат последователни критични ревюта, особено ако са дълги, с много отрицателна критика и лошо чувство за хумор. Има си разни медии за това, форумът е за по-непринудена комуникация и за разни по-персонализирани НЕАБСОЛЮТНИ мнения (на мен, ми, според мен и т.н.). И когато едно лице системно пуска постове тип Скротум, просто почва да дразни. Няма лошо да се вживява в ролята на някъф авторитет, ма нека се докаже пред форумната общественост като такъв най-напред. А така - вчера се регнах, днес ще ви обясня като на простосмъртни какъв кино-господ съм - аре не, а?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Jul 25, 2008 8:33 pm

Хм, тук просто наблюдаваме на живо потвърждението на поговорката "покрай сухото гори и мокрото". Тоест, покрай Шайкури и Скротума си го отнесе. Та така, съгласна съм в много отношения със Силвъра, изключая "Поларния експрес". :D То, че Скротумът се вземаше насериозно е факт, ама кой от нас не се смята за крайното и дефинитивно кристализирало мнение на Вселената? Мен квот не ме кефи и просто не се занимавам с него. Не е като да беше Шайкури, който ако забележи, че някой не се занимава с него и прави всичко възможно, за да поправи този дефект. Ми не му харесал Хеърспрея, кво да правим сега? На мен ми хареса, знам, че не съм гей и смятам, че всичко е наред. Приех Скротум за доказателство на тезата, че природата празни пространства не търпи и след като видях, че човекът не търси нарочно заяждане с тоя и оня реших, че на света има достатъчно място за всички ни. Какво толкоз.

Силвър, аз лично ще се радвам ако пишеш тук, само това искам да кажа. И ето ти и още един плюс и от мен :) +
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Fri Jul 25, 2008 9:25 pm

Откакто пиша в този форум, доста често съм бил на собствено/различно мнение:
по въпроси, свързани с религията (когато всички админи са били от другата страна на барикадата), във форума за музика съм обвинявал метълистите (пак почти всички, пишещи) в нетолерантност, грубост и тесногръдие, също доста сме се разправяли и по политически въпроси (между другото все доста противопоставящи и сериозни теми), но никога нито съм била бан-ван, нито съм се чувствал заплашен от бан - обикновено са се заформяли доста интересни и пикантни дискусии.

Аз само ще споделя моето лично мнение по въпроса, защото наблюдавах ситуацията, но не съм се включвал с постове.

Господинът (Scrotum) определено има проблеми с нормалното общуване и определено се държи инфантилно. Хич не ми се нрави подобно "проповедническо" поведение. Предполагам всеки пост, който напише, го поства в още няколко форума, където се изживява като местния кино-гений. Няма отношение към нищо, което преди се е говорило и коментирало. Просто "изаква" някой дълъг, жлъчен, псевдо-хумористично-саркастичен, обиден и доста скучен пост и очаква да размъти емоциите и всичко да се завърти около него. С други думи липсва интерактивност, липсва и общуване - има просто дистанцирано, самоцелно и ненужно поучение.

Когато човек идва за първи път в даден форум, той може да започне с едно обикновено запознаване с останалите, да сподели какви интереси има, с какво се занимава, да подхвърли някой добронамерен коментар/съвет/критика относно списанието. Да се включи по нормален начин в някоя дискусия. Да си изгради някакъв авторитет, имидж и да започне да споделя мнения, да обсъжда, да разговаря, а не да се направи на интересен, да прескочи всички тези стъпки и просто да започне да плюе де що има, което хората са харесали като намеква, че са малоумни. Това е невъзпитано, грубо и детинско, а освен всичко друго и неефективно ако защитаваш някаква позиция.

НО

това пък не означава, че трябва да бъде баннат. Някои се опитваха да говорят с него (Моридин, мисля) и добре се справяха. Има два варианта:
1. Тотален игнор, докато или спре да проповядва или се научи как се говори нормално с възпитани, интелигентни хора.
2. Опити за нормална комуникация, инициирани от останалите.
Аз лично реших, че ще се придържам към игнориращите, засега.

Значи жалко е, че покрай такива като него и други могат да се откажат да пишат. Още по-жалко е, че той всъщност не осъзнава къде му е проблема. И все пак по-добре да има разнообразни мнения, били те и не-поднесени по най-добрия начин, отколкото въобще да липсват. Така че моето мнение е, в крайна сметка, да се премахне бана, а колебаещите се да заповядат, за да се убедят, че не е толкова хищно и страшно тва място. Иначе аз отдавна щях да съм се изнесъл/ да съм бил изхвърлен с парцалите :D
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Jul 25, 2008 10:42 pm

Амелия, много е иронично това, което казваш. Ще ти обясня с какво: ироничното е в това, че си модераторка (ако не се лъжа) на може би най-вземащото се насериозно комюнити цялото БГ нет пространство. И нетърпимостта към всяко отклонение от наложената норма на "сериозност" (при новите юзъри де, защото част от старите се държат откровено несериозно) е следвствие от това.

От всичко, което Скротум е написал пределно ясно си личи, не се взема насериозно, не се има за критик (това пък как ти хрумна?), няма и помен от "авторитетност", просто си пуска рандъм мислите за разни куци филми. Къде късо, къде описателно, къде с хумор, къде с тоалетен такъв... в интерес на истината всеки негов пост го виждам като някаква полу-пародия на сериозното писане на ревюта, които някои хора тук практикуват. В интерес на истината, съмнявам се това да му е цел (и изобщо да има някаква особена цел на този форум), но на мен ми беше забавно в този смисъл.

Разбирам, че на вас няма как да ви е забавно, но просто си избий от главата тези глупости за "кино-господ" и "доказателства пред форумната общественост", защото в опитите да рационализираш негативното отношение ставаш смешна, извинявай, че го казвам директно.

Btw, забелязвате ли какво става по-горе - всеки се извинява като за световно... да не нарани нечии чувства. Тука е като някакъв стъклен свят - едно погрешно движение и цял живот смърт.


Super M, за теб се отнася същото. В постовете на Скротум виждаш неща, които или не съществуват (проповеднически тон, самопровъзгласена кино-гениалност) или преувеличаваш жлъчността и саркастичността (които в интерес на истината намирам за умерени, предвид това, за кои филми е писал досега). Разбира се, твое право е да ги намираш и за скучни и псевдо-хумористични, но всеки с вкуса си - на някой може да му са скучни ревютата на Роланд и компания примерно. :)

Всички предложения, които даваш какво трябва да направи един юзър при влизането си тук са много трогателни, разбира се, но това не е продиктувано от някаква необходимост, а от факта, че по някакъв начин трябва да си оправдаеш твърдо негативното отношение. Съжалявам, това не е в правилната посока.
Просто "изаква" някой дълъг, жлъчен, псевдо-хумористично-саркастичен, обиден и доста скучен пост и очаква да размъти емоциите и всичко да се завърти около него.
Разбираш ли как някой друг може да съотнесе това изречение към написаното от Роланд по-горе или да го нарисувам?

И тази тема не я пуснах с целта да се гласува за или против махането на бана на Скротум. Пуснах я за да се опитате за момент да видите колко абсурдно изглежда отстрани цялото това "държане на нещата под контрол", в корена на което реално е паническия страх от загуба на авторитетност. Когато тук се появи човек, който я оспорва (дори по смешния начин, по който Скротум го направи), най-бързия и ефективен начин е проблемът да бъде отрязан с някакви измислени обяснения за провокативност, неадекватност и пр.

Марфа, не, едва ли. Знаеш добре, че ако започна да говоря както обикновено, банът ще е най-малкото, което може да ми се случи. Като казах, че ви познавам добре, не се изхвърлях. :) Btw, странно, имам се за по-остро критикуващ филмите от Скротума примерно, но пък 7 години на WS и преди това на GW, че и на езборда, стискат зъби и ме търпят. Изроди. :lol:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jul 25, 2008 10:47 pm

Aaand here weee goooo agaaaain :popcorn:
:ninja:

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Fri Jul 25, 2008 10:48 pm

Silver wrote:Първо - прочел съм доста повече постове тук и ви познавам доста по-добре, отколкото можеш да знаеш. Плс, не отклонявай темата.
А на бас, че не ми знаеш любимия цвят.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jul 25, 2008 10:49 pm

Пич, колко жалко, че не се взимам насериозно колкото теб и разни анатомични части и няма да ти отговоря с цял пост-чаршаф, нали? :lol:

И съм модератор на Аниме форума, не те знам за какво комюнити говориш.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jul 25, 2008 10:51 pm

само аз ли не знам WS и GW какво че постоянно ги споменавате ?
b.t.w. От моя гледна точка- аз почнах на нож с критикуващи постове в началото но все пак спазвах някакъв тон на разговора и никой никога не ме плашил с рестрикции, лични предупреждения, нито пък са ми трили пост. Всичко зависи от това КАК си поднасяш комуникацията а не какво критикуваш. Много често сме били в опозиция по дадена тема с админи и модератори и това никога не ме е спирало или пък някой е възползвал от власта си за да се наложи.
Last edited by RRSunknown on Fri Jul 25, 2008 10:56 pm, edited 2 times in total.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 108 guests