Ханкок

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!

Любима Уил Смит екшън фантастика ТМ?

Independence Day
8
20%
Men in Black
19
46%
Wild Wild West
0
No votes
I, Robot
5
12%
I Am Legend
6
15%
Мразим го тоа
3
7%
 
Total votes: 41

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jul 21, 2008 5:26 pm

@Скротум: мненията ти са провокативни и изпъстрени с обидни думи, ако и не към пишещите тук, но пък в големи количества към харесалите филмите, които плюеш. Което индиректно води и до пишещите тук. Тъй като не те познавам и не е ясно дали го правиш с цел провокация или просто с цел да си интересен с тези резки мнения, засега имаше само предупреждение, нали така? Въпросът е, че с тези остроумици можеш да блеснеш пред малко по-ниска възрастово аудитория.

От своя страна постът на Бая, макар и заядлив, не е особено обиден.

Призовавам и нея да не задълбава, и теб да посмекчиш тона.

Не го приемай като недоброжелателност :) За мен като админ би било най-добре всичко да е на шест за всички. За целта трябва да се правят известни компромиси и не е лошо в този ред на мисли да прецениш и сам доколкото постовете ти са ОТКРОВЕНО обидни за част от хората тук, които наричаш, цитирам: "[почитатели на] детско фентъзи за умствено изостанали", "[с потребности на] обезверения среден американец" и "средния американски консуматор", както и "разумни на пръв поглед индивидуали ...[изпадащи в] в състояние на телешки прехлас".

С други думи, ако ще пишеш с толкова рязък тон, поне кажи отпред едно "мнението ми е крайно, не ангажирам никого с него, обикновено съм по-добро същество" или нещо от сорта, тълкувай свободно.
This is it. Ground zero.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Mon Jul 21, 2008 5:33 pm

Да шефе, слушам!! :blush:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Skrotum
Commoner
Posts: 39
Joined: Wed Jul 16, 2008 5:47 pm
Location: Global village

Post by Skrotum » Mon Jul 21, 2008 5:46 pm

Не мисля, че всеки човек, който постне очевидно лично мнение за някой филм трябва изрично да указва, че мнението му е лично негово, и е крайно, и не ангажира никого с него. Това се подразбира от само себе си, тъй като 99.9% от постващите правят точно това - изразяват собственото си мнение.
Повярвай, в момента, в който реша да изразя нечие чуждо мнение, вместо моето, ти ще си първия който ще разбере за това.
Фактът, че сте започнали да се идентифицирате с "обидите" из постовете ми не би трябвало да е проблем на моя изказ - аз съвсем честно си мисля, че Хенкок просто е глупав филм за глупави американци. Абсурдно е да се твърди, че искам да нарека някой тук глупав американец.
Имам странното чувство, че вие осъзнавате колко тъп и зле скроен филм е Хенкок, но като изход от вътрешния ви конфликт с естетическите ви критерии, които временно са си взели почивка, вие си го изкарвате на човек, който ви посочва очевидните недостатъци на филма,макар и малко по-остро (но очевидно добронамерено). По-правилния начин на действие във вашия случай би бил да ми докажете с примери защо Хенкок *не* е "детското фентъзи за умствено изостанали".
С респект,
Скротум.
Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин. - "Конституция на Република България"

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jul 21, 2008 5:56 pm

А защо трябва да ти го доказваме, след като ти го сервираш наготово?
Ето, Роланд смята, че филмът е за него. Той не е умствено изостанал. Глей, как го доказахме. Като формулираш такива твърдения, не можеш да очакваш конструктивно обсъждане.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jul 21, 2008 5:59 pm

Първо, нека не говорим за "вие", в момента говориш с мен.

Второ, тук не става въпрос, че мнението е лично твое (което, както сам казваш, очевидно е така), нито до колко има правото да е свободно и вярно (което също очевидно е така, поне за теб). Въпросът е много по-прост : възпитание и учтиво поведение към останалите. Няма кого да впечатлиш с рязък тон, груб език (ако ще и само към Уил Смит да е) и тийн остроумие. Както се вижда и от реакциите, които последваха :) Излишно е да се изживяваш като човека, който ще буни кошера. Все пак правиш впечатление на доста адекватен, което ме радва, и съдейки по последните ти постове, ще се разберем. Колкото до идеята, че постовете били шеговити - не си личи.

Признавам, че вкарах известна софистика в това за американците, но в крайна сметка ако искаш дискусия за това защо според някого Ханкок не е просто филм за тъпи американци, поискай я по смислен начин, а не като слон в стъкларски магазин.
This is it. Ground zero.

User avatar
Skrotum
Commoner
Posts: 39
Joined: Wed Jul 16, 2008 5:47 pm
Location: Global village

Post by Skrotum » Mon Jul 21, 2008 6:14 pm

Никого не искам да впечатля с груб език и правене на интересен. Това е начинът, по който винаги се изразявам, независимо дали пиша във форум или говоря с приятели - това е иневитабилно. Ако ви звучи като тийн остроумие - ще се наложи да преглътнете този факт (или да отбягвате постовете ми), защото аз по друг начин не мога да пиша за филми, особено за трогателни малоумия като Хенкок.
Разбира се, опционално, ти, като модератор, можеш да ме баннеш, както няколко пъти това беше сугестирано.
Единственото място, където може би съм прескочил границата е този цитат от поста ми "Недоумявам как разумни на пръв поглед индивидуали могат да изпаднат в състояние на телешки прехлас по черна комедия с Уил Смит", където съвсем искрено говорех за масовото вманиячаване на куцо и сакато в Америка по комбинацията Уил Смит/Акива Голдсман, която съвсем честно намирам за катаклизмична.
Ако сте приели това толкова вътрешно, колкото постовете ви имплицират, аз вече горещо помолих за прошката Ви - не беше насочено към никой от вас, фенове на комбинацията Уил Смит/Акива Голдсман.
Ако трябва да бъда откровен, не изпитвам специални чувства към никого на този форум, за да ви споменавам изрично. :)
Със смирение,
Скротум
Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин. - "Конституция на Република България"

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Mon Jul 21, 2008 6:36 pm

Аз искам само да обърна вниманието на новодошлият, изтънчен и несправедливо обвинен господин, към личното му изказване от друг филмов подфорум което гласи така:
Сумумът на възпитание и изтъченост wrote:От трейлъра на това "нещо", могат да се преценят следните факти:
1. Правен е от латентен хомосексуалист с арт-мания /ще има напъни по "Син Сити" атмосфера, която обаче не може да се сътвори от всеки и не става за всеки сюжет/.
2. От трейлъра се вижда феерия на костюми и фантазия, присъщо на вътрешния свят на вдетенен душевно болен.
3. Не се разбира нищо за самия филм, освен че е правен по комикс, но аз и това не разбрах. Само ти се набива на очи че е създаден от визионер, т.е. "гледайте го, иначе не разбирате от изкуство".
4. Участват повече неизвестни актьори поради нежеланието на никой сериозен актьор да се занимава с проекта. /и не ме убеждавайте че Белучи е сериозна актриса/.
5. Ефектите са смешни и създават настроение на патетика.
6. Финално наблюдение - ако филмът бъде и наполовина толкова тъп, колкото трейлъра си, то значи ще бъде практически негледаем.
Като бих искала, скромно да попитам. По точка
1. Искам да ти видя дипломата по психология и литературен и артистичен психоанализ.
2. И удосотоверение от очен лекар.
3. ¿Това гледайте го, иначе не разбирате от изкуство, не ти ли е доста познато като аргумет за оплюване на филми? За мен, е точно тонът на постовете ти до сега.
4. Първо се информирай, защото това може да е умишлено решение на режисьора. Но да проумееш целта му, може да е малко сложно за теб!
5. Ожаднях от дрънкане на глупости. На теб не ти ли се е случвало никога?
6. Моля те, не гледай филма!!

И да, признавам, че постът освен мостра на твоят тон, си е чиста провокация. Към теб. И не ми се наложи нито веднъж да те обидя с нито една от грубите думи които ти индиректно изплюваш против всеки който не е харесал еди какво си или не е разбрал еди що си, по твое усмотрение.
И да ругаше така пошло, безсрамно и безочливо хората, а после да се прикриваш зад едно типично Ми то е ясно, че е лично мнение! е, минимално, недостойно и подло държание!!
Ако проблемът ти е възраста (Единственият приемлив!), успокой се, внимавай с тона на изказваниятат, и чети внимателно хората тук. Можеш да се научиш на няколко неща. Честно! А и това не е Цитаделата, никой няма да изтрие нищо твое нито да те банне, стига да успееш да се изразяваш достатъчно възпитано.

Ае, със здраве.

И най-вече, нека спамът да отиде някъде другаде, че едвам успявам да наваксам с всичко непрочетено от началото на месеца!!! Дори ако трябва да се отвори някаква специфична тема Спорни или Спорове, или знам ли.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Skrotum
Commoner
Posts: 39
Joined: Wed Jul 16, 2008 5:47 pm
Location: Global village

Post by Skrotum » Mon Jul 21, 2008 7:02 pm

Уважаема BaYa,

1. Такава диплома мога да предложа, колкото всеки друг тук. Преди да си ми изпляскала "ама никой друг не пише така", благоволи, моля, да стоплиш, че това не е пост, в който обсъждам теб, а пост, в който обсъждам захлупения Зак Снайдер, който омаза част от съвременното кино. Ако имаш лични чувства по въпроса, не съм аз човека, с който да ги споделяш - опитай с форума като цяло.

2. Благодаря за леката форма на наглост, с която ме даряваш, но не си в позицията да търсиш удостоверение от офталмолог, при положение, че аз съм този, който вижда недостатъците във визията на това... нещо, а ти (вероятно) си тази, която си ги затваря. Съгласи се - не е много честно.

3. Аз не оплювам филми, а обръщам внимание към една отвратително MTV-аджийска тенденция в правенето на филми напоследък. Моля, не ме натоварвай с чувствата си (отново - вж. т. 1).

4. Разбирам, че в пристъп на ярост човек забравя чувството си за хумор под възглавницата. Обещавам специално за теб да надписвам дебело с болд (и при необходимост с подчертаване), къде се шегувам.

5. Ако с това неориентирано съждение искаш да ми кажеш, че намираш който и да било ефект в този глупашки трейлър за повече от тотален евтинджос, то наистина трябва да си свериш часовника: тук не говорим за интро на игра от края на миналия век, а за многомилионен филм. Ефектите, които са показани са съвсем аматьорски дори за Холмарк - забележи водата, когато това нещо излита в началото, или дизайна на д-р Манхатън (ходещо синьо клише!), или ненормално глупавия кадър, в който счупва виетнамчето на парчета, или грандиозната глупост със замъка на Марс... Единствената формулировка за този визуален кич е "пълна излагация".
И не ми се наложи нито веднъж да те обидя с нито една от грубите думи които ти индиректно изплюваш против всеки който не е харесал еди какво си или не е разбрал еди що си, по твое усмотрение.
За съжаление, тъй като нямам висше образование по психология, а по нещо коренно различно, не мога да ти помогна, но имам чувството, че това, от което страдаш се нарича избитъчна мнителност и виждане на гъсеници в кисело зеле, както викаше Уайлд.
Моля, не прави трагикомичната форумна грешка да ми говориш за възраст, също така не ми давай съвети, чиято единствена цел е да направят изказванията ми отговарящи на твоя вкус. Нарича се елементарно възпитание.
Благодаря отново за отделеното внимание, надявам се, че няма да ти се наложи да го правиш отново,
Вечно твой: Скротум

P.S. Надявам се, модераторите на този форум разбират, че в случая бях провокиран.
Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин. - "Конституция на Република България"

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Jul 21, 2008 8:44 pm

Skrotum wrote: 3. Аз не оплювам филми
Верно?

Между другото, държиш се повече от недостойно. Изобщо нямам намерение да ти обяснявам защо. Ако имаш достатъчно мозък, сам ще разбереш.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jul 21, 2008 8:50 pm

Е не - утре отивам да го гледам да видя за какво толкова се спори :).

User avatar
Skrotum
Commoner
Posts: 39
Joined: Wed Jul 16, 2008 5:47 pm
Location: Global village

Post by Skrotum » Mon Jul 21, 2008 8:52 pm

RRSunknown wrote:Е не - утре отивам да го гледам да видя за какво толкова се спори :).
О, не, недей. :)
Повярвай ми, изчакай го на компа, ще си спестиш парите и ще ми благодариш. Филмът просто не си заслужава киното, най-просто казано.
Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин. - "Конституция на Република България"

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jul 21, 2008 8:54 pm

Skrotum wrote:
RRSunknown wrote:Е не - утре отивам да го гледам да видя за какво толкова се спори :).
О, не, недей. :)
Повярвай ми, изчакай го на компа, ще си спестиш парите и ще ми благодариш. Филмът просто не си заслужава киното, най-просто казано.
ти ме зариби с ревюто- аз обичам такива филми да се гледат с компания и да се оплюват с движение.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Jul 21, 2008 9:00 pm

тази тема ми напомни защо чета и пиша по темите за филми след като съм ги гледал, а не преди това :)

Скротум - ако това е начинът, по който винаги се изразяваш, трябва вече да си свикнал на такива реакции спрямо постовете си :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Mon Jul 21, 2008 9:05 pm

Мда, и явно проблемът на индивида не е временен: младост, леко временно неразположение ... Ами съвсем перманентен, та не си заслужава хабенето на време, внимание и т.н.

RRSunknown, ще очакавам ревюто. Понеже аз не успях с компания, а така вярно че се оплюва най на кефф!! :lol: Но не си прави надежди, Уил Смит е все пак. :wink:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Skrotum
Commoner
Posts: 39
Joined: Wed Jul 16, 2008 5:47 pm
Location: Global village

Post by Skrotum » Mon Jul 21, 2008 9:18 pm

RRSunknown wrote:ти ме зариби с ревюто- аз обичам такива филми да се гледат с компания и да се оплюват с движение.
Ок, както си решиш, парите са си твои. После обаче да не кажеш, че не съм те предупредил. :)
А, да - и преди да влезеш в киното можеш триумфално да се сбогуваш с 10% от мозъчните си клетки, защото на излизане няма да ги имаш. :)
Не забравяй после да пуснеш едно коментарче да видим какво ще ти е мнението за филмеца.
Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин. - "Конституция на Република България"

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests