The Dark Knight

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Sep 01, 2008 2:06 am

Амелия, твоето мнение не е единственото. Филма не те е впечатлил, ок. Нека следващия даде оценка. Какво ми пишеш коментари, като майстор Иода :wink:

Теб може и да не те е разбил филма, но изглежда, че на доста хора ни разби. На мен лично ми хареса много повече, отколкото очаквах. Знаех, че е добър... И Begins ми хареса, но не очаквах да бъде толкова добър. Филма не е длъжен да поставя някаква нова ера в киното. Това в интерес на истината ми звучи дори малко странно. За сметка на това Batman Begins и The Dark Knight показват един свой собствен уникален стил и вдигат летвата все по-високо. Това прави филма велик. The Dark Knight вдигна летвата в този жанр много, много високо и аз лично се съмнявам, че скоро някой ще го надмине.

След 20 години ще помня как през 2008-ма The Dark Knight удари всички в земята. Мога само да се надявам, че следващия Batman ще е още по-добър.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Sep 01, 2008 2:14 am

Факт, филмът сам по себе си не е длъжен да прави каквото и да е. Но когато го спрягат за "най-добрият филм на всички времена" и "номер едно в еди кои си класации" трябва все пак да отговаря на определени критерии. Особено като се вземат предвид някои други участници в класациите.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Sep 01, 2008 3:33 am

Това за най-великия филм на всички времена вече си е чиста фенбойщина. Пък и такова животно няма по-принцип. Най-велик филм... Как ли пък не. Велики филми има, но би било нередно да се поставя филм, без значение кой, над останалите.

Този филм е masterpiece в своя жанр.(точка) Въпреки че за мен Batman Returns е по-добър. Чувството там е различно. Да последите два филма за Batman са невероятни, но сякаш Batman Returns успява да смеси в себе си всичко най-добро от този комикс. Както и да е, вече излизам от темата :wink:

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Sep 01, 2008 7:21 am

Като изключим някои технически подобрения, никой филм не би могъл да постави нова ера в киното вече. Това и чичо Хичкок го е казал навремето, а това си е било дори още по-отдавна. Т.нар. "оригиналност" никъде не би успял да намери човек вече, помисли за цялата продукция, която се бълва годишно. Хората мислят малко или много еднакво и всички стереотипи вече са налице.

Не съм убедена, че друг филм с такива приходи ще излезе така бързо. А и тая работа с поставянето на рекорди не е толкова лесна.

Това са всичките дотук:
1. LARGEST NUMBER OF OPENING THEATRES WITH 4,366 (MORE THAN THE 4,362 DEBUT THEATRES OF PIRATES OF THE CARIBBEAN: AT WORLD'S END IN 2007).

2. BIGGEST MIDNIGHT PREVIEW GROSS WITH $18.489 MILLION IN 3,040 THEATRES (THIS BEATS STAR WARS EPISODE III: REVENGE OF THE SITH AT $16.9 MILLION IN 2,915 THEATRES IN 2005).

3. BIGGEST IMAX MIDNIGHT PREVIEWS SET AN NEW RECORD WITH $640,000 (THIS AMOUNT WAS APPROPRIATELY INCLUDED IN THE $18.489 MILLION PREVIEW NUMBER).

4. BIGGEST SINGLE-DAY GROSS IN BOX-OFFICE HISTORY WITH $67,165,092 (THIS BEATS THE $59,841,919 SET BY SPIDER-MAN 3 IN 2007).

5. BIGGEST OPENING WEEKEND GROSS IN BOX-OFFICE HISTORY WITH $158,411,483 MILLION (THIS BEATS THE $151,116,516 SET BY SPIDER-MAN 3 IN 2007).



6. BIGGEST OPENING WEEKEND GROSS FOR AN IMAX RELEASE IN BOX-OFFICE HISTORY WITH $6,214,061 MILLION IN 94 THEATRES ($66,107 PER-THEATRE!) (THIS BEATS THE $4.7 MILLION SET BY SPIDER-MAN 3 IN 2007) - IMAX SHOWING AT FULL CAPACITY $1.9 MILLION ON SATURDAY ALONE.

7. BIGGEST SINGLE-DAY SUNDAY GROSS WITH $43,596,151 (THIS BEATS THE $39,937,865 SET BY SPIDER-MAN 3 ON ITS DEBUT WEEKEND).

8. FASTEST SPRINT TO $200 MILLION DOMESTICALLY IN JUST FIVE DAYS (BEATING PIRATES OF THE CARIBBEAN: DEAD MAN’S CHEST, SPIDER-MAN 2, AND STAR WARS EPISODE III: REVENGE OF THE SITH WHICH EACH TOOK 8 DAYS TO REACH $200 MILLION).

9. POSTS THE BEST SECOND WEEKEND GROSS EVER AT $75,166,446 (BEATING SHREK 2 AND ITS $72,170,363 SECOND WEEKEND GROSS).

10. CROSSES THE $300 MILLION MARK IN JUST 10 DAYS (BEATING 2006's PIRATES OF THE CARIBBEAN: DEAD MAN'S CHEST WHICH TOOK 16 DAYS).

11. THE FILM IN IMAX WORLDWIDE CROSSED THE $20 MILLION MARK IN JUST 11 DAYS (BEATING HARRY POTTER 5 WHICH TOOK 16 DAYS).

12. THE FILM CROSSED THE $400 MILLION MARK IN JUST 18 DAYS (BEATS SHREK 2 WHICH TOOK 43 DAYS TO DO IT)

13. BECAME THE SECOND-HIGHEST GROSSING FILM OF ALL-TIME DOMESTICALLY IN JUST 30 DAYS OF RELEASE SURPASSING THE ORIGINAL STAR WARS ON SATURDAY, AUGUST 16, 2008 (ON THAT DAY IT HIT $466,365,174 BEATING STAR WARS ($461 MILLION)

14. CROSSED THE $500 MILLION MARK ON SUNDAY, AUGUST 31 IN A RECORD 45
Да, филми с по един-два до четири от тези рекорди е имало и преди, но не и такъв с по 14, че и нагоре. Истината е, че от "Титаник" насам не е имало подобно нещо. Тези неща остават в книгите на кинаджиите. Независимо дали след време филмът е счетен за "слаб" (както Десетта Божи Заповеди на деМил) или за революционен (като Матрицата).
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Mon Sep 01, 2008 7:57 am

Съвсем между другото един от често срещаните екс-рекордьори, които The Dark Night е задминал, е Spiderman 3, който беше откровено глупав.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Sep 01, 2008 9:28 am

аз се хващам на бас че следващия Хари Потър "някой си" ще го мине по продажби.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Sep 01, 2008 9:59 am

Драгъне, прости ми, ако смятам, че сарказмът ти е тотално не на място. Да, доста убедено твърдя, че новият Батман бъка от символика, но не го казвам с идеята да го изкарам нещо дълбоко и смислено. Просто идеята на половината сцени е да НЕ СИ ЗАДАВАШ ВЪПРОСИ за тях. Ма как Жокера знаел, че ще има дупка в редицата автобуси, ма откъде можел да минира цялата болница... Наистина ли се искат чак такива ментални скокове, за да се схване, че цялата роля на Жокера ПРОПАДА, ако половината му деяния не граничат със свръхестественото? Това е напълно умишлено, не е сценарен дефект. Просто иначе повече от половината заплаха, която излъчва героят, ще пропадне.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Sep 01, 2008 7:21 pm

Super M wrote:Съвсем между другото един от често срещаните екс-рекордьори, които The Dark Night е задминал, е Spiderman 3, който беше откровено глупав.
Никой не твърди, че на рекордьорите мястото им е оправдано. :wink: Да не забравяме и Episode I колко рекорди постави. :lol:
аз се хващам на бас че следващия Хари Потър "някой си" ще го мине по продажби.
Мисля, че ще е доста трудно. На този етап има свръхзадоволеност от Потърщвина и няма почти никаква енигма около продукциите вече. Липсва уловката. Евентуално последната част би имала някакви шансове, но ме съмнява. Може би Avatar догодина ще успее. Или поне ще се доближи заплашително.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Sep 07, 2008 10:13 pm

Малко да се посмеете:

http://zummer.blogspot.com/2008/08/batman-lolz.html
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Sep 08, 2008 12:01 am

Защо за да се получи велик комиксов филм трябва да умре актьора играещ главната роля :(
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Sep 08, 2008 12:03 am

Оф, стига глупости. Нито едно качество на филма не зависи от смъртта на Леджър. Нито пък това е единствният супер добър комиксов филм. Аман от гръмки фрази...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Sep 08, 2008 12:09 am

Roland wrote:Оф, стига глупости. Нито едно качество на филма не зависи от смъртта на Леджър. Нито пък това е единствният супер добър комиксов филм. Аман от гръмки фрази...
Да но двата комиксови филма които най-много са ме израдвали, актьора умира. Гарвана и Тъмният Рицар.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Sep 08, 2008 12:10 am

Well, tough luck. В моите пък са си живи... Въпрос на вкус.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Sep 08, 2008 10:30 pm

Roland wrote:Well, tough luck. В моите пък са си живи... Въпрос на вкус.
Кажи ми, че нямаш предвид нещо от сорта на Spiderman? :shock:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Sep 08, 2008 10:35 pm

Имам предвид нещо от сорта на X-men: The Last Stand и V for Vendetta in all actuality :)
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 99 guests