The Dark Knight

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Aug 31, 2008 8:40 am

Айде, айде, харна си е пародията, нищо отчаяно няма в нея и на 90% е точно попадение, а филмът не е някфа светиня, с която да не можеш да си позволиш да се погавриш. Филм по комикс е, при това дори не най-добрият такъв. Бтв вчера в самолета гледах за втори път Batman Begins и той отново ми беше супер тъп.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Aug 31, 2008 1:53 pm

Всеки си има вкус разбира се. Всепак понякога, съдейки по писаното в тази тема се чудя защо изобщо ходите на кино, като повечето филми не ви харесват? :lol: Сега като почнат едни сравнения, кой от кой по-добър и разни други такива глупости. Кръсници, Престижи. Не разбирам защо са тези напъни. Един филм или е хубав и ви е харесал или не. На мен ако един филм ми е харесал и някой се опитва да ме убеждава в това, че филма е тъп... Ами просто игнорирам.

И не знам, но не видях нищо смешно в тази пародия, а дори не съм Batman "fanboy".

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Aug 31, 2008 2:00 pm

Aко всички бяха на тоя акъл, критиката и ревюирането като такива нямаше да съществуват, нито каквато и да било теория, ако се замислим :) А по продължение - нямаше да има изобщо и изкуство.
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Aug 31, 2008 5:20 pm

Само дето аз плащам 7-8 лева да се насладя на хубав филм, не да анализирам и критикувам каквото и да е. Има си хора, които това им е работата. А и до днес нито един критик не ми е променил възгледите за даден филм, били те добри или лоши.

Хубаво е да се води спор примерно за този филм или който и да е филм. Но изглежда сякаш е по-престижно човек да каже, че филма не струва и да си развява изтънчените вкусове на ляво, на дясно.

Спрямо The Dark Knight след огромния успех на филма и може би заради огромния успех започва да се надига някакъв hate и толкова много дискусии с цел разнищване и доказване, колко видиш ли всъщност слаб бил филма.

Важни са фактите, а те са, че това е най-успешния филм от много време насам и постиженията му ще си останат в историята без значение колко хората в интернет пространството си чешат езиците.

В imdb му сложих 10 оценка на филма. Нямаше как да му сложа друго. Това не значи, че ми е любимия филм по Батман. За мен Batman Returns си остава най-добрия Батман и като цяло най-добрия филм създаден по комикс.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Aug 31, 2008 5:35 pm

Оки, Nheela. Свободен си да не анализираш. Ние сме свободни да анализираме. Пробуем?

Фактите са факти, но дали това, което ти си мислиш, че е факт, е факт, вече е друг въпрос. Времето ще покаже кой филм колко е добър и кой ще остане в историята на киното. Тоя конкретно филм не е някаква революция или крайъгълен камък в киноиндустрията, че да се запомни завинаги. А изхвърляния като твоите бтв не се различават по нивото си на смисленост от т.нар. хейтърско чесане на езиците.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Aug 31, 2008 5:52 pm

@Амелия - не е баш така. Изпълнението на Хийт Лиджър ще остане в историята по същия начин по който ще остане и Smells Like Teen Spirit. И то долу горе по същите причини.

А за един коментар по горе - че филма е прекалено добър за да има пародия - нещата стоят точно по обратния начин - колкото по-велико е едно произведение, толкова по-важно е да има пародии. Иначе почват да се взимат авторите му насериозно.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Aug 31, 2008 5:55 pm

Мдам, за Хийт Леджър съм склонна да се съглася. Което пак не прави филма гениално добър или революционен, оригинален, иновативен. Прави филма последният филм на Хийт Леджър, в който той изпълнява бахти яката роля. Тъжно, не?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Aug 31, 2008 5:57 pm

The Dragon wrote: А за един коментар по горе - че филма е прекалено добър за да има пародия - нещата стоят точно по обратния начин - колкото по-велико е едно произведение, толкова по-важно е да има пародии. Иначе почват да се взимат авторите му насериозно.
абсолютно вярно, да мен лично най ми допадат пародии на филми които смятам за велики , това въобще не го чуствам като принизяване или подигравка- напротив.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Aug 31, 2008 5:58 pm

Не, никак. И прочее, най-добрите филми за мен рядко са били иновативни или революционни. Всъщност революционните и иновативни неща обикновено имат един куп дефекти, точно щото са първи по рода си. И наистина качествени са наследниците им. Така че тоя стремеж към едната гола оригиналност никога не ми е бил прекалено понятен, еле па да се обвързва с мярка за качество винаги.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Aug 31, 2008 6:03 pm

И това е вярно, но точно тези неща остават в "Историята". А новия Батман няма кой знае кво място в нея ениуей. Бтв, сега браузнах ИМДБ Топ 250. Там след Батман има ТОЛКОВА ВЕЛИКИ филми, чак е престъпление. Хубавото е, че като мине хайпа, този ще си отиде на мястото.

Бтв, леко погрешно наричаме онзи текст пародия. Той е по-скоро саркастична критика.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Aug 31, 2008 6:09 pm

Amelia wrote:
Бтв, леко погрешно наричаме онзи текст пародия. Той е по-скоро саркастична критика.
whatever. Не разбра ли, че Батман е сериозен филм и всякакъв опит за хуморизирането му го принизява до просто човешко творение, а не новите скрижали носени от Моисей.

Но наистина - какъв е проблема да харесвате нещо и да приемете съответно, че има някакви недостатъци?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Aug 31, 2008 6:10 pm

Елементарна до болка. Филмът не претендира за тотален реализъм, има толкова символика в него, че половината неща, които "критикува" оня текст, просто не са си на мястото там.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Aug 31, 2008 6:14 pm

Roland wrote:Елементарна до болка. Филмът не претендира за тотален реализъм, има толкова символика в него, че половината неща, които "критикува" оня текст, просто не са си на мястото там.
Този цитат е взет от "fanboy defense of the non shitiness of the matrix: revolutions handbook" предполагам?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Aug 31, 2008 10:12 pm

Тъй като изчетох темата от до най-накрая, не знам как съм пропуснала това:
The Dragon wrote:И така - минаваме на следващата сцена, без да ни се обясни дали Жокера и веселите му социопати горе са си спретнали римейк на Hostel или просто са казали - амииии извинете за безпокойството, ние такова си тръгваме.
Всъщност в сценария си има сцени по този въпрос, но изглежда са решили да ги оставят в монтажната зала, за да не добавят още 1-2 допълнителни минути.

Дълбоко не съм съгласна с изявлението, че филмът не е "крайъгълен камък в киноиндустрията". За добро или за лошо на box-office приходи се отдава нечовешки голямо значение, не напразно и думата "индустрия" лепната към "кино". Индустрията сама по себе си поражда важността на приходите. А и намирам за леко наивистично схващането, че филм, който е поставил няколко рекорда по приходи (в ерата на вихрещо се пиратство и презадоволеност на пазара) би останал незапомнен в историята. :wink:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Aug 31, 2008 11:53 pm

Точно с кво ще остане запомнен (освен с Хийт Леджър), щото след някой друг ден ще имаме нов рекордьор по приходи? Те тея рекорди се подобряват непрекъснато и това отдавна вече не е нито интересно, нито особено продължително във времето.

Крайъгълен камък не се става лесно. Този филм нито може да постави началото на нова ера в киното, нито демонстрира някакви революционни нови похвати, нито разбива и пренаписва досегашните такива. Просто е един доста хубав филм. Дори не мога да го нарека изключителен - не ме разби с философските си идеи, т.нар. му символизъм е комиксово плосък, в сценария има дупки и излишни неща, персонажите не са нищо особено (освен Жокерът, който е тотално маниашки и в общи линии всички останали бледнеят пред него) и т.н. Изкефи ме много, но не ме порази, не ме накара да цвиля от възторг, въобще, не ме впечатли особено. Хубав комиксов филм - това е.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 97 guests