Wanted / Неуловим

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Aug 06, 2008 6:37 pm

passer-by wrote:Качествен безмозъчен екшън, който освен това не се взема хич насериозно е Shoot'Em Up. 8-)
Там имаше и хумор, и страхотен зъл персонаж, и чудесно изпълнени екшън сцени, и по една песен от АС/ДС и Моторхед. :metal:

На мен като се замисля даже Трансформърс (който едва издържах на кино) ми допадна повече от Уонтид. Втората и третата Матрица също. Във втората дори само сцената на магистралата ми стига, а не беше само тя. А че историята е мощно изсмукана от пръстите - ясно. Ама дори тя успя да ми задържи интереса повече от т.нар. сюжет на Уонтид.

Всъщност след Уонтид подозирам, че всеки следващ летен блокбастър ще ми изглежда като кандидат за Оскар. :lol:

Холи ШИТ човече! :shock: Как можеш да сложиш втората матрица в графата безмозъчни екшъни!

Иначе и аз не харесах Уонтед, даже и ефектите не ме грабнаха нещо. А Анжелина не я харесвам по принцип. Виж главния герой ми хареса, при все че беше леко доста клиширан, ама някак си по някакъв оригинален начин :).
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Aug 06, 2008 6:42 pm

Приеми, че и той гледа така (:shock:) след изказването ти за втората матрица в темата за многото гледания :D
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Aug 06, 2008 6:55 pm

dellusion wrote:
Холи ШИТ човече! :shock: Как можеш да сложиш втората матрица в графата безмозъчни екшъни!
"Матрицата: Презареждане" е един от най-малоумните филми, които съм гледал в последно време. Като ги даваха трите един след друг по телевизията, имах възможността да сравня класата на филмите. Съжалявам, обаче единственото хубаво нещо във втория е екшънът. Нищо друго. Смехотворната реч на Морфей и постоянните приказки за The Purpose или подобните им тъпотии изобщо не са ми в представата за интелигентен филм. Ама екшънът...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Aug 08, 2008 9:26 pm

Гледах го днеска отново. Дали защото не го гледах в кино, но ми се видя толкова тъп, че няма на къде повече. Или пък има, но не видях. В смисъл, сценарият е дупка, а и екшънът не радва толкова на второ гледане - което всъщност означава, че не е особено добър екшън. Човек може само да съжалява, че са похабили Морган Фрийман по този начин. 5/10. След първото беше между 6/10 и 7/10. На истински хубавите филми оценката им се вдига на следващите гледания.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Fri Aug 15, 2008 4:31 pm

Добре де, не мога да го подмина това. Кое за теб е интелигентен филм? Какво прави един филм интелигентен? А какво го прави добър? Въпроса за свободната воля не е ли интересен?
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Sep 04, 2008 4:16 pm

dellusion wrote:Добре де, не мога да го подмина това. Кое за теб е интелигентен филм? Какво прави един филм интелигентен? А какво го прави добър? Въпроса за свободната воля не е ли интересен?
Поради незнайни причини изобщо бях забравил за тази тема, а виждам въпрос към мен тук.

Кое за мен е интелигентен филм? Не мога да отговоря. Но не е "Неуловим". Филм, на който идеята е "аз трепя хора, а вие сте нещастници, защото не го правине", не е интелигентен. Идеята му смърди. И Roland го написа, и trip също. Не съм единствен. Изсмуканият от пръстите обрат също не го прави по-интелигентен. По подобен начин може да се отговори и на втория ти въпрос.

Въпросът за свободната воля е интересен. Само че между "трепя всички, които ме дразнят, защото съм Готин" и свободна воля има разлика. Този въпрос е развит доста по-добре в не по-малко комерсиални филми - например "Еквилибриум" или "Матрицата".

А сега и причината, поради която отворих темата:
http://lifestyle.ibox.bg/news/id_1473986402
Първоначално помислих, че са цензурирали филма, ама не са...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

alex_sultanov

Post by alex_sultanov » Thu Sep 04, 2008 9:09 pm

Очаквам с насмешка някой от споменатите по-горе да каже къде по-точно филмът демонстрира (да не говорим за "оправдава") необосновано насилие. :roll: Дотогава досегашните становища си остават субективни, недоказуеми и крайно пристрастни.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Thu Sep 04, 2008 10:24 pm

alex_sultanov wrote:Очаквам с насмешка някой от споменатите по-горе да каже къде по-точно филмът демонстрира (да не говорим за "оправдава") необосновано насилие. :roll: Дотогава досегашните становища си остават субективни, недоказуеми и крайно пристрастни.
Когат на пича от Доктор Ху на навряха пистолет в главата и стреляха през нея!Иначе насилието си беше жив айляк в тоя филм!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Sep 04, 2008 11:41 pm

С насмешка ще отбележа, че човек с интелигентност от средна нагоре няма нужда да го задава тоя въпрос.
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Sep 05, 2008 1:09 am

Сравнително доста, доста... имам предвид много слаб филм. Не желая да се обосновавам. Просто съкс :wink:

alex_sultanov

Post by alex_sultanov » Fri Sep 05, 2008 1:33 am

Nheela wrote:много слаб филм. Не желая да се обосновавам. Просто съкс
Ми да си го бяха казали така и останалите. :) Поне би било честно.

Тогава нямаше да се налага да си обиждам въпросната над-средна интелигентност, като Съ-Пъ-Е-Лъ-Въ-А-Мъ безумно простия и невероятно нагло премълчаван факт, че ВСИЧКИ герои във филма са членове на отвратителна секта убийци. Включително, до степен, главният герой - и татенцето му. Така че всички си вземат ИЗКЛЮЧИТЕЛНО заслужено.

За кво бе целият изключителен хленч тогава? Не знаехте ли за кво ше се разказва в такъв филм?

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Sep 05, 2008 1:43 am

Честно казано, аз идея си нямах, че главният подбудител на фешън убийствата ще е тъкачен стан, та май не знаехме... :roll:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

alex_sultanov

Post by alex_sultanov » Fri Sep 05, 2008 5:09 am

Точно. :thumbsup: Тва беше и единствената мейджър глупост, която се наложи да преглътна аз. Никъв проблем с останалото.

Макар то да си беше вариант на стандартната тъпа superhero инициация, така че ако ше критикуваме и мразим филма за нещо би трябвало да е точно затова. Но защо имам ч-твото, че Симо/Емо се дразнят точно на нестандартната трактовка на клишето вместо на самото клише като такова?

За да съм честен, обаче, ще призная, че обвиненията в безскрупулна употреба и естетизиране на насилието не са напълно безпочвени. (Вината е на Марк Милър, който си е завършен чеп. Точно затва ми се гадеше от супергеройския комикс оригинал.) Но тва е само една от възможните трактовки на безкрайно свободната филмова адаптация и не виждам що трябва да се принизяваме до нея.

Поздравявам ви, бтв, с новината за вече сигурната трилогия, която ше правят от първия филм, поради успеха му. :roll:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Sep 05, 2008 4:49 pm

Това "Трепя хора, защото съм готин" Уесли все пак го каза едва ли не в прав текст. Последната му реплика не беше ли нещо от рода на "Избих тия, дето ме дразнеха. А вие, нещастници, какво направихте с живота си?"? А и това "Убиваме един и може би спасяваме хиляда" е тъпо. Дразнеща беше и усмивчицата, с която уж добрият и готин главен герой трепеше хора, за които всъщност не знаеше абсолютно нищо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

alex_sultanov

Post by alex_sultanov » Fri Sep 05, 2008 5:21 pm

НИЩО от тва по-горе няма квато и да е връзка с истината. Тва, което обсъждате и "цитирате", е филма във вашата глава. Ако ше говорим за реалния филм, да коментираме конкретни сцени и цитати. Има си торенти и имдб-та за целта.

Главният герой не е добър и готин и уби всичко на всичко един "случаен" човек - с обратното на усмивчица. След което, за да се опита да изкупи вината за престъплението си, унищожи собственоръчно отвратителния култ, който го бе принудил да го направи. Точно въпросните изроди, които смятаха, че могат да се бъркат в чуждите животи уж "с висша цел". Проблеми с тва?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests