Коя книга бихте искали да видите филмирана?

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 09, 2008 12:16 pm

Не го пише в IMDB, дюд :roll:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jun 09, 2008 12:40 pm

Не бих отказъл Амбъритите да ги филмират на сериалче. Другите на зелазни са малко отвлечени за филми :D
Господаря Ли също ще кърти ако не е много променен сценария.
"Не е време за герои" също бих го боднал.
Пратчет е ясен, квото и да фанат ше е предмет на спор резултата, ама по-добре да има върху какво да се коментира :)
:ninja:

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Mon Jun 09, 2008 1:12 pm

странно, според мен "господарят ли" определено не става за филм. :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 09, 2008 1:14 pm

Еми тя затуй тая тема е малко безсмислена, понеже повечето хора просто си изброяват любимите книги, без да отчетат стават ли, или не.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 09, 2008 1:20 pm

Към Колето и Тайгърмастъра за ролята на Ваймс - в албума на Пол Кидби Пратчет казва горе-долу следното: "Пол си представя Сам Ваймс като малко по-млад Клинт Ийстууд, докато за мен Ваймс изглежда като британския актьор Пийт Посълтуейт". :shock:

Иначе понамръщен Томи Лий Джоунс с бързата си и все пак ясна дикция като командир на Стражата - уха!
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Jun 09, 2008 1:23 pm

Scourge wrote:странно, според мен "господарят ли" определено не става за филм. :)
Дам, тъкмо щях да обърна внимание на Ксел и Тигросян, че сериозна част от брилянтния хумор в Господаря Ли е точно в авторовия стил, а смайващо абсурдният сетинг очевидно сработва само във фантазията на читателя. Киното - особено комерсиалното американско - си изисква едно базово ниво на реализъм, а точно обратното е най-силната страна на Хюгарт.

Могат да пренапишат цялата концепция, разбира се, и тогава би се получила прекрасна маршъл артс приказна епика. Но няма да има много общо с оригинала.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Stela
Smallfolk
Posts: 4
Joined: Sat Jun 21, 2008 9:10 pm

Post by Stela » Sat Jun 21, 2008 9:40 pm

За мен определено силмарилион. бих го направила самата аз, обаче никой няма да ми се върже на акъла :)

User avatar
Lazy
E'lir
Posts: 185
Joined: Sat Apr 24, 2004 10:27 am
Contact:

Post by Lazy » Sun Jun 22, 2008 10:48 am

On Stranger Tides на Tim Powers - мисля, че си заслужава, може да се направи по-интересно от всякакви там Карибски пирати. Изобщо, гледа ми се каквото и да е по Тим Пауърс, The Anubis Gates също би могло да стане много добре.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Jun 22, 2008 11:40 am

докато за мен Ваймс изглежда като британския актьор Пийт Посълтуейт
Всъщност би бил доста сполучлив.

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Mon Jun 23, 2008 7:27 pm

Искам да видя филм по "Какавидите" на Джон Уиндъм.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Jun 23, 2008 7:49 pm

О, това ми харесва, да. Ще трябва много добър режисьор, обаче. Но сигурно така и няма да го направят, шото историята хич не е комерсиална.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Mon Jun 23, 2008 7:51 pm

С желание всичко става...

Преди време искаха да правят филм по играта Thief, не знам докъде стигна проектът. Аз се опитах да напиша кратки разказчета, крайно несполучливи. Въобще... когато човек се опита да претвори дадена творба по друг начин, по-вероятно е да не се постигне желаният ефект.

User avatar
Eck
Merchant
Posts: 76
Joined: Wed Feb 20, 2008 2:46 pm
Contact:

Post by Eck » Sun Jul 13, 2008 3:56 pm

Stela wrote:За мен определено силмарилион. бих го направила самата аз, обаче никой няма да ми се върже на акъла :)
О-о-о, да. :mrgreen: Това би била една прекрасна приказка!
Също бих искала да бъде филмирана книгата "Джонатан Стрейндж и мистър Норел" - даже бях видяла уж такова нещо в IMDB.com. А, дано. И след като така и така веднъж съм се размечтала - "Колелото на Времето". Само че трябва да е огромен високобюджетен сериал с МНОГО серии, защото книгите са много и дебели, а едно прекомерно орязване би унищожило духа на този прекрасен свят.
Земята ни е твърде плитка,
сякаш на небето издълбана
и трепери като водна капка,
Кралят Гарван когато минава.


Моят блог

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Jul 13, 2008 4:08 pm

О, да, да не забравяме и огромния бюджет, който ше е нужен за гардероба. Всички теа волани на рокли, които героините да подръпват нервно, когато не са на плитки.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jul 13, 2008 7:20 pm

shayhiri wrote:О, да, да не забравяме и огромния бюджет, който ше е нужен за гардероба. Всички теа волани на рокли, които героините да подръпват нервно, когато не са на плитки.
това ще мине като реклама на модни къщи, полуревю - полуфилм. Авангардност.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], RRSunknown and 21 guests