ТЕМА ЗА ТРЕЙЛЪРИ

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: ТЕМА ЗА ТРЕЙЛЪРИ

Post by Roland » Fri Jun 01, 2018 8:12 am

Не, щото да разказваш историята на Фреди без тия неща, е исторически ревизионизъм 🤷🏻‍♂️
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: ТЕМА ЗА ТРЕЙЛЪРИ

Post by Amelia » Fri Jun 01, 2018 8:18 am

Фреди може да е една от най-известните жертви на СПИН-епидемията, но освен умирането от СПИН е направил и някакви други неща, които разни хора считат за по-важни от СПИН-а му. Или сексуалността му.

Аз гледах трейлъра и много се надъхах, та може и да мина да го нагледам тоя филм, въпреки че сигурно ще е много захаросан.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5249
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: ТЕМА ЗА ТРЕЙЛЪРИ

Post by alshu » Fri Jun 01, 2018 9:14 am

Amelia
но освен умирането от СПИН е направил и някакви други неща, които разни хора считат за по-важни от СПИН-а му. Или сексуалността му
1. Да, ма на бас, че няма да ги покажат и тези по-важни неща.
2. Като се прави биографично заглавие е хубаво да се спомене всичко, ако ще да е набързо и фокусът да е само на определени елементи.
В случая трейлърът евентуално подсказва, че авторите са се интересували само от няколко ограничени аспекта. Ако ще правиш филма за група, защо да е само върху една фацетка от историята и?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: ТЕМА ЗА ТРЕЙЛЪРИ

Post by penzata » Fri Jun 01, 2018 10:42 am

alshu wrote:
Fri Jun 01, 2018 9:14 am
Amelia
но освен умирането от СПИН е направил и някакви други неща, които разни хора считат за по-важни от СПИН-а му. Или сексуалността му
1. Да, ма на бас, че няма да ги покажат и тези по-важни неща.
Спекулация на база трейлър. :thumbsup:

2. Като се прави биографично заглавие е хубаво да се спомене всичко, ако ще да е набързо и фокусът да е само на определени елементи.
Не знам какво не се разбира от ясно написаната анотация, че акцентът на филма е върху Live Aid концерта и пътят на групата дотам.
Ама, няма ядове, щом било биографично заглавие, дай да го наблъскаме с всякакви нещица. Тюрлю-гювеч да има.

Ако ще правиш филма за група, защо да е само върху една фацетка от историята и?
:facepalm:


п.п.
Roland wrote:
Fri Jun 01, 2018 8:12 am
Не, щото да разказваш историята на Фреди без тия неща, е исторически ревизионизъм 🤷🏻‍♂️
Дюд, филмът е за Куин, не за Фреди конкретно. Нито е Walk the Line, нито Ray.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: ТЕМА ЗА ТРЕЙЛЪРИ

Post by Killua » Fri Jun 01, 2018 10:45 am

В случая съм съгласна с Пензата. Биографичен филм може да има различни фокуси, не разбирам защо да не може да иска да разкаже само за една страна от живота на групата.
Например филм за Рузвелт преди войната. Или само за късните години на Моцарт... И т.н.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: ТЕМА ЗА ТРЕЙЛЪРИ

Post by Xellos » Fri Jun 01, 2018 11:53 am

Тоя клип е едно от малкото неща на ниво трейлър дето ме изкефи от месеци насам. Малек е мега пичага, та ще ми е интересно как ще го играе баш Фреди, че тва си е доста демандваща Роля. :metal:
Last edited by Xellos on Fri Jun 01, 2018 11:56 am, edited 1 time in total.
:ninja:

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5249
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: ТЕМА ЗА ТРЕЙЛЪРИ

Post by alshu » Fri Jun 01, 2018 11:54 am

penzata
Спекулация на база трейлър. :thumbsup:
Да, нали точно това е забавното - да спекулираме? Ако знаехме, щеше да е скучно.
Ти естествено пак по трейлъра позна, че ще е страхотен филм.
Не знам какво не се разбира от ясно написаната анотация
Разбира се перфектно - това не е филмът, който очакваха много хора...не задължително по едни и същи причини.
Тюрлю-гювеч да има.
Някакъв расизъм и предразсъдъци към многовековната турска култура ли долавям :lol: :lol: :lol:

Е, щом те кефи във филм за първото лунно кацане историята да почва директно от стартовата площадка и да свършва при навлизане в орбита около Луната - твоя си работа. Просто аз бих търсил друго във филм за Queen - примерно предисторията им, различните им търсения и промени в стила, как правят най-добрите си парчета след диагнозата на Фреди и т.н. и т.н.
:facepalm:
Ако за това, че като фен на групата имам някакви специфични виждания и очаквания те кара да се facepalm-иш :shock: :shock: :shock: ...не те разбирам. Всеки, който има различни възгледи ли предизвиква у теб display of frustration, disappointment, exasperation, embarrassment, horror, shock, surprise, exhaustion, sarcasm, or incredulous disbelief?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: ТЕМА ЗА ТРЕЙЛЪРИ

Post by penzata » Fri Jun 01, 2018 12:32 pm

alshu wrote:
Fri Jun 01, 2018 11:54 am
Да, нали точно това е забавното - да спекулираме? Ако знаехме, щеше да е скучно.
Ти естествено пак по трейлъра позна, че ще е страхотен филм.
Сега, не е нужно да слагаш думи в устата ми. Казах, че "съм сууупер надъхан за този филм", а не съм генерализирал на ниво трейлър, точно какво ще се получи като качество.

Е, щом те кефи във филм за първото лунно кацане историята да почва директно от стартовата площадка и да свършва при навлизане в орбита около Луната - твоя си работа. Просто аз бих търсил друго във филм за Queen - примерно предисторията им, различните им търсения и промени в стила, как правят най-добрите си парчета след диагнозата на Фреди и т.н. и т.н.
Какво значение има, на мен какво би ми харесало? Стига си изкривявал думите.
И честно казано, не бих желал филмът да съдържа предистория и години на съзряване. А относно "търсения и промени в стила", в трейлъра бегло е зачекнато продуцентското неoдобрение и неразбиране на това, какво представлява композицията Bohemian Rhapsody.

Хората са преценили, че искат да направят филм с такъв акцент. Акцент върху творчеството, достигайки до Live Aid кулминацията и най-вероятно, точно тези търсения и промени в стила, за които ти говориш, ще фигурират в съдържанието. Нужно ли е да е поредния драматичен филм с изнасилен патос?

Ако за това, че като фен на групата имам някакви специфични виждания и очаквания те кара да се facepalm-иш :shock: :shock: :shock: ...не те разбирам. Всеки, който има различни възгледи ли предизвиква у теб display of frustration, disappointment, exasperation, embarrassment, horror, shock, surprise, exhaustion, sarcasm, or incredulous disbelief?
Не, баце, фейспалм-а е, защото циклиш на едно и също място. Ти искаш да гледаш друг филм за Куин, ок. Разбрах те още първия път.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: ТЕМА ЗА ТРЕЙЛЪРИ

Post by penzata » Fri Jun 01, 2018 2:30 pm

Съжалявам, че продължавам да спамя. :ninja:

пълен синопсис:
Bohemian Rhapsody is a foot-stomping celebration of Queen, their music and their extraordinary lead singer Freddie Mercury, who defied stereotypes and shattered convention to become one of the most beloved entertainers on the planet. The film traces the meteoric rise of the band through their iconic songs and revolutionary sound, their near-implosion as Mercury's lifestyle spirals out of control, and their triumphant reunion on the eve of Live Aid, where Mercury, facing a life-threatening illness, leads the band in one of the greatest performances in the history of rock music. In the process, cementing the legacy of a band that were always more like a family, and who continue to inspire outsiders, dreamers and music lovers to this day. Written by Twentieth Century Fox
туит-а на Браян Фулър:
“Anyone else mildly annoyed that the ‘Bohemian Rhapsody’ trailer features gay/bi superstar Freddie Mercury flirting with and twirling with a woman but no indication of his love of men?”

Прегледах трейлъра на спокойствие (и погледнах каст-а и личностите, които ще изпълняват): първо, Фреди не флиртува, с която и да е жена, а това е Мери Остин. Естествено, че е наблегнато на "love of my life"-a на Меркюри в трейлъра. Другото, което забелязах е, че има сцена, на която Джим Хътън е с Фреди и се накланя да се целунат.

По-нататък не искам да коментирам думите на Фулър от статията, защото са такъв дребнав нитпикинг, че няма накъде повече.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5249
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: ТЕМА ЗА ТРЕЙЛЪРИ

Post by alshu » Fri Jun 01, 2018 2:30 pm

penzata
Сега, не е нужно да слагаш думи в устата ми.
Хиперболизирам реакцията ти, както ти хиперболизира импликациите от това, че спекулирам.
Какво значение има, на мен какво би ми харесало?

Защото аз за това говоря - какво на мен ми харесва.
Давам пример белким разбереш, какво от моя гледна точка е скъсяването на периода.
Най-сигнатурното на Queen е, че творчеството им е толкова богато и разнообразно. Повечето им колеги изкристализират в някакво статукво и продължават да бълват едно и също с десетилетия. Queen са много над тях и да не се отвори дума за феномена е...ами скучно творческо решение.
Стига си изкривявал думите.
Това ми припомни едно прастаро meme - O RLY
И честно казано, не бих желал филмът да съдържа предистория и години на съзряване.
Защо? Какъв автоматичен негатив в това?
Или просто не обичаш истории със time skip-ове и after math-ове?
най-вероятно, точно тези търсения и промени в стила, за които ти говориш, ще фигурират в съдържанието
Как това се гарантира с ограничаването на периода?
Как ще стане без сравнението с по-ранните им и с по-зрелите им албуми?
За мен това е по-скоро знак за обратното.
Нужно ли е да е поредния драматичен филм с изнасилен патос?
- Един филм с по-голям scope не би оставил място за чак толкова драма. По-скоро би бил информативен, какво е мотивирало членовете на бандата в живота. Няма нужда от излишно циврене.
- По-краткият период на мен ми говори, че евентуално в заглавието, ще набляга точно на емоциите...
- В това да си болен от неизлечима болест и да продължиш да твориш с още по-повече енергия не виждам нищо изнасилено и патетично, особено щом става дума за истинска история, а не холивудска измишльотина.
Разбрах те още първия път.
Ми остави си ме да си искам различния филм, де :lol: .
Какво ти пречат моите оплаквания? Нима ще ти развалят евентуалния кеф от гледането?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: ТЕМА ЗА ТРЕЙЛЪРИ

Post by penzata » Fri Jun 01, 2018 2:44 pm

alshu wrote:
Fri Jun 01, 2018 2:30 pm
penzata
Сега, не е нужно да слагаш думи в устата ми.
Хиперболизирам реакцията ти, както ти хиперболизира импликациите от това, че спекулирам.
Дюд, втф, защо ме караш да издребнявам и да влизам в никому ненужен обяснителен режим. :mrgreen:

най-вероятно, точно тези търсения и промени в стила, за които ти говориш, ще фигурират в съдържанието
Как това се гарантира с ограничаването на периода?
Как ще стане без сравнението с по-ранните им и с по-зрелите им албуми?
За мен това е по-скоро знак за обратното.
"A chronicle of the years leading up to Queen's legendary appearance at the Live Aid (1985) concert in 1985."
Кой е казал, че периода, в който ще се разглежда тази "хроника" е ограничен. Огромна част от творчеството на Куин (без последните три албума) е точно в периода преди Live Aid концерта. За какво изобщо ми говориш???
А дори и на база трейлър: видя ли десетките визуални и физически превъплащения и трансформации на Фреди? Сам си отговори, за какъв период от време ще бъде филма. :ninja:

Пак казвам, туй нещо е трейлър, като нищо всичко дет искаш да има в този филм, може и да го има. :spite:


п.п.
- В това да си болен от неизлечима болест и да продължиш да твориш с още по-повече енергия не виждам нищо изнасилено и патетично, особено щом става дума за истинска история, а не холивудска измишльотина.
Филмът не се казва "Mercury: The Last Years" или "Made in Heaven", че изобщо да ми го даваш това като довод.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5249
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: ТЕМА ЗА ТРЕЙЛЪРИ

Post by alshu » Fri Jun 01, 2018 4:16 pm

penzata
защо ме караш да издребнявам и да влизам в никому ненужен обяснителен режим
Аз ли, това не ти ли е default?
Кой е казал, че периода, в който ще се разглежда тази "хроника" е ограничен
Live Aid удря стопа дори преди A Kind of Magic.
Някак останах с впечатлението, че филмът ще почне със създаването на A Night at the Opera Tour, т.е.без Queen I-II и Sheer Heart Attack, а лично на мен би ми било интересно да сложат неща дори и отпреди 74-та.
без последните три албума
Четири, ако броим Made in Heaven.
За какво изобщо ми говориш???
За двата техни най-зрели и по някаква причина най-любими ми албума The Miracle и Innuendo.
A Kind of Magic също се радва на доста по-голяма популярност от да кажем Hot Space (без Under Pressure, на която и Дейвид Бауи дава едно рамо).
Сам си отговори, за какъв период от време ще бъде филма.
Моето предположение е след Sheer Heart Attack и преди A Kind of Magic, а твоето?
Филмът не се казва "Mercury: The Last Years" или "Made in Heaven", че изобщо да ми го даваш това като довод.
Тук доводът ми не е против Bohemian Rhapsody (2018), какъвто и да се окаже той, а че маркираш евентуална драматизация за края на кариерата на Фреди Меркюри с "поредния драматичен филм с изнасилен патос".
Нима не се е случило наистина точно това и откъде знаеш какъв ще е патосът?
Пак казвам, туй нещо е трейлър, като нищо всичко дет искаш да има
Имам чувството, че нещо много се връзваш на този спор.
Тъй де - трейлър, спекулираме, чешем си езиците.
Нищо чудно да съдържа всичко, което си заслужава да се каже за групата, но да е пълна глупост.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: ТЕМА ЗА ТРЕЙЛЪРИ

Post by penzata » Fri Jun 01, 2018 5:38 pm

alshu wrote:
Fri Jun 01, 2018 4:16 pm
Аз ли, това не ти ли е default?
Фана ме. :hihi:


п.п.
Сам си отговори, за какъв период от време ще бъде филма.
Моето предположение е след Sheer Heart Attack и преди A Kind of Magic, а твоето?
Казах ти, дюд, обърни внимание на различните визуални трансформации на Малек като Фреди в трейлъра и ще видиш какъв период (кои албуми) (може би) ще обхване филма. :roll:

п.п.п.
Не, Made In Heaven не го броим.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5249
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: ТЕМА ЗА ТРЕЙЛЪРИ

Post by alshu » Fri Jun 01, 2018 5:55 pm

penzata
обърни внимание
Казах ти, дюд, обърнах внимание, ти явно интерпретираш различно.
Made In Heaven не го броим
Защо?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: ТЕМА ЗА ТРЕЙЛЪРИ

Post by Amelia » Fri Jun 01, 2018 6:53 pm

Абе дюдове, изчакайте да излезе поне едно ревю на тоя филм и тогава се дърлете. Да се съди за детайли от съдържанието по трейлър е неква загуба на време.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests