Мъглата

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Apr 04, 2008 3:08 pm

И аз го гледах вкъщи преди малко. Доста хубав филм за жанра си, имаше си атмосфера, имаше си яки същественца (ебаси онова голямото накрая, не беше ли най-якото изобщо!!!) и страхотен финал. Лошото е, че всичко беше 1000001% предсказуемо. На мен ми беше ясно почти през цялото време какво ще стане, но все пак си беше доста кефещо :).
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Apr 04, 2008 3:23 pm

Кефещо е доста меко казано. Добре де как може човек въобще да предполага че филма ще завърши така? За мен си беше доста неочаквано. :shock:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Apr 04, 2008 3:32 pm

Spoiler: show
Еми, аз допусках такъв финал още откакто онзи каза, че бензинът им е на привършване. А и детето по-рано като помоли баща си да не го оставя по никакъв начин на чудовищата, биде намекнато, че хлапето ще бъде застреляно/убито от баща си.

Очакваше се и кукувицата да насъска хората едни срещу други в магазина, нищо чудно, че убиха онзи военен, това също беше ясно.

Беше ясно още отначалото, че военните са намесени, още като минаха покрай колата на нашия и той обясни за въпросния проект или база или там каквото беше на военните. Нямаше причина да ги споменават толкова подробно или с такова обяснение, ако нямаше да играят по-сериозна роля по-нататък.

Единственото, което не ми хрумна и което намирам за доста тъпо обяснение е, че тва били опити с други измерения, видиш ли, и онея отворили дупка в пространството. Ебаси тъпото, честно. Но пък те и не натъртиха кой знае колко на това, така че филмът си остава яка атмосфера и готини персонажи, както и хубаво голямо чудовище накрая :) + финала де.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Apr 04, 2008 3:38 pm

Използвайте спойлър тага, вече трети-четвърти пост се налага да редактирам.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Apr 04, 2008 3:39 pm

Spoiler: show
Добре де, хубаво си предположила, че ще ги убие. Ама че след това ще се окаже че е било безмислено и са щели да ги спасят - е това не знам как точно се е разбрало? Аз затова говоря - че беше толкова шашкащото накрая и толкова нетипично (не се сещам друг филм в който да ми е оставил такова впечатление).
Затова Франк Дарабонт според мен е малко гениален. Защото неговия край е доста по-хубав и адски нестандартен и оригинален в сравнение с този на самия Кинг. Радвам се обаче че филма ти е харесал, дори да не е толкова колкото на мен. :mrgreen:
Димче има едно копче на което пише спойлер. :wink:

ПС Той Дем е бърз явно с модерирането. :mrgreen:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Fri Apr 04, 2008 3:45 pm

Тия спойлер тагове са доста хубаво нещо... Стига да се използват.
Spoiler: show
Това че щяха да измрат всичките, мда, беше си предвидимо. Ама това, че ако бяха изчакали само 5 минути и щяха да са спасени, не беше. То тук филма връща назад, когато русата мацка викаше, пича да не гепи пистолета, ама той го взе. Ако я беше послушал, всички щяха да са живи. Въобще филма се въртеше около това - дали да вярваш на хората, и на кои по точно, какви решения ще вземеш, до какво ще доведат после. Тъй като сума народ си отиде, порадо простата причина, че взема глупави решения.
Майката, която си тръгна още в началото, остана жива, заедно с децата си, ако някой я забеляза в камиона накрая. Ако я бяха последвали, всички щяха да са живи. За това става въпорс във филма. Кой как ще премине през дадена сложна ситуация. И как ще си вземе накрая.
Страхотен е филма. Дори само заради началния кадър, с бурята, си заслужава да се види на голям екран.
Голяма гад наистина беше впечатляваща - цяла ходеща екосистема.
А това за измеренията беше страно тъпо, ама Кинг си ги обича тия глупости, добре че Дарабонт го е включил толкова бегло, че да не е напълно нелепо.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Apr 04, 2008 3:45 pm

Да ве баси. :evil: Добре, че съм опитен и веднага мижа, ако има опасност.

Дотук не съм се спойлнал, а филмът излиза другата седмица. Т.е. 1. малко ми остава да удръжа и 2. да бехте поизчакали и вие. :?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Apr 04, 2008 4:00 pm

Аз задължително ще го гледам и на кино. Просто филма си заслужава отвсякъде.
Трубадур то и в книгата не се наблягаше на въпроса с измеренията и защо и как се е появила Мъглата. :lol:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Apr 04, 2008 4:04 pm

Абе умрете бе, ебаси. Темата се казва 'Мъглата', за бога... и тук ли трябва да слагам спойлер тагове. Ако не щете да се спойлите - не четете. Така и така ще го гледате филма, ако така сте решили, ако не сте решили тогава си четете и се спойлете. Аман.

Темата за Батълстар Галактика едвам се удържах да не я чета, дори да не я отворя преди да изгледам целия сериал, а темата за Скинс още не съм я погледнала, защото не съм гледала нищо от новия сезон. Въпрос на желание да не се оспойля ДОРИ И ПО ПОГРЕШКА, толкоз. Аман за втори път.

Валери - да кажем, че аз знаех и не се изненадах толкова. Разбира се, можеше да се случи съвсем по различен начин, просто това ми мина през ума и не бях нито толкова изненадана, нито шокирана и толкоз. Че бил гениален филмът - не, не е, но е много добър и признавам повечето му достойнства.

Трубадурът добре го е написал :) с моето включване, че все пак беше донякъде предвидимо, а като видиш връзките и решенията, които са взимани от героите по време на филма и също е доста :) кефещо, да.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Apr 04, 2008 4:18 pm

Елейн... не е баш така... Аз много често чета теми, посветени на отделни филми, за да разбера какви са общите впечатления на хората от конкретния филм. Това не е, защото твърдо вярвам на преценката на някого и мнението ми винаги съвпада с неговото - ако беше така, тогава нямаше да чета теми, а щях да питам един или няколко "някого"-та и вече да знам какво да мисля :) Напротив, харесва ми да чета различни мнения на различни хора, да имам предвид собственото си мнение за вкусовете на различните хора, за да си изградя поне някакви очаквания.

Сдържах се кажи-речи месец навремето да отварям спойлерите в темата за третите "Пирати"... сдържах се да отварям спойлерите в темата за "No Country For Old Men"... и с "Мъглата" го правя, и все пак ми се иска да чета общия тон на изказванията на хората за филма - и този, и по принцип :) Да, в темите за Skins и за Галактиката е по-трудно, защото там хората не си правят труда да слагат много спойлери, но точно затова ми харесват темите, в които хората *слагат* спойлери :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Apr 04, 2008 4:23 pm

Там в заглавието си има ясно написано 'spoilers', та удържах се да не ги чета. Но да, разбирам желанието да четеш чужди мнения за филм, който са гледали и който възнамеряваш да гледаш или да не гледаш, т.е. нямаш много категорично мнение дали ще или не, но няма нищо лошо да попрочетеш някое и друго мнение. Та, съжалявам, ако съм спойлнала.

Просто мисля, че четенето на теми за конкретни произведения, които не си гледал/чел/видял си е рисково и човек чете на своя отговорност.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Fri Apr 04, 2008 5:12 pm

Spoiler: show
Не казвам,че е било -абсолютно- ясно,че помощта ще дойде точно след като е късно,но силното подозрение,че ще стане така ми се зароди,може би защото толкова набързо пристъпиха към застрелването.Щом свърши бензина и веднага,просто плачеше да се окаже прибързано решение :lol: (вж. максимално прецакан главен герой)
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Apr 04, 2008 5:17 pm

За да няма неясноти - ако в заглавието на темата не пише, че е спойлерска, моля в постовете да няма немаркирани спойлери.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Sat Apr 05, 2008 12:00 am

Добре де доколко е бил изненадващ финала няма смисъл да се спори. По-важното е че досега няма човек на който филма да не му е харесал. :shock:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Sandy
Smallfolk
Posts: 16
Joined: Fri Jan 04, 2008 9:58 pm

Post by Sandy » Mon Apr 14, 2008 8:46 pm

Признавам, че нямах големи очаквания за този филм, но радостно заявявям, че те абсолютно бяха надминати Тен Таймс Оувър! Отдавна не се бях вживявал в филм толкова много и
Spoiler: show
специялно единият от персонажите (визирам религиозната пача) толкова много дразнеше не само мен, а всички в кино залата, че когато я убиха едва ли не засвиркахме от радост! :D
Ако ще гледате филма, тогава задължително го направете на кино, защото на компютър определено не е същото! Не съм чел книгата, но скоро ще го направя. За нея знам само, че края е коренно различен. Така че ще е интересно да се разбере какъв е оригиналният завършек! :)
Beatles MANIA!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests