Documentaries

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Apr 30, 2008 5:44 pm

Абе аз съм гледал откъси от първата част на Цайтгайст и ми се стори меко казано абсурдна (това как Дионисий, Тот и намсикой всички имали съдбата на Исус е долна лъжа, специално проверих после) и като цяло смятам, че филмът е по-скоро силно манипулативен, нежели информативен, но въпреки това мисля, че частта с банките е интересна и ще я изгледам при първи удобен свободен час :)
This is it. Ground zero.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Apr 30, 2008 8:05 pm

Мда. Аз до сега съм минала само частта с банките. Затова искам информация, преди да се изпаря от еуфория!! Или нещо по-лошо - да продължа да го търся и гледам.
Та не ме стряскай, че и религия бъркат!! :shock:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu May 01, 2008 12:53 am

Тя не е ли първата с религията? (втора - с 11ти септември; трета - с банките). Поне така съм чувал де. Както казах аз съм гледал само откъси от това с религиите и беше абсурдно.
This is it. Ground zero.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Fri May 02, 2008 1:42 pm

Ми, Мор, макар и после да забелязах, че има доста номерирани клипове аз гледах неномериран такъв. Та си "записвам" от теб, и ще търся. Просто, до колкото успях да я разбера, частта с банките ме стресна доста. Благодаря! :wink:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun May 18, 2008 9:46 pm

Препоръчвам на всеки shadow company - документален филм за действието на частните военни компании в Ирак и други места.

(трудно се намира из торентите. ако някой го интересува - да каже да го кача някъде)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Mon May 19, 2008 4:49 pm

Аз бих го гледала с удоволствие. :P Макар и да сме скарани, с езика (аглийският език, демек). :oops:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon May 19, 2008 6:40 pm

BaYa wrote:Аз бих го гледала с удоволствие. :P Макар и да сме скарани, с езика (аглийският език, демек). :oops:
Нема друг. Може да търсиш испански субтитри ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Mon May 19, 2008 8:54 pm

:surly:
Благодаря, но това си ми беше ясно и преди това. Дори казах, че бих се прежалила и без субтитри да го гледам! :bigtongue: :ninja:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Thu May 29, 2008 9:51 pm

След препратките в новия Индиана Джоунс към студената война поразрових и открих този филм -доста брутална колажност от архивни кадри от тогава...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Jul 28, 2008 9:58 pm

Гледах Aftermath: Population Zero. Става като цяло.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Eck
Merchant
Posts: 76
Joined: Wed Feb 20, 2008 2:46 pm
Contact:

Post by Eck » Thu Apr 16, 2009 7:31 pm

Най-после реших за гледам Zeitgeist. Имах добри очаквания. Беше ми горещо препоръчан от университетски преподавател, колеги се бяха изказали положително, познати се бяха изказали прехласнато.
Първата част описва как Христос е copy и paste от Хор, Митра, Буда и още няколко. Обяснява, че той не съществува, а е измислен, за да се властва над масите с него. Ок, хубаво. По-забавното е, че са изброени един куп месии и се твърди, че всичките са родени на 25-ти декември, всичките за родени от девици, всичките за умрели чрез разпъване на кръст, всичките след три дни са възкръснали. Не знам за другите, но поне за Буда ми се струва, че няма тая биография. Освен това Имаше инякакви безумни астролого-зодиакални неща, повечето от които не разбрах добре.
Втората част е посветена на описание как правителството на САЩ е взривило с експлозиви кулите близнаци, как всичко е манипулация, за да се поробят гражданите, как "човек, живеещ в пещера (Бен Ладен, сиреч) не е способен на такова разрушение". Ок, хубаво, но голяма част от приложените доказателства за начина на сриване на сградите противоречат на физичните закони; освен това докато се твърди как правителството предварително е поставило експлозиви в сградите, изобщо не се споменава вероятността терористите да са си ги носели тия експлозиви в самолетите. ЛОГИЧНО е - като отиваш да сееш разрушение и си открадваш самолет да вземеш в себе си и експлозив за по-хубав ефект, райт? Както и да е, всичко беше изпълнено с дебели чичовци с агресивен вид, които квакаха почти като нашите господа депутати в НС.
Третата част беше нещо много банкерско, което подозирам, че съдържаше повече смисъл от първите две, но вече бях изтощена и се губех в имената, събитията и твърде бързо вървящия текст. И отново в крещящите чичовци.
Лошо направено ми се стори като кино - прекалено много пращене, стоящи по половин час образи с изнервящи звуци - всичко това пречи на възприятието на информацията, да не говорим колко разтяга времетраенето. Много объркани теории и аргументи, наблъскани в кратки секунди по много. Много правилна забележка за манипулацията на телевизиите - само че същият въпросен филм прави абсолютно същото - манипулира. Хвърля те в хиляда неща едновременно, с бързо течащ текст, множество аргументи, кои верни, кои не, наблъскани един върху друг и омесени с гневни викове и пращене. Поставя нещата абсолютно категорично - това е така, това не е така.
Не го догледах до край просто защото ме изцеди. Вероятно някой път ще го направя, но ми трябва почивка.
Но не мога да разбера защо толкова хора са така възхитени от него и се чудят и маят (че направо и възмущават някои), че аз не съм.
Земята ни е твърде плитка,
сякаш на небето издълбана
и трепери като водна капка,
Кралят Гарван когато минава.


Моят блог

User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Post by pnv_Creator » Thu Apr 16, 2009 8:05 pm

lol
това с експлозивите в самолета беше най-яко

Eck, у теб живее един зъл гений
Препоръчвам ти този заместник на Zeitgeist, също е много истински, задълбава в екзистенциални въпроси около света в който живеем и не е толкова изцеждащ. А и кадрите и текстът не препускат така бясно по екрана

http://www.imdb.com/title/tt0082517/

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Apr 17, 2009 2:41 am

Аз съм гледал първата част на Цайтгайст - с Исус - преди да знам, че това е същият толкова хвален филм, и бях абсолютно удивен как може такива тинтири-минтири да минават, при положение, че Уикипедия е на един клик.

Оттогава нямам желание да гледам останалото, дори да е може би по-правдиво. Така че и аз не разбирам манията на мислещи хора по филма.
This is it. Ground zero.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Fri Apr 17, 2009 12:51 pm

И третото, банкерското, не е по-добре от предните, макар че от един момент натам гледах предимно на фаст форуърд. Беше непоносимо пропагандна цялата работа. Готино това за крещящите чичковци. :)

Очарованието в мисълта, че с отваряне на очи сутрин ставаш част от грандиозна световна (за предпочитане корпоративна) конспирация, явно е супер мощен лост за манипулации.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Apr 17, 2009 1:29 pm

Банкерското беше с относително точна фактология.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests