Август '07

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 21, 2007 3:48 pm

Then you're utterly defeated :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Aug 21, 2007 4:05 pm

No, nope, nada!! :neutral: I'm simply misunderstood. :mrgreen: Говорехме за Фантома и сам ти каза, че във филма е изпят меко казано непрофесионално. Дори добави и Мулен Руж, макар аз да си го харесвам. Оттам-нататък аз предположих, че предпочитам мюзикълите предполагащи професионално класическо пеене да бъдат изпълнявани от съответните певци, вместо stunt double актьори. Но това така или иначе няма как да стане. :roll:

За всичко друго - съгласен.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 21, 2007 4:09 pm

Еми за съжаление Чикаго, Дрийм Гърлс и явно Хеърспрей, ако съдя по ОСТ-то, те опровергават драматично, да не говорим за по-старите неща.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue Aug 21, 2007 4:12 pm

shayhiri wrote:Охо-о, испанската съпротива? :) Как сме, прибрахме ли се?
Офтопик:
Ооо, прибрахме ce екстра, Тролчо! Мерси! Дори от 2 дена яко бачкане пада.
А това си е чисто българска рокада (?) - аз те разсейвам, докато Рольо те рита в глезена! А останалите се кикотят злостно!! :plez:
Last edited by BaYa on Wed Aug 22, 2007 12:05 pm, edited 1 time in total.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Aug 21, 2007 4:15 pm

BaYa wrote:
shayhiri wrote:Охо-о, испанската съпротива? :) Как сме, прибрахме ли се?
Офтопик:
Ооо, прибрахме екстра, Тролчо! Мерси! Дори от 2 дена яко бачкане пада.
А това си е чисто българска рокада (?) - аз те разсейвам, докато Рольо те рита в глезена! А останалите се кикотят злостно!! :plez:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Бтв, вярно е, че в Мулен Руж и Фантомът певчески на ниво (и то страхотно, Imo) бяха само Иън МкГрегър и Джерард Бътлър, жените ако и страхотн окрасиви бяха особено неуверени.

Дрийм Гърлс е друго нещо, там пеят невероятно, по мое мение и в Чикаго.

Гледах и един с Ума Търман бтв, който също беше особено забавен, как му беше името...
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Tue Aug 21, 2007 4:17 pm

The Producers! :D
:shark:
Feel the summer!

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Aug 21, 2007 4:46 pm

Да, наистина не като индивидуални изпълнения ми като цялостни музикални 'сцени' беше страхотен и много забавен :).
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Tue Aug 21, 2007 5:08 pm

съвсем така между другото да вметна, че в хонконг (и отчасти в мейнланд китай) пеенето влиза в актьорското обучение. там всички актьори са певци, а поради естеството на развлекателната идустрия донякъде и обратното е вярно.

например този филм http://www.imdb.com/title/tt0454914/ е добър показател за уменията на джеки чюн (да не се бърка с чан).

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Aug 21, 2007 5:13 pm

Е точно Дриймгърлс пък дава обратния пример: как изглежда и играе професионална певица (кравата, не Бионсе :lol: ). Ма на нея пък взеха, че й дадоха последния Оскар за второстепенна, идиотите, та съвсем ми ойде коня у ряката. :roll:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Aug 21, 2007 5:15 pm

Не мога да съм обективна за ролята и как я е изиграла, но пееше издухващо. Мисля, че и с ролята се справи, но това само лично мнение.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Aug 21, 2007 5:22 pm

Страхотна беше, аз точно заради нея го гледах - дори на фона на величията. Точно заради професионалното й пеене. И за актриса ставаше, но Оскарът определено беше оувъркил - особено на фона на Бланшет в Скандала. :shock: :roll:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Aug 21, 2007 7:29 pm

Roland wrote:МАМКА МУ! Имам Хеърспрей на компа, имам ОСТ-то, а не искам да абюзвам нито едното, за да не си разваля кефа на голям екран, който, след няколко премерени сампъла, ЯВНО ще е огромен. АЙДЕ БЕ, МАЙКА ВИ РАЗПРОСТРАНИТЕЛСКА!
Е, ти май абюзна все пак ОСТ-то и дано не си сглупил с филма, защото:

http://programata.bg/index.php?page=det ... &eid=40811

Оставям на теб да организираш ходенето петъка. 8-) Ма бях прав, че ше го пуснат, а? Значи целият спам дотук поне не е офтопик.

Но нищо друго няма - това беше августът :roll: (+Шрек).
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Aug 21, 2007 7:51 pm

Scourge wrote:съвсем така между другото да вметна, че в хонконг (и отчасти в мейнланд китай) пеенето влиза в актьорското обучение. там всички актьори са певци, а поради естеството на развлекателната идустрия донякъде и обратното е вярно.
То напоследък всичките хонконгски актьори май са си баш певци. Ех, няма ги добрите стари времена, когато излизаха от школите по бойни изкуства... Сега са разни рапърчета като Даниел Ву - ужас!!! Е, има го и Стивън Чоу, който е адски добър актьор, пък е учил и бойни изкуства, макар и да не е майстор.
например този филм http://www.imdb.com/title/tt0454914/ е добър показател за уменията на джеки чюн (да не се бърка с чан).
Той и Чан не е лош певец. По-нагоре дадох линк към негово изпълнение.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Tue Aug 21, 2007 8:43 pm

tigermaster wrote: То напоследък всичките хонконгски актьори май са си баш певци. Ех, няма ги добрите стари времена, когато излизаха от школите по бойни изкуства... Сега са разни рапърчета като Даниел Ву - ужас!!! Е, има го и Стивън Чоу, който е адски добър актьор, пък е учил и бойни изкуства, макар и да не е майстор.
по принцип e традиция в актьорските школи в хонконг да се изучават бойни изкуства. това идва още от времето на пекинската академия (въпреки името, става дума за училището й в хонконг, а не за академията майка в пекин) и школата "пролет и есен" (в нея е учила например една от моите любимки от по-старото поколение хонконгски актьори джозефин сяо, а в пекинската - джеки чан, само хун, кори юен, етц). затова много голяма част от хонконгската актьорска гилдия са повече или по-малко умели в бойните изкуства или поне във възпроизвеждането на хореографираната част.
излизащите от истинска школа по бойни изкуства и впоследствие станали актьори, от типа на джет ли или дони йен, не са чак толкова много.
бтв, даниел ву също е тренирал бойни изкуства (разбира се, не на нивото на тия двамата) преди да стане актьор.

иначе, по мое лично мнение най-добрите актьори на хонконг и китай не са минавали обучение в бойни изкуства - тони люн, маги чюн, чоу юн фат, гонг ли и т.н.

tigermaster wrote: Той и Чан не е лош певец. По-нагоре дадох линк към негово изпълнение.
честно казано, според мен е посредствен в пеенето. дори канеширо се справя по-добре. :wink:
за разлика от него чюн има великолепен глас и го владее много добре. даденият в моя линк филм си струва дори и само заради камерата на крис дойл и питър пау, но понеже формално се явява драма-мюзикъл, може и да не се хареса на всеки.
разбира се, трябва да се отбележи, че джеки чюн е професионален певец още преди да стане актьор. същото важи за анита муй, фей уонг и изобщо за голяма част от добрите хонконгски актьори-певци.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Aug 21, 2007 9:07 pm

Scourge wrote: бтв, даниел ву също е тренирал бойни изкуства (разбира се, не на нивото на тия двамата) преди да стане актьор.
Даниел Ву е тренирал в най-добрия случай балет. Такива като него, Никълъс Тсе и подобните им не ги уважавам - които учат танци за пред камерата. Някак си им личи, че не могат да се бият истински.
иначе, по мое лично мнение най-добрите актьори на хонконг и китай не са минавали обучение в бойни изкуства - тони люн, маги чюн, чоу юн фат, гонг ли и т.н.
Не знам. За мен най-добрите хонконгски актьори(натъртвам на актьори) са Джет Ли, Чоу Юн Фат, Стивън Чоу, Мишел Йео. Чоу Юн Фат и Мишел Йео не са майстори на бойни изкуства, но пък и двамата са минали през ръцете на Юен Уо Пинг, та са се научили доста добре(той този Ума Търман успя да научи на бойни сцени, оставаше да не се справи с гимнастичка като Мишел Йео). А и са се доказали в достатъчно филми без бой. И, за разлика от Даниел Ву, имат истинско силно излъчване.
tigermaster wrote: Той и Чан не е лош певец. По-нагоре дадох линк към негово изпълнение.
честно казано, според мен е посредствен в пеенето.
Че той си е. Макар че пее в доста от филмите си, никой не ги гледа заради тези му качества. А Канеширо ме дразни. Не че съм го гедал в много филми, де(всъщност, май е само един), ама ме дразни.
разбира се, трябва да се отбележи, че джеки чюн е професионален певец още преди да стане актьор. същото важи за анита муй, фей уонг и изобщо за голяма част от добрите хонконгски актьори-певци.
Анита Муи в кой филм си показва певческите възможности? `щото си я спомням как се биеше в "Легенда за пияния майстор" и какви истерии правеше в "Сблъсък в Бронкс", но никъде не съм я виждал да пее. А знам, че е певица.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 105 guests