Stardust

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Aug 16, 2007 3:54 pm

Е знаете, че винаги го правя с готовност. Когато се е случило да има недоволни. Що остава пък ако аз съм оплел нещо конците.
Чакам.
Но в случая - освен отново да кажа, че съжалявам, че ми се налага да обсъждам разочароващото представяне на филм по обичания от вас и уважаван от мен Геймън - не виждам кво повече мога да направя.
Например да си дадеш сметка, че само за теб е провал.
Освен това го правя в официалната, пусната от разпространителите тема за Звезден прах, в която един от основните, да не кажа най-важен акцент е точно приемът на филма от публиката.
Да, приемът на филма, а не на приходите от него?
Или пък все пак ще си изчакам някаквото извинение.
Не, не думай. А после и от Тошко от детската. За какво да се извинява Роумър, за това, че не си обосноваваш мненията и се държиш като трол?
Last edited by Morwen on Thu Aug 16, 2007 4:04 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Aug 16, 2007 3:56 pm

Който пример все така си стои на 8.4 в имдб впрочем.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Aug 16, 2007 3:59 pm

Morwen wrote:
Е знаете, че винаги го правя с готовност. Когато се е случило да има недоволни. Що остава пък ако аз съм оплел нещо конците.
Чакам.
Но в случая - освен отново да кажа, че съжалявам, че ми се налага да обсъждам разочароващото представяне на филм по обичания от вас и уважаван от мен Геймън - не виждам кво повече мога да направя.
Например да си дадеш сметка, че само за теб е провал.
Освен това го правя в официалната, пусната от разпространителите тема за Звезден прах, в която един от основните, да не кажа най-важен акцент е точно приемът на филма от публиката.
Да, приемът на филма, а не на приходите от него?
Извинявай, ако съм ти дал повод да си помислиш, че казвам нещо, което никога не бих и помислил. :)

Провал е засега. Самият аз цитирах конкретни пътища за спасение.

Приходите са резултат от и точен индикатор за приема на филма от масовата публика.
Last edited by shayhiri on Thu Aug 16, 2007 4:00 pm, edited 1 time in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Aug 16, 2007 4:00 pm

Глупости. Те са индикатор за това КОЛКО хора са го гледали, а не за това колко са го харесали. Ниските приходи от първи уикенд показват, че са го гледали малко хора, а не, че не са го харесали.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Aug 16, 2007 4:05 pm

Бе, въпросът е, че премиера на четвърто място в бокс офиса с 9 милиона не е провал, по-скоро...
Алекс, цар си на това да не говориш в прав текст, трябваше да се хванеш с политика:)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Aug 16, 2007 7:25 pm

*Тъй. Бюджетът на Стардъст е 70мил.
*Поне 100 общо, ако сметнем и маркетинговите разходи (предполагам, може и повече да са).
*Значи трябва да изкара близо 200 мил. общо на кино, за да има шанс да си доизбие парите впоследствие на ДВД, да излезе на печалба и да се счита за някакъв успех.
*Изчислява се доста сложно, но ориентировъчно студията прибират не повече от 1/3 от обявявания боксофис - след удръжките на мултиплексите и хазната.
*За щастие в конкретния случай половината бюджет на филма е поет от външен инвеститор, така че нека свалим търсените приходи на 170 мил.

*Дори да приемем, че филмът ще изкара повече пари по света отколкото в Щатите (на което точно този филм е способен, за разлика от много други), това пак означава, че в Щатите му трябват поне едно 80 мил.
*При августовска премиера това изисква opening weekend от поне 30 мил., както и бях казал.
*Около зимните празници, например, филмите имат възможността бавно да набират скорост. Лятото - и особено "кучия" август, както го наричаха - резултатът от първия уикенд често възлиза на една трета от финалния резултат, ако не и повече.

*Предвид доволно широкото разпространение от 2,540 кина,
*имената на Де Ниро, Пфайфър и компания
*и сравнително високата оценка на критиците (не че има голямо значение в случая), 30 милионов уикенд би трябвало да не е проблем.
*Още повече, че в момента фентъзито се харчи като лудо и дори скапаната евтина Терабития изкара 23 мил. уикенд насред мъртвия сезон.
*PG-13-ката също много помага.
*Както и (донякъде) фактът, че филмът е по книга/комикс на Геймън.
*Имаше си и скромна, но подобаваща рекламна кампания от Парамаунт с няколко ТВ спота и др.

*ОБАЧЕ... като се вземе предвид на практика липсващата таргет-аудитория,
*ужасният трейлър, който го докарваше на Witches of Eastwick/Time Bandits за незапознатите
*и съдбата на филма-близнак на Праха The Princess Bride, от която хората от маркетинга би трябвало да се поучат
*повечето предвиждания бяха в диапазона 15-25+ мил.
*горната граница на който все пак би устройвала студиото.

*Да, ама изобщо не стана така, защото - поне според мен - беше лудост да се пуска филма с/щу Час Пик, колкото и уж да не им се застъпвали били аудиториите,
*(според мен пък се застъпват, щото глупаците от маркетинга бяха изкарали Праха точно екшън-комедия)
*а и с могъщия дъх на Борн и Симпсънс във врата
*резултатът, според мен, трябваше да е по-нисък. Както и стана. Но дори и аз,
*след като бях проследил в детайли недоумението, липсата на интерес и чистата омраза на публиката към филма по всички форуми,
*не мислех, че ще се срине чак до под 9мил. - давах му поне 10

Оттук-нататък, само word of mouth и международния пазар могат да спасят (донякъде) филма. Ако малкото гледали го американци наистина са го харесали, е възможно да се задържи по-дълго по екраните и постепенно да изпълзи до 50 мил. Но това ще е цяло чудо и пак няма да помогне особено, освен ако хората по света съвсем се разбеснеят и сериозно надхвърлят очакваните от Парамаунт 100 мил. международно. Иначе Прахът ще свърши скоропостижно в Щатите с жалките 25мил. (може и толкова да не върже) и ще му остане само да чака скорошния си ДВД рилийз.

Сега разбрахте ли защо е провал на този етап?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Aug 16, 2007 7:57 pm

Да се пуска срещу Час Пик, с могъщия дъх на Борн и Симпсън във врата... Аха, така да беше казал отначало де! :popcorn: :ghostche:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Aug 16, 2007 8:28 pm

Не се разсейвай от образния език, Марфа. :) Постарах се да е просто и ясно поднесено.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Thu Aug 16, 2007 10:05 pm

Изключително ми е неприятно да го призная, но по-горният анализ в една огромна степен е верен, поне според моите скромни познания за пазара. Разбира се, само доместик опънинга не стига (за справка - вижте руския) за генерални изводи, но все пак е показателен в някаква степен. Ще ми се да мога да кажа, че от студиото са си направили извода доколко филм като този следва да бъде рекламиран като романтика, но... тактично ще замълча :x А иначе дума да няма - филмът е И романтичен.

Относно таргетирането - май някъде по-горе бях споменала, че след като гледах филма, останах с впечатлението, че е правен за кеф на каста и крюто - това с респект -, но не е мислен като маркетинг.

Сега лично мнение. Ако работех в централата на студиото, непременно щях да използвам в международния рилийз НЕУСПЕХА в Щатите. На прима виста "Приказката, която американците НЕ харесаха" или "Фентъзи, което не подценява интелекта и чувствителността ви" - в този смисъл. Мисълта ми е, че показан като НЕхаресан масово от средностатистическия американец, филмът добива ореолът на некомерсиален, а оттам до култов има само една крачка - премерен маркетинг. Обаче! Получихме указания да гоним фимейл таргета в най-плоския му вариант..., нещо, което ще маркираме, колкото да задоволим мейджъра, но ще си направим собствено позициониране. Като за начало, избрахме малко странен таглайн - Различната приказка. Познайте защо :wink:

Да видим...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Aug 16, 2007 10:06 pm

Е че аз друго казвам ли?! :dunno:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Aug 17, 2007 12:21 am

Шайхири, сбъркал си си професията май, вземи се хвани някъде да правиш маркетингови аннлизи за холивудските блокбъстъри. ;) 8-)

БТВ, слабият резултат на Stardust в първата седмица ясно показва за пореден път, че освен ако то не е Дан Браун, Роулингс или Толкин, само името на автора на книгата, по която е правен филма, не може да му осигури никакъв по-сериозен интерес от публиката, ако не е подкрепено със наистина солидна рекламна кампания.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Aug 17, 2007 12:37 am

Дем, мерси много, ма като писател/продуцент мога да изкарвам повече пари, дал бог. :) Особено ако се възползвам от склонността си към анализи. Пък и не ща да работя за друг. :?
ifadriana wrote:Да видим...
Да видим. :) Пожелавам успех у нас, но макар тук да не са налице условия за чак такъв провал, според мен вкусовете са много близо до американските - в конкретния случай. Продължавам да смятам, че най-сигурно е да се представи (агресивно) за стандартно епик хай-фентъзи. Тогава не му мърдат 300-те и кусур хиляди лв. на боклука Ерагон - или поне 200+, щото навлекът Паолини някак си е по-тачен от Геймън, за мой ужас.

Другият вариант, застъпен от студиото, също е добър - романтична фантастична комедия, с която забивате от воле целия спектър от предпубертетките до старите моми, без да губите много от фентъзи феновете и децата - 150-200+ хил.

Третият вариант, при който си признавате - и даже натъртвате - че е... нещо като нищо... Не знам. Звучи ми като asking for trouble. Тогава ще го гледаме ние по форумите и някой излъгал се човечец. Сещате се до какъв резултат може да доведе. (Но може и да е все тая. Тук в БГ май не се влияем толкова от маркетинга - освен ако няма да има тв спотове и други благини.)

Не бива да се забравя и за момент, че 80% от хората (в Америка - и навсякъде) са изключително просто устроени същества, да го кажа внимателно.

Иначе всичко по-нагоре е само теория, разбира се. :) Засега.
Last edited by shayhiri on Fri Aug 17, 2007 2:18 am, edited 1 time in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Aug 17, 2007 1:06 am

Нямам нерви да споря сега, а и с част от казаното съм съгласен, но:
shayhiri wrote:недоумението, липсата на интерес и чистата омраза на публиката към филма
IMDB wrote:User Rating: 8.3/10 (4,047 votes)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Aug 17, 2007 1:22 am

При фактите така или иначе няма много място за спор.
недоумението, липсата на интерес и чистата омраза на публиката към филма
Хора, които не са гледали (и никога няма да гледат :roll: ) филма и съдят по рекламата. Можеш да ми вярваш. Изобщо не преувеличавам.
User Rating: 8.3/10 (4,047 votes)
Хора, които (надявам се) са гледали филма. (Заслужава си да се отбележи и ниската засега цифра гласували. Пък и оценката неизменно ще падне, но не много. Филмът е хубав (вярвам). Толкова по тъпо, че му бе отнет шанса в аванс.)
Last edited by shayhiri on Fri Aug 17, 2007 1:28 am, edited 2 times in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Aug 17, 2007 1:26 am

По-добре от този така печеливш филм, за който са гласували толкова много хора:
IMDB wrote:Spider-man 3: User Rating: 6.8/10 (74,588 votes)
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests