Stardust

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jul 17, 2007 10:53 pm

Не ме предизвиквай да се ровя :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Tue Jul 17, 2007 11:03 pm

shayhiri wrote: Според мен не му мърдат 150 000лв. в бокс офиса, а с малко късмет и премерен маркетинг може и двойно-тройно повече.
Хмммм, ако имаш рецепта как за Стардъст да се докара двойно-тройно повече от споменатия бокс, сбъркал си си работата ;)
Last edited by ifadriana on Tue Jul 17, 2007 11:09 pm, edited 1 time in total.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Jul 17, 2007 11:03 pm

Roland wrote:Не ме предизвиквай да се ровя :)
Ти така или иначе го правиш. :mrgreen: Безуспешно.

Ето едно от последните ми предвиждания, направено след смазващия старт на Спайди 3, и преди излизането на Шрек и Пиратите, когато всички смятаха, че Спайдърмен ще ги отнесе:
Иначе, ако трябва да те улесня и да направя предвиждане, предполагам, че Пиратите ще са първи като бокс-офис, следвани (отдалеч, вероятно) от Спайди, на свой ред следван (не толкова отдалеч) от Шрек. Каквото и да пишат критиците на Шрек, това ще има много малък ефект върху бокс-офиса му (и с право), но позиционирането му точно преди пиратския валяк е убийствено.
Ако погледнеш боксофиса с днешна дата, ще видиш, че всичко е точ в точ. Предвиждането беше в дългосрочна перспектива.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Tue Jul 17, 2007 11:11 pm

Иначе, ако трябва да те улесня и да направя предвиждане, предполагам, че Пиратите ще са първи като бокс-офис, следвани (отдалеч, вероятно) от Спайди, на свой ред следван (не толкова отдалеч) от Шрек. Каквото и да пишат критиците на Шрек, това ще има много малък ефект върху бокс-офиса му (и с право), но позиционирането му точно преди пиратския валяк е убийствено.
Дано да си прав само отчасти ;)

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Jul 17, 2007 11:21 pm

Вие ли внасяте Шрек? :mrgreen: У нас ще си има успех, със сигурност ще бие лошо Спайдърмен, но няма и да се доближи до Пиратите. (Избягвам по-точни предвиждания, защото отдавна не съм им гледал резултатите.)

Но в световен мащаб просто няма как да не е на трето място, макар че все още се изкачва предвид закъснялата му премиера в някои държави.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Jul 18, 2007 1:06 am

Сега се сетих, че ако Шрек3 беше пуснат навремето заедно с (или малко след) световната си премиера, сигурно щеше да изкара с 30% повече у нас. Не е проблемът, че е явно доста по-скапан от първите две части, а че през тези три-четири месеца до рилийса му през Август де що има пират вече го е изгледал. И е пуснал мълва, че не става много. Но и да ставаше, повечето хора тук като го видят веднъж на компа и - тва беше. :?

Така че пак децата трябва да го спасяват. И липсата на скорошно фентъзи/анимация, ако бъде пуснат в подходящ момент.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jul 18, 2007 1:08 am

Хубаво де, разбрахме, че си във вихъра, стига анализи на пазара :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Jul 18, 2007 1:09 am

Сори. :) Стана въпрос с Адриана, затва. :oops:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Aug 11, 2007 4:32 pm

Съжалявам, че отново се оказах съвсем прав и Стардаст се издъни зловещо в премиерния си ден - некви три милиончета. :roll:

http://news.fantasymoguls.com/originalc ... s-on-.html

Геймън определено провлачва крак в обричането на екранизации, били те и добри.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Aug 13, 2007 11:49 pm

Сигурен съм, че стои нощем самотен с бръснарско ножче над китката и рони сълзи по въпроса 8-)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Aug 13, 2007 11:53 pm

Някои от феновете обаче точно това правят, щото вече е ясно, че никога няма да екранизират Американски богове, Ананси бойс и малкото му други творби.

Макар че винаги се намират инати хора, де.

Освен това, едно добро представяне на световния пазар е в състояние да контрира тъпите американци. Самият Геймън се похвали, че само на руския пазар Стардъст е изкарал колкото в Щатите. :shock: Казвам ви аз, че при нас фентъзито е сила.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 14, 2007 12:00 am

И както не е постигнал никъв успех, милият, има оценка 8.4 в имдб в момента... Верно, от малко гласове засега, но пък явно единодушни...

Изобщо, аз не мисля, че от точно тоя филм се е очаквало да е блокбастър, въпреки известните актьори.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Aug 14, 2007 12:16 am

Така е. Но се очакваше поне да си избие парите.

Иначе хората като цяло му се кефят, което е добре. Но ако се окаже маса добър, толкоз по-ще ме е яд, ако/като потъне финансово.

В Щатите всички го дават като пример за зверски сбъркан маркетинг. А то си беше ясно още от първия трейлър. :roll:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 14, 2007 12:17 am

Не знам КОЕ точно е било ясно, филмът имаше брутален трейлър, който слагаше тези на секви Потъри, Нарнии и Терабитии в малкото си джобче.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Tue Aug 14, 2007 12:38 am

Roland wrote:Не знам КОЕ точно е било ясно, филмът имаше брутален трейлър, който слагаше тези на секви Потъри, Нарнии и Терабитии в малкото си джобче.
Еееех, Роланде ;)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 103 guests