Stardust

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Thu Jul 12, 2007 11:47 am

Работи моя шефка. :mrgreen:
:shark:
Feel the summer!

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Tue Jul 17, 2007 12:36 am

Amos Trask wrote:Работи моя шефка. :mrgreen:
Уволнен си! Kiddin' ;)

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Tue Jul 17, 2007 9:34 am

:wabbit: Виждате, при нас е весело. :D
:shark:
Feel the summer!

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Tue Jul 17, 2007 11:24 am

ifadriana wrote: П.С. Не претендирам за обективност - гледах филма по работа и се опитах да го виждам като продукт.
Ето това звучи ДОСТА трудно. Сигурно трябва да го изгледаш поне 2-3 пъти, за да не си изградиш мнението въз основа на субективни критерии тип моментно настроение/нагласа и т.н.
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Jul 17, 2007 11:28 am

По-скоро си е начин на мислене. Който, веднъж налице, трябва да се "изключва" специално, ако човек иска да гледа като обикновен зрител. :mrgreen:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Jul 17, 2007 11:29 am

ifadriana wrote:*Ужасен за маркетиране - кой, по дяволите, е праймъри таргета на филм, сниман очевидно за кеф на режисьора и каста!?"%:%"!?
Амиии ... пробвай с повечето от пишещите в този форум :) Някои дори сме платежоспособни 8-)
This signature is not yet rated

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Jul 17, 2007 11:31 am

Но сме малцинство (меко казано) на фона на която и да е реална таргет група. :?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Tue Jul 17, 2007 4:44 pm

shayhiri wrote:Но сме малцинство (меко казано) на фона на която и да е реална таргет група. :?
Боя се, че си прав/а. Все пак, умирам от любопитство как пишещите тук ще видят филма ;)

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Tue Jul 17, 2007 5:11 pm

Направо ни организирай една обща прожекция :wink:
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Tue Jul 17, 2007 6:11 pm

Гаро, ма ти си бил хитър като стадо лисици. :lol: :lol: :lol: :P Внимавай с шефката, че я виж къв автомат е извадила... :mrgreen:
:shark:
Feel the summer!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Jul 17, 2007 7:07 pm

ifadriana wrote:
shayhiri wrote:Но сме малцинство (меко казано) на фона на която и да е реална таргет група. :?
Боя се, че си прав/а. Все пак, умирам от любопитство как пишещите тук ще видят филма ;)
Мъж съм - и доколкото разбирам от хора, фентъзи и реклама, филмът всъщност има доста добри шансове в България. (Това, че най-вероятно ще се провали в Щатите не ни засяга в случая.) Според мен не му мърдат 150 000лв. в бокс офиса, а с малко късмет и премерен маркетинг може и двойно-тройно повече.

Фентъзито е традиционно силно у нас и дори само това би било достатъчно. Таргет групите, най-общо, би трябвало да са: 1. Децата 2. Фентъзи феновете 3. Ценителите

Тъй като библиофилите и киноманите от третата група така или иначе ще отидат (достатъчно е да чуят Геймън или Де Ниро), маркетингът вероятно би трябвало да е насочен към фентъзи феновете (съвсем озверели след Потър) и децата. С две думи: въпреки че филмът вероятно е нещо повече от стандартно детско фентъзи, би било най-добре (макар и нечестно) да се предлага именно като такова. :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Tue Jul 17, 2007 10:30 pm

Btw, доколко точно разбираш от хора, евентуално фентъзи и реклама? Не се зъбя, май търся консултация :?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jul 17, 2007 10:33 pm

Ъм, не твърде много, да те предупредя :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Tue Jul 17, 2007 10:45 pm

Roland wrote:Ъм, не твърде много, да те предупредя :lol:
tnx :)

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Jul 17, 2007 10:47 pm

ifadriana wrote:Btw, доколко точно разбираш от хора, евентуално фентъзи и реклама? Не се зъбя, май търся консултация :?
Е, аз затова и написах "доколкото разбирам", за да подчертая, че мнението няма претенции за професионалност. :) Но в качеството си на професионален писател и сценарист с дългогодишен опит съм задължен да съм наясно и с трите.

По тази причина и дълбая толкова в киноревюта, реакции на публиката, маркетингови проучвания, реклама и боксофис последните няколко години. Все неща, на които в този форум се гледа с насмешка. Оттам и реакцията на Роланд. :) Но при всичките ми, на моменти дръзки предвиждания, нито той, нито който и да е друг може да цитира случай, в който съм сбъркал.
Last edited by shayhiri on Tue Jul 17, 2007 10:54 pm, edited 1 time in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests