Stardust

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Oct 01, 2007 3:19 pm

Roland wrote:Ъм, той Геймън няма участие във филма реално, доколкото разбирам. А уви - не се и вижда да има. Ако искаш да видиш истинско Геймън-заглавие, тествай Мирър Маск...
Добре де, и без дейно участие на Геймън филмът много ми хареса. А и мисълта ми беше, че Торн явно е очаквал нещо определено, ама е останал с излъгани очаквания. Оттам и разочарованието му.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

thorn
Sorcerer
Posts: 488
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:45 am

Post by thorn » Mon Oct 01, 2007 3:26 pm

Аха, четох я, макар и доста отдавна. Вярно, че е въпрос на усещане, но не ми се стори детска. Приказност има, но и доста adult themes. Убийствата са бая и то кървави. Не се сещам за никакви комедийни елементи, а по-скоро за доста черно чувство за хумор и ирония.

Passer-by, така е, отидох с предварителни очаквания. За Де Ниро кво да кажа, има една категория адски кадърни актьори, които явно искат да видят докъде публиката може да издържи ролите им. Кристофър Уокън ми идва на ум в тоя смисъл.
Братя Грим е ОК, на мен ми хареса. Идеята ми е, че Гилиам умее да постига атмосфера, дори без спец-ефекти, само с декори, както никой друг.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Oct 01, 2007 3:31 pm

Братя Грим за мен е стотици пъти по-слаб филм от Звезден Прах. При него нищо не работи - нито хуморът му е забавен, нито историята му увлича, нито актьорската игра блести. Тук и трите са на висота.

Атмосфера никак не ми липсваше бтв, беше само щрихиран сетъпа, но това си е нормално за приказка :) Хубавото на филма е, че е приказен, защото мрачна куул almost-adult книга ше се филмира успешно ама друг път.

А ти си първият и вероятно ще останеш единственият човек, който да не е харесал ролята на де Ниро.
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Oct 01, 2007 3:40 pm

thorn wrote:Аха, четох я, макар и доста отдавна. Вярно, че е въпрос на усещане, но не ми се стори детска. Приказност има, но и доста adult themes. Убийствата са бая и то кървави. Не се сещам за никакви комедийни елементи, а по-скоро за доста черно чувство за хумор и ирония.

Passer-by, така е, отидох с предварителни очаквания. За Де Ниро кво да кажа, има една категория адски кадърни актьори, които явно искат да видят докъде публиката може да издържи ролите им.
Оха, как ще я прилапам книгата след такъв отзив! :mrgreen:
А за Де Ниро не разбирам какво имаш предвид. Според мен човекът е видял възможност да изиграе нов персонаж и е приел предизвикателството. Пък и щом е приел ролята, значи му е харесал сценарият 8-) Не ми се вярва точно Робърт де Ниро да иска да се гъбарка с публиката, като знам как си изпипва ролите.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

thorn
Sorcerer
Posts: 488
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:45 am

Post by thorn » Mon Oct 01, 2007 3:48 pm

Не знам, Моридин, за мен нещата бяха ужасно bland. Докато в киното всичко е на принципа всеки филм с PG 13 рейтинг, нещата ще си остават такива. Колкото до Братя Грим, аз особен смисъл от филмите на Гилиам като сюжет не търся. Това, за което си струват, е точно комбинацията от мрачност и приказност. Затова ми харесват и Time Bandits, и Барон Мюнхаузен, и Кралят на рибарите. По-психиделистичните му щуротии като Тайдланд и Fear and Loathing in Las Vegas, признавам, не са ми по вкуса.

Ми, passer-by, разбирам, че иска да разчупи стереотипа. Хубаво, направи го в последните си комедии, ама това вече ми е прекалено преиграване. Всъщност гъбаркане с публиката е точният израз.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Oct 01, 2007 3:51 pm

Доколко е участвал Гиймън не знам, но определено филмът се е получил страхотен. Не си спомням откога не ми се беше случвало да не усетя как изтичат два часа и нещо в кинослона (или на компа).
А Де Ниро и Мишел Пфайфър правят половината филм (не че подценявам актьорския талант на Клер или гейчето в главната роля).
Може би наистина ако Бъртън или Гилиям бяха режисира филма щеше да е още по-добър (почти не мога да си го представя). :mrgreen:

thorn ти си първия на който не му е харесал филма засега. Тава само по себе си говори достатъчно за качествата му. :wink:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Oct 01, 2007 3:54 pm

thorn wrote:Ми, passer-by, разбирам, че иска да разчупи стереотипа. Хубаво, направи го в последните си комедии, ама това вече ми е прекалено преиграване. Всъщност гъбаркане с публиката е точният израз.
Аха. Значи смяташ, че Робърт де Ниро трябва да играе определени типажи. Като че ли и за него имаш очаквания кои роли са му подходящи и кои не са :wink: . Разбирам те, но Робърт де Ниро май има по-широки възгледи за възможните си роли :wink: :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Mon Oct 01, 2007 6:07 pm

Weekwnd GBO - 34 000, малко е, но му стига за първо място в един като цяло безобразно слаб уикенд

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Oct 01, 2007 6:13 pm

ifadriana wrote:Weekwnd GBO - 34 000, малко е, но му стига за първо място в един като цяло безобразно слаб уикенд
Яко. :mrgreen: Поне при нас е на първо място в премиерния уикенд.
Да ги таковам тъпите американци. :evil:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Oct 01, 2007 6:14 pm

ifadriana wrote:Weekwnd GBO - 34 000, малко е, но му стига за първо място в един като цяло безобразно слаб уикенд
Дано да набере скорост. Мисля, че реакциите на този филм са предимно положителни и word of mouth би трябвало да помогне.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Oct 01, 2007 7:14 pm

ifadriana wrote:Weekwnd GBO - 34 000, малко е, но му стига за първо място в един като цяло безобразно слаб уикенд
Значи все пак е сработил "фентъзи фактора", добре. 8-)

Рол, много неща имам да казвам за Геймън, Стардъст и Мирърмаск, но благоразумно ще изчакам докато видя първия пак на кино и се насиля да доизгледам втория на компа - до утре, тоест. :)

П.П.: Не яжте Гилиъм. Торн, Братя Грим FTW!! :twisted:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Mon Oct 01, 2007 10:16 pm

Рол, много неща имам да казвам за Геймън, Стардъст и Мирърмаск, но благоразумно ще изчакам докато видя първия пак на кино и се насиля да доизгледам втория на компа - до утре, тоест
Мирърмаск едвам го изтърпях до края :shock: За Стардъст не бързам, ще си го изчакам да дойде на кино в Русе :roll:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Oct 01, 2007 11:12 pm

Mirror Mask рулира осекъде. Изгледах го днеска Прашеца, мноого приятно филмче, мнго. Ама след трейлъра на "Златният компас" преди него просто...

Шайх, къде се ската за прожекцията ти?
:ninja:

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Oct 02, 2007 8:47 am

И аз съм фен на Мирър Маска, беше ми интересно, а и беше достатъчно изчанчено, за да си е по моя вкус... приказки.

:) А аз даже щях да пускам темичка, ама ме е домързяло. За приказните филми, които напоследък се снимат. В крайна сметка до края на годината 'Тъмните му материи', 'Златният компас', 'Беулф'... 'Стардъст' вече мина. Много би било хубаво ако продължат да снимат такива филми :P.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Tue Oct 02, 2007 9:11 am

Elayne wrote:И аз съм фен на Мирър Маска, беше ми интересно, а и беше достатъчно изчанчено, за да си е по моя вкус... приказки.

:) А аз даже щях да пускам темичка, ама ме е домързяло. За приказните филми, които напоследък се снимат. В крайна сметка до края на годината 'Тъмните му материи', 'Златният компас', 'Беулф'... 'Стардъст' вече мина. Много би било хубаво ако продължат да снимат такива филми :P.
Златният компас не е ли първата част от Тъмните му материи? :? Ако си спомням правилно заглавията на книгите, че ги четох отдавна. :oops:

И според мен Мирър Маска е страхотен. :mrgreen: Искам още Геймън пък. :twisted:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests