Shrek 3

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon May 28, 2007 12:25 pm

AlDim wrote:Всички знаят, че френските канадци са задници! :mrgreen:
Аз не знаех ^_^
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Fri Jun 01, 2007 7:13 pm

Аз пък си мислих,че всички канадци са смотани. :D
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Aug 31, 2007 7:03 pm

Шрек 3 е очаквано:

*само малко по-зле от двойката (което означава, че задължително ще го вкарам повторно, в Арена - но не и 4 пъти, колкото предишния)
*даже в един-два музикално лирични момента навява на единицата
*много кратък, но всяка минута е изпълнена с действие и смешки (екшънът, обаче, е малко!!)
*има поне десет ЛОЛ момента/сцени (добре, че бяхме малко хора в салона, че се кикотех като глиган)
*несравнимо по-интелигентен и смешен, отколкото го изкарва трейлъра (тия идиоти ли са?!! особено преведения трейлър, трябва да хвърчат глави!!)
*има неописуемо красива приказна визия
*и смайващо виртуозна игра с лицата/мимиките, виновна за повечето смях :shock: :twisted:

Но, за нещастие:

*го дават само с дублаж (заслужават пълен бойкот за което)
тесноекранен формат, кой знае що? (хубаво щеше да е да го има дигитално в Арена)
*половината шеги се губят още при превода (да не говорим за гласовете), та трябва на момента да се чудя как е било в оригинал

Сюжетът е смислен (макар и да поиздъхва към края и да губи така важните висок залог и смазващ злодей). Всеки път се чудя какво могат да измъкнат след предишната серия - и те измъкват възможно най-доброто. Но за четворката наистинавеченезнам. :shock: :roll:

7/10 (при 10/10 за първия и 9/10 за втория)
5/10 заради дублажа, сега ше ме карат да свалям оригинала на компа :roll:
Last edited by shayhiri on Fri Aug 31, 2007 7:18 pm, edited 1 time in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Aug 31, 2007 7:05 pm

Пълни глупости, много по-хубав е от втория. най-малкото има Снежанка 8-)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Aug 31, 2007 7:14 pm

Значи просто по някаква причина сам си си прецакал втория. :? Сори.

Двойката: http://www.rottentomatoes.com/m/shrek_2/ 88-92%

Тройката: http://www.rottentomatoes.com/m/shrek_the_third/ 42-49%

Аре сега. :mrgreen: Абсолютно мнозинство сме.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Aug 31, 2007 7:17 pm

Ми те и хората, дето слагат на най-добрия психологически хорър за последните години (Сайлънт Хил) 6.0 в имдб са явно мнозинство, ма кво от това? :) Не съм си прецакал втория, просто беше твърде оплетен и незабавен.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Aug 31, 2007 7:20 pm

Оценките в имдб-то и Доматите са на крайно различни принципи, обаче. (Сайлънт Хил-а дано му хвана най-сетне дирите в Замундата. Ако не, ше го ловим в ИзоХънт-а - учим се, макар и бавно. :mrgreen:)

П.П.: На места се чувствах точно по обратния на "300" начин:

- там трейлърът беше 12/10 и беше болезнено да наблюдавам как филмът по никакъв начин не може да се впише в зададената картина
- докато при Шрек3 бг трейлърът беше 2/10 :evil: та беше приятно да гледам как филмът го надскача отвсякъде (това не променя факта, че съсипалият трейлъра заслужава умерено мъчителна смърт)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Sep 01, 2007 4:20 pm

Абсолютно никой от многобройните ми познати не иска и да чуе за ходене на Шрек 3.

Бих искал да изкажа дълбока благодарност по случая на хората, хвърлили толкова грешни пари за бг дублажа, че чак не са им останали за едно копие със субтитри.

:evil: :roll:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Sat Sep 01, 2007 4:28 pm

Моето предложение е да намериш повече познати, които да са на около 6-7 години примерно :D
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Sat Sep 01, 2007 4:30 pm

shayhiri wrote:Абсолютно никой от многобройните ми познати не иска и да чуе за ходене на Шрек 3.

Бих искал да изкажа дълбока благодарност по случая на хората, хвърлили толкова грешни пари за бг дублажа, че чак не са им останали за едно копие със субтитри.

:evil: :roll:
Моля, пак заповядай. :D
:shark:
Feel the summer!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Sep 01, 2007 4:31 pm

Bat Garo Still Rots wrote:Моето предложение е да намериш повече познати, които да са на около 6-7 години примерно :D
Каквато очевидно е таргет аудиторията на Шрек според дистрибуторите, макар че всеки критик би казал, че е 12-30.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Sep 01, 2007 4:37 pm

Amos Trask wrote:Моля, пак заповядай. :D
При положение, че само аз и гореспоменатите ми многобройни познати си спестихме едно 350лв., които иначе щяха да са в боксофиса на Шрек - с удоволствие. :wink:

П.П.: А не е като да сме изключение. Възлизаме на цяла прослойка (изключително платежоспособна), нашия тип.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Sep 02, 2007 11:04 am

Мдааа, е Шрек тип филми (базирани доста и на лафчетата и характерните гласове на озвучителите за допълнителен ефект) да се дублират и свеждат (бе направо осакатяват да си кажем) по тоя начин до съвсем детски /щото са квото и да си говорим поизтърка се Шрека с втория доста/ наистина скъсява аудиторията ма явно се разчита принципно на децата за избиване на парите. Освен тва и превода по който са озвучавали посмуква яко. Не само липсват лавчета ами и има и подобрения ала "Скии как ръсим лафове яко Yо man". Иначе съм фен на Лафазанов за всичко друго.
:ninja:

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Sun Sep 02, 2007 2:53 pm

Вече говорихме по тази тема, за едновременния дублаж и субтитриране. По форумите всичко изглежда много лесно - хоп, хоп, и става работата! Само че в реалността нещата опират до много повече фактори и твърде рядко могат да станат така, че всеки да е доволен. Знам го от личен опит, за съжаление.

Бтв, филмът има дигитални прожекции в Арените, не знам кой реши, че няма.
:shark:
Feel the summer!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Sep 02, 2007 3:38 pm

Супер, ей сега отивам. :) Кажи, моля, ако знаеш за някоя септ. премиера освен вашите три и Час Пик.

И поне не дублирайте Беоулф, нали?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests