Всевечната непреходност на класиките

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun Apr 15, 2007 8:09 pm

Относно Стар Уорс - изобщо не знам как е положението, но мене ми се чини, че по-скоро хората, които са откърмени със Стар Уорс, си се кефят повече на старите серии. Но пък тия, от по-новото поколение, май са си привързани към ефектите. А най-големите маниаци обичат абсолютно всичко :lol:
Изобщо не вярвам, че сега щях да харесам старите епизоди, ако не ги бях гледала като малка. Даже наскоро се пробвах с еп 4 или 5 по първа програма, ама тотално ми се доспа.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Apr 15, 2007 9:52 pm

Аз пък гледах Империята преди една година на Конан наградите в Одеон и си умрях от смях. Сигурно заради превода на живо. :lol:

А тазгодишните награди на Цитаделата - о, ужас! - сме ги изпуснали. Били са вчера! Видях ей сега програмата като излизах от Чайнатаун. Що никой не каза?! :evil: Вярно, че има платен вход за церемонията, но пък щяхме да гледаме шедьовъра Годзила!
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Apr 15, 2007 10:39 pm

Дам, за съжаление старите серии на SW си кефят, ако си ги гледал в правилното време (80-те или средата на 90-те). Аз съм си дай-хард фен до гроб (особено на 5 и 6), обаче много от съвременните фенчета им се нервят. Бтв, за мен Епизод 3 е на по-добро ниво от Епизод 4, ма тва е друга тема :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Apr 15, 2007 10:50 pm

Ъъъъ, "Междузвездни войни" ги гледах за пръв път чак 2002 година. И от тогава съм им твърде голям почитател. Гледал съм ги сигурно по десетина пъти. Да, вярно е, че ефектите са остарели, но какво от това? Идеята... Идеята е това, което ме удари много мощно в четвъртия епизод. В пети и шести тя беше доразвита твърде перфектно, а и "Завръщането на джедаите" си остава един от най-добрите приключенски филми, които съм гледал. Индиана Джоунс все още е любимец на народа, макар че е създаден преди двайсет и шест години.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Sun Apr 15, 2007 11:03 pm

Пък аз гледах един от старите епизодите (не помня кой :oops: ), през лятото на 1984, на Стереокиното което имаше до Паметник Левски! :D 8-)
И тогава туй беше, направо, да ти падне шапката! И имаше хора които от седалките падаха на пода в някои сцени с рязки движение и м/узвездни сражение! :lol: :twisted: Когато имаше движения които отиваха към тях, се навеждаха или кривваха! И някои си тупнаха от столовете на пода!! Буахахахахахахаха! :lol: :mrgreen: :lol:
Last edited by BaYa on Sun Apr 15, 2007 11:57 pm, edited 1 time in total.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Apr 15, 2007 11:41 pm

Само Аймакс за тия. :lol:

Чайнатаун. :? Май ще си остана само с него от класиката. :roll:

Велик сюжет, както всички казват. :arrow: Проблемът е, че вече съм го виждал двайсе пъти. Виновни са имитаторите естествено, точно както нещастниците Брукс и Фийст ми прецакаха първото четене на Толкин навремето. Но резултатът е налице. :roll:

Хващам бас, че така ще е и с другите класики. Точно щото са такива, са били инкорпорирани до такава степен в последващите ги творби, че все едно вече си ги гледал.

Иначе - брилянтен диалог. :arrow: Който вече съм чувал и другаде, най-малкото като цитати.

Велик Никълсън, който съумява да изрецитира два часа филм без нито една смяна на тона. :arrow: Хубаво, ама вече го знаем наизуст това. Тогава ('74) сигурно е било много оригинално - вече не е.

От сценографията и палитрата на Полански не се виждаше много заради безобразно тъмното копие. И кво остава - едната кинематография.

Така че, уви, това е мнението ми по темата. Киното не деградира. То непрекъснато се развива, усвоява всичко стойностно и надгражда върху него. Така че няма смисъл от връщане назад. Съвременното кино предлага всичко възможно и необходимо, въпросът е да си го отсееш.

Освен това аз се уча не по-малко от боклуците, отколкото от шедьоврите. Като видя майсторски сюжет (рядко се случва, разбира се) си казвам - ми да, то така или иначе няма друг начин да се направи това. А масата боклуци ми отварят очите за нови и нови начини, по които не може да се направи нищо. :lol:
Last edited by shayhiri on Sun Apr 15, 2007 11:48 pm, edited 1 time in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Sun Apr 15, 2007 11:45 pm

shayhiri wrote: Освен това аз се уча не по-малко от боклуците, отколкото от шедьоврите. В случая на последните си казваш - ма разбира се, има ли друг начин да се направи това? А при масата боклуци си казваш - аха, ето още един начин, по който не става. :lol:
Mъдро, мъдро - демек така си е.
BaYa, кефиш ме, всяко мнение го завършваш с "Буахахахахахахаха" и всеки път и мен ме прихваща и си се смея като шашавите. А колкото до Стар Варс, така го четях на младини, демек бях само на няколко хиляди, то и аз почнах да ги гледам след 1999г. ми те са си институция, няма какво да си говориме. Угощението на Ситите и Империята повръща на удара са няй-яките.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Apr 15, 2007 11:48 pm

Чайнатаун си е средна хубост филм, аз продължавам да се чудя защо има такава висока репутация.

БТВ, сюжетът му далеч не е особено оригинален, заимства с две ръце от къде ли не. Освен това и сам по себе си за мен не е нищо особено.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Apr 15, 2007 11:56 pm

Абе, нещата които изтъкнах (кинематографията, сценографията, диалога, главните актьори и не-хепи енда) хич не са малко. Води се най-добрият ноар и най-доброто на Полански. Но, разбира се, изобщо не ме учудва, че и той е взаимствал от предишните филми. Потвърждава тезата. :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Mon Apr 16, 2007 12:19 am

трубадур wrote: BaYa, кефиш ме, всяко мнение го завършваш с "Буахахахахахахаха" и всеки път и мен ме прихваща и си се смея като шашавите. А колкото до Стар Варс, така го четях на младини, демек бях само на няколко хиляди, то и аз почнах да ги гледам след 1999г.
:oops:
Много ме радва че става заразно! Поне за теб де! За мен смеха и доброто настроение са много полезни спортове! :lol: Тааа, браво!! :P

А относно СтарУарс-а, аз започнах от първият който при нас май стигна 80-81 година. Ама си говориме за палеолитната епоха, та не помня добре! Буахахахаха! :twisted: И мен вече ме пускаха да ходя сама на кино!!! 8-) Новите са мнооого, ама мнооого зрелищни и каквото щете. Но за мен - старите! Те са просто част от мен; не знам как да обясня правилно! Но и те се включват във всичко онова което ме прави такава каквато съм днес! (Малееййййй, колко надъхано! :twisted: )
:mrgreen:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Apr 16, 2007 12:30 am

Така че, уви, това е мнението ми по темата. Киното не деградира. То непрекъснато се развива, усвоява всичко стойностно и надгражда върху него. Така че няма смисъл от връщане назад. Съвременното кино предлага всичко възможно и необходимо, въпросът е да си го отсееш.
Не съм съгласен. Първо, това, че някой копира от друг преди него, не гарантира, че ще го направи толкова добре или ще го подобри. Второ, дори и да приемем, че киното се развива в положителна насока, това не значи, че преди не са се правили хубави неща и че трябва да игнорираме тотално всичко, правено преди.

Пък и не е правилно да правиш такива генерални изводи от един филм.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Apr 16, 2007 12:52 am

Demandred wrote:това не значи, че преди не са се правили хубави неща и че трябва да игнорираме тотално всичко, правено преди.
А, нищо такова не съм казал. :) Феновете на старите филми като теб и Амос могат да си угаждат колкото искат.

На мен, обаче, антиките не ми вършат кой знае ква работа. Пък и едва ли си заслужават труда. Обясних защо. (Ако ми падне да гледам класика, за която се смята, че е неподражаема - няма да пропусна. Но това трябва да е баси изключението.)

Ти си гледай Рашомон. Аз - Герой. Чиста работа. :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Mon Apr 16, 2007 1:24 am

shayhiri wrote:
Ти си гледай Рашомон. Аз - Герой. Чиста работа. :)
за мен и бира.
дори да оставим настрана киноисторическата стойност на първия, куросава брейктру и прочие, мифуне е тва, недей така. :)

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Apr 16, 2007 1:44 am

Е, преувеличавам малко за нуждите на обобщението. :lol:

Но не е като да не съм видял доволно и от двамата в Седемте Самураи и Йоджимбо. :oops:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Mon Apr 16, 2007 5:16 pm

Roland wrote:
Amos Trask wrote:Пич, много ми е смешно, честно! :lol: :lol: :lol: От девет кладенеца вода донесе, как ли не извъртя нещата, пък спора всъщност бил затова, а не за онова, технологиите, марсианците и Фелини... :D Освен да почна и аз да те замерям с тенденциозно извадени орязани цитати, съпроводени от "саркастични" коментари и тотално игнориране на всичко, което не ми изнася, пък да видим дали темата не можем да я направим колкото оная за 300. :lol: Ама достатъчно време загубих вече. Квото щеш гледай, квото щеш си мисли, квото щеш прави - твоя си работа. Спора го изгуби, съжалявам. Надявам се някой ден да го разбереш. Ако не, потърпевшия си единствено ти. Айде лек ден, аз излизам малко на чист въздух. :D
Естествено, че го изгубих спора, как. Смисъл, като нямаме кво да кажем конкретно, ше изсимулираме няколко :лол: смайлита и ше се изсулим по бели гащи от топика, че стана неудобен :) Цитатите са "рязани" само където се прехвърлят в друга тема бтв. А единствената "тенденция" в цялата работа е, че в тоя топик аз споря, а ти се фъчкаш и се опитваш да се заяждаш на личностна основа поради простата причина, че "доводите" ти не са в състояние да издържат и най-простичкия спор.


Бтв, нямаше техническото време да изчетеш реално поста ми.
Бтв, ти имаше техническото време да изчетеш всичките ми постове, ама кел файда, като нищо не възприе от тях. Ай сиктир. Трябва да съм луд да пиша по 100 пъти едно и също нещо, ама на, пак се оставих да ме увлече в спор Радиоточката. За последен път: гледай филми, чети книги и сайтове. Като изгледаш по няколко филма от споменатите горе режисьори и попрочетеш това-онова за тях, тогава можеш да си ми равностоен партньор в някаква дискусия. Дотогава жалките ти опити да се изкарваш неразбран могат да предизвикат само смях у всеки, запознал се с мненията в темата.
:shark:
Feel the summer!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests