Actions

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Silenius
Merchant
Posts: 75
Joined: Sun Dec 21, 2003 9:44 pm
Location: Руси;)
Contact:

Actions

Post by Silenius » Mon Apr 05, 2004 9:59 pm

Снощи, борейки се с хроничното си безсъние, попаднах на Face Off по HBO. Казваха ми - гледай го, човече, струва си! Но поради редица причини (мързел - видиотеката е на 100 метра от нас (!!!), цената - левче (!!) и неодобрението като цяло на терминът "екшън") оставих това удоволствие за... кукуво лято да речем. Но снощи го гледах и...

... останах без думи. Този филм ме накара да изпитам радост, че съм жив и че съм станал част от него. Направи ми толкова ярко впечатление, че не помръднах и мускул(а аз имам много - цели 600 и нещо) докато не излезнаха надписите, а след като свършиха и те, зяпах пет минути нямо в черния екран, страхувайки се че ако мигна, ще забравя нещо от него.
Не искам да го хваля повече, защото наистина не мога да изразя с думи възторга си от този двучасов шедьовър...

Та повдигнах темата за екшъните, първо защото те са доста (и с право) пренебрегвана част от филмовата индустрия (От кого ли? Еми, говорим си за хора, които знаят какво означава абривиатурата IQ, а не за деца, американци и олигофрени-шизофреници). Но освен тази необятна маса от екшъни, красящи нашите любими родни кабеларки със имена, включващи задължително "кръв" и произволна цифра от две до седем, та освен тази нискобюджетна пумия, барабар със мултимилионните холивудски продукции, има и хубави екшънчета, които са различни и които имат някаква художествена стойност.

Темата накратко: Готините екшъни
Либийци: Кадри и специалисти на световно равнище, много търсени по целия свят и предпочитани пред всички други. Но като патриоти те отказват да се продадат като Марадона, дори за по 1000 долара на час.

Муамар Кадафи

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Apr 06, 2004 12:09 am

Аз признавам, че малко екшъни гледам, но навремето "Скалата" ми беше харесал.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Apr 06, 2004 1:24 pm

Eraser, Welcome To The Jungle, Terminator I an II, Last Action Hero, Kiss Of The Dragon, Preadator I&II
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Apr 06, 2004 5:06 pm

Мхм, едно време "Скорост" ми беше харесал много, но може да е било от възрастта. Знам ли, и досега ми се вижда по-добър от новоизлизащите.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Apr 06, 2004 8:53 pm

Пък аз си харесвам "Жега", нищо че е точен римейк на един филм "Made in L.A.", а също така и аз гласувам за "Скалата". Имаше и един филм с Чък Норис, чието наименование в момента ми избягва, май се казваше "Делта Форс 1", ма не съм много сигурна, но не е оня, дето отвличат американския президент, този филм е по действителен случай за самолет, похитен от терористи, а нашите после го спасяват. Много е хубав! И освен това си харесвам и "Ченге в детската градина" с Шварци:)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Wed Apr 07, 2004 3:49 am

Мърф, незнам за кой филм говориш но може и да се бъркаш със Еър Форс 1, където също отвличаха американския президент, и главната ролйя изпълняваше Харисън Форд.
:) Иначе екшъните със Скалата определено радват, а мен пък много си ми хареса изпълнението на Арни в Т3, жалко че се пенсионира.
харесвам много екшъните, примерно много са готини тези екшън-комедии като Смъртоносно Оръжие и Ченгето от Бевътли Хилс. :lol: Абе има много екшъни които са ми приятни да ги гледам, защото то каква е целта на един екшън - да те накара да се чувствам готино. Определено John Траволта прави много добри роли в тези филми, сега се кефя на един от последните му филми - Swordfish (Парола Риба-меч). :P
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Wed Apr 07, 2004 8:55 am

Last edited by Tais on Tue Dec 14, 2004 10:44 am, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Apr 07, 2004 10:01 am

Ъ, аз изрично подчертах, че не е оня филм, дето отвличат американския президент. Таис, оня филм "Deep Impact" беше мега! Хареса ми в пъти повече от "Армагедон", ужасно стресиращ и тръпкопобиващ беше, освен това беше с Морган Фриймън, когото аз много си обичам:)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Wed Apr 07, 2004 9:46 pm

Air force 1,super nepriaten i drazne6t film.Amerikancite ne spirat da pokazvat,kolko im e nadrena naciata,4e 4ak prezidenta prebiva ruskite komandosi

User avatar
Silenius
Merchant
Posts: 75
Joined: Sun Dec 21, 2003 9:44 pm
Location: Руси;)
Contact:

Post by Silenius » Wed Apr 07, 2004 9:56 pm

(Супер искам да видя американски филм в който руски командоси пребиват Буш например ;):lol: )
Либийци: Кадри и специалисти на световно равнище, много търсени по целия свят и предпочитани пред всички други. Но като патриоти те отказват да се продадат като Марадона, дори за по 1000 долара на час.

Муамар Кадафи

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Apr 09, 2004 2:45 am

Tais wrote: последният подобен, който гледах бе получил ниска оценка, но на мен страшно ми хареса - "Ядрото" ("The Core")....
И на мен ми хареса "Ядрото". Беше доволно забавен, май не е било много умишлено постигнато това, но все пак... :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
celibat
Merchant
Posts: 84
Joined: Fri Jan 16, 2004 8:54 pm
Location: Land of dreams

Post by celibat » Fri Apr 09, 2004 9:21 pm

Kато видях поста, веднага се сетих за Лице назаем, но Г-н Силенюс явно ме е изпреварил. В този филм за пръв път разбрах колко са велики Траволта и Кейдж.
Също много се кефя на Жега и най-вече заради края, които се отличава от американското "и всички заживяха щастливо"
"Не знам дали се пропих, защото жена ми ме напусна, или жена ми ме напусна, защото се пропих",
Ben,
Leaving Las Vegas

User avatar
Silenius
Merchant
Posts: 75
Joined: Sun Dec 21, 2003 9:44 pm
Location: Руси;)
Contact:

Post by Silenius » Fri Apr 09, 2004 9:57 pm

(Силениус, друже, Силениус...;))
Либийци: Кадри и специалисти на световно равнище, много търсени по целия свят и предпочитани пред всички други. Но като патриоти те отказват да се продадат като Марадона, дори за по 1000 долара на час.

Муамар Кадафи

User avatar
celibat
Merchant
Posts: 84
Joined: Fri Jan 16, 2004 8:54 pm
Location: Land of dreams

Post by celibat » Sat Apr 10, 2004 3:30 am

Сори, ама килиризаторът така превежда:)
Иначе се сетих и за Командор това филмче в буквалния смисъл уби всичко детско в мен, може би, защото дотогава не бях гледал подобни касапници
"Не знам дали се пропих, защото жена ми ме напусна, или жена ми ме напусна, защото се пропих",
Ben,
Leaving Las Vegas

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Sat Apr 10, 2004 8:58 am

Поддържам Морви относно Скорост 1, мен все още много си ме кефи. Втората част също не беше лоша, но не й достигаше нещо.
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 89 guests