Frank Miller's 300

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Mar 27, 2007 10:34 am

Или пък не...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Mar 27, 2007 10:37 am

Твърдо не :)

Тя тайно знае, че съм прав :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Mar 27, 2007 10:39 am

Много тайно ще да е и в тялото, а не в душата, но щом казваш... :panda:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Mar 27, 2007 10:45 am

Така или иначе, Морви, поздравявам те с откриването на епохалната петдесета страница! :mrgreen: Way to go!
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Tue Mar 27, 2007 11:27 am

Аз довечера отивам за повторно гледане с много пуканки и кока-кола. 8-)

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Mar 27, 2007 11:36 am

По-добре бира, нали, макар че мен хич не ме хвана последния път, само дет се хАбих. :roll: Приятно гле! :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Tue Mar 27, 2007 12:00 pm

Според мен проблемът ви е, че не гледате на филма като на комикс. Дори и Ксеркс си беше на мястото, дори и прасето с белйдовете, ако се замислите. Всяка една сцена си беше на точното място и беше направена все едно е нарисувана на хартия.
Това, мисля е причината, че нямаше някакви подробности като сюжет, свързаност на сцените, причини героите да правят това което правят и така нататък. Все едно да седнеш да ревеш, защо аджаба в "Красив ум" нямаше касапници и красиви батални сцени...
Иначе като вземем предвид това което казах моята оценка е около 8.5.

П.С. Мене пък ме подразни как умря Леонид. Можеше къде къде по-добре да го колнат.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Mar 27, 2007 12:41 pm

Аман от това оправдание вече. "Филмът е като комикс, затова има тия и тия слабости, които всъщност въобще не са слабости, защото е правен като комикс". Все пак комиксите и киното са съвсем различни неща. Ако искам комикс, ще си купя комикс.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Mar 27, 2007 12:46 pm

Съгласен с Дем. Още повече, че филмът НЕ Е особено комиксов като стилистика всъщност, много повече бие на Гладиатор + Матрицата, отколкото на комикс. Да не говорим, че Син Сити беше в пъти по-комиксов, пък нямаше и една от тия слабости.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Mar 27, 2007 12:53 pm

Не е оправдание, а предупреждение. С това и почнах, ако си спомняте.

Точно защото са различни медии, възможностите за крос-оувъри са безкрайни и вълнуващи - и засега неизползвани. Милъровите първопроходници СинСити и 300 използват малка част от тях - и то (особено в случая с 300) доста необмислено и непохватно. Но дават и ясна представа какви чудеса могат да се постигнат, ако се филмират по-свестни комикси (добре, че Милър няма много други) - и се подходи по-творчески към адаптацията. Защото наистина са различни медии.

Дем, купи си комикс, тогава. Артлайн го пуснаха за 20 кинта. Аз за същите пари ще отида да го гледам 3 и 1/2 пъти на голям екран, което ми носи несравнимо по-велико удоволствие. Бъдещето на комиксите е точно във филмите по тях.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Couatl
Sorcerer
Posts: 492
Joined: Wed Feb 02, 2005 8:24 pm
Location: In the temple of the purple feathers

Post by Couatl » Tue Mar 27, 2007 12:54 pm

Вие да не сте решили да направите 300 страници?
...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Mar 27, 2007 12:56 pm

Би било непостижимо без хейтърски провокации. :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Couatl
Sorcerer
Posts: 492
Joined: Wed Feb 02, 2005 8:24 pm
Location: In the temple of the purple feathers

Post by Couatl » Tue Mar 27, 2007 12:59 pm

Не, щото би било яко. Темака се казва 300-те на Франк Милър и някой може да си помисли, че става въпрос за 300-те страници, а Франк Милър си е направил 20-тина акаунта и флейми :P
...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Mar 27, 2007 1:00 pm

shayhiri wrote:Не е оправдание, а предупреждение. С това и почнах, ако си спомняте.

Точно защото са различни медии, възможностите за крос-оувъри са безкрайни и вълнуващи - и засега неизползвани. Милъровите първопроходници СинСити и 300 използват малка част от тях - и то (особено в случая с 300) доста необмислено и непохватно. Но дават и ясна представа какви чудеса могат да се постигнат, ако се филмират по-свестни комикси (добре, че Милър няма много други) - и се подходи по-творчески към адаптацията. Защото наистина са различни медии.

Дем, купи си комикс, тогава. Артлайн го пуснаха за 20 кинта. Аз за същите пари ще отида да го гледам 3 и 1/2 пъти на голям екран, което ми носи несравнимо по-велико удоволствие. Бъдещето на комиксите е точно във филмите по тях.
Ся що говориш глупости, колкот да не зАспиш? :roll:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Mar 27, 2007 1:05 pm

Roland wrote:
shayhiri wrote:Не е оправдание, а предупреждение. С това и почнах, ако си спомняте.

Точно защото са различни медии, възможностите за крос-оувъри са безкрайни и вълнуващи - и засега неизползвани. Милъровите първопроходници СинСити и 300 използват малка част от тях - и то (особено в случая с 300) доста необмислено и непохватно. Но дават и ясна представа какви чудеса могат да се постигнат, ако се филмират по-свестни комикси (добре, че Милър няма много други) - и се подходи по-творчески към адаптацията. Защото наистина са различни медии.

Дем, купи си комикс, тогава. Артлайн го пуснаха за 20 кинта. Аз за същите пари ще отида да го гледам 3 и 1/2 пъти на голям екран, което ми носи несравнимо по-велико удоволствие. Бъдещето на комиксите е точно във филмите по тях.
Ся що говориш глупости, колкот да не зАспиш? :roll:
Всъщност 3 и 1/3-та.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 70 guests