"Завръщането на Краля"

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

"Завръщането на Краля"

Post by Marfa » Mon Jan 12, 2004 11:58 am

Хайде който го е гледал да даде малко инфо де! Не се скъпете на информация, може ли такова чудо сега?! А?! Не стига, че ние, заточените в разни краища на родината трябва да чакаме неопределено дълго време, ами си играете на мълчанка!
ИСКАМЕ ДА ЗНАЕМ!!!!ImageImageImage
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jan 12, 2004 12:04 pm

Е, че нали тря пазим мнение до следващия брой :р
Ма мен не ми се пише мноу, де, аз заспах баш насред Голямата Батална Сцена, срам не срам...
This is it. Ground zero.

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Mon Jan 12, 2004 1:53 pm

То това говори само по себе си ;р
Мне, в интерес на истината филмчето ми хареса. Ми хареса ми пък! Имаше моменти, които ме разчувстваха... ма няма да казвам кои, че може и да пиша ривю ;)
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jan 12, 2004 3:47 pm

Мен пък не ме грабна твърде много. При това не само заради екстремния ми толкинизъм. Имаше мачкащи моменти, но някои убиваха рибата просто. Ся, разбира се, по-добро е от втората част и доживях да се зарадвам на невъзможността на Орландо да оперира с мимимческите си мускули, но все пак...
А офтопик, и аз искам да пиша ревю, ма на Клио ли да пращам?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Mon Jan 12, 2004 4:15 pm

Мда, на мен, аз ще го обявя официално това и в темата за новия брой, когато Ян я пусне, фкорс ;)

А дотогава - caliopa@mail.bg
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Jan 12, 2004 4:59 pm

Не ме грабна много, имаше някои хубави моменти, но имаше и екстремни глупости. Нямаше и нищо ново и особено грабващо като ефекти и екшънсцени. Освен това просто се набиваше в очи как грубо е рязано от филма, за да се вмести в 3 часа, много сцени прекъсваха на доста нелогични места.

Поне музиката мачкаше.:)
По-подробно в новия брой.:)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Bragir

Post by Bragir » Mon Jan 12, 2004 5:04 pm

Mi iako e oriazano, taka 4e shte si 4akam extendet-a. osobeno s placikashtiq se palantir :(. ma kefi de kefi, az si se radwam. Nakefih si se samo da ne sedeshe do mene edno malko dosadno mrankalo det imashe powe4e repliki ot geroite ot filma :evil:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Jan 12, 2004 7:50 pm

Мор: наистина ли заспа? :)
Иначе филмът оставя смесени чувства, но като цяло са се оляли много.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Jan 12, 2004 8:43 pm

Не го обвинявайте филма, че бил приспиващ! Аз не бях спал от трийсетина часа когато го гледах, опитах се но не успях да заспя. :D Но иначе е голяма боза. Тъй като не смятам да пиша ревю мога да се разпростра повече тук. :P
Масовите бойни сцени бяха много зле. Или само близки планове все едно човек играе 3D екшън, или само далечен план преди битката на цялата войска. А това, че според създателите на филма роханец в атака е с по-голяма ударна сила от немски танк си го знаем още от втората част, а тук се потвърди. :)
Също така Мордор явно е страна без жители, защото Фродо и Сам не видяха абсолютно никой там освен Gollum. Това ме навежда на темата с ножицата, която здраво е играла с компетентността и размаха на цензор от времето на Сталин. :lol:
Минас Тирит явно е строен от стириопор, защото беше един беличък и се разпадаше от всеки камък хвърлен по него, като че ли е атомна бомба. А да, и има точно една улица обикаляща нивата на града и това е, за какво са им повече.:)
Конан Варваринът може само да завижда на силата на Еовин. Така отряза главата на влечугото на Наз'гула, като че беше безгръбначно животно.:) Пък знам ли го може и да е било такова. :P
Емоционалните сцени бяха на нивото на Дързост и Красота. Е, добре малко по-добре бяха от мен да мине.
Стига толкова, като че ли се увлякох. :wink:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Mon Jan 12, 2004 9:50 pm

Бре, Марфа ревнала за инфо! Марфа, дето не щеше дума да ми каже за развитието на една нищо и никаква книга и твърдеше, че не трябвало да знам за да ми е по-интересно:Р
И, Марфи, недей така, какви са тия изрази - "заточени из разни краища на родината"? Смътно подозирам, че имаш предвид нашия мил, роден град и че подобно изказване е било продиктувано от неоправданото забавяне на така дълго чаканата от теб прожекция на третия Властелин. Засега обаче подозрението ми наистина е смътно и се надявам да не се избистри, защото тогава ще ти се наложи следващия път в Пънч да черпиш и то здраво, за да изкупиш вината си:РРР
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jan 13, 2004 6:52 pm

Хм. Е, оказа се, че ще пристигне тука на 16-ти, все ще отрая дотогава. Колибро, не давам инфо за книга, Пластелина се предполага, че знам горе-долу как свършва, искам да видя само как са го филмирали:Р
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 13, 2004 8:04 pm

Тая част на мене ми беше по-зле дори от предишната :) Плачевничко просто...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Tue Jan 13, 2004 8:27 pm

За щастие, Марфа, се намериха много хора, за които не беше проблем да ми дадат инфо за книгата:Р
А Властелина и аз го очаквам с нетърпение. Така и така изгледах първите две части, ще се преборя и с третата. Пък току-виж взела, че ми харесала 8-)
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jan 14, 2004 3:20 pm

Бе и аз сега се чудя във втория или в третия са се оляли повече, но все пак май просто от третия са ми по-пресни впечатленията...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Wed Jan 14, 2004 9:02 pm

Ми на мен ми хареса много, и според моето мнение е най-добрия от трите. Достоен завършек на трилогията. Но по конкретно не смятам засега да се спирам, тъй като голяма част от участниците тук са си записали отрицателното мнение във форума на Уършопа, аз пък съответно моето положително, така че не ми се почва отново :cry:
Мога само да кажа че категорично не съм съгласен с 90% от критиките. Общо взето ме издразниха само акробатичните номера на Леголас, ама тома може да се преживее. :wink:
P.S. Що ли си мисля че ревюто във следващия брой ще е силно отрицателно :cry: :mrgreen:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests