Тоя път най-добра сцена...

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Тоя път най-добра сцена...

Post by Roland » Wed Mar 10, 2004 6:10 pm

...като под "най-добра" имам предвид най-съвършена като баланс на хореография, действие и музика.

За мен вървят така:

Сцената, в която стълбището в Мория рухва, камерата се издига нагоре, а междувременно наште тичат надолу. Музиката точно се връща обратно на супер правилната "The Bridge of Khazad Dum". Очевидно от "Задругата".

VHD: Bloodlust - Каляската на Майер и основно момента, в който той говори на Ди, а Ди тръгва напред с меча. Музиката е размазваща и такава динамика и наелектризираност в сцена от друг филм никога не съм виждал.

Моментът в "Титаник", когато водата помита коридора на първата класа и вратите се избиват от рамките. Камерата е под наклон и се движи с лице към прииждащата вода, но в противоположна посока, а музиката не я знам точно как се казва като тема, но също е перфектна.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Wed Mar 10, 2004 7:46 pm

гледали ли сте Новакът(the new guy)-сцената, в която запалва "малко" пожар и слад това се отдалечава все едно нищо не е станало на фона на песен на Фил Колинс:)Много сабавно беше(и си е):)
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Mar 10, 2004 8:13 pm

Към казаното от Рол, да добавя - сцената с чука от Great Teacher Onizuka - първия епизод - музика, атмосфера, чувство - брутално просто
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Wed Mar 10, 2004 11:00 pm

Ami,putuvaneto na Zadrugata po rekata v purvata 4ast be6e perfektno,a v sushtoto vreme i orkite ti4ashti i smurdiashti.

Kogato Freddy se poiavi v istinskia sviat pred Jason:)))),muzika straxotna+fizionomiata na Freddy :lol:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Mar 10, 2004 11:41 pm

Така както е зададено условието не мога да измисля сцена. Или просто в момента не ми идва нищо наум.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Mar 11, 2004 8:37 pm

Да добавя - Star Wars Episode V - моментът накрая, в който Соколът лети между корабите от Сборния Пункт, за да спасяват Хан Соло, а Люк и Лея зяпат през илюминатора. Междувременно върви мега яка музика и движенията на корабите са брутални. Накрая с патос и драматизъм големият мед-кораб, на който са наште, се отдалечава и започват надписите
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Thu Mar 11, 2004 11:20 pm

1) откриващата сцена на Епизод 4 с характерната "та-та-та-та-татата-тааа-татата-тааа-татата-тааа и т.н" когато я гледах за първи път
2) откриващата сцена на Епизод 4 с характерната "та-та-та-та-татата-тааа-татата-тааа-татата-тааа и т.н" когато я гледах за втори път :)
3) тук, за всеобщо учудване, не е откриващата сцена на Епизод 4 с характерната "та-та-та-та-татата-тааа-татата-тааа-татата-тааа и т.н" когато я гледах за трети път, щото после реших, че не е чак толкова готина :) Така че ще сложим около 100-на гледки от филми за екстремни ски (със съответната музика като за екстремни ски за фон) 8-)

User avatar
Silenius
Merchant
Posts: 75
Joined: Sun Dec 21, 2003 9:44 pm
Location: Руси;)
Contact:

Post by Silenius » Fri Mar 12, 2004 12:01 am

Не знам дали ще е справедливо, но пък на кого ли му пука: "Герой":)
Има толкова сцени които вълнуват с музика, действие и визия (хореография да споменавам ли), че чак ще ми е гузно да ги подредя една след друга в класация.

От други филми бих посочил, например във Властелина, когато роханците асфалтират с гоблини и орки полето пред Минас Тирит;

в Гепи имам две сцени:
1.когато нокаутират Джордж Красавеца и на Наа**ната физиономия на Томи започва да свири Golden Brown
2.кютека на края и музиката на Oasis - best of the best! ;

Положението със "Сибирският бръснар" е подобно на "Герой", въпреки че филмът на Михалков не заслужава такова сравнение.
Либийци: Кадри и специалисти на световно равнище, много търсени по целия свят и предпочитани пред всички други. Но като патриоти те отказват да се продадат като Марадона, дори за по 1000 долара на час.

Муамар Кадафи

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Mar 12, 2004 9:15 am

С риск да започна скандал и да разводня топика, в "Герой" няма нито една сцена, в която да има хубава музика. Не че е лоша де, просто е абс никаква. Бръснаря го подминаваме с презрение :р

Тънд, сценката от Епизод 4 си е яка и на 8-мо гледане, ако искаш да знаеш :РР
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Fri Mar 12, 2004 10:09 am

мхм, за "Герой" не съм съгласен с теб Рол, особено сцената с битката в гората през есента беше невероятна

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Mar 12, 2004 11:11 am

Е, аз само за музиката говоря... Самите сцени визуално са адски красиви.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Mar 12, 2004 1:14 pm

А на мен много ми хареса "Сибирският бръснар" и ще си отстоявам версията до последно. Ма не, наистина филмът е един от любимите ми и ще помоля да не ми го плюете пък:( Обаче немога да разбера къде пък има каквото и да било нещо общо между него и "Герой", честно...
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Mar 12, 2004 1:17 pm

Е, аз пък не рабзирам кво ти пречат топиците, че винаги пишеш off тях, ма в крайна сметка на всеки е писано да не разбере нещо :РРР
Написала да беше поне нещо по темата.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Mar 12, 2004 7:40 pm

Дразнят ма, к'во:Р Хубу де, ето на - по темата:
Значи, днеска по обяд се сетих, че много ми харесва сцената от "Усещане за жена" с Ал Пачино, в която той танцува танго с Габриел Ануар. Страхотна е! После много ми харесва и финалната сцена с речта му на всеучилищното събрание - изключително вдъхновяваща е, много човешка и много истинска.
И освен това много си паднах на времето по една реклама за "Durex" - един сляп пич с една готина мадама се мотаеха на много готин музикален фон и зноен глас зад кадър казваше "The feeling... Is everithing...":Р
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sat Mar 13, 2004 10:22 am

Финалната сцена от "Онесени от вихъра", когато Скарлет стои и гледа към Тара на фона на изгряващото слънце.

Май сега не се сещам за друга...
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 21 guests