Последният Самурай а.к.а. Боза ънлимитед. Let them come!!!!!

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Wed Mar 10, 2004 7:44 pm

Добре, добре, харесвайте си филма, нямам нищо против. Аз не го харесвам. А и това, че самураите са били гадни и не особено загрижени за останалите, не им пречи да са си дисциплинирани, а? Както и да е. На мен филмът не ми хареса, както вече споменах, но това си е лично мнение, не искам никой да се чувства обвързан с него. А пък и какво лошо има да се вглеждам във всеки детайл? Работата на една сюрия хореографи, художествени директори, гримьори, консултанти и пр. е тези детайли да са изпипани. Аз пък проявявам дребнавост. Няма нищо лошо :)

User avatar
Dedo John
Merchant
Posts: 97
Joined: Sun Feb 08, 2004 4:03 pm

Post by Dedo John » Wed Mar 10, 2004 9:01 pm

Morrwen:
ой не е самурай, той е американски военен с уклон към алкохола.
Е това счупи тъпомера! Саке, саке ! Ей, все ша намерят да вплетат "фино и незабележимо" проблемите на средния американец, свързани с алкохола и наркотиците. Блааах. Дали някой от социалните служби в Texas не е дал някоя и друга идея, спомагаща за преодоляването на тежки зависимости при младежите ? :D

Смех и забавление ! :D
Къде ми е виаграта ?

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Wed Mar 10, 2004 10:56 pm

Liubimez nali sxva6tash 4e filmite nikoga ne otraziavat istinata takava kakvato e!V slu4aia za onova vreme.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Mar 10, 2004 11:39 pm

Моридине, не искам да те притеснявам, но ако си се разплакал някъде в цялата тая рядка бозица, нищо чудно да се трогнеш и от последния епизод от Росалинда. Но...не бой се, все трябва да има лечение:Р


Е, на Росалинда не, ма навремето като умря сестрата на Освалдо във Вдовицата ми стана много гадно :P Ениуей, нема кво да се лекувам, секи знае, че мъжът на новото време е чувствителен и с чувство за хумор, доказано е научно, тъй че дишайте ми там прахта и туйто :Р

За протокола, аз пък фундаментално се кефя на нищонезначещи мистично звучащи фрази, малце неща са по-яки всъщност. Ма тия не бяха достатъчно мистични и достатъчно нищонезначещи за моя вкус.

А, и финалът не беше лош :twisted:
This is it. Ground zero.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Mar 10, 2004 11:49 pm

АААА, смърт! Финалът беше много лош :)
За културата - ще прочета ревюто на Алексис, разбира се, но според мен освен издънките имаше и правилни моменти. Освен това императорът не го броя към културата. По-скоро имах предвид малките неща от рода на дървените подове.
Дедо, на мен пък моментът с алкохола ми хареса. Обичам хора, които се измъчват от болка в миналото си :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Thu Mar 11, 2004 10:10 am

Lubimetz13 wrote: Самураите .... Не са били честни, достойни, благородни, "дрън-дрън-дрън и така нататък", а безскрупулни, жестоки, и, в много случай, чалнати. Нинджите са били много по-добри воини от самураите и две дузини от тях просто няма как да не пречукат двама самураи, единият от които - Том Круз ( е, това вече няма да им го простя, безценни ).
Тука явно с тебе сме чели различни книги ... :)
Самураите са имали малко по различни представи за нещата - за тях честта е била всичко и е струвала много повече от живота им дори. Честа и огромната преданост към господаря. Да пожертват живота си в битка за господаря си е била най-голямата чест която са можели да постигнат, а най-големия позор да навредят или да не успеят да защитят господаря. Затова сепукото за тях е било признак за голямо доверие и изкупление. И наистина са били майстори на меча и лъка.
А относно нинджите явно си гледал много американски филми ... :)
Те са си просто наемни убийци, вярно много добре обучени, но просто убийци, а не войни. При пряк сблъсък аъс самурай нинджите са били насмитани бързо бързо. Те за разчитали повече на подли тактики - промъкване в сенките, удари в гърба, отровни стрелички и т.н. Не са били много добри с меча и за разлика от самураите са носели само един къс меч.

В това отношение филма отстъпва на "Шогун", но все пак се справя сравнително реалистично .. :)

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Thu Mar 11, 2004 10:26 am

Е, ама то има разлика между "човек на честта" и "честен човек" :) Самураите много лесно са се самоубивали, ако това може да се приеме за нещо друго освен мазохистична изврата, но още по-лесно са убивали другите - те са смятали живота на един обикновен човек за нищо, и са приемали за напълно нормално ако някой селянин ги погледне в очите да го заколят на място. А за нинджите, просто съм на друго мнение. Сега ако ми кажеш, че подмолните номера, отровните стрелички и душенето в гръб са по-неефективни от кряскането и правенето на страшни физиономии по време на битка, наистина ще се съглася, че падам от друга планета:Р Но 1. - страдам от пристрастия, и 2. - тъпотата ми е очевидна, така че да не ми се обръща внимание...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Mar 11, 2004 11:45 am

Любимец, нинджите са много опасни, но не и в директен сблъсък срещу най-големите специалисти в това самураите. Виж, в потайните номера, шурикените в гръб, катеренето по стени-да. Обаче веднъж открити и в близък бой лице в лице нещата се променят. Това обаче разбира се не пречи сцената в филма да е естествено силно нереалистична, защото 2-3 от наш'те избиха 30-тина нинджи, но като на кино, дето се вика. :) По стандартите на холивудските екшън се ядваше, в сравнение с Рамбо да речем или Леголас и Гимли терминаторите. :)

А че самураите са суперидеализирани в този филм си е очевидно.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Mar 11, 2004 1:10 pm

Пък аз навремето много си харесах един корейски филм "Хон Гил Дон" - там добрият трепеше нинджи всякакви и беше голям симпатяга. Трябваше да си го кажа пък! :Р
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Thu Mar 11, 2004 1:23 pm

Марф, ако имаш предвид "онзи" Хон Гил Дон, там корейската авиация показва достойнства и класа ;ррр

Абсурдното на боя с нинджите във филма беше не това, че ги победиха, а че "нашия" ги съкива в първия възможен момент. Още не помислили ко да праят, дет се вика, и той вече се разкряка. В крайна сметка верно надали са били непобедими в директен бой, ама тез аматьори, които ни показаха, бяха всичко друго, но не и нинджи ;р
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Mar 11, 2004 1:33 pm

Ми онзи я, кой друг? Дет летяха кат Ф16, че и по-добре! Яко си беше пък!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Thu Mar 11, 2004 2:20 pm

Last edited by turin on Wed Sep 22, 2004 4:38 pm, edited 1 time in total.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Thu Mar 11, 2004 4:34 pm

Ама недейете така, това високо пълзящите и ниско летяшите изпълнения са си класика все пак :wink: Я момчето как от малко се учеше да рипа над борчета, при това със железни калцуни. Ми как няма да стане хвъркато, като ги свали ония ми ти опинци след 20 години носене (и направо не ми се мисли как са му смърдяли краката после... но това сигурно е било част от тайните бойни техники :P)

По темата - аз харесах "Последния самурай". Гледах го 2 пъти на кино, главно и преди всичко заради бойните сцени. Не ми пука дали е исторически неточен, нито за сълзливата драма и изсмукания от пръстите финал. Аз исках да видя сериозна работа с катана в голямо меле, и съм страшно доволен от хореографията на битките, позицията на камерата и показаните техники. Боят с нинджите си беше сравнително реалистичен (или поне щеше да е, ако вместо Том Круз беше някой опитен в мелетата самурай), и единствената наистина измислена сцена беше, когато наш Томчо преби невъоръжен 4 човека с катани - това само на теория може да се направи... но не пречеше сценката да е красива и движенията да са отлично изпипани. За сметка на това страшно се изкефих на упражненията с бокен.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Mar 11, 2004 9:32 pm

Класика са си ами! И така хвъркаше човекът, щото Анг Ли направо може да си изяде ушите от завист барабар с все Драконите и Тигрите си! И филмът си беше много хубав и аз още помня как е "дядо" на корейски: "харабудин"! На ви!
И ако изклася да изгледам в неделя и Самурая, ще мога да напиша и нещо друго освен оф-топици:) Ще видите вий!Image
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Mar 12, 2004 12:32 am

Аз го помня Хон Гил Дон, макар и само две неща - прелитането над дървото и как лошите нарамиха девойките по едно време, ама буквално - беше ми смешно :)

За Последният самурай ми се иска да цитирам нещо: "Еще можно долго рассуждать о том, каким образом Олгрин за полгода освоил одну школу сражения на мечах, приверженцы которой упражнялись всю жизнь с раннего детства, а потом в бою почему-то демонстрировал принципиально другую школу сражения на мечах" - Термит, нали си спец, това вярно ли е? Така или иначе не бих могла да направя разликата, но ми е интересно дали наистина са допуснали такъв пропуск.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests