Последният Самурай а.к.а. Боза ънлимитед. Let them come!!!!!

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Mar 10, 2004 1:24 am

А мацката , еееех мацката :oops: :oops: :oops:
казва се Koyuki и е набор '76. Звезда в Япония, участвала в една камара JDramas


Image

I'm in love det sa vika :oops:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Mar 10, 2004 2:30 am

Turin, това предполагаше ли се да е смешно? Защото някак си не е. По-скоро е доста грубо.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Caliostro
Farmer
Posts: 62
Joined: Tue Jan 20, 2004 3:08 pm

Post by Caliostro » Wed Mar 10, 2004 9:24 am

Подкрепям Роланд! :D Човек не може да се чуства виновен за това че не го радва нещо което видите ли на всички останали е допаднало! Освен това, признайте че звучи адски колоритно:
Roland of Gilead wrote: The Last Samurai:
---------------------
"плашещо-окончателно безразличен",
"Безпомощен",
"апатичен",
"недоносен",
"умрял",
"безумнo уморeн",
"болезнено втръснал".
Yeahhhaa! :lol:
По-добре късно, отколкото по-късно!

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Wed Mar 10, 2004 10:30 am

Last edited by turin on Wed Sep 22, 2004 4:36 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Dedo John
Merchant
Posts: 97
Joined: Sun Feb 08, 2004 4:03 pm

Post by Dedo John » Wed Mar 10, 2004 11:15 am

Призовавам към тишина, обаче. Културен спор и т.н.,
По-скоро е доста грубо.
Гледа деда ви, гледа, и не може да ви са начуди...Абе вие в тоз форум сте много интересни. Кат непорочни девици сте. И даже по-зле.
Не викате "Ох, ощипа ме, простак !", а крещите " Ох, ще ме ощипе евентуално, простака му с простак. Грубиян! Къш !". Абе едно време не беше така... Дръжте се мъжки / за мъжете/ :D Не завирайте глава в пясъка / в скута на админа, модератора/ :D при всяка опасност...

Ни давати никакъв шанс за нормална дискусия. Като в пост-утопичен филм от рода на Бразилия е ситуацията. Усмивки на повърхността, а отдолу мрак и разруха.

Разбирам да се псуетехте кат хамали, ама не виждам таквоз нещо...
Оставете всеки да си има лице. Свое собствено, да не бъде редактирано, трито, цензурирано и т.н. Комунизма си отиде, не може да бъде ressurect-нат, колкото и да ви се иска :)

Та по темата:

Ето го и Caliostro, който, по нечий модел :D , пак се опитва да изземва ролята на народен трибун. Сладко е, когато мнозинството е с теб, но пък поста е доста проветрив, имайки предвид късата памет на масите :)
което видите ли на всички останали е допаднало!
Много е прав Турин по принцип, но тук съм склонен да подкрепя Роланд. Не от гледната точка на сноб, яхнал каляската от въздух под налягане, а от гледната точка на гневен зрител, протестиращ срещу потъпкването на хубави идеи в името на войнстващия елементаризъм.

Момента, когато японеца започна да коси с картечницата беше хубав. Както казва един познат :wink: "Барута даде оръдие в ръцете на страхливците"... Някои от причините съвременния свят да върви към все по-голямо обезличаване, са именно методите за водене на война и породеното от това размиване на личната отговорност. Та какъв лидер е този, способен анонимно, с натискането на 1 бутон да затрие милиони човешки съдби? Без да погледне никого в очите... Усетих безсилие и тъга в този момент. Наистина. Но....
Какво се случи в последствие: Той оживя !!! О, Глория, О Алелуя, О Чудо ! Всички са мъртви. но ТОЙ - НЕ ! И проговори даже ! Започнаха да свалят шапки, само дето УСА знамето не се показа от някъде. Да беше свършил филма са репликата за цветовете.... Ама не. После се разпъна шлейф от безмислени клишета и патетични словоблудства. То не беше късане на договори, речи и т.н. Разбра се и че духа на последния самурай живее в един американец !!! Уау ! :shock:
И сълзливия край дето /евентуално/ се върна при жената... Мани, мани.

СъсипАха филма ! И в името на какво, под чие знаме се проведе този геноцид ? Под знамето на чичо Джордж и леля Кондлоиса, продавачи в супермаркет... За да не си размърдат и 1 неврон, че иначе как ще управлявме таз огромна страна, кат станат малко по-умни хората....

Много разочароващо... А имаше потенциал филма...


Това е от Деда ви. Искрено и лично :D
Къде ми е виаграта ?

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Mar 10, 2004 12:43 pm

Ми общо взето, имаше елементи на боза, да не говорим, че на мен така и не ми стана ясно защо се избиваха толкова усилено, след като императорът можеше само с едно помръдване на лявата вежда да реши всичко. Обаче той не искаше, нали. И много приличаше на куп други епични исторически екшъни, да. НО въпреки това беше един твърде красив филм, и клишетата можеха да се преглътнат и без да ги забележиш (добре де, без The last man standing). И имаше емоционални моменти наистина, макар на моменти да бяха насилени.
Ми не, не ми е безразличен. Донякъде съм с противоречиви чуства към него, но не ми е безразличен.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Wed Mar 10, 2004 3:07 pm

А на мен ми е. Защо ли? Ами...да видим: Първо, Том Круз. Омаза ролята с фекалии от едър рогат добитък, направо. То и да има някъде на този свят човек, който толкова да няма излъчване на самурай...аз не го зная. Второ, главният герой, трябваше да умре както трябва и да стане поне една средностатистическа трагедия, но не би. Вместо това трябваше, заобиколен от въоръжена, многобройна и дисциплинирана армия, изпълнила предните три точки с единствената цел да му види сметката, да оцелее, да се добере до слабохарактерния, очевидно лишен от способността да провежда мозъчна дейност император, да събуди великия му императорски патриотизъм, да му предаде меч, който без съмнение в един по-добър свят щеше да бъде претопен ( а пък и при император, просто не можеш да влезеш въоръжен ), и да го накара да прекрати индустриализацията на държавата си, която може да я направи силна и конкурентно способна, с единствената причина, че, видиш ли, учителят му е мъртъв. Еми то такова животно нема, сори. Трето, цялата тази псевдояпонска култура ме отврати. Ама отврати ме, бе! Американци не могат да правят исторически филм за японци. Въпрос на биологично-видова принадлежност е. И четвърто, при всички тези съобръжения и впечатленията от тях, аз така и не можах да се насиля и да изпитам истинско възмущение. Защото филмът е правен от хора, които така виждат света и си мислят, че нещата стоят точно така. Всъщност, стана ми жал за тях. Толкова.
Моридине, не искам да те притеснявам, но ако си се разплакал някъде в цялата тая рядка бозица, нищо чудно да се трогнеш и от последния епизод от Росалинда. Но...не бой се, все трябва да има лечение:Р
Last edited by Lubimetz13 on Fri Sep 24, 2004 11:10 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Mar 10, 2004 3:30 pm

Прекалявате според мен. Първо, да, финалът беше ужасен. Второ, не, Том Круз не беше толкова зле. Трето, моля някой да ми обясни защо японската култура във филма е псевдо такава и как се различава от истинската без да ми излиза с номера за дългите години, необходими на един чужденец да схване това.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Mar 10, 2004 5:08 pm

На плитък сарказъм не смятам да отговарям, на обидно-дискардващи неща от сорта на "той е музикант, значи мнението му за музика не важи" - също. В крайна сметка всеки отива с някаква нагласа на кино и "ше е боза" не е по-лоша от "ше е боза и безкрайно много ще ми хареса". Само на Гибли две думи:

Гиб, значи тя Алексис в общи линии го е написала в ревюто си и ако изчакаш ден-два още, ще го видиш по-добре, отколкото аз бих ти го обяснил, но да речем...
Първо, такова животно като император, който става от стола, за да благодари на чужденец на английски по онова време не е просто невъзможнo, ами несънуваемo дори. Накрая и клекна даже...
После, самата концепция за 'лапето, което е пълен льольо, обаче смелият американец му отваря очите... ми как да ти кажа, не ще да е имало такива императори.
Жената, която си позволява да се репчи на управителя на селото? Ха ха, всъщност.
Е те същата жена, която дава доспехите на мъртвия си съпруг на мъжа, който го е убил? ВТФ? Тва, че се влюби във въпросния, не го коментирам, понеже не е към японската част.
Все същият смел американец, който става по-добър самурай от самураите и по-добър японоговорящ от японците за една зима? Ок, да.
"Вишните са съвършени, а Матрицата е само илюзия" темичката. Мразя, ама безумно много мразя дълбокомислено-звучащи фрази, които са абсолютно кухи и имат за цел само да звучат много мистично (по японски, в случая) и да са як фон.
И т.н., и т.н. Както каза деда ви, и на мен само американското знаме ми липсваше накрая. И в крайна сметка пък аз си имам мнение и за филма, и за хората, които го харесват, и т.н. Всеки си има разни мнения, нали, не можем да спрем хората да си имат мнения в крайна сметка.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Wed Mar 10, 2004 5:19 pm

Да не говорим, че битките бяха измислени до немай къде. Самураите не са носили доспехи от ХVІІв. по времето, когато се развива действието. Не са били честни, достойни, благородни, "дрън-дрън-дрън и така нататък", а безскрупулни, жестоки, и, в много случай, чалнати. Нинджите са били много по-добри воини от самураите и две дузини от тях просто няма как да не пречукат двама самураи, единият от които - Том Круз ( е, това вече няма да им го простя, безценни ). И още, и още...В крайна сметка, за японската култура във филма: по техническата част - пълна скръб. По драматургията - бурен смях. В общи линии...

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Wed Mar 10, 2004 5:52 pm

Last edited by turin on Wed Sep 22, 2004 4:37 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Mar 10, 2004 5:56 pm

turin wrote: Любимец, не ти знам източниците на информация, но действието се развива по времето, когато се събира редовна японска армия, значи 18-ти век и самураите, ще прощаваш, вече са носели брони
19-ти век за да сме съвсем точни. Кастър, Литъл Биг Хорн - 19-ти век си е.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Wed Mar 10, 2004 6:23 pm

Last edited by turin on Wed Sep 22, 2004 4:37 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Mar 10, 2004 6:26 pm

turin wrote: и още нещо, за което се сетих:

не знам за вас (това май вече съм го казвал), но мен лично страшно ми хареса стилизираното представяне на любовта между Круз и спомената японка, имаше просто невероятна красота в кратките сцени на нежност помежду им
Абсолютно съгласен с теб. Нямаше нужда от повече :D

Но аз съм пристрастен де :D
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Mar 10, 2004 6:56 pm

Първо, Том Круз. Омаза ролята с фекалии от едър рогат добитък, направо. То и да има някъде на този свят човек, който толкова да няма излъчване на самурай...аз не го зная.
Ми какво се очакваше- да чете източна философия още от Америка? Той не е самурай, той е американски военен с уклон към алкохола. А после упорито драпа да се приспособи към ситуацията, както е правил винаги. А и си остава чужденец, колкото и да се променя.
Трето, цялата тази псевдояпонска култура ме отврати.
Като например? Плитичка беше, да, ма чак пък отвращение...
После, самата концепция за 'лапето, което е пълен льольо, обаче смелият американец му отваря очите... ми как да ти кажа, не ще да е имало такива императори.
Тц, ако някой му отваря очите, това е Кацумото, не американецът. Идеята е, че той така или иначе се колебае (иначе да е наредил на Кацумото да се самоубие отдавна) и не спира индустриалната революция, просто я прави нежна индустриална революция, примерно.
Жената, която си позволява да се репчи на управителя на селото? Ха ха, всъщност.
Мне, всъщност жените в Япония не са били съвсем същото като в арабските емирства и някак може да му се репчи доколкото чужденецът е пъхнат в собствената й къща.
Ся, пак да повторя, че имаше много нелогични моменти в мотивацията на героите да правят разни неща, но те са само част от филма.
Ян, Турин, Любимец имаше предвид, че след 17-ти век вече не са носели брони, доколкото разбрах.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests