Последният Самурай а.к.а. Боза ънлимитед. Let them come!!!!!

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Последният Самурай а.к.а. Боза ънлимитед. Let them come!!!!!

Post by Roland » Mon Mar 08, 2004 9:56 pm

Понеже съм бил заслужил някакъв скандалообразуващ отговор, пуснах темата да си го получа :Р
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Mar 08, 2004 9:59 pm

Ъъъ, можеш ли поне да хвъляш в къпините с някакви аргументи, щото така просто мога само да седя и мигам умно...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Mar 08, 2004 10:08 pm

Е, аргументи не, само лично мнение:

Филмът излъчва някаква безумна умора. Същият екшън, същите реплики, същите ситуации, същите герои, които са ни вече болезнено втръснали от хиляда безумно еднакви холивудски супер-продукции, с козметични разлики. Безкрайно досадни клишета, нито една наистина смислена реплика или фраза, плиткоумна и пошла имитация на японски обичаи и философия. Нова Зеландия вместо Япония, по дяволите! Прехвалените им битки, които не че нещо им има, ама пък мен ме боли екуипмънта за тях. Някакъв дълбокомислен трагизъм накрая, от който поне аз само можех да се прозявам. И т.н. Безпомощен ми беше, апатичен и умрял, остави ме безкомпромисно безразличен от началото си до самия край. Вече съм го гледал безброй пъти и никога не ми е харесвал, това е.

Та така...За себе си нямам нужда от аргументи, който иска, може да ми скача вече :р
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Mar 08, 2004 10:53 pm

Общо взето си прав, Рол, освен в извода - че няма нищо оригинално, че повечето диалози не са особено смислени(меко казано) и т.н. Но въпреки това ми хареса. Това наистина звучи странно, но какво да се прави. За мен филмът си е екшън, и логично го оценявам според екшънсцените му, които бяха великолепни за мен.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Tue Mar 09, 2004 7:46 am

Аз мойто мнение съм го написала в ревюто, но макар че Япония там не е Япония, филмът ми хареса.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Mar 09, 2004 5:33 pm

Роланд, така добре си го написал, че ми иде да се съглася с теб, но няма :) Не съм съгласна с преувеличенията ти. Може да има клишета, но не са безкрайно досадни. Имитацията на японски обичаи може да е имитация, но е достатъчно добра и не е плиткоумна и пошла, за философията не се наемам да споря, но като за американски филм с ориентация към масовия бой е повече от прилична. За еднаквите герои и ситуации също не съм съгласна, но това си е лично. Иначе не бих казала, че ми е харесал безумно, мога да изредя достатъчно критики, но като цяло не е толкова лош и не бих го нарекла бозата на хилядолетието. И да му се не види, как може да причисляваш Титаник към добрите филми, а този да го наричаш боза при положение, че в най-лошия случай са в една категория?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Mar 09, 2004 8:21 pm

Дем, не греша в извода, абсолютно съм прав, че не ми хареса :Р Това, че ти не си съгласен, е совсем друга тема. А иначе за мен не е бозата на хилядолетието изобщо, просто, както казах, ми е абсолютно безразличен, но по някакъв плашещо окончателен начин. Не е дори достатъчно добър в това да ме дразни. За екшън ще прощавате всички, ама няма нито една сцена, която да ми се запечатва с каквото и да е, дори прехваленото излизане на самураите от мъглата не ми се видя с нищо чак толкова впечатляващо.

И, Гибли, сравнение между това недоносче и Титаник не може да има, но в крайна сметка мисли каквото искаш, по този въпрос си ако не сама, то поне малцинство.

Междувременно аз само да вметна за тези, които искат да гледат сеир или да си спретнем едно яко кино-скандалче, че дори само мисълта за този филм ме изпълва с някаква безбрежна уморено-досадна апатия, та не очаквайте твърде много ентусиазъм.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Tue Mar 09, 2004 10:34 pm

Kakvo vi stava be????!!!

Ta vuv filma go ima Bob!!!Oskar za nego!

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Mar 09, 2004 10:45 pm

WTF is Bob? :)

Както и да е, мен пък екшънът ме израдва ужасно много в този филм. 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Mar 09, 2004 10:59 pm

Е, той Рол си беше решил, че няма да му хареса и не му хареса :Р Сигурно има защо, както вече си полафихме с него, но на мен филмът ми хареса не по-малко от Титаник и всъщност успя дори да ме разплаче на няколко пъти. Независимо от това че да, Е бозав, клиширан, етц. Ми... според мен е доста по-добре направен от всички бози и клишета по въпроса, ако и да не е нищо качествено. И бютито, в крайна сметка, си Е ин ди ай ъф да бихолдър...
This is it. Ground zero.

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Tue Mar 09, 2004 11:13 pm

Last edited by turin on Wed Sep 22, 2004 4:35 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Tue Mar 09, 2004 11:17 pm

И на мен ми хареса, когато го гледах за първи път. И аз плаках ;р Харесвах си Кацумото, харесвах си селцето (нищо, че не беше Япония... то в днешно време там така е пренаселено, че я има толкоз природа, колкото беше показана във филма, я не ;рр), не харесвах мацката, нито Томчо... обаче пак успя да ме грабне. Нещо в целия тоя патос и трагизъм просто ми бръкна в душата
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Mar 09, 2004 11:39 pm

Ех....
Добре че си слушам тука Mirror Mirror и съм много зает с мърдане на всички части от тялото :Р

Призовавам към тишина, обаче. Културен спор и т.н., if any (да ме прощава народът за английския, по-скоро шсе гръмна, отколкото да напиша "ако изобщо" тука. имам си лексикални стандарти, които само конгломерат от езици може да удовлетвори :Р).
Турин, това означава без епитети, да.
This is it. Ground zero.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Mar 10, 2004 12:19 am

, но на мен филмът ми хареса не по-малко от Титаник и всъщност успя дори да ме разплаче на няколко пъти.
Това сериозно ли е? 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Mar 10, 2004 12:28 am

То почнеш ли веднъж да хълцаш, няма спирка :wink:
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 101 guests