и резултатите от Оскарите

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Mar 03, 2004 7:18 pm

Аз помня кога мина по кината Seabiscuit - ако това ще те утеши по някакъв начин :) Скоро беше, не го ли дават още някъде?

Забелязвате ли как по ОРТ дават все хубави и нови филми? Защо по нито една българска телевизия не пускат тези филми, да му се не види? И по кината не ги пускат, гадовете. А по руската едно време хващах и стари кунг-фу изпълнения, просто култ.

Роланд: Джеймс Камерън с Титаник е сътворил перфектният комерсиален филм, но това не прави бозата по-малко боза. И аз съм го гледала два пъти, признавам, дори ми бяха харесали отдални моменти, но като филм не смятам, че е хубав. Не ми харесва това, че успя да превърне потресаващата трагедия на хиляди хора в изцяло клиширана любовна история.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Thu Mar 04, 2004 1:21 am

Last edited by turin on Fri Sep 17, 2004 7:32 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Thu Mar 04, 2004 2:17 pm

По тази логика е и най-лошият, обаче.
Last edited by Lubimetz13 on Thu Mar 04, 2004 5:11 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Mar 04, 2004 3:28 pm

Еми Гибли, въпрос на вкус, филмът ми е един от любимите. И сори, но не съм съгласен, трагедията си я има, трагична си е и напълно реалистична, но честно казано предпочитам да гледам прекрасно изиграна и композирана, пък нека е и клиширана, любовна история на неин фон, отколкото 3 часа давещи се хора, благодаря. Като атмосфера, визия, музика, актьори, сюжет, етц филмът е разкошен.

Любимец, стойностна забележка, да ;)
And you can't dance with a devil on your back...

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Thu Mar 04, 2004 11:33 pm

Last edited by turin on Fri Sep 17, 2004 7:33 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Mar 05, 2004 10:46 am

Аз все пак по темата за "Титаник" - ами мисля, че целта на Камерън е да направи игрален, а не документален филм, за тая цел естествено, че използва някаква ставаща за разказване история. Ся, въпросът, че тя може да не се хареса на някои хора - разбираемо е, но все пак да се поставя изискване, според което трагедията да се филмира единствено от историческа гледна точка - тоест само потъването и давенето - ми не би било интересно никому. Рол е съвсем прав в това отношение. Да не споменавам, че целяит фил не се състоеше само от любовна история - бяха показани класовите разделения, характерни за онова време, беше демонстрирана причината за гибелта на голяма част от хората, а именно, че висшата класа не можеше да си представи, че ще се качи в една лодка с някой италиански емигрант, беше си разрез на тогавашното общество, бих казала. Не беше само гола романтика, не завършваше с типичния холивудски хепи-енд, в който героят получава за награда мацката накрая, нямаше типичните холивудски аплодисменти, когато Смелият и Благороден Герой Спасява Беззащитните Девици... А имаше и атмосфера филмът му с филм. Може и да не може да се нарече "най-векикият филм на всички времена" - мен такива класификации върло ме дразнят, но определено си заслужи Оскарите във всички категории, а и въпреки че не съм никаква фенка на Ди Каприо - бях ужасена, когато разбрах, че той ще е главният герой, когато се снимаше филма - не мога да си кривя душата и да отрека, че момчето си игра чудесно. Игра чудесно и в "Гилбърт Грейп", игра чудесно и в "Титаник", това навежда на мисълта, че наистина има актьорски талант, въпреки безнадеждно лигавия си вид. А филмът наистина беше много добър.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 85 guests