Behind Enemy Lines

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Feb 08, 2004 10:34 am

Турин, нещо пак май смущения по трасето, а? Камерата се клатела около тях? Реалистично? Е и? Какво ме бърка, след като няма сюжет? Както казах, ако се бута за документалистика, да е живо и здраво, но филм, в който абсолютно еднакви войници се стрелят с абсолютно еднакви лоши в продължение на 2 часа... Аз ли пропускам нещо? Това е художествено (набляга се на "художествено") кино, в него трябва да има:
1) Сюжет - нещо, което да привлича вниманието на публиката. В случая "достоверността" е много приятно нещо, но за такова кино е по-скоро опшънал.
2) Герои - образи, които поне да изглеждат живи. Не че Съвременният Американски Войн® не ми е АБСОЛЮТНО любимият типаж, но, извинете, разликите при тях бяха чисто козметични, а за дълбочина на някой образ е просто наивно да се говори.

Та, въпросният филм си няма сюжет и герои, има си два часа изключително достоверни стрелби по улиците и клатеща се камера. Пак да питам, аз ли нещо не съм доразбрал?
And you can't dance with a devil on your back...

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Sun Feb 08, 2004 10:44 pm

Last edited by turin on Fri Sep 10, 2004 6:46 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Feb 08, 2004 11:52 pm

А трябва ли да има такъв? Може тематиката да съкс :р Поне за мен случаят определено е такъв
Ениуей, ако се вярва на Драгън - Appocalypse Now
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Feb 09, 2004 9:24 am

Естествено, че "Апокалипсис сега". Гледал съм го доста отдавна и съм го позабравил, де, така че конкретно не смея да говоря, но то това е сериозен философски филм. Със сюжет И реалистичен. А тематиката, че е пълен боклук спор няма.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Mon Feb 09, 2004 12:24 pm

хм аз сът тотален пацифист, така де мразя военните, обаче съм тотален фен на филми от типа на Блек Хоук и Бяхме Войници

така че съм по склонен да подкрепя Турин, все пак какво му е лошото на два часа стреляне по улиците. Най-малкото графиката е по-добра от "кънтъра"
:)

а най-добрия военен филм сякаш е "взвод" макар че и "бяхме войници" ме радва много

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Mon Feb 09, 2004 1:54 pm

turin wrote: само не разбрах кой за теб е сполучливия филм на военна тематика, или такъв филм просто няма шанса да съществува ?
Ами не знам защо, но на ум ми идва "Спасяването на редник Райън" ... :)
Ми там в 20 мин са ти показани всички ужаси на съвременната война от гледна точка на войника ... :) И я сега го сравни с 2-та часа на Хоук-а? ...:)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Feb 09, 2004 5:43 pm

Да, впрочем първите 20 минути на Спасяването бяха много правилни, а аз бих добавил и първите 40 на "Враг пред портите". Който, без да съм специалист, беше И реалистичен.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Mon Feb 09, 2004 6:11 pm

Е точно Враг пред портата не беше хич реалистичен ...:)
Единствено там ми хареса играта на ЕдХарис май беше ... не заслужаваше тоя човек да умре и това си е ... :)

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Mon Feb 09, 2004 10:00 pm

Last edited by turin on Fri Sep 10, 2004 6:47 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Feb 10, 2004 10:18 am

Не, ще прощаваш, ама говорим за качеството на филми, поставени върху военна тематика. Локалността или мащабността на конфликтите няма отражение върху качеството на филма. Значи какво, като войната във Виетнам е била много по-сериозна от това в Сомалия, там филмът може да има сюжет, подтекст и запомнящи се персонажи, а тук не може, така ли? Айде недей да бягаш по тъч-линията все пак, говорим за кино.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Feb 10, 2004 7:51 pm

Аз не съм съгласна с тезата, че филмът трябва да има сюжет, за да е качествен. Вярно, че е малко извратено, но...
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Tue Feb 10, 2004 11:44 pm

Last edited by turin on Fri Sep 10, 2004 6:48 pm, edited 1 time in total.

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Wed Feb 11, 2004 3:09 pm

turin Black Hawk Down e просто 2 часа Кънър Страйк .... :)
Не че филма е лош но все пак както ти казах например за редника там наистина може да видиш какво е война ... :) А това че съвременните войни имат по малко жертви не означава че са по малко ужасни. Пък и съвременните войни са малко или повече партизански, при тях няма сблъсък на толкова големи групи от хора.

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Wed Feb 11, 2004 3:41 pm

Ама не, чакайте сега - Блек Хоук-а е филм за една нищо и никаква операция в Сомалия, няма за цел изобщо да показва на зрителя "що е то война и има ли тя почва у нас". Липсата на високоинтелектуален сюжет или на какъвто и да било такъв е може би нещото, което най-добре показва безсмислеността на смъртта на близо 20-те загинали войници и според мен дори е плюс. Ако бяха направили филма от гледна точка на определен войник, ако бяха обвързали по някакъв начин зрителя с героите, емоцията накрая щеше да е много силна, сигурно щях да плача за милия любим изстрадал войник, но щеше да придаде много повече значимост както на операцията, така и на една единствена смърт. А чувството, което оставя така, е на абсолютна безсмисленост. Накрая седях, гледах надписите и в главата ми се въртеше непрекъснато - 20 млади момчета загиват за нищо и никакво, поради малшанс, в операция, която светът не помни и няма и да запомни, дори след този филм. И това е истината - на фона на множеството по-мащабни войни, една такава операция просто няма значение. На фона на по-разчувстващите и смислени филми за тези мащабни войни, този просто няма значение. Не претендира за нищо, не се бори за нищо... и по този точно начин успява да ми внуши идеята си - за случайността, която обръща живота надолу с главата, която изпраща под земята 20 войника, без това да постига почти нищо. И точно като такъв, непретенциозен, филмът ми харесва.
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests