"Царство небесно"

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

"Царство небесно"

Post by Daggerstab » Sun May 01, 2005 5:24 pm

Или както необяснимо са го превели, "Небесно царство". Някой да е успял да го гледа? Чувам, че Орландо Блуум по изключение не се е държал като пълно дърво... Любопитно ми е какво се е получило и струва ли се да се гледа...
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon May 02, 2005 10:32 am

Не възнамерявам и отдалече да пипвам.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon May 02, 2005 11:03 am

Хм..
Всъщност, за какво иде реч?
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon May 02, 2005 11:12 am

Ми донякъде съм съгласен със Roland - филм дето Herr Bloom играе ковач-кръстоносец? Първия път като го видях това се скъсах от смях ...

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Mon May 02, 2005 12:31 pm

Хъм, ей това ми пусна мухата:
ейдриън уейн wrote:.. е най-великият филм! Е, може би след "Властелинът", но дори него го бие по някои показатели - качеството на ефектите, например, колкото и невероятно да звучи. Ридли Скот вече наистина ми е любимият режисьор. Пригответе се за една много по-ефектна и не толкова потискаща версия на "Гладиатор".

Битките са НАЙ-доброто нещо, което може да се види където и да е. Точно там са повечето от ефектите, но не очаквайте да ги ВИДИТЕ. Пейзажите също са невероятни. Скот винаги е постигал приказна и призрачна атмосфера във филмите си - от "Легенда" насам.

Не мисля, че музиката отстъпва на "Гладиатор".

Сюжетът не ме впечатли особено, но аз съм сценарист и нищо не ме впечатлява. Предполагам, че историята на обреченото на слава сираче ще допадне на масовия зрител. Хареса ми как са се справили със сложната историческа материя: арабите определено не са лошите. (Напомни ми на прекрасната "Лъвовете на Ал-Расан" на Г.Г.Кай - която, за щастие, ще бъде филмирана.)

Блум просто се разтваря в ролята си - нещо, което не съм очаквал. Тук-таме улавяш някоя позната мимика, но като цяло ми е трудно да си представя по-добра визуализация на безкрайно лоялния му и отчаян герой. Нийсън, Айрънс и една камара други до последния арабин са истинска наслада.

Според мен заслужава поне номинация.
Болдът е мой ;-)

http://imdb.com/title/tt0320661/
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon May 02, 2005 10:48 pm

E, пo-нататък в същата тема Snake казва, че филмът е хипер малоумен като сюжет и аз съм склонен да му вярвам, но пък съм заинтригуван най-вече от положителните отзиви за визията, постигната от Ридли Скот. Освен това отзивите са, че Орльо си държи устата затворена през повечето време, което си е немалък плюс. :) А и все пак, макар и в малка роля, в филма участва Едуард Нортън.

Ето и линкчето ot IMDB за обявения проект за филмирането на "Лъвовете на ал-Расан" http://imdb.com/title/tt0443572/. Режисьорът ми е известен единствено от бозицата "Последният самурай", а други подробности няма обявени засега.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue May 03, 2005 12:57 pm

За "Kingdom of Heaven": от това, което успях да видя от трейлъра, визията изглеждаше впечатляваща, и смея да кажа, че ме заинтригува. Ще е жалко, ако сценария е малоумен, защото с тази тема може да се направи доста добра интерпретация за войната по принцип, както и за Светите земи, с известен намек към сегашните събития. Разбира се, може целта да е просто кръв и зрелища, но поне Ридли Скот има опит в тези неща ("Black Hawk Down", "Gladiator").

Колкото до "Лъвовете на Ал-Расан", признавам че бях приятно изненадан, когато прочетох, че ще филмират книгата. Надявам се да направят добра история, въпреки че на практика това си е повече или по-малко филм за испанската Реконкиста. Спомням си, че на времето имаше един испански телевизионен сериал, който разказваше за последните дни на Гранада, и пак имаше подобни теми - арабски принц влюбен в испанка, дъщеря на местен благородник. Така че се надявам, че филмът ще е най-малкото приличен.

Колкото до Едуард Зуик, освен "Последният самурай", той е снимал и "Легенди за страстта" (който аз не харесвам), както и "Слава", филм за първият полк от чернокожи в американската Гражданска война, който не беше лош. Така или иначе, и той явно има опит в големи бойни сцени, така че поне визията може би ще е наред.
This signature is not yet rated

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu May 05, 2005 5:04 pm

Utre sym pyrwiqt na opa6kata za bileti! 8-) (Da, znam, 4e ima predvaritelna prodajba.) Gledah go predi 10 dni, 6te go gledam pone o6te 5 pyti!

Gledajte i vie. Basi viziqta.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 05, 2005 5:53 pm

Than again, who gives a shit about визия? :P А на Ридли Скот съм силно анти-фен ениуей.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu May 05, 2005 6:18 pm

Ami az hubavite istorii si gi izmislqm sam, nqma nujda da raz4itam na razni holivudski (i drugi) scenarist4eta. Na kino hodq samo i edinstveno za da se zaredq s taka vajnoto za men vizualno vdyhnovenie. Taka 4e "Kingdom"-a naistina e naj-dobriqt film za men.

Da, znam, 4e sym mnogo razli4en.

Da ne govorim kolko se kefq na arabi.

Kolkoto do Scott, dori samo "Legend" i (naj-ve4e) "Blade Runner" mogat da te zatapqt. :lol: Majnata im na "Alien" i "Gladiator".

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Thu May 05, 2005 6:43 pm

Alien Rulez, ей :)
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Thu May 05, 2005 6:46 pm

Alien не, ама Aliens определено.
:shark:
Feel the summer!

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu May 05, 2005 7:14 pm

Ami az hubavite istorii si gi izmislqm sam, nqma nujda da raz4itam na razni holivudski (i drugi) scenarist4eta. Na kino hodq samo i edinstveno za da se zaredq s taka vajnoto za men vizualno vdyhnovenie. Taka 4e "Kingdom"-a naistina e naj-dobriqt film za men.
А не е ли все пак по добре страхотна визия + чудесен, смислен сюжет + някаква идея в целия филм?
БТВ, четеш ли чужди книги? Или само препрочиташ своите, че са по-интересни? Не се заяждам, просто си изяснявам логгиката зад първото цитирано изречение.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri May 06, 2005 12:20 am

Неподходящо сравнение.

Логиката е, че като не можеш да имаш всичко (изброено от теб) накуп, спокойно би могъл да оцениш и една част от него - в случая визията; иначе губиш всичко. Поне обръгнал в практическата философия изрод като мен може. :?

(Много добре знаете кои книги (най-малкото) съм чел - и какви жестоки изисквания имам към фентъзито. Това е защото книгите нямат - в прекия смисъл - визия и вече няма как да си снизходителен към идеята и сюжета.)

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Fri May 06, 2005 11:10 am

не се мъчи да се обясняваш за визията, тук се ценят само дълбокосюжетни филми или поне такива, които отговарят на въпроса "защо?" :P :twisted: :wink:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 111 guests