Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Sat Feb 04, 2023 10:56 pm

трубадур wrote:
Sun Jan 08, 2023 10:17 am
Puss in boots 2 е истината. Не знам защо съществува, ама от воле се нарежда до големите на дриймуъркс. Тоя филм е абсолютен кеф и хайп от до.
Подписвам се под това и се подписвам, че съм се подписал.
Прекалено готин филм се оказа.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Marfa » Mon Feb 06, 2023 9:01 am

Снощи си пуснах "В сърцето на машината". Ами много е добър. Единственият минус е характерното за бг киното озвучаване, но му пуснах субтитри. Сценарият е супер, актьорската игра е на ниво, четох, че е по много действителен случай, от което верно тръпки те побиват... А бе който не го е гледал, да наваксва. Предупреждавам, че не е подходящ за детска аудитория - и заради езика, и заради прекалено експлицитното насилие.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Totenkopf » Fri Feb 10, 2023 12:43 am

ОК, маниаци готовили сте за този корейски шедьовър? Гледали ли сте "The Wailing" Има ли почитатели на корейското кино тук? Една перфектна история, която умело жонглира с няколко жанра едновремено, една култова мистерия поднесена от топ корейския режисьор Hong-jin Na, може би сте гледали предишните му филми - "The Yellow sea'' или направилия фурор "The Chaser''? Страник, пришълец - "Японеца" пристига в малко планинско село и започват да се случват странни неща - вълна от насилие, хора полудяват, мистериозна болест, ченгето Jong Go, трябва да разплете тази мистерия, която тормози здравият му разум, а вече и заплашва семейството му..
https://www.imdb.com/title/tt5215952/

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Ghibli » Tue Feb 14, 2023 12:32 am

The Banshees of Inisherin
Значи, и аз гледах "Баншите от Инишерин". Иска ми се някой да ми беше казал, че не си струва да го правя. Красив, цялостен, добре написан, изигран, заснет и т.н., и т.н. Психология, философия, изкуство, хиляда слона за интелектуалци. Всичките похвали не са лъжливи, нищо лошо не мога да кажа за него, освен че няма и ей толковка светлина. Нямаше смисъл да си го причинявам. Дори и гениалният черен хумор не компенсира. Ако е за безпросветни истории, Казуо Ишигуро го умее по-добре.
Spoiler: show
Цялото нещо го описва онази история с изпражненията на магарето (дето не били на магарето, но все едно) - час и нещо гледах някакви интересни неща, но пак в крайна сметка заровени в говна.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Marfa » Tue Feb 14, 2023 9:26 am

Аз също си пуснах в неделя Баншите и някъде на средата съм заспала :( Но съм упорита и смятам все пак да го изгледам, щото така и така съм го почнала.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Thu Feb 23, 2023 11:40 pm

"The House of Fear":
https://www.imdb.com/title/tt0037794/
Един от филмите за Шерлок Холмс с Базил Ратбоун.
Беше по-скучен, отколкото се надявах, но горе-долу ми допадна.
Визуално си е чернобяло нещо отпреди почти осемдесет години. Човек или го харесва, или не. На мен визията ми хареса. Ратбоун е страхотен Холмс.
Всичко друго обаче е от посредствено надолу, дори като отчетем кога е правен филмът. Уотсън е откровено тъп - съвсем далеч от доста интелигентния доктор, който в писанията на Артър Конан Дойл разказва историите. Лестрад е пълен олигофрен, в сравнение с когото сержант Колън, примерно, ще е като Шерлок Холмс. Разследваният случай е съвсем елементарен.
Не знам дали искам да гледам другите, макар че не съм съвсем недоволен.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Totenkopf » Sun Feb 26, 2023 8:49 am

ОК, маниаци готовили сте за следващия корейски топ филм чист шедьовър на режисьора На Хонг Джин - "The Chaser/ Преследвачът" Каквото и да кажа за този смазващ дъха екшън- ориентирана криминална драма ще е малко. Бившето ченге Чунг-Ху, който в момента е сводник, открива че момичетата му, които изчезват без следа са повикани от един и същ клиент и телефонен номер..След този филм ще загубите всякаква вярва в човека и Бога..
https://www.imdb.com/title/tt1190539/

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Totenkopf » Thu Mar 02, 2023 12:50 am

Ще дам коментар под мой пост, но така е като не препоръчвате нищо ново, е аз успях да гледам "Significant Other", заради любимата ми актриса - Майка Монро, казвал ли съм ви, че я обожавам? Бях гледал трейлър преди месеци и честно казано очаквах малко повече, обективно средняшки филм, направен с малко пари, но на изумително красиво място заснето, въпреки че повечето неща във филма са предвидими има туист за по ненаблюдателните, можеха малко повече да си поиграят със сценария и действието, но за всички почитатели на фантастиката все пак препоръчвам, гледали сме къде къде по слаби и евтини филми и сме успели да извлечем максимума и от тях.
https://www.imdb.com/title/tt15353964/
П.П Монро както винаги е страхотна.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Martix » Tue Mar 07, 2023 12:23 pm

Elvis - добре, но нищо специално, особено като гледам паралелно The Get Down, който е с поне 4 сърца над този филм по кефометъра и черпи от много по-приятна за слушане епоха в музиката. Том Ханкс и Остин Бътлър ми харесаха поотделно, но заедно не им се получаваше, филмът така и не commit-на и се опитваше да държи образа на Елвис на няколко стола едновременно. Музиката иначе беше добра, костюмите и те.
7/10

Jung_E - новия sci fi трилър от режисьора на Train to Busan - много е тъп, особено сценарият, но и всичко останало. Екшън cgi-а е като андроидските битки от Sucker Punch.
5.5/10

Top Gun Maverick - учудващо, но ми хареса, макар да е аниме фенсървиз за бащи. А начина по който е заснет с минимално количество анимация и максималко количество истински изстребители само затвърждава фактът, че когато правиш нещо с любов, накрая си личи. Майлс Телър ме изненада, не очаквах да направи толкова силна тестостеронова роля, само да нямаше тоя смешен мустак. А Том Круз е институция - такова тяло извади на 60... Чак се хайпнах да изгледам първия филм пак, че не съм го гледал като adult.
8.5/10

Triangle of Sadness - доста тъпичка комедия / социален коментар със блуждаещ сценарии, картонени герои и претенциозен артси ендинг. Не знам за какъв го дири сред оскаровите номинации. На всичкото отгоре е 2 часа и половина, а можеше спокойно да си каже каквото има да казва за час по-малко време.
5/10

John Wick: Chapter 3 - Parabellum - се гледа за екшън сцените, друг смисъл от съществуването му няма, накрая ресетнаха всичко за 4-ката и чакаме да видим какви нови още по-outlandish екшъни ще измислят.
7/10

Men in Black: International - сценарий, сглобен от парчета от предните филми + никаква химия между Крис Хемсуърт и Теса Томпсън = провален рибуут. Опитайте пак след няколко години.
6/10
There are no rules! I'm gonna get you!

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Totenkopf » Wed Mar 08, 2023 8:34 pm

ОК, маниаци готови ли сте за поредния топ корейски филм, който ви предлагам - " Memories of Murder" / Спомените за едно убийство" , всъщност убийствата са повече в тази нечовешка криминална драма, поставила на изпитание хиляди хора в малко корейско градче 1985-1991, разтърсени от поредица убийства на млади момичета( по действителен случай). Този филм няма да остави никого емоционално безразличен до края на разтърсващия финал.
https://www.imdb.com/title/tt0353969/

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Martix » Mon Mar 13, 2023 12:17 am

Планът ми да изгледам всички оскарови номинации преди церемонията се провали с гръм и трясък, тъй като нещо бях проспал датата, а то се оказа днеска, почва ей ся, след 2 часа, а са ми останали още 15-тина филма, и то без да броим документалки и късо кино, които не ми влизат в интереса. Както и да е, все пак изгледах бая филми последните няколко дни, домашното трябва да се пише.

Tar (животът на известна диригентка се unravel-ва, след като се оказва, че тя не е съвсем приятен човек) - страхотен сценарии, диалози, игра на Кейт Бланшет, музика и звук, изобщо всичко. Но е доста бавен, гледах го на 3 пъти с почивки. А и не казва кой знае какво ново.
8/10

Babylon (оргии в ранния холивуд, киното е велико изкуство и бла бла) - постът на трубадура нагоре е напълно точен, нямам какво да добавя, освен че подозирам, че целия филм е поръчан от Марго Роби, за да си го сложи в портфолиото.
7/10

The Banshees of Inisherin (двама съселяни се скарват, единия има готино мини магаренце) - учудващо гледаем и above average във всяко отношение. Само две забележки. Първата - всички бяха много чистички, с готини фитващи костюми и бели зъбки, Колин Фарел особено въобще не ме убеди, че е тъп ирландски селянин. И второ - финалът му изпуснаха края и черната комедия дойде малко в неприятен контраст с иначе доста правдиво написаната драма дотогава.
8/10

All Quiet on the Western Front (war=bad) - като за чуждестранен филм е супер и със сигурност трябва да грабне тази статуетка, но е далеч от перфектен - началото беше силно, но за сметка на това в края се случиха няколко зле режисирани глупости една след друга. И изобщо, сценарият беше прекалено холивудизиран, играта и тя не е нещо за награди. Единствения highlight на филма са баталните сцени - там вече наистена не са пестени ресурси. Музиката също е доста добра.
7/10

The Whale (много дебел учител се помирява със семейството си) - брутален. Започва малко все едно ще е просто ревлива драма, но до края се разбира, че всъщност е ревлива драма, but good man! Финалът е това, което лаиците като мен обичаме да наричаме, tour du force. Фрейзър ако не вземе наградата това ще е най-големия snub от години насам. Сценарият е перфектно написан/адаптиран от пиесата и нямам представа защо не е номиниран вместо западния фронт, или women talking.
8.5/10

Causeway (ранена ветеранка от Афганистан свиква с цивилния живот в малко градче) - много вяло изпълнение от Дженифър Лорънс, което съвсем затъпява острието на така или иначе средняшкия филм.
6/10

The Fabelmans (драматизирана автобиография на Стивън Спилбърг) - този филм е толкова pleasant, че направо ми иде да го фрасна. От този тип филми е, за които говорят като казват, вече не ги правят като едно време. Г-н Спилбърг явно е израснал в приказка, бонус точки за manic pixie dream майка му, която вкара живец в иначе твърде излъскания сценарии. Мини филмчетата, които снима за училище също бяха готини.
7/10

Women Talking (жените в отдалечена сектантска колония откриват че в продължение на години са били масово изнасилвани и в продължение на час и половина дискутират какво да правят с информацията) - тегав и доста труден за оценка филм, поради контраста между слабата продукция и тежкия subject matter (на всичкото отгоре е по действителен случай, макар конкретния филм да е базиран на what if версия на събитията). По-скоро не ми хареса, заради некохерентните диалози и аматьорския сценарий.
5/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Ghibli » Tue Mar 14, 2023 4:20 pm

Тук имаше коментар за Eternals, преместих си го в марвелската тема.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Thu Mar 23, 2023 10:49 am

The Whale. Малко се олива в сапуна и 75% от каста прекалява, ама фрейзър, музиката и работата с камера са великолепни. Не е европейско мизери порн, и като не се напиня да е супер драматичен, е много фин филм. В тези си моменти е най-силен и мисля, че основно би имал положително влияние върху всеки, който го гледа. Лично смятах, че разбирам твърде наднормените люде, но определено емпатията, която филмът ме накара да изпитам и наистина да разбера как можеш да се докараш до такова състояние е доста ценно.

Надявах се да е Аронофски от времето на реквиема и фонтана, където последните 20 минути са епичен емоционален оргазъм. И даже по едно време се засили да отиде натам (като нашият почна наистина да яде), но не удря баш толкова здраво. Просто е по-малък и личен филм, много по-близо до кечиста и донякъде черния лебед.

Като цяло много добър филм, заслужен оскар за фрейзър, човекът е мощ. И доста народ в киното плака, тъй че за масата си върши работата.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Sat Mar 25, 2023 12:22 am

"Dungeons & Dragons: Разбойническа чест":
https://www.imdb.com/title/tt2906216/
Подозирам, че човек или ще му влезе в тона и ще се забавлява неистово, или няма да го хареса изобщо. С мен, за щастие, се случи първото.
Истината е, че филмът дори за секунда не позволява на зрителя да забрави, че гледа адаптация на ролева игра. Героите случайно попадат на важни магически предмети, изпълняват странични куестове, задействат древни капани по най-тъпанарския начин на света, изсипват историята си в прав текст в диалога, единият буквално качи левъл и отключи нови способности към края - и това не пречи въобще, дори напротив. Радва много. Очевидно е правено от гийкове, които знаят с какво са се захванали и си харесват работата, само дето просто няма начин човек да седне да му оценява сценария по някакъв нормален критерий.

С това на ума - технически е изпипан добре. Ефектите са хубави, камерата си върши работата на практика идеално, шарено е, зрелищно е, с добро темпо. Екшънът обаче наистина блести. Дело е на двама българи - Диан Христов и Георги Манчев - и просто облещва. Страхотни каскади и бойни сцени, а и различните способности на героите дават възможност за доста разнообразие - непрекъснато се показва нещо ново. Мишел Родригес, разбира се, обира точките в ролята на як варварин с брадва - че и стои неочаквано добре в битките. Крис Пайн е симпатичен. Хю Грант се прави на Хю Лори, обаче си върши добре работата. Другите са готини също.

Само че обмислям да спра да ходя на кино в Ринга - макар че там ми е най-близко, а и залите ми харесват. Подозирам, че имат някакъв проблем с персонала, понеже не ми е за първи път да се оплаквам. Прожекцията, на която бях днес, закъсня, макар и с няколко минути, на моменти усещах разминаване между картина и звук, пуснаха триизмерен трейлър на някакъв нов "Трансформърс" - на двуизмерна прожекция, а аз за момент си помислих, че съм влязъл в грешната зала.
Имаше трейлър на новата Спайди-вселена. Дублажът вероятно ще влезе в кошмарите ми. Искрено се надявам самият филм да е дублиран по-добре.

Както и да е, за самия филм се радвам и бих го гледал пак.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Ghibli » Sun Mar 26, 2023 7:30 pm

И аз гледах "Dungeons&Dragons: Разбойническа чест", точно се прибрах от киносалона :)
Много приятен, лек и балансиран, чудесно забавление. Пълен е с неща специално за феновете на DnD, но съвсем добре се възприема и просто като приключенски филм. Имах известни опасения и се радвам, че не се оправдаха. Усеща се като правен от хора, които ги е грижа, не е просто схематично фентъзи. Героите са чудесни. Хуморът ми хареса. Например, лек спойлер
Spoiler: show
мислех, че в самия филм разпитът на трупа ще е скучноват, защото вече сме го видели в трейлъра, но не очаквах, че ще има такова развитие и надграждане на тази сцена, много се хилих :lol:
Съвсем несвързано с нищо лирично отклонение: момичето (Кира) ми приличаше на Клеър Дейнс, в което не би имало нищо лошо или странно само по себе си, ако не беше фактът, че в предишния филм, който гледах - Eternals, отново момичето (Спрайт) ми приличаше на Клеър Дейнс. Сигурно имам някакво неописано от науката състояние, при което виждам всички млади актриси като Клеър Дейнс :mrgreen:

П.П. Ние бяхме в Парадайз център и там също имаше триизмерен трейлър и Спайдърмен с дублажа от ада. Беше толкова неестествена интонацията на майката, че чак болеше. Имаше също така нов Флаш, аз като един по-стар човек оцених появата на Батман.
Last edited by Ghibli on Mon Mar 27, 2023 1:04 am, edited 1 time in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests