Social Justice in Speculative Fiction

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by Dr. Horrible » Thu Dec 23, 2021 10:02 am

Roland wrote:
Wed Dec 22, 2021 5:14 pm
Не ми е ясно как прочете тази статия и стигна до извода, че net worth е правилното мерило за ситуацията... Става дума за пълна деконструкция на идентичност, довела до проблеми със субстанции и депресия. И да, Саудитска Арабия е по-зле, но това ми звучи като гладуващите деца в Африка. Холивуд не е просто "нечестен", а хищен и насилствен по начин, който може би не е сравним с публично обезглавяване, но не е и просто семейството ти да не ти прати коледна картичка щото си гей...

Айде сега, пълна деконструкция на идентичност. Не е единственият актьор с проблеми със субстанции в холивуд.

Просто за мен централното нещо в статията беше "I understood because it was explained to me repeatedly — by managers, agents, publicists, executives, producers — that the only thing standing between me and the career I wanted was that I was gay."
Тоест много пъти му е казано, че ако е гей, няма да успее в тая професия. Което е нечестно и несправедливо отвсякъде, две мнения няма. Не е редно човек да го изживява, нито на 18, нито на 48. И същевременно "the career I wanted" не е обикновена човешка професия, а е изключително добре платена работа, имения за милиони и слава по целия свят. И когато мениджъри, агенти, публицисти и продуценти ти казват - можеш или да си открито гей, или да печелиш невъобразимо много пари в тоя бизнес - и ти избереш многото пари, то отговорността си е донякъде и твоя. Да, нормално е човек на 18 да не знае какво да прави и да направи тъп избор. И затова му съчувствам и ми е симпатичен. И все пак сделката му е била обяснена многократно и той е избрал парите и световната слава. Не обикновено препитание, с което да се изхранва и да живее човешки. Не някоя благородна професия - не е бил лекар-доброволец някъде по света, криещ сексуалността си за да не го убият местните араби, чиито деца лекува в клиниката. Избрал е големите пари и голямата слава. И макар да му съчувствам, макар да смятам, че по никакъв начин не е редно човек да е поставен пред тоя избор и че тея двойни стандарти са отвратителни - все пак не мисля, че да бъдеш част от бизнес за милиони и да бъдеш световно известен е най-централното човешко право. Идеята, че трупането на огромен капитал е толкова базово право на личността, ми е твърде американска. Да, заслужава шанс момчето, справя се по-прилично от много хетеро актьори в неговата категория. Но според мен ако семейството ти те игнорира по празници, защото си гей, това е наистина много по-гадно и по-разрушаващо за личността и идентичността от това да ти кажат "Ако си гей, няма да натрупаш милиони."
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by Roland » Thu Dec 23, 2021 4:38 pm

Сламеният човек е сламен и нямам душевната енергия да споря с него.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by Dr. Horrible » Thu Dec 23, 2021 5:48 pm

Оки, няма проблем! :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by Matrim » Tue Jan 18, 2022 1:44 am

https://www.vulture.com/article/joss-wh ... tions.html

Пространните оправдания на Джос Уидън. Общо взето, сам се закопава още повече, агентът му сигурно доста е фейспалмвал на бисери като:
Gadot didn’t care for Whedon’s style either. Last year, she told reporters Whedon “threatened” her and said he would make her “career miserable.” Whedon told me he did no such thing: “I don’t threaten people. Who does that?” He concluded she had misunderstood him. “English is not her first language, and I tend to be annoyingly flowery in my speech.”
n our second day of interviews, I asked Whedon about his affairs on the set of Buffy. He looked worse than he had the day before. His eyes were faintly bloodshot. He hadn’t slept well. “I feel fucking terrible about them,” he said. When I pressed him on why, he noted “it messes up the power dynamic,” but he didn’t expand on that thought. Instead, he quickly added that he had felt he “had” to sleep with them, that he was “powerless” to resist. I laughed. “I’m not actually joking,” he said. He had been surrounded by beautiful young women — the sort of women who had ignored him when he was younger — and he feared if he didn’t have sex with them, he would “always regret it.”
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by Roland » Tue Jan 18, 2022 2:48 am

Fifty shades of yikes... :neutral:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by трубадур » Tue Jan 18, 2022 12:02 pm

защо го прочетох цялото, не знам :mrgreen:

егото обаче е голяма работа, но този тип журнализъм, където статиите са представени като литературно произведение едва ли не, заедно с нещастните драскачи, за които се отнасят спокойно могат да се гръмнат взаимно.

Иначе жожката, батката, ако и след подобен материал, както вика матрим, ако успее да си задържи агент, публицист, квото там тъжно човече се опитва да представи това посмешище в някаква приемлива професионална светлина, евала.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by Claymore » Tue Jan 18, 2022 12:03 pm

Кой е изненадан на тоя етап лмао :) Когато не те допускат да си сам в стая с 16-годишна актриса, нещо не е наред https://www.latimes.com/entertainment-a ... ray-fisher

Иначе тона на въпросното интервю е на места дразнещо симпатизиращ към Уидън, но хубавото е че въпросния няма никакъв self-awareness и филтър, та сам се порти
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by Dr. Horrible » Wed Jan 19, 2022 4:57 pm

Ахахаххахаха, неееееее, тоя Джос съвсем се излага :D :D :D
“English is not her first language, and I tend to be annoyingly flowery in my speech.”
Три дни се смея на това... Гал Гадот не разбирала английски :lol: :lol: :lol:
He recalled arguing over a scene she wanted to cut. He told her jokingly that if she wanted to get rid of it, she would have to tie him to a railroad track and do it over his dead body. “Then I was told that I had said something about her dead body and tying her to the railroad track,” he said.
Нали се сещате за коя сцена става дума :lol: За сцената, в която Флаш й пада върху циците. Точно по повод тази сцена тя му казва категорично "Не" и когато той й създава проблеми и я заплашва, тя отива при продуцентите, които й казват "Нямаш проблем, няма да я снимаш." И по настояване на Джос сцената е заснета с дубльорка, върху чиито цици пада Флаш :lol:

Ето какво казва Гал в отговор на тъпизмите му: ""I understood perfectly. I will never work with him and would never suggest any of my peers to work with him in the future." :heart: :heart: :heart:

Относно Кордилия от Ейнджъл:
“Most of my experiences with Charisma were delightful and charming. She struggled sometimes with her lines, but nobody could hit a punch line harder than her.”
И на това се смях с глас :lol: Джос е просто... уникално отвратителен, не съм го очаквал :lol: "Доста трудно си помнеше репликите, но пък шегите добре ги произнасяше."

Ииии, относно Рей Фишър - Киборга.... Бил слаб актьор, и освен това бил злонамерен:
“We’re talking about a malevolent force,” he said. “We’re talking about a bad actor in both senses.”
Това bad actor in both senses си представям как го е мислил три дни и как после се е радвал на гениалността си :lol:


Изобщо - пълен резил отвсякъде :lol: :lol: :lol: От човек, когото възприемах като творчески гений, Джос се превърна в някаква отчаяна sassy queeen, който пуска обиди тип Кулагин в Big Brother.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by Roland » Wed Jan 19, 2022 8:52 pm

Да, много е тъжно това, но в крайна сметка човек сам каквото си направи, никой не може да му го направи. И това колко трябва да си навътре в собствения си задник, за да смяташ, че подобна абоминация ще ти оправи имиджа...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by Moridin » Thu Jan 20, 2022 11:27 am

Доста преувеличавате бтв ;) Особено за Марто, който винаги търси гледни точки и смисълът на широкото изкуство, съвсем офф керъктър, но го отдавам на травмата от идолосгромолясването.
This is it. Ground zero.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by Claymore » Thu Jan 20, 2022 11:30 am

Няма идоли, за мен Уидън винаги е бил некадърник който в това списание/форум и из нърдоляшката култура беше боготворен по неведоми причини, но ето явно освен некадърник е и гъз :lol: Schadenfreude-то ми е на макс
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by Litz » Thu Jan 20, 2022 11:52 am

Не знам, ама не смятам, че има преувеличение. Това, че английският не е майчин език на Гал Гадот и тя не го била разбрала видите ли, е такъв криндж и нахалство, че няма накъде.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by tigermaster » Thu Jan 20, 2022 12:42 pm

И аз не мисля, че има преувеличаване тук - още повече, че в случая даже не можем да отделим личностните проблеми от творчеството му, доколкото прозират навсякъде из сценариите, които пише и одобрява. Големите любови на двеста и кусургодишния Ейнджъл са девойки, с които се запозна, докато бяха на по петнайсет години, а това, което го превърна в Анджелус първия път, беше, че преспа с едната на шестнайсетия й рожден ден. Как ли стои това на фона на забраната за реалния Уидън да бъде сам в едно помещение с шестнайсетгодишно момиче... Спайк се опитва да изнасили Бъфи, обаче това го забравяме моментално, понеже е мега як и готин пич. Малкълм Рейнолдс постоянно слътшеймва Инара и според разни информации из нета е трябвало да спре за известно време, след като я изнасилва банда рийвъри - добре че не се е стигнало до екранизиране на това. Цялата идея на "Куклената къща" е центрирана около хора, които по своя воля се превръщат в безправни куклички, с които всеки прави каквото си поиска, стига да плати достатъчно. Как ли пък стои това на фона на отношението на Уидън към актьорите...

Мисля, че едно време си затваряхме очите за всичко, понеже ние самите бяхме хлапета. (Бях на деветнайсет (тамън регистриран във форума, лол), когато загледах "Файърфлай", и тогава това ми се видя най-великото телевизионно нещо на света.) Проблемите обаче са си там. А и тъй нареченият феминизъм на Уидън никога не е бил нищо повече от фем-дом фетишизъм.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by трубадур » Thu Jan 20, 2022 12:48 pm

Claymore wrote:
Thu Jan 20, 2022 11:30 am
Няма идоли, за мен Уидън винаги е бил некадърник който в това списание/форум и из нърдоляшката култура беше боготворен по неведоми причини, но ето явно освен некадърник е и гъз :lol: Schadenfreude-то ми е на макс
иде ми да те гушна :mrgreen:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by Roland » Fri Jan 21, 2022 4:29 pm

Claymore wrote:
Thu Jan 20, 2022 11:30 am
Няма идоли, за мен Уидън винаги е бил некадърник който в това списание/форум и из нърдоляшката култура беше боготворен по неведоми причини, но ето явно освен некадърник е и гъз :lol: Schadenfreude-то ми е на макс
ПОВЕЛИТЕЛЯТ НА РЪБА!
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 33 guests