Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Wed Sep 08, 2021 4:08 pm

Аз само първият мейз рънър гледах, и то най-вече заради каста успях да стигна до финала, където дилън определено беше най-доброто. Жалко за чудовищата и любовта, че го жертваха заради ковид, този филм е за кино, плюс че на моменти все едно fallout 4 на екран беше пренесен, въобще тука една оригинална идея няма, освен да подходи към главния герой като некво рандъм нпс, което е страничния персонаж, дето затриват в първите 14 минути на филми от тоя род. И кучето е толкова мило (ползвали са 2 сладура), въобще толкова позитивно филме, с такава разкошна опаковка, няма как да не му се радвам.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tiffany aching » Wed Sep 08, 2021 9:13 pm

Dr. Horrible wrote:
Tue Sep 07, 2021 10:52 pm
Гледах и аз Шан-чи!

(...)

Много е яяяяк!!!! Визуално е супер красив, екшънът е страхотен, имаше си емоцията, въздействащите сцени, просто всичко! Много съм доволен.

Историята е много приятна, като приказка, определено си прилича на приказен филм, не на марвелски.

(...)

А тук много добре използват основата на азиатското кино. Още първата сцена с бащата и жената беше тоооооооооооооолкова хубава.
Гледах го и аз, напълно съгласна с извадените цитати. Нямах никакви очаквания (всъщност очаквах никак да не ми хареса) и останах много приятно изненадана. Радвам се, че с този филм започвам отново да ходя на кино :)
Подводния тунел (от битката накрая) също беше много красив визуално, направо ахнах...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Tue Sep 14, 2021 1:51 am

"Кейт":
https://www.imdb.com/title/tt7737528/
Ами - горе-долу каквото се очаква от трейлърите. Поредица от зрелищни екшън сцени, хлабаво навързани от клиширан сюжет. Един от продуцентите е Дейвид Лийч - който, заедно с Чад Стахелски, с "Джон Уик" на практика постави началото на тази вълна от среднобюджетни екшъни - и може би заради това непрекъснато се усеща влияние от "Джон Уик" и "Атомна блондинка" - елементарен и зверски стилизиран сюжет, който следва главния герой изключително плътно, тежки и болезнени каскади, изпълнени до голяма степен от актьора в главната роля, дълги и плавни дубли, много хвърляния и захвати... Мен ме зарадва. Огромен плюс е цялостната визия. Филмът е заснет убийствено и, може би заради японския сетинг, през цялото време напомня на игрално аниме. Мери Елизабет Уинстед в главната роля е напълно разкошна и ще се радвам да я видя в още екшън роли.
И трябва да блъвна, съжалявам - това трябваше да е "Черната вдовица". Навръх клишетата и глупостите, "Кейт" успя да ми въздейства емоционално достатъчно, за да се радвам, че го гледах, и екшънът си беше съвсем надъхващ. Вдовицата успя само да ме вбеси.
Толкова.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Thu Sep 30, 2021 1:38 am

"Змийски очи":
https://www.imdb.com/title/tt8404256/
Предишните два филма за Джи Ай Джо ги харесвах, като излязоха, но не ги помня почти изобщо. Този... Надявах се кекавите ревюта и оценки да са незаслужени. Викам си "Какво ще ми говорите за неуважение към изходния материал, като въпросният е поредица играчки?". В първия час-час и нещо, хич да не е, кефех се доста. Горе-долу зрелищни каскади, макар да не могат да се мерят с хонконгските филми, симпатични актьори, приятна визия... После сценарият умря и удоволствието от филма изчезна. За неуважение към играчките верно не ми дреме, обаче може ли такова неуважение към героите във филма бре? Змийски очи е върло антипатичен тип (актьорът не е виновен), а и как се очаква да подкрепям главен персонаж, който предава абсолютно всеки, на чиято страна застава? Друг образ, който в предишните филми беше злодей, тук през буквално целия филм беше най-положителният герой, до момента, когато без смислен повод семейството му се обърна против него - просто за да постели злодейщината му за следващите филми. Трети, въведен като безскрупулен убиец, причинил смъртта на стотици хора само за да повлияе на някакви местни избори, на финала се оказва съюзник на "добрите"... Е, зомг, дори дванайсетгодишнот екшън фенче, което явно винаги ще бъда, не можа да се зарадва на това. Плюс, че наистина ми се ще Холивуд да спре да имитира Хонконг - еле па като става дума за история с бойни изкуства, ситуирана в Япония. Ако бяха използвали японски бойни изкуства, а не хонконгско филмово кунгфу, щеше да е по-добре. Поне да не бяха пропилели Ико Уваис така.

"Боен кон":
https://www.imdb.com/title/tt1568911/
Гледах го, когато излезе преди десетина години. Тогава ми хареса. Сега - също. Странно ми е това, че Спилбърг очевидно се е целил в изпълнение като от седемдесет години преди направата на филма, а същевременно камерата прави неща, които няма как изобщо да са били възможни по време на "Отнесени от вихъра". Красив филм, върло мелодраматичен и емоционален, но успява да не дразни. Сигурно бих го гледал пак след десет години.

"The Mitchells vs the Machines":
https://www.imdb.com/title/tt7979580/
Ами, "Аз, роботът" с американски семейни ценности. Приятно нещо, даже много приятно. На моменти ме разсипваше от смях. Откровената олигофрения в доста сцени може и да не понесе на човек, който не е в в подходящото настроение. А и е един от малкото филми с подобна история, който не демонизира цялата модерна технология - което е яко. Като цяло - приятно филмче, въпреки ужасната гадна румънска песен, която я мразя. Очевидно създателите му са се забавлявали с него.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by TheGrimReaper » Fri Oct 01, 2021 10:38 am

Shang Chi and the legends of the ten rings - филмът завърши след надписите с едно изречение: "В памет на Брадли Алан" и ми стана тъпо, че вече няма да виждам на екран неговата трактовка на бойна хореография, станала неделима част от филми като Kingsman the secret service, Hellboy the Golden army, Scott Pilgrim vs the World и този от вселената на Марвъл, който е последен в неговата кариера, понеже Брадли Джеймс Алан умира по време на снимките на филма. Той е един от малкото не-азиатци влязъл и доказал се в Jackie Chan Stuntman Team, където е прекарал 10 години в изграждане на бойни умения и прилагането им пред камера (вижте Gorgeous за повече информация, където играе главния лош). Заедно с още един бивш член на този екип (Andy Cheng) създава свой отбор и показа, че в Холивуд може да се направи добра бойна хореография, като тепърва ще видим предния му завършен проект, който излезе с голямо забавяне (отново), предисторията на Kingsman. След това отклонение, да се върна към филма - Шан Чи и пръстените номер 10 ме изненада изключително приятно, не очаквах да ми хареса толкова много, имаше толкова много препратки към китайската митология вкарани вътре, че се налагаше да обяснявам през 15 минути на жената, кое какво е и защо такова е :)

Не съм чел комикси за героя и не мога да кажа колко близо е екранния вариант до книжния материал, но това което видях ми хареса много. Историята е обичайната origins story за нов герой в MCU, нещо като Черната пантера за азиатци, но по-як във всяко едно отношение. Liu Simu явно е прекарал доста време в тренировки за бойната хореография, стоеше добре на екран в битките и макар и да не е от ранга на Wu Jing, Iko Uwais и други по-млади актьори с martial arts background, това което показа в екшън сцените беше много добре реализирано и изпълнено. Акуафина беше като допълнение към него, а не кръпка за движение на смеха в историята, дори и тя имаше важен акцент като герой и се справи много добре с тази роля, но главния лош обра точките - Tony Leung Chiu Wai не е много известен по нашите географски ширини, но диапазона му на актьор е сумарно по-голям от всички останали във филма с изключение на Бен Кингсли, който пък така разцепи като "другия" Мандарин, че ми докара спазми от смях при всяко негово включване. Но тук Tony Leung показа един многопластов и балансиран злодей, който не беше 100% зъл, ималше си своята мотивация, цели и желания, но като всеки човек носеше промяната в себе си и се трансформира в нещо по-различно към края на филма. Имаше задължителния CGI фест в края на филма, но дори и това не ме подразни с изпълнението си, беше там да доизгради героя на Шан Чи и като такъв инструмент си свърши идеално работата.

Бойните сцени бяха забележителни във всяко едно отношение и можех да различа отделните inspirations за тези които са ги правили, като филмите на Джеки Чан, Дони Йен и малко от ония летящите чекии :) Но заснемането им беше почти по хонконгски - с дълги сцени, умело използване на камерата за ъгли и по-плавно действие, ненакъсвано от чест монтаж, където се губи ефекта на добра комбинация от удари или самостоятелен finishing move. С кеф ще си го изгледам в домашни условия, като излезе на диск и ще чакам следващата част. Но за жалост без Брадли Джеймс Алан...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Sat Oct 02, 2021 2:16 am

Аз се замислих дали да не го гледам "Шан-Чи" точно заради Брад Алън и Анди Чен, обаче за шестнайсет лева най-евтин билет в киното в мола до нас просто ще си гледат работата. Или ще го изпиратствам, или няма да го гледам - еле па като в киното е в три измерения, та ако се объркам да го гледам там, и без това няма да видя половината филм и от прожекцията ще си тръгна с главоболие и световъртеж.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Mon Oct 04, 2021 4:20 pm

RAGING FIRE
6+

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Totenkopf » Wed Oct 06, 2021 8:53 pm

"The Guilty " За бога спестете си час и половина, след туиста (1 час) филма се сгромолясва стабилно, нямам забележки към Джиленхол, както винаги прекрасен, но колкото повече мислиш, толкова повече разбираш, че сценария издиша сериозно( не съм гледам първоизточника). Антоан Фукуа -слабо!

"Kate" в началото бях скептичен, но жената на Макгрегър ме кефи, като актриса, а и винаги е удоволствие да гледам Осака, Япония и въпреки предвидимия си край, останах доволен от бойните сцени в стил "Атомната Блондинка" .

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Wed Oct 06, 2021 11:03 pm

Мисията невъзможна 2, остава си най добрата в поредицата.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by aiva » Sun Oct 10, 2021 9:25 am

Търсих си добър трилър филм и по някаква причина нетфликс ми препоръчва Mother! Гледам първите няколко секунди от трейлъра - къща, жена, странен съпруг.. изгрежда ок, пускам го. И някъде към средата се усетих, че това не е нормален филм, а цялото нещо е някакна метафора (за какво трябваше да проверя, понеже релитиозните ми познанея са много повръфностни и е последното, за което се сещам принципно). Дали филмът става или не, е отделен въпрос, но как може той все още да е маркетиран като стандартен трилър? Това не е ок и аз като зрител се чувствам излъгана да гледам нещо различно от това, което специфично търсех. Да, ако бях потърсила малко повече, преди да го гледам, щях да знам, ама не ми е навик да чета в подробности какво е нещото, което ще гледам - все пак идеята е да го гледам! Та да, малко late to the party, че филмът излезе преди преди няколко години вече, но все пак да си се възмутя.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Claymore » Sun Oct 10, 2021 2:07 pm

Филмът си струва, ама те разбирам, щото и аз си мислех че Promising Young Women си е revenge трилър, а спойлерската реалност е много по-тягостна и, по мое мнение, тъпа. Та се радвам че отмениха СФФ пролетта и после се наспойлих, щото с тоя маркетинг щеше да ме е много яд че съм гледал това, като очаквам нещо различно
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Thu Oct 14, 2021 1:38 pm

If I Can’t Have Love, I Want Power аймакс филмовото преживяване от кака Halsey, вървящо с албума й, където модерните текстове и музика тотално си пасват със средновековната естетика, където все пак място са намерили обуща от тазгодишната селекция. Ша знаеш. Реално са 50 минути елементарен символизъм и просто жена много горда от факта, че е родила, както и от циците си, щото те са главен герой, а лабавите актьорски умения на халситу са придатък към тях, а не обратното.

Изненадващо кадърно заснето и възползващо се от формата, демек широкоекранно и държи кадъра, за да може човек да се наслади на приличната продукция. Далеч не изглежда евтино или претупано. Единствено супер слабата актьорска игра (където е нужна - рядко е, ама боли) от всички... освен от мъртвия крал, сметай га трупът у филма е с най-силно присъствие, сваля преживяването. Халси буквално крета с рестинг бич фейса от-до и само докато ражда или я къпят вади по-различна физиономия.

Албумът й е добър, най-добрият поп келеш тази година. Ама много се разминава с филмето. Няма обща тема, не е концептуална простотия като баш брадърите на lonely island, и макар самите песни да са разкош, толкова да не пасват на случващото се, че уау.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Fri Oct 15, 2021 10:23 am

Old - макар да не казва много като похвала това е най-доброто шамалама от Следите насам. Диалозите са дъно на моменти (особено "фините" препратки към какво им предстои на героите), играта също и то от добри актьори. С това на ум много силно включване от Aaron Pierre, ся го чекнах има супер малко роли, основно из сериали, но извади страшно излъчване и харизма. Освен това Mid-Sized Sedan е най-якото рап име. Самият филм определено си бута пеге13 рейтинга и то без капка кръв почти, като се стигне до бодихорър сегмента беше креативно и впечатляващо, иначе останалото насилие в масакрата винаги е баш на ръба на камерата.

Но най-важното е, че тук шамьо се е сетил, че все пак го бива в емоционалните елементи и семейните връзки и държи там да е силата на сценария, не в обрати и подобни глупости. Даже тук разкритията са доста по-праволинейни дори от имитаторите му навремето, та човек няма смисъл да се тормози и очаква някви съкрушителни врътки. Което значи, че е фраш от глупости и буквално герои вадещи си заключения от гъза, щото иначе няма как шамаламата да ги обясни, плюс и едни от най-изкъртените представяния на герои (просто трябва да се види, буквално е като от писаниците на 10-годишно и дори не върви извинението, че филмът е основно от гледната точка на деца, говорим за интеракции между възрастни). Как да е.

За летен ужас с яка идея и стабилен каст си е перфектен. 5,8 е доста ниска оценка, дори само заради работат с камера и гледките заслужава повече. Технически - минус зеления фон на моменти е изпипана работата. Дет се вика, като се захване го умее, жалко че много често не си редактира нещата преди да ги сложи на екран. И този филм страда от същото, тъй като просто има цели сцени, в които виждаш замисъла, ама малко повече мислене и подготовка щеше да е добре дошла.
Spoiler: show
сцената с бебето убачи и въобще цялата ситуация... що бе шамьо, що

родителският произвол във филма и постоянната незаинтересованост към децата им е твърде удобна за сюжета и прави фрапиращите сцени смешни, плюс, че не им се дава време да ударят правилно и е повече филър за време, а не реална ситуация, с която трябва да се справят.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Mon Oct 18, 2021 10:35 am

Halloween Kills ако не друго, показа, че в тази загубена поредица единствено Роб Зомби може да се похвали с два последователни прилични филма. Макар в тази безобразна клоака да имаха наглостта да се ебават с неговия римейк, което обаче въобще не може да се сравни с наглостта да теглят чертата, заебат всите продължения и да смятат, че тук имат качеството и идеите не само за един слаб филм, ами за цяла трилогия, която да е единственото официално продължение на първия филм.

Halloween като поредица е абсолютна кочина. Имаме един напълно самостоятелен, задоволително завършен филм, който поради огромния си успех, особено сравнен с нефелния си бюджет до ден днешен бива доен до безобразие. Но и освен това е поредица, където имаме бъста раймс, който рапира и трепе Майърс с кунг-фу фатки и пак е по-добре от това, което Halloween Kills демонстрира. Филмът се надява, че като отговаря на някои въпроси (и то без диалог, най-вече какво прави Майкъл в свободното си време и как си конструира скулптурите от трупове) останалото е позволено, а една от волностите е буквално, че го превръща в Джейсън. Halloween се гради единствено на маската и идеята за злото. Но хората, често забравят, че първо продължения не са влизали в сметките, второ, че все пак след като ги почват са искали да правят антология. Откъдето и Halloween 3 няма нищо общо с другите филми.

Тази поредица няма еволюцията на петък 13-ти, където Джейсън, както го познаваме идва нейде в третия филм, или пък кошмарите на елм стрийт, които с всеки филм поне експериментират и в някои личи колко са били креативни и вдъхновени, плюс и все пак интригуващ злодей с реална личност. Майкъл с годините става по-калпавата версия на Джейсън и тук е на преден план този му аспект.

Добавено с най-влудяващо глупавите персонажи в историята на хоръра, дотолкова, че колежаните в Тъкър й Дейл срещу злото са си направо гении, дори не оставят на Майкъл да бъде изобретателен в това как да убива, те сами се нанизват. Никой не си пази дома, буквално 9-10 американски пожарникаря, брат, с ясната идея, че поне един от техните е убит или поне тежко ранен не могат да се справят с плешив чичка. В тяхната сцена положението буквално е "атакувайте един по един, за да не се объркаме", но тъй като е впечатляващо глупава я получаваме още веднъж на финала с други идиоти.

Така - нямаше да е зле, ако беше прост елементарен хорър, какъвто филмът е, но фактът, че е с явни амбиции да казва важни неща и се взима толкова насериозно, докато в същото време се опитва да има черен хумор, просто не му се получава. Да бяха отишли в едната посока щеше да е по-добре, този миш-маш от тонове и послания, както и дебилност не работи в случая. Дет се вика трябват ти хора като Уес Крейвън или Тобу Хуупър (от миналото) или Сам Рейми да владеят подобна манджа.

В сегашната си форма филмът е пълна загуба на време и дразни от-до. Поне да имаха топките да оставят гей двойката да пречука майкъл и наистина да обърнат представите. Освен това те бяха единствените смислени и симпатични персонажи. Малкия и голям Джон са великолепни. Жалко за пропиляния им потенциал.

Spotlight - рядката порода оскаров филм, който си заслужава всичките похвали и награди. Задължителен, дет се вика. Холивуд рядко прави нещо достоверно и с уважение към реалните събития, а в този филм направо бие на документален на моменти (за всеобщо съжаление, тъй като тези неща са истина). Филм без минуси, яко темпо и стабилен сценарий. Доста оправя вкуса след горната простотия.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Wed Oct 20, 2021 1:01 am

Чудесен Фукунага и великолепен завършек на Бонд ерата с Даниел Крейг. :heart: Страхотен филм. :metal:




п.п. Венъм 2 е като първия филм, мотамо, но в пъти по-зле, защото не е първи филм.
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests