Ip Man и други филми с бойни изкуства

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Mon Jun 28, 2021 10:37 pm

Дали ще излезе веднага и у нас? Как мислите?

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Tue Jun 29, 2021 1:45 pm

Втория трейлър е много по-добре.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by TheGrimReaper » Fri Jul 02, 2021 11:10 am

coldie wrote:
Mon Jun 28, 2021 10:37 pm
Дали ще излезе веднага и у нас? Как мислите?
Никакъв шанс да го пуснат дори и на DVD в България, да не говорим за кино. Такива филми отдавна не се разпространяват в нашата страна, чакай да се появи читаво копие в Замунда или проверявай големите online retail магазини за евентуално физическо копие.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Sat Jul 03, 2021 9:30 am

TheGrimReaper wrote:
Fri Jul 02, 2021 11:10 am
coldie wrote:
Mon Jun 28, 2021 10:37 pm
Дали ще излезе веднага и у нас? Как мислите?
Никакъв шанс да го пуснат дори и на DVD в България, да не говорим за кино. Такива филми отдавна не се разпространяват в нашата страна, чакай да се появи читаво копие в Замунда или проверявай големите online retail магазини за евентуално физическо копие.
Знам, то да ти кажа през комунизма имаше повече, т.е. само един Хон Гил Дон, но все пак 1 е повече от нищо. Аз бих си платил при положение, че го предлагат онлайн. Но поне да има някакви субтитри от което да разбера нещо.
Доколкото знам филма би трябвало скоро след премиера да се предлага на DVD в САЩ, само че аз отдавна не мога да им хвана спатиите с тези регулации и ест набутаните са т.нар. граждани на ЕС.

Разбира се, надеждата ни е бананоландия, все пак участва Дони Йен и вероятно ще го качат. Най-вероятно първи ще го имат руснаците.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Sun Jul 04, 2021 1:43 pm

Аз бих гледал и G.I. Joe. Може би ще си заслужава и на кино. Защото предишните ми бяха приятни, въпреки че като съм чел повечето отзиви са негативни. Та може би на кино. Искам да гледам и Дони Йен на кино в китайски филм но както каза и грима едва ли.
На кино наистина е друго. Като го пиша се присетих за Dead or Alive, по играта е филма. Много добре беше на кино, въпреки че осраха всичко с последните 10-на минути.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by TheGrimReaper » Mon Jul 05, 2021 1:31 pm

@coldie Не само Хон Гил Дон имаше през комунизма на кино - Манастирът Шаолин, Непобедимите от Удан, Тъмни сенки над клисурите и други стари образци от Китай се даваха по местните кина, при доста пълни зали. Но със сигурност ще го има в Замунда/Арена торентите, там поне всякакви такива се пускат. Иначе по темата:

One-armed Boxer - Джими Уан Ю е много слабо известен по нашите кино ширини, филмите му като цяло са доста средняшки и освен Затворникът (Island on fire) и WuXia (където играе главния лош среу героя на Дони Йен) не съм засичал негови филми в България. Той е човекът помогнал на Джеки Чан да избегне отмъщение от Ло Уей, който посредством своите връзки сред Хонконгските Триади е погнал Джеки след като той си тръгва от неговата филмова компания няколко дена след като заснема малко материал за Fearless Hyena 2 и отива при конкуренцията, в този случай Golden Harvest на Raymond Chow & Leonard Ho. След намесата на Джими Уан Ю всичко си тръгва по старому, но той не пропуска да напомни на Чан, че има дълг към него и затова и Джеки се появява в неговите продукции Fantasy Mission Force & The prisoner (заедно със Само Хун и Анди Лау). След това кратко резюме за Уан Ю и неговата връзка с Джеки, трябва да се върна на филма, който изгледах снощи.

One-Armed Boxer (също като One-Armed Swordsman, направен за студиото Shaw Brothers, но по-рано) разказва историята на Тиен Ю, който е един от най-добрите ученици в една от многобройните школи по бойни изкуства в града, който влиза в двубой с един от големите боклуци, член на известна престъпна банда и след като бива чинно пребит, търси отмъщение като събира най-известните майстори на различни стилове от Азия и тръгва на кървав бой, с надеждата да заличи школата и всички негови ученици.
Най-голям отпор получават естествено от Тиен Ю, но по време на двубоя му с главния лош (един със странно разположени кучешки зъби индивид, който явно е непобедим) остава без ръка и ни жив ни умрял е намерене от фермер и неговата дъщеря и започва своето обучение в нова техника, която ще му осигури победата над злото. Като цяло нищо необикновено в сюжетната линия, това е предъвкано в почти всеки филм с бойни изкуства в жанра, но няма как, клишета и си ги спазват.

За жалост Уан Ю не е трениран в бойните изкуства, както са били Брус Лий, Джеки, Джет Ли, Дони Йен и остаалите големи имена от киноиндустрията в Хонконг и това си личи в бойните сцени, доста дървено изпълнение, с малко страннни ъгли на камерата, които пречат да се видят някои особености на самите удари, но тъй като Уан Ю е и режисьор на продукцията е ясно, че не иска да се видят слабите му страни. Не са зле, но можеха да се постараят малко повече, въпреки, че последните 15 минути показват силата на новата техника, като по едно време нашия ми заприлича на One punch man, точно с един удар приспиваше всички край себе си (само да успее да ги уцели). Много малко време беше отделено на самите тренировки в новия стил, някак претупаха там нещата, за да могат да стигнат до кулминацията, но някои работи не бяха добре свързани с цялостната картинка на това как нашия ще стане супер изрод, ама първо трябваше да препече ръката си в огън, докато стане с хрупкава коричка.

Важното е, че накрая успя да начупи канчетата на всички майстори, като остави главния лош за десерт, там имаше малко надлъгване, докато нанесе финалния удар, но след като предните ги изджаска за има-няма минута всеки, тук трябваше да удължат малко нещата. При единичните боеве нещата са горе-долу добре, но при масовите битки си проличава неспособността да се движи правилно камерата и консистентността на цялостната хореография. Стандартен филм, със стандартна формула, но можеха да се постараят повече в изпълнението на бойните сцени поне, че да заприлича на филма над средното ниво. Но през 1971 е било доста трудно да се излезе от сянката на Брус Лий и всички студиа по онова време са правили филми с малко по-неизвестни лица с надежата някой от тях да блесне с качества и да им донесе успехи.

Не зная доколко One-armed Boxer е бил успешен за Golden Harvest, но като се има предвид, че след това нямат други съвместни продукции с Уан Ю (който си основава своя компания и прави филми в родния си Тайван), е ясно какво се е получило.

4/10

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Mon Jul 05, 2021 1:36 pm

Тъпото е, че доста китайски филми имат смисъл като сюжет и аз искам да разбера какво се говори.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Thu Jul 15, 2021 4:12 am

Виж на какво попаднах

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by TheGrimReaper » Thu Jul 15, 2021 10:39 pm

@coldie Това е един от двата документални филма за него, направени през компанията Golden Harvest - преди години ги продаваха заедно с My Story/My Stunts combo на DVD, но до този момент няма компания да ги прехвърли на блурей. Бяха издавани от HKL по едно време, но спряха и след като фалираха каталога им беше купен от Cine Asia, които тотално пропаднаха също.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Fri Jul 30, 2021 11:10 pm

30 юли дойде, но филма го няма никъде.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Sun Aug 01, 2021 8:38 am

Пак да попитам - какво става с Raging Fire?

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by tigermaster » Sun Aug 01, 2021 12:53 pm

Филмът има само ограничен релийз в Китай и Малайзия, това става. По други държави излиза в средата на август. Хайде следващия път да скокнеш до ИМДб, преди да рейджваш тук, става ли?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Mon Aug 02, 2021 11:42 pm

tigermaster wrote:
Sun Aug 01, 2021 12:53 pm
Филмът има само ограничен релийз в Китай и Малайзия, това става. По други държави излиза в средата на август. Хайде следващия път да скокнеш до ИМДб, преди да рейджваш тук, става ли?
И какво пречи да се появи по някои сайтове?

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by tigermaster » Tue Aug 03, 2021 12:23 am

^Аз откъде да знам? А ти камрипове ли гледаш? Недей, моля те. Имай уважение към филмите и чакай читави рипове.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Tue Aug 03, 2021 3:29 am

Може и да си прав. Когато имам големи очаквания обикновено оставам излъган. Все пак много секси екип.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests