Ip Man и други филми с бойни изкуства

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
coldie
Forsaken

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Tue Apr 27, 2021 10:02 am

Единия от създателите на играта обяснява каква е идеята за героите от МК11

I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
94.34 Out of the limits.
When defenders follow Lionel Messi on FB, he move to Twitter, when they follow Leo in Twitter, he flow to Instagram.

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Sun May 09, 2021 12:17 am

Това ще го гледам, когато ми се отвори време, просто задължително:

"The Paper Tigers" - участват Martial Club, които са бая готини каскадьори, и МАСТЪР КЕН, който е, разбира се, Чък Норис, повдигнат на степен Чък Норис.

Даже, всъщност, филмът изглежда забавно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Tenet“/“Тенет“

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Sat May 29, 2021 1:31 am

Припомних си "Желязната маймуна":
https://www.imdb.com/title/tt0108148/
Един от най-важните филми в целия ми живот. Съвсем сериозно. Беше вторият, на който направих фенски превод преди двайсетина години, и този филм, който окончателно ме запали по изработването на субтитри. Направих му нов превод наскоро. За жалост обаче основата бяха меко казано ужасни субтитри на английски, в които някои бойни техники носеха заглавия като "King Kong Palm", та, макар че се постарах да го докарам добре, не знам доколко се е получило. С това на ума - въпреки издънения в англоезичния превод диалог, филмът е живо съкровище. Едно време в него за първи път видях на какво наистина е способен Дони Йен. (Преди това го бях гледал в "Шанхайски рицари" и "Блейд 2", обаче там не е толкова впечатляващ.) Може би най-надъхващите бойни сцени с летящо кунгфу, които изобщо съм виждал, плюс красива и цялостно зрелищна продукция и даже нелошо замислена история и хубаво развити персонажи.

Общо взето - китайски Зоро, само че с много повече насилие. Гледам, според ИМДб филмът е с рейтинг PG-13 - не знам какво са отрязали от западните релийзи, за да го вместят в това, понеже имаме обезглавяване и вадене на очи на екран, плюс бая гаднярски опит за изнасилване, плюс, че хлапето Уон Фей Хун (изигран от момиче, бтв - това го научих едва наскоро) изяжда адски много бой, плюс съвсем прилично количество кръв, макар да не е касаплък като някои японски филми със самураи. Дони Йен в ролята на Уон Ки Ин е във върховна форма, Ю Ронгуан като главния герой - също, а госпожица Хо далеч не беше толкова благ и кротък образ, колкото помнех, че е. Актьори от "Манастирът Шаолин" тук също играят монаси - и рядко пропаднали злодеи за разнообразие. Баш злодеят е достатъчно страховит и дори успява да изглежда все едно наистина е по-опасен боец от Дони Йен. Като цяло - филмът ме зарадва точно толкова, колкото когато го гледах в тийнейджърските си години. Бих го гледал пак.
Света аз цял обходих
Срещнах милиони хора

Блог
The Painting

TheGrimReaper
Sorcerer

Post by TheGrimReaper » Tue Jun 01, 2021 4:51 pm

Iron Monkey е от по-добрите образци сред кариерата на Дони Йен, аз бих препоръчал и In the Line of duty 4 & Tiger Cage 2, които също не отстъпват на Маймуната, където заради undercranking-a някои бойни сцени изглеждаха странно.

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Tue Jun 01, 2021 9:02 pm

"In the Line of Duty 4" верно е бая готин филм, макар че на моменти си личи, че Синтия Кан я замества каскадьор мъж. Иначе Дони Йен е страшна сила там.
"Tiger Cage" 1 и 2 помня, че ми бяха харесали, обаче буквално нищо не ми е останало в главата от тях. Трябва да ги гледам пак.
Света аз цял обходих
Срещнах милиони хора

Блог
The Painting

coldie
Forsaken

Post by coldie » Wed Jun 02, 2021 3:53 am

94.34 Out of the limits.
When defenders follow Lionel Messi on FB, he move to Twitter, when they follow Leo in Twitter, he flow to Instagram.

TheGrimReaper
Sorcerer

Post by TheGrimReaper » Wed Jun 02, 2021 11:49 am

Това е последния заснет филм на режисьора Benny Chan преди смъртта му, виждат се запазените му марки, които ги има още в Who am I? & Invisible Target, да видим тук какво ще сътворят Дони Йен и Nicholas Tse (втора роля на злодей след Shaolin) :)

coldie
Forsaken

Post by coldie » Thu Jun 03, 2021 8:50 pm

TheGrimReaper wrote:
Wed Jun 02, 2021 11:49 am
Това е последния заснет филм на режисьора Benny Chan преди смъртта му, виждат се запазените му марки, които ги има още в Who am I? & Invisible Target, да видим тук какво ще сътворят Дони Йен и Nicholas Tse (втора роля на злодей след Shaolin) :)
Според мен Дони Йен ще изкърти. Това трейлъра сякаш нарочно не е акцентирано. Не помня да съм гледал нещо с Дони Йен, което да е тъпо.
Не виждаш ли, че влиза с учителската показалка.
94.34 Out of the limits.

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Sat Jun 05, 2021 11:13 am

https://deadline.com/2021/06/donnie-yen ... 234769020/
Кхъм... Такова... Дони Йен ще участва в "Джон Уик 4". :yay: :metal: :shock:
Предстои ми урок по пеене след два часа, иначе сигурно щях да викам от кеф.
Света аз цял обходих
Срещнах милиони хора

Блог
The Painting

TheGrimReaper
Sorcerer

Post by TheGrimReaper » Sat Jun 05, 2021 6:31 pm

На Дони Йен съм гледал няколко доста тъпи филма - Legend of the fist Chen Zhen (или нещо подобно), The Iceman & The Iceman Time Traveler, Legend of the Wolf, Iron Monkey 2 - тези всичките са тотална трагедия за мен във всички секции - бойни сцени, сценарий, начин на заснемане и актьорска игра.

Иначе добра новина за участието му в Джон Уик 4, да видим как ще го впишат в историята :)

coldie
Forsaken

Post by coldie » Thu Jun 10, 2021 8:28 am

Признавам си, че това оръжие ми е непознато. Прилича ми на показалка.
94.34 Out of the limits.

coldie
Forsaken

Post by coldie » Sat Jun 12, 2021 7:34 am

94.34 Out of the limits.

TheGrimReaper
Sorcerer

Post by TheGrimReaper » Mon Jun 14, 2021 11:10 am

@coldie : Това в ръцете на Дони Йен от SPL сцената с Wu Jing е полицейска палка стандартен размер, нищо повече.

Иначе по темата, един добър човек ми прати Paper Tigers & Undercover Punch & Gun - да видим какво са направили хората в Азия :)