Ip Man и други филми с бойни изкуства

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
tigermaster
Elder God

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by tigermaster » Mon Apr 12, 2021 1:33 am

Гледах "Buffalo Boys":
https://www.imdb.com/title/tt6917210/
Въпреки средникаквата оценка в ИМДб, очаквах повече, честно казано. Трейлърът обещава азиатски уестърн с много стрелба и бойни изкуства - и това, формално погледнато, го има. Филмът е заснет прекрасно и когато стигне до каскадите, радва почти колкото "The Raid". Чудесни бойни сцени с интересна хореография, плюс доста престрелки за цвят, плюс, че в един момент двамата главни герои яздят биволите от заглавието и това по някаква причина радва много. За жалост обаче между екшън сцените е разположена някаква скучна и протяжна тежкарееща драма с насилие, жестокост, изнасилвания и прочие - подозирам, че именно това е причината рейтингът на филма да не е по-висок. Тегаво е, и гадно за гледане, обаче няма никаква емоционална тежест, понеже злодеят е толкова самоцелно зъл, че все едно е образ на Били Драго от филм с Чък Норис. А и, при все че главните герои имат егати и уменията в горе-долу всичко свързано с пребиване и убиване на хора, през твърде голяма част от времето просто стоят и гледат как някакви гадости се случват, без да направят нищо. Хайде не. Иначе са готини. Гледайте заради екшъна и превъртайте останалото или не гледайте изобщо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Tenet“/“Тенет“

TheGrimReaper
Sorcerer

Post by TheGrimReaper » Wed Apr 21, 2021 10:32 am

Ранен подарък за рождения ми ден :heart:

Image

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Wed Apr 21, 2021 10:34 am

Разкошна работа, само тия стикер не можаха малко по-фин да го барнат.

coldie
Forsaken

Post by coldie » Wed Apr 21, 2021 1:00 pm

Дали може да се плати и да се гледа някъде от България?
I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
94.34 Out of the limits.
When defenders follow Lionel Messi on FB, he move to Twitter, when they follow Leo in Twitter, he flow to Instagram.

coldie
Forsaken

Post by coldie » Thu Apr 22, 2021 5:26 pm

Mortal Kombat го има в HBO MAX но както знаете е май само за САЩ. IMAX не знам дали ще го стриймват.
94.34 Out of the limits.
When defenders follow Lionel Messi on FB, he move to Twitter, when they follow Leo in Twitter, he flow to Instagram.

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Fri Apr 23, 2021 12:23 pm

MK 2021. film4eto stava! Както обичат да коментират в бананите.
Хубавото на пандемията е, че няма вече камери в киното на втория ден а HD. :ninja: :mrgreen:
Взе че ми хареса като влезнах с подходящи очаквания. Битките са традиционно между wtf и баси чука, а като за МК аха аха и се случва нещо смислено.
Никой и нищо не може да бие ost-то от зората на времето ако не друго.
I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me (Afterwards is OK; just use protection). The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization.
— Suggestions 1:1

TheGrimReaper
Sorcerer

Post by TheGrimReaper » Fri Apr 23, 2021 3:48 pm

трубадур wrote:
Wed Apr 21, 2021 10:34 am
Разкошна работа, само тия стикер не можаха малко по-фин да го барнат.
Той е на фолиото, което са опаковали самата рамка, но като му дойде времето да го окачвам на стена ще го махна :)

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Fri Apr 23, 2021 4:02 pm

Много им личи прахоляка на черните рамки, ама се връзва с постера де :D

Я нов мууви по Кеншин ще има.
I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me (Afterwards is OK; just use protection). The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization.

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Fri Apr 23, 2021 7:08 pm

Не очаквах да е толкова детски "Мортал Комбат". Бива, всъщност, обаче е все едно детско филмче, върху което отгоре са наръсени псувни и кървища. Скорпиона и Суб-Зеро са готини. Хироюки Санада е могъщество и се надявах да има по-главна роля. Джо Таслим е чудесен. Луис Тан като баш главния радва. Учудих се, че са взели Нейтън Джоунс за Рейко - в старите игри изобщо не е такава грамада. Чин Хан имах чувството, че на моменти нарочно се преструва на Кари Хироюки Тагава от стария филм, обаче иначе беше добре.
Сценария май го е хванала липсата, обаче точно този филм никой няма да го гледа заради хубаво писане.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Tenet“/“Тенет“

coldie
Forsaken

Post by coldie » Fri Apr 23, 2021 10:21 pm

Мисля да го гледам в кино. Разбрах че вече е бананизиран. Не знам дали ще се удържа. Май че няма...
94.34 Out of the limits.

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Fri Apr 23, 2021 10:47 pm

По-тъп филм тая година няма да излезе.

coldie
Forsaken

Post by coldie » Sun Apr 25, 2021 11:24 pm

трубадур wrote:
Fri Apr 23, 2021 10:47 pm
По-тъп филм тая година няма да излезе.
Съгласен съм че е тъп.
94.34 Out of the limits.

coldie
Forsaken

Post by coldie » Mon Apr 26, 2021 11:52 am

Повече очаквах от МК. Баси, това е една от най-великите игри с тонове история стори или както да се нарече.
94.34 Out of the limits.

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Mon Apr 26, 2021 4:13 pm

От къде на къде ви хрумна, че ще става та ревете? За мен е достатъчно, че си слагаха правилно маските над носа. :ninja: :mrgreen:
Друго си беше Taja да я побийват едно време в сериалчето, жалко че го спряха навреме. :oops:
Spoiler: show
21155.jpg
21155.jpg (88.83 KiB) Viewed 83 times

coldie
Forsaken

Post by coldie » Tue Apr 27, 2021 9:29 am

Най не ми хареса, че Суб Зеро отново е злодея. А всичко по тази линия, която е ясна че е основния магнит, между Суб Зеро и Скорпион е един вид развален телефон. Все пак му отдадоха нещо щото се би срещу двамата Скорпиона. Поне аз така го разбирам. Много ми липсва и Китана. Като им гледам финала явно мислят да правят и втора част. Където вероятно ще се появи и другия Суб Зеро. От друга страна вероятно това е по-големия брат, който е злодея де факто.

П.С. Но не може да се отрече, че е използвано много от играта. В крайна сметка не е лош филма но не е и добър. Първоначално се чудех как може да правят филм по МК с 95 милиона бюджет, но след като го гледах се зачудих как можаха с 95 милиона$ бюджет да направят толкова кофти CGI.
94.34 Out of the limits.