Любим стил

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...

Каква музика сякаш ви пренася в един друг свят? (Любим стил, тоест)

Метъл (Yeah)
31
41%
Рап
0
No votes
Поп
0
No votes
Денс
2
3%
Кънтри
0
No votes
Чалга (?)
2
3%
Рок
13
17%
Други
27
36%
 
Total votes: 75

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Feb 01, 2004 12:43 pm

Хич нямаше да има значение текста на Радка на какъв език е, тя мелодията е толкова хиперотвратна за нежните ми уши, че ако ще и петостъпен ямб на древногръцки да притурят към нея, пак не ще има оправия! И не знаех, че имало такова нещо като турбо-фолк, вече се чувствам едно ниво по-близо до пълното Сатори:Р И изобщо няма да съжалявам, ако не чуя метъл-версията на това недоразумение, премного благодаря, таквоз... А пък рапът е чалгата в поп-музиката, тъй си мисля аз - там ни мелодия ни текст, да им се не знае. Говоря за нашенския вариант де. Сега, ще ме извинява Шамара дето бил българския Еминем. При последния поне има мелодия бе! А тука какво имаме прикачено към безкрайно неграмотно пошлия текст? Имаме си, да, безкрайно неграмотно пошло присъствие на нещо, дето не може да мине за музика дори и ако собствена имаш кариера за ушна кал. Блъх! Отврат!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Feb 02, 2004 5:12 pm

Линч, ама аз имам поне пет Еминемски песни в листата тука и си ги слушам даже ;). Иначе съм си доста всеядно вече, де, макар че любовта към метъла ражда не хваща... Мат е прав обаче, няма бързи-бавни има яки бързи, яки бавни, тъпи бързи и - бас държа, че нямаше да се сетите - тъпи бавни. Четири варианта. щото две на втора. Вариации с повторение. Ъм... както и да е :Р

Бтв текстът на Радка пиратка - пошъл?! Втф?! Морв, ти слушала ли си все пак нещо на Главите, Конса и тем подобните? Искам да кажа, там цензурират всяка втора дума, все пак, "дънките шти цепна" хардли минава за пошло...

И Спенс има поне една сравнително яка песен, да ;) Тоя неговият лейбъл (не РнБ, ми другите) отвреме-навреме докарват няква мелодия да се промъква в текста. Обаче Ъпсурт?!? Все пак!?! Некви АБС безсмислени речитативи дет се мотаят по екрана... и неприятната тиква на Ицо Хазарта...
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Feb 02, 2004 8:03 pm

Ся, аз току що направих една огромна жертва в името на спора, истината и другите подобни бози. Тъй като не можах да намеря текста на Радка Пиратка, си я свалих... неее, в момента я слушам, не знаете какво е страдание.... ся, "първи те гепна, втори те цепна, трети със тебе кръста си секна... само да те гепна нещо ще ти лепна...". Ох, Soldier of fortune, май ще оживея...
Текстовете на Конса, Главите и т.н. сигурно са откровено просташки, ма не е в това идеята. Лицемерните ("мда, ние за дръжката на теслата пеем, кво лошо, хубава трудова песен") простотии са също толкова гадни. Дори повече, щото могат да те излъжат и да минат метър за музика. Не, не мога да го определя... носи дъх на манджа с лук. Възхвалява някъв живот, в който върха на социалната стълба е да имаш мобифон/мерцедес и по тази причина жените да ти скачат. Пошло е посланието, което носят, палавите алюзии и т.н. Бе, Мор, не знам, започвам да си мисля, че не можеш да го почустваш, защото си опериран от мръсно подсъзнание...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Mon Feb 02, 2004 9:56 pm

Хора, вие се побъркахте...Откъде ги измъквате тия песни дето вече почти никой не ги помни?! Специално за Радка да си кажа и аз, че е нещо отвратително, как може нормален човек да я слуша, не ми го побира акъла:Р
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Feb 02, 2004 11:02 pm

Хех, опериран вика от мръсно подсъзнание.. идея нямаш :P :twisted:

Само че ми липсва верно фундаменталната ти впечатлителност от всичко жалко и смешно като от Световното Зло ® 8-)
This is it. Ground zero.

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Tue Feb 03, 2004 12:57 am

Last edited by turin on Fri Sep 10, 2004 6:41 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Feb 03, 2004 11:00 am

Славка Калчева с Бялата си Роза... Кхъх... "С бялъ розъъъ закичи мъъъ, с бялъ розъ сас бодлитииии..." Единственото по-гадно нещо, изпято от нея е оня "кавър" по липса на по-подходяща дума на песента на Емилия, в която се пее "I'm a big big girl/ In a big nig world/ is not a big big thing/ if you leave me", което в Славкиния вариант звучи "В сйелу сватба са йеее дигналъъъ ииии свииирйът музикааантиии..." Пазарувах си аз кротко из Колхозния, когато досами ухото ми пуснаха това нещо и аз почти избухнах в истеричен смях. Е, поовладях се и не си купих портокали, щото побързах да се махна оттам. Изобщо кавър на нещо чуждестранно във фолк-вариант предизвиква киселини в мене - като се сетя за "Уволнение"="White Dove" или пък за странния вариант на песента от "Десперадо" ме побиват ужасно много тръпки.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Feb 03, 2004 1:15 pm

"Бяла роза" е сред най-омразните ми песни от 8-ми декември във втори курс, когато бях във Велинград с колегите от групата и я слушах по неволя за 2 вечери около 40-50 пъти.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Feb 03, 2004 6:56 pm

turin wrote:има значи поп-фолк парчета с музикални достойнства, колкото и странно да звучи, някои от тях са кавъри и на известни рок-парчета: споменатия "Батальон", а "За крадец не ставаш сине.." май няма нужда да обяснявам по чия музика е правено. Има и други, които са чисто авторски като "Бяла роза" - няма сватба дето да я пропуснат тая песен, независимо от музикалните вкусове на самите сватбари.

Ще те поканя на моята сватба за да видиш такава. "За крадец не ставаш, сине" просто ми е безразлична някак. Едно такова веселичко настроение без абсолютно никаква причина или идея. А Батальонът (ма защо ме карате да страдам така, слушайки тези неща, бе?) в по-голямата си част също е така, ма все пак твърде тъпи ми се виждат разни реплика от рода на "а на задната седалка- гадже без пола", "няма вече да ми мръзнат голите крака, те ще бъдат все на топло между две бедра". Биха могли да минат за хитри пред момчета в предпубертетна възраст с хормонален дисбаланс, но иначе не. И знам, че се повтарям и може би ставам смешна, ама са секситки и обидни. Ся, ок, има някои, които не са отвратителни. Има някои, които дори не са мутренски. Но сравни ги с текстовете в темата с любимите песни и някак ще има разлика в парсеци. В най-добрия случай са просто леко елементарни, в най-лошия разчитат на пълната си липса на идея или емоционалност за да се харесат (и наличието на две бедра някъде в текста, де...).
колкото до рапа като цяло - харесвам Спенс и Ъпсурт защото бягат от обичайните клишета за пари, жени и гангстери, а и се опитват да бъдат по своему бунтари, такива каквито бяха метълите в края на 80-те. друг е въпроса че рапърите просто няма срещу какво толкова да се бунтуват
Изкушавам се да си сваля и техни песни, но не мисля, че нервната ми система ще понесе повече днес:Р
а проблемът в рапа като цяло, което важи и за българския, е че това не е музиката на белия човек. ами просто белите не я разбират и не я могат, това е. единственото изключение - Еминем - е рап-приказката за Тарзан, в смисъл ако са те отгледали маймуни, естествено че можеш да се катериш по дърветата.
Т'ва, ше ме прощаваш, е расизъм:Р
Last edited by Morwen on Tue Feb 03, 2004 8:06 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Feb 03, 2004 7:56 pm

"За крадец не ставаш сине", която май не се казваше така, но не за това е думата, всъщност не е попфолк. Защото я харесвам, а аз попфолк не харесвам :) Каналето я пееха, in fact, така че... Вярно, че те пееха и онова за трактора, но аз го отдавам на влиянието на просташкия вкус на Слави Трифонов :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Tue Feb 03, 2004 11:41 pm

Last edited by turin on Fri Sep 10, 2004 6:42 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Feb 04, 2004 12:21 am

Турин: извинявай ако съм те засегнала с някое изказване. В крайна сметка, мисля, че всички се шегуваме, никой не е тръгнал да те напада заради музикални пристрастия. На въпроса: попфолкът се познава по степента на отвратителност :) И да, Горан Брегович е чалгаджия, но няма нищо общо с нашия попфолк, ще се съгласиш. На свястната музика от този тип обикновено й казвам "етно" или нещо подобно, защото да я нарека чалга означава да я приравня до песничките за тесли и други оръдия на труда.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Feb 04, 2004 12:34 am

Хора , мръсните сексистки песни си имат своя чар - особено пяти на пияна глава от 20-30 студента с китарен съпровод:)

А след около литър водка съм виждал културни и изискани хора да се кефят на най-мазните чалги дет можеш се сетиш:)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Feb 04, 2004 1:08 am

Драгън, това последното и на мен ми се е случвало няколко пъти, но причината беше на водка, а ракия. :D

Иначе Морви ти много насериозно приемаш текстовете на чалгите според мен. :)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Feb 04, 2004 10:43 am

Ей, ей, ей! Не съм казвала, че трижди проклетата Бяла Роза е кавър на Big, big... бе! Не съм!!!! Казах, че Славка има такъв кавър, и сега ще добавя, че името му не го знам, ама сигурно ще е нещо като "Гулямъ съ'й сватбъ засукалъ". Розата... Ами тя си е малко нещо уникална, мразим я откакто едни симпатяги от тавана мислеха, че е целесъобразно да закърмят целия ни блок с нея и я дънеха денонощно в продължение на адски много време, ама си мисля, че и да го нямаше това утежняващо обстоятелство пак щеше да си ми е толкова любима. А иначе си казвам в прав текст, че единственото по-гадно нещо от Розата, изпято от Славка, е кавърът на песента на Емилия, точно тъй го казвам пък!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests