Евровизия / Eurovision

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by penzata » Sun May 15, 2022 4:42 pm

:yay: много яки анализи!
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Litz » Sun May 15, 2022 6:43 pm

@Ghibli и на мен холандката много ми хареса, плюс че имаше много сладък sapphic вайб. Плюс песента много ме кефи.

Ще погледна анализите.

Когато се появи Дамяното момичето, дето седеше до мен на уоч партито ми вика "Не мислиш ли, че Дамяно е олицетворение на секс" :ninja: Той при все с контузия пя по-добре от половината изпълнители.

На Украйна вайба ми е супер подобен на този на Оратница с все рапа.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Martix » Sun May 15, 2022 8:02 pm

Страхотни са анализите! Сега ще трябва да изгледам и видеата за предишни години.
пп. Има и за американската евровизия ASC
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Ghibli » Mon May 16, 2022 12:14 am

Радвам се, че са ви харесали :D Има видео и за Молдова и в него любимият ми момент е на 3:35, check it out:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Евровизия / Eurovision

Post by трубадур » Mon May 16, 2022 10:31 am

Аз направих квото се води @penzata муув, и зобнах нещото на запис и успях да не се оспойля и грам. Освен това беше по-добре така, тъй като позволи да се скипне всичкио криндж от водещите, а и тия плачевни 8 начални минути с италианската кичка будурова не знам кой е решил, че е добра идея. Аз може да съм човек, дека се кефи на грайндкор и грегориански чантове, ама и на мен това ми дойде твърде екстремно. А накрая набухах видеото на 2 скорост и съспенсът не бе досаден, плюс че отне къде 2 минути макс (имам предвид вотовете на публиката, тва на журито беше скипинг).

У топ 5 влезнаха 3 от нещата, дето очаквах. Сърбия, Украйна и Испания.

От дивотиите надоле Румъния имаха хубава песен с великолепен балет, ама милото вокалистче беше на ниво "репетиции-пред-огледалото-с-дезедорант-за-микрофон" по-познато в бизнеса като РПОСДЗМ и Испания просто направи същото, ама по-добре. На Финландия се надявах повече, просто щото се израдвах да видя дъ размус, не следя песните преди концерта и ми стана топло на душицата като ги видях на полуфинала, плюс че и е една от малкото песни, дето мога да затананикам.

Германия и Швеция винаги са ми проблем, просто щото не са там рамщайн и амон амарт :bigtongue:
Но шведката беше потресаваща щета. Много кежуална иска да минава мацката, докато в същото време да е дива, поне шведските корени си казаха думата и хедбенгваше, макар песента да не помага, язък, че не си тресна чутурата в пода, докато беше на коленце. Слаба песен, нема кво да прави в топ 5.
Липсата на косата коства на азербайджанеца, нема две мнения.
Не знам @penzata кво вижда в трите кравички със споделена мозъчна клетка от Исландия, ама беше застреляно положението.
Бтв, ко малта бяха пратили по-хубавата си песен, щяхме да имаме 3 каубойски невменяемости (барабар с естония и исландия), което не знам на какво се дължи, ама не бива.
Гърция и Италия бяха джизъс факинг христе... в лошия смисъл на думата.
Франция същото, как вика @Ghibli много пресолили бяха манджорляка.
Самият джизъс от Англия не знам отде се взеха феновете и хвалбите, тва мязаше на пародия, ама поне пичът иска да си говори със сателити, което е мега рилейтабъл.
Молдова извадиха песен добра за извън евровизия и разбира се не беше оценена от журито, ама тоя див гогол бордело вайб нема как да не бъде оценен от публиката и беше. Евала.
Сърбия имат много хубава песен, ама момата не може да я изпее, не чак толкова плачевно като гъркинята, ама пак, но при нея го отдавам на изненада, че въобще са стигнали до финал. Пя я по-добре на полуфинала.
Норвегия й липсваше по-здрав дроп и смея да го кажа, требеше дъбстеп да изгърми по средата, да потроши малко гръбнаци. Тях ги водя към пропуснатите ползи.
Украйна да бяха пратили някой да измете сцената пак щяха да спечелят, та нямаше нужда да флексват чак толкова яко с тая песен. Като видяхме пича с розовата шапка положението щеше да е или ъпсурт или мишо шамара, добре че беше първото. Рапира като звяр, цялата песен пляска по-здраво от баба набор 32-ра година, присъствието на всички на сцената беше енергично, въобще заслужена победа.
Но Испания е истината. Турбо чалга поп шлагер с мацка, която не е пропуснала ни един от класовете да бъде звезда. Изглежда великолепно, танцува като звяр, гъза си тури на главата сякаш е нищо, кове си нотите със самочувствие и то докато прави шпагати и кво ли не, самата песен е дива и паметна, балетът й не отстъпи на милимунда от нейната енергия, а не като Румъния, където те трябваше да спасяват положението.
Ако бяха на мястото на мацката от Netherlands щях да съм много засегната да ме пуснат баш след испанската фурия, трябваше група или мъж да е след нея, щото контрастът беше болезнен и не в ползва на холандката, макар да гледам форома да не мисли така, ама вия тука сте елитарната публика :mrgreen: ний простите знаем кое е хубавото :spite:
@Martix е прав тука, ако имахме акъл в главата, Андреа докато доминираше класациите с Кости трябваше отдавна да е овършала и евровизията, ама толкова сме задръстени, че нямаме шанс просто. Но тъй като сме имитиращи говеда поне догодина ще пратим най-вероятно Ицо Хазарта, та няма да сме чак толкова капо.

Останалото не помня, само май белгия бяха с песен за джеймс бонд и полякът наистина извади глас.

Манескин са рядкото нещо, което да има кариера след евровизия и то на световно ниво и новият парчок е безупречен, язък че половината банда изглежда се възстановява от травми - китаристът изглежда от душевни такива, как беше овесило нос горкото. Но те тва е, кога имаш мацка по цици и единствено слушаш за тва колко ти е красив вокала :metal: барабанистчето и то заслужава овации за генетичните си качества, но вокала им просто не е честен.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by penzata » Mon May 16, 2022 2:13 pm

трубадур wrote:
Mon May 16, 2022 10:31 am
Ако бяха на мястото на мацката от Netherlands щях да съм много засегната да ме пуснат баш след испанската фурия, трябваше група или мъж да е след нея, щото контрастът беше болезнен и не в ползва на холандката, макар да гледам форома да не мисли така, ама вия тука сте елитарната публика :mrgreen: ний простите знаем кое е хубавото :spite:
Аве, S10 беше великолепна, директно те изкара извън иначе този толкова великолепно-чутовно-хипер-мега-ултра-зарибен музикален форум. :spite: И да гръмне толкова след испанката, си заслужава повече от адмирации. :yay:


п.п. ще се направя, че не ти прочитам нищата за Исландия, че ме е срам... на тебе си.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Евровизия / Eurovision

Post by tigermaster » Mon May 16, 2022 5:34 pm

Исландките мънкат като Росица Кирилова... Не че е лоша песен, ама ми дойде скучно.
Повечето ги забравих де.
Общо взето, запомних холандката, която ми хареса, The Rasmus, които също ми допаднаха, обаче на финала вокалистът не си изпя добре песента, жълтите вълци, които на финала бяха по-вяли, отколкото очаквах, но пак бяха забавни, и украинците - които спечелиха напълно заслужено и не мисля, че е честно победата им да се приписва изцяло на войната. Песента им ми хареса. И съм съгласен с @Litz, че напомнят на Оратница.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Litz » Mon May 16, 2022 6:17 pm

Впрочем ние или трябваше преди години още да пратим Оратница или някоя чалгаджийка/Гери Никол, което да не е Софи Маринова, която стои като пираня на сцената и щяхме да сме спечелили.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by penzata » Tue May 17, 2022 12:02 pm

Ghibli wrote:
Sun May 15, 2022 3:55 pm
За шведката - ... На прес-събитията пък беше една такава неприятно високомерна и изкуствена ...
Мдааа, изгледах я таз жалкария. Ми, но комент :ninja: :

The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Ghibli » Tue May 17, 2022 12:54 pm

Исландките бяха вълшебни пък. Да не ги обиждате, иначе повече нито една такава божествена красота няма да ви споделя:
Spoiler: show
20220517_125133.jpg
20220517_125133.jpg (390.96 KiB) Viewed 2053 times
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Ghibli » Sun May 07, 2023 12:03 pm

Готови ли сте за Евровизия 2023, слушате ли песните, гледате ли клиповете, наясно ли сте с клюките и скандалите?

Кого сте харесали? Аз съм изгледала много малко от кандидатите, но от разни откъси имам впечатлението, че тази година е много силна. Дотук имам двама любимци:

Германия - Lord of the Lost - Крис Хармс има прекрасен дълбок глас. Освен това винаги ми е приятно когато сурови на вид хора се оказват топли души, едно негово интервю ти трябва, за да видиш нула процента агресия и сто процента добронамереност. И в добавка, много забавен ми беше моментът, когато чу някаква чалга и каза: "продуцирал съм много такива албуми" :mrgreen:





Сърбия - Luke Black - напомня ми на Мариус Куркински по маниер на пеене (това не е похвала), обаче всичко останало е страхотно, имам предвид, че самата песен ми харесва. Мелодията на синтезаторите директно ми докарва екстаз без да минава обработка от съзнанието. Люк (Лука?) е творец, който има какво да каже, и освен това е много як като човек. Това последното го разбрах, след като любимците ми от "Overthinking it" в анализа на неговата песен разказаха, че се бори с депресия, показаха за две секунди едно негово писмо към някаква девойка в интернет, аз натиснах пауза, за да го прочета, и му станах фен до гроб. На 6:57 във второто видео, ако се интересувате.



PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Евровизия / Eurovision

Post by трубадур » Sun May 07, 2023 1:39 pm

Аз писах съседната тема за албумите, Lord of the Lost много изненадаха с новия си албум, който го пуснаха баш на 31-ри декември. Супер разнообразен и в същото време един от най-силните им. Групата е в постоянен подем последните десет години. Да видим дали ще са едва ли не рамщайн на евровизия, където всеки ще се бори за второ място. Би трябвало, щото песновката им е супер. Ама все още нямат обхвата, че да го развяват като сигурни победители.

Другите не, чакам деня на финала и тогава за първи път чувам песните. Просто с Lord-овете нямаше как. Все пак отиват с песента, дето беше сингъл от новия албум.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Ghibli » Sun May 07, 2023 2:42 pm

От коментарите в интернет оставам с впечатлението, че хората ги харесват и със сигурност няма да останат назад в класирането, но за първо място не съм сигурна - има и други песни, за които се говори много.

Забравих да напиша колко смешно се получи при мен с Чехия - Весна. Това е една от песните, които харесвам. Клипът е леко зловещ, на мен ми харесаха моментите с прътите, но не за това е думата. Чувам значи песента за пръв път и си мисля "колко са близки всъщност нашите езици, чехите може да са западни славяни, но на места почти всичко им разбирам, какви сродни думи, какво славянско братство, ех". После прочетох, че се пее (изключвайки английския) на чешки, украински и български :ninja: :mrgreen:

PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Martix » Sun May 07, 2023 5:54 pm

Изслушах ги само по веднъж и то студийните версии, така че фаворитите ми може да се сменят доста, засега топа на топа са Австралия (метълкор), Германия (индустриал), Чехия (етно), Франция (шансон), Молдова (етно електроника).
Пак се очертава добра година, този път няма много godtier хитове като in corpore sano или space man, но пък поне половината песни са слушаеми, а и си има няколко потенциални бомби. Много зависи как е живото изпълнение.
А този канал overthinking it много пръска, зарибиха ме да ровя старата дискография на хърватите Let 3.

Тази година има ли интересни скандали. Само за полския знам, където пратили мацката с връзки със съдиите, вместо гот-иния пич, който е имал 3 пъти повече теле гласове. Честно казано, песента победителка ме кефи повече, нищо че е пошло румънско, и второто им място е доста силно обаче, даже май щеше да се представи по-добре, изглежда да се конкурира стилово само със финландия и сърбия, докато мацката влиза в графата женски секси поп и се бори с още 10 подобни песни.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Ghibli » Sun May 07, 2023 8:40 pm

Освен горепосочения скандал с избора на Полша, броя и обвиненията към финландеца Käärijä в преписване от тази гениална песен на тази гениална група, която открих отново благодарение на този конкурс (виждала съм нещо тяхно преди време още когато бяха ексимоси, но ги бях забравила):


Та, дори само заради препратката към Electric Callboy тазгодишната евровизия вече ми е сред значимите събития в живота. Сега, за финландеца, откъм музика не намирам да е плагиатствал наистина, но за тази дебилна прическа е трудно да повярва човек, че е хрумнала независимо на различни хора :shark:



П.П. Точно днес гледах поляка, дето не се е класирал и смятам, че той също не си изпя никак добре парчето на живо. Откъм привлекателен външен вид и въртене на задник и той, и Бланка печелят еднакви точки, така че не съм супер съгласна с целия хейт по въпроса. Факт е, че точно това изпълнение на Бланка е смърт за ушите, но ще видим как ще се представи на самата евровизия, очаквам да е по-добре.
Spoiler: show

PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests