Евровизия / Eurovision

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Yan » Thu May 12, 2022 6:56 pm

Един не лош анализ защо отпаднахме от Евровизията:

https://www.todaysmetal.com/2022/05/why-imt-failed.html
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Martix » Thu May 12, 2022 7:11 pm

Хах, почти е нелош, ама има изписани толкова глупости накрая, че малко разваля впечатлението. 90% от музиката на конкурса била траш, дежурното апийлване на -истки настроените читатели, че подкрепата за украйна била досадна, плийс, дай на метълхедите да хейтят нещо без да го разбират дори мъничко.
А джезъбел не виждам с какво е чак толкова по-иновативна и не-вехта песен от нашата. Малко по-хубава е, и за разлика от IMP, на Расмус и новите парчета са добри, ама като носталгичен апиъл е същия комерсиален селаут като интеншън. Все пак говорим за евровизия, истински интересен метъл проект никога не може да пробие, защото ще е прекалено нишов. Точно такива стандартни неща имат шанс, стига да ги опаковат хубаво, както направиха Лорди навремето.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Евровизия / Eurovision

Post by tigermaster » Thu May 12, 2022 8:27 pm

Този конкурс просто не е за рок/метъл песни и, ако трябва да съм честен, мисля, че просто трябва да спрат да пращат такива - освен ако не са някакви изтрещеняци като Lordi едно време, които да направят впечатление с визия и шоу. Просто като свиренето на живо е забранено, няма смисъл. Гледах клипа от представянето на нашите на конкурса и, ами... Стана ми неудобно от напълно очевидния буфосинхронизъм на китариста. Колкото и да е готино солото, това е просто... Ъгх. А то не беше и кой знае какво.

А и другото - някой трябва да каже на Доктор Милен Врабевски (Доктор му е първото име), че само с пари не става. Рони Ромеро нито е първият, нито ще е последният световноизвестен музикант, когото този човек наема за групата си. През IMP са минали хора от Asia, Black Sabbath, Toto, Nazareth... Големият прас, нали, като музиката им просто троши от скука.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Евровизия / Eurovision

Post by трубадур » Thu May 12, 2022 10:01 pm

Почна, криндж е... За съжаление финала няма да го гледаме, ама поне тоя полуфинал ще си причиним

Сръбкинята е мощ, удри како е положението

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by penzata » Thu May 12, 2022 10:34 pm

tigermaster wrote:
Thu May 12, 2022 8:27 pm
... Доктор Милен Врабевски (Доктор му е първото име)...
:rofl: :rofl: :rollrofl: :rofl: :lol:
:bow:


п.п. и аз няма да мога да гледам финала, но после ще си го върнем с братото, без да се спойлим, и ще го изгледаме, за да може да се хейто-дзривяваме. :mrgreen:

Голяма скука до сега, за разлика от предходния полуфинал, ама ще си чакам чинно Корнелия. :heart:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Евровизия / Eurovision

Post by трубадур » Thu May 12, 2022 10:52 pm

Аз па се забавлявам, дося песните радват... Много е важно Кипър да продължи, мацката е десетка, а чалгичката й беше баш как си требе

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Martix » Thu May 12, 2022 11:03 pm

Да е, днеска и песните са пасабъл, и всички пеят поне окейно, чак до яко (арменеца омг). Само дядо ти Лаури расмуски щеше да получи задуха на сцената, ама ще мине напред заради популярния вот.

Ааа, поляка няма такова подобрение от репетициите до полуфинала, може ли да си променя предикшъна, това няма да отпадне.
Ама високата нота още му бяга...
Last edited by Martix on Thu May 12, 2022 11:14 pm, edited 1 time in total.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Евровизия / Eurovision

Post by трубадур » Thu May 12, 2022 11:14 pm

Кво ме направиха румънците с тоя балет, във възторг съм от тях, но да, масово пеят добре днеска, почти няма издънки

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Martix » Fri May 13, 2022 12:20 am

Пфф клинч, защо ми го причиняват, ако не бяха пуснали сръбкинята щях да им бойкотирам финала. :?

Отново адекватен вот, бих пуснал Кипър, Ирландия и един от Сан Марино / Черна Гора напред, вместо Естония, Белгия и Швеция, но и така е ок, много са близки.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Yan » Fri May 13, 2022 12:49 am

Кипър беше типична гръцка чалгийка, по-добре без нея. Стигат румънците (як кеч колан :D).
Естонецът си беше супер, олдскуул песен и глас, има смс от мен на финала.
На Расмус парчето е писано от Дезмънд Чайлд, така че си е final material :bigtongue:
Сан Марино можеха да минат напред, ако Манескин не бяха спечелили миналата година. Сега бяха просто отявлен copycat.
Азербейджанецът (Арменката беше в предния полуфинал) пя много яко, язък че песента е абсолютно безлична.
Чехите бяха с най-покриващата Евровизийния чеклист песен, дано си я изпеят по-добре на финала, че тук много се измъчи дамата.
Шведката беше поредния пример за як глас и изпълнение със скучна песен.
Англичанина изглеждаше на някакви много яки треви, дори само за това ми се ще да е поне в топ 3 :D

П.П. Относно анализа на отпадането на БГ песента, имах предвид само тази част касаеща IMP. Булет листа накрая е пълна простотия. А този високомерен маниер на писане в родните метъл медии винаги ме е дразнил много и беше причина постепенно да спра да купувам и чета БГ списанията/сайтове. Не знам откъде им идва самочувствието. Подобно нещо го няма в ни една чужда музикална преса.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Martix » Fri May 13, 2022 1:12 am

За всичко си прав, нямам повече коментари :lol:

А тоя англичанин ми е болна тема, той ми е пика за победител на цялото нещо, обаче на живото изпълнение, прави какво ли не, само не и да пее, явно не може да го изпее гладко тоя припев... Иначе е кукуряк, напомня ми на нашия опит с коцето калки.
Изобщо, на тоя полуфинал само моите пикове се изложиха (добре, де, и на пензата пика се изложи, ама няма да хейтвам)
Расмус просто нямаше толкова слабо и лишено от енергия изпълнение, Манешкин го слагат в малкото си джобче.
Сръбкинята си обърка целия лайф и не можа да си вземе ниските тонове, айде, нейното може да се оправдае със шока й колко и се кефеше публиката.
Чехите, както се очакваше, не могат да пеят, нито са кой знае колко харизматични, добре че са светлинките.
Белгиеца не трябваше да продължава нататъка изобщо с това пеене.
Полша замалко да счупи чашите на пъривя ред
Ирландия и Грузия отпаднаха, и двете не бяха особено интересни на сцената
Румънците пък доста пръснаха. Не бях оптимист, но точно те ме изненадаха приятно със сценично поведение (а дори сам се бях предупредил няколко страници назад по темата, че румънците винаги трябва да се следят).
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Moridin » Fri May 13, 2022 1:20 am

Martix wrote:
Thu May 12, 2022 7:11 pm
Хах, почти е нелош, ама има изписани толкова глупости накрая, че малко разваля впечатлението. 90% от музиката на конкурса била траш, дежурното апийлване на -истки настроените читатели, че подкрепата за украйна била досадна, плийс, дай на метълхедите да хейтят нещо без да го разбират дори мъничко.
А джезъбел не виждам с какво е чак толкова по-иновативна и не-вехта песен от нашата. Малко по-хубава е, и за разлика от IMP, на Расмус и новите парчета са добри, ама като носталгичен апиъл е същия комерсиален селаут като интеншън. Все пак говорим за евровизия, истински интересен метъл проект никога не може да пробие, защото ще е прекалено нишов. Точно такива стандартни неща имат шанс, стига да ги опаковат хубаво, както направиха Лорди навремето.
Извинявам се, ама да се сравнява Лордито с тая безпощадна равнинност на Интеншъна не е сериозно.
Впрочем, и пеенето е мощен мешец, нищо не знаех за РР и смятам и да не узнавам, но емоционалната му обвързаност с песента е около Келвиновата нула, което може и да е нормално за тази музика, дето и по времето когато "вехтия чичовски рок" беше млад, не би спряла абсолютно никого на улицата. Дори с "китарното соло", в кавички, понеже е по-формулаично от Питагор.
This is it. Ground zero.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Евровизия / Eurovision

Post by tigermaster » Fri May 13, 2022 1:22 am

Yan wrote:
Fri May 13, 2022 12:49 am
П.П. Относно анализа на отпадането на БГ песента, имах предвид само тази част касаеща IMP. Булет листа накрая е пълна простотия. А този високомерен маниер на писане в родните метъл медии винаги ме е дразнил много и беше причина постепенно да спра да купувам и чета БГ списанията/сайтове. Не знам откъде им идва самочувствието. Подобно нещо го няма в ни една чужда музикална преса.
Да не казваш, че си пропуснал този шедьовър:
https://www.standartnews.com/chudesata_ ... 90959.html
Нова сензация. Някой от преден ред мята нашето знаме на сцената. Германците изпълняват движение на сцената в научен урок и тренировки за тичане насам-натам. Трибагреникът остава в жалко положение на парцал. Двамина от Helloween аха да го настъпят, но има дисциплина. В края на краищата певецът Анди Дерис го вдига от пода. Прибира го сгънат в лявата си ръка. Нещо като уборка на терена от дневален по служба в казармата, когато я имаше. Маха на мацките с усмихната физиомуцка. Тренирано.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Yan » Fri May 13, 2022 1:32 am

@Martix за Расмус има разни слухове, че си е загубил гласа, като нищо може и да е вярно - имаше явни проблеми със живото изпълнение. Така или иначе няма да бият.
Белгиеца беше доста слабо изпълнение, май просто песента е достатъчно catchy, че го дръпна напред. Не очаквам на финала да направи нещо, ама искрено се радваше момчето.
Гибли ме поправи, че образите от Сан Марино са били с тоя имидж доста преди Манескин да станат известни, ама ей на сега те изглеждат като копиращи :/
@Moridin Рони Ромеро е от най-вървежните рок певци в момента (и има защо), но тази песен никой певец не можеше да я спаси.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by penzata » Fri May 13, 2022 12:15 pm

Yan wrote:
Fri May 13, 2022 12:49 am
П.П. Относно анализа на отпадането на БГ песента, имах предвид само тази част касаеща IMP. Булет листа накрая е пълна простотия. А този високомерен маниер на писане в родните метъл медии винаги ме е дразнил много и беше причина постепенно да спра да купувам и чета БГ списанията/сайтове. Не знам откъде им идва самочувствието. Подобно нещо го няма в ни една чужда музикална преса.
не бих могъл да го кажа по-точно. :yay:


п.п.
Martix wrote:
Fri May 13, 2022 1:12 am
...(добре, де, и на пензата пика се изложи, ама няма да хейтвам)...
:hihi:
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests