Евровизия / Eurovision

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Shamajotsi » Thu Apr 07, 2022 10:44 pm

Вие сега като ме окрехнахте за тез двамата и като ги слушах в Спотифай, "Ей, принцесо" имаше егати туист ендинга, Кристофър Нолън ряпа да яде :lol: . Кой знае, току-виж имат такъв дар слово и на английски!

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by penzata » Thu Apr 07, 2022 11:20 pm

Martix wrote:
Thu Apr 07, 2022 7:59 pm
edit: а дори мамо остави ме е само наполовина толкова яка, ако не слушаш и мърда бойз, картела рекърдс и др подобни за да знаеш с какво се ебават сандо и мандо.
Ъ ман ъф кулуре ъс вел!
Но дори и да не ги слушаш, песньовката е бая световна и единствено езикът я локализира.

И, така, като спомена махленската, да има малко :mrgreen: :




п.п. истествено, че миме писньовки се правят на инглицки. за износ, де.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Moridin » Sat Apr 09, 2022 8:29 am

Е все пак има и тая великост, която има и огромния плюс да не е рап... или пък е, знам ли :unsure:
(thanks to @Ordo Malleus )

This is it. Ground zero.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by penzata » Sat Apr 09, 2022 11:31 am

Moridin wrote:
Sat Apr 09, 2022 8:29 am
Е все пак има и тая великост, която има и огромния плюс да не е рап... или пък е, знам ли :unsure:
(thanks to @Ordo Malleus )
Рапец е. :mrgreen:
Евала на Сонито, защото благодарение на този хит, по-късно се появява (аз пак да си пробутам хората) ей таз песньовка и стъпва на изградените от Бонанзата основи:


The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Martix » Sat Apr 09, 2022 3:30 pm

Сори Мори, Рап е сонито, poof, now you'r gay.
По принцип не е хубаво да се говори за файт клъб, че може да го призова, но съм чувал слухове, че друго негово по-маловажно алтер его е рапърът григовор от лого5, който миналата година пусна феноменалния солов пост соц рап албум Цех Депресия.

Ениуей, да приключваме темата, че изпитвам силно изкушение да постна нещо на съседа керанов, а не му е тука мястото.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Xellos » Wed Apr 27, 2022 5:41 pm

Малко им беше Биибъра явно. :mrgreen:

Dazzling "Eurovision Song Contest" is coming to Canada in 2023.

https://dailyhive.com/calgary/eurovisio ... 4QJY0Qq8Pc
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by penzata » Tue May 03, 2022 4:36 pm

"What if every country would send a rock/metal band to the Eurovision song contest in 2022":

The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Martix » Sun May 08, 2022 2:30 am

Еми след американската версия, остава да направят и канадска и метълска, що да не, колкото повече евровизия, толкова по-добре.

Anyway, хора, наближава, вторник е полуфиналът с България, четвъртък е другия, събота е финала.

Излязоха някакви секунди със репетициите, и на база какво чух оттам и от house партито ще си ъпдейтна предикшъна поне за песните, които ме кефят, много дълго ще стане да правя за всичките, а и не ми пука за тях.
UK - 1-во място за космонавта, само дано не го ощетят по инерция щото е от нулистан
Сърбия - 2-ро място за богинята, ако европейците имат поне малко музикална култура
Украйна - 3-то място за килимените хора, страхотни са и песента е кечи ей еф
Норвегия - 4-то място фор дъ мимс, нищо че не ми е фаворит
Гърция - 6-то място, или отпадане, зависи дали успее да я изпее
Латвия - 8-мо място, скритата лимонка, разчитам на тях да направят нещо интересно
Финландия - 10-то място, или отпадане, зависи колко зор си дадат
Чехия - 12-то място, пеенето ще е стръгъл, но светлинните ефекти са топ.
Франция - 15-то място, не я пеят добре
Ирландия - 20-то място, мех е като евровизия песен, но ако беше американски поп, щеше да е в билборд топ 100 без много зор
Белгия - 23-то място, доста посредствено
Грузия - отпадане, но иначе е готина
Румъния - отпадане, и не е готина
Полша - отпадане. Песента с известни забележки е winner material, но живото изпълнение ми навява спомени за едно от най-епичните евровизия моменти в историята, а именно, изпълнението на Краси Аврамов, https://www.youtube.com/watch?v=8Mz8EA_cpo4, гледайте на своя отговорност
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Ghibli » Tue May 10, 2022 10:49 pm

Гледате ли?

Само 9 10 смс-а по-късно 8-)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Martix » Tue May 10, 2022 11:51 pm

Гледам на пресекулки, тая седмица ме измамиха да бачкам нощни смени, пуснах си смс за моите хора + Арменката обаче, няма да простя не европа ако не пуснат гъркинята и латвийците напред.
Ама имам чувството че наще са на косъм да се класират, имаше няколко слаби изпълнения, а това с китарното соло се получи доста яко.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by penzata » Wed May 11, 2022 12:17 am

Армения, Исландия, Литва, Португалия напред. :heart: Чакам и Швеция в четвъртък и топ 5 ми е пълен. :mrgreen:

Радвам се за Молдова и Нидерландия. :heart:
The hardest battles are fought in the mind.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Shamajotsi » Wed May 11, 2022 12:50 am

До голяма степен заради латвийците (но не само де) се бях надъхал да отида на екшуъл Юровижън парти, ама сега страдам и не съм толко сигурен...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Yan » Wed May 11, 2022 1:01 am

Очаквано нашите отпаднаха, песента е безобразно слаба и е срамота, че по тоя начин пропиляха таланта на Рони Ромеро.
На част от финалистите хич не им е там мястото. Гръцката песен е баси кринджа, но девойката си я изпя. Исландките бяха много симпатични, но песента е супер умряла, изключая припева. Молдовската си е чалга при това скучна. Литовката с тоя клиширан шансон направо ме приспа. Португалците имаха силен support-group vibe, но евала че си изпяха добре песента.
Холандката и арменката ми харесаха най-много като изпълнения. Украинците беше пределно ясно, че ще ги класират. Швейцарецът има хубав глас и тъпа песен, но то това е по-добрия вариант спрямо тъп глас и хубава песен :D Subwoolfer ако не се окажат Ylvis ще е баси изненадата.

Чакам четвъртък с интерес.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Martix » Wed May 11, 2022 3:07 am

Доста точни резултати, поне на 80% съм съгласен с финалистите. Единствената сериозна замяна която бих направил е Латвия вместо Швейцария.
Когато цялата зала изпя нямото пуси бях сигурен че ще продължат, ама е на, закопаха хубавата песен, щото не е достатъчно пг-13.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Ghibli » Wed May 11, 2022 9:04 am

И мен ме е яд за Латвия. Но дори не съм разбрала, че имат нещо нецензурно в песента, явно съм се разсеяла от саксофониста (прекрасен беше) и костюмите в цветовете на знамето ни.
Литва как можа да продължи с тази скучна песен за бар, направо се потресох.
Швейцарецът и той ми е скучен, но поне има глас.
Другият ми потрес беше Гърция, песента е направо неприятна с този текст и мацката дори не я изпя добре! Не беше сред моите 10 финалисти и първа бих я заменила. Единствено за сценичната игра бих й дала точки, то не е лесно да представяш с вживяване такава психопатия.
Португалия също бих ги оставила извън десятката, професионални са, добри са, но този стил просто не ми е по вкуса.
На Исландия няма как човек да не им даде едно рамо ако е гледал филма, освен това много хубав припев, но честно казано останалата част от песента е никаква.
Гледам, че пиша същото като Ян :) За повечето неща мислим еднакво. Но Молдова например аз ги подкрепих, едно време имаха един хит, който харесвах, а освен това песента е с хубаво настроение и западна ориентация :mrgreen:
Украинците си бяха добре, частта с рапа ми е скучна, частта с фолка ми харесва и компенсира.
За холандката се радвам, че продължи, много хубав припев има и тя, и се вижда, че може да пее.
Армения беше приятната изненада за мен, бях я отписала по клиповете като неинтересна, но мацката направи страхотно живо изпълнение и ми влезе във вокалния топ-3. Радвам се, че продължи.
Албания беше разочарование, имаха всички предпоставки да са привлекателна с ужасността си чалга, но не се получи. Балетът, вместо да е звездата на вечерта, беше просто зле.
Словения и Хърватия - обединявам ги в категорията "яки песни, ако вокалистът/ката можеше да пее вярно, цена нямаше да имат".
Австрия бих ги класирала много назад, с нищо не ме привлече нито песента, нито изпълнението.
На Дания много им симпатизирах, но останах с усещането за нещо липсващо, повече огън исках. Иначе много ми напомниха за Нана (анимето, не диджея) по някаква причина и им пуснах един смс.
Норвегия бих се радвала да спечелят :D
Нашите спокойно можеха и да продължат, но не си скубя косите от мъка, нещо тази година нямах големи очаквания и надежди. Китарното соло беше яко!
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests