Евровизия / Eurovision

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Ghibli » Sat May 14, 2022 3:04 am

Да подгреем за утре със спомен от миналата година:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Xellos » Sat May 14, 2022 6:13 am

Не знам що има високи очаквания за игра с смс-и с поръчкова музика, ма предишни години имаше некви изключения от стандартизирания кич, че дори и наши. Тази и 1 не чух, нещо да запомня и да пусна пак, дори и Илвис да се окажат участници усещането е като да гледам кърлинг. :roll:
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by penzata » Sat May 14, 2022 12:26 pm

Xellos wrote:
Sat May 14, 2022 6:13 am
... дори и Илвис да се окажат участници усещането е като да гледам кърлинг. :roll:
въъъй, не с лошо за кърлинга. :bigtongue:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Ghibli » Sat May 14, 2022 9:48 pm

Шегичка от интернета:
като кихне някой, вече казвам "бити здрава"
На мен евровизия 2021 ми донесе много положителни емоции и станах фен, плюс изгледах филма Fire Saga и станах двойно фен. То ясно, че няма сега да е същото, но пак ми е едно топло и мило на душата от цялото нещо.

***
ПОЧНА!
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Martix » Sat May 14, 2022 10:21 pm

Айде, сечта почна, Домито едвам изкара песента на патерица.
За сметка на това след тях се изреждат хитово изпълнение след хитово изпълнение. Тая година има толкова яки песни, вече имам поне 3 избора за победител, а още не са минали истинските фаворити.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Litz » Sat May 14, 2022 11:33 pm

Дроновете на визитките са много евтини

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Martix » Sun May 15, 2022 12:23 am

Има нещо такова, тая година е малко poor man's шоуто откъм ефекти и водещи :)

Айде, сега каквото сабя покаже, системата им нещо почна да се срива и на последните смс-и взе да връща отговори забавено.

edit: meme-то на годината, докато водещия говори зад него се вижда как финландската делегация ядат банани. :spite:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Ghibli » Sun May 15, 2022 1:27 am

В шок съм от гласовете на журито, никой от моите любимци не беше оценен :?
Гърция??? Испания??? WTF!
Дано зрителите да оправят нещата.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Martix » Sun May 15, 2022 1:41 am

Е, това са журитата, те винаги дават точките по гео принцип.
Единствените сериозни outlier-и са ми Полша (очаквах повече жури точки) и Швеция (наистина не разбирам любовта по тая песен).
Испанката направи най-силното изпълнение на вечерта и си заслужава всички точки, въпреки че песента й ми е в bot 10. Португалките и те направиха много силен лайв. Останалите топ песни са си най-добрите песни.
Само дано Сърбия да дръпне нагоре от популярния вот и съм доволен.
edit: доволен съм
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Yan » Sun May 15, 2022 2:11 am

Очаквано Украйна спечели.
Радвам се, че Германия все пак взе точки и не се повтори миналогодишния резил. Язък за UK, Сам беше супер позитивен и нямаше да се разсърдя той да спечели.
Испанката ми беше твърде чалгийска като излъчване, но явно на публиката това се харесва (съдейки и по скока на другата тежка чалга от Молдова).
Естонецът заслужаваше повече :)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Martix » Sun May 15, 2022 3:02 am

Да бе, къде ми беше акъла да ги слагам на 3-то място във фентъзи лигата.

А чалгата е чалга за нас, не забравяй че за много държави това си им е попа, или е екзотична фолклорна музика. Ако не бяхме толкова комплексирана държава отдавна да сме пратили някоя фолк дива с глас и да сме спечелили нещото.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Litz » Sun May 15, 2022 3:47 am

Martix wrote:
Sun May 15, 2022 3:02 am
Да бе, къде ми беше акъла да ги слагам на 3-то място във фентъзи лигата.

А чалгата е чалга за нас, не забравяй че за много държави това си им е попа, или е екзотична фолклорна музика. Ако не бяхме толкова комплексирана държава отдавна да сме пратили някоя фолк дива с глас и да сме спечелили нещото.
Гери Никол би спечелила дори.

Иначе нещо най стана с Монескин. Барабанистът май му стана нещо и затова не изпяха зитито. А Дамиано не знам защо е толко секси тоя човек плюс
don't get too close to the table
:metal:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Ghibli » Sun May 15, 2022 11:13 am

Дамиано е успял да си контузи сериозно крака, ходи с патерица. Според мен затова не си изпълниха песента от миналата година, нямаше да изглежда добре на сцената като не може да се движи.

Нещо вчера ме домързя да пиша дълго мнение за всеки, сега наваксвам.
Кои ми харесаха:
Холандката и като песен, и като изпълнение, бих й дала първо място. Португалският кръжок го харесах на следващо слушане. Полша имаше страхотна песен, певецът имаше хубав глас, не съм съвсем сигурна, че бяха добро съчетание, но и него бих го класирала много по-нагоре. "Бити здрава" и тя е от тези, които печелят симпатии на второ слушане, не се учудих, че публиката ги качи нагоре. Румънският Орландо Блум беше с приятна хитова песен, добре си я изпя и имаше най-хубавите танци, и за него очаквах да е по-оценен. Исландия са супер, магическо усещане ми донесоха.
Кои ми бяха по-скоро средни или никакви: азербайджанецът се беше подстригал (главната мистерия на вечерта за мен - защо? хванал е въшки? загубил е бас? изживял е криза? напил се е и е заспал в купчина изплюти дъвки?) и цялото му очарование се беше изпарило. Швейцарското плюшено мече по някаква причина беше по-зле на финала като впечатление. Естонецът, дали защото беше последен, не му се зарадвах както на полуфинала. Чехия беше с хубава песен, но певицата така и не я изпя. Норвегия нещо и те на полуфиналите бяха по-добре, отколкото на финала. Белгиецът е с много хубава песен, жалко, че не му стига гласът. Армения - дори не знам какво не й достигна, добре пее, може би просто песента не ми харесва толкова. Молдовският чалгофолк и той така, чисто субективно не е моето. Всеобщият хит от Великобритания хем ми хареса, хем не, извади гласище, но ми се стори някак изкуствен, прекалено съвършен и прекалено весел, и челюстта му ме плаши.
Кои не ми харесаха:
Испания - беше просто прекалено вулгарна за моя вкус. Гърция - най-лошото всичко в този финал и цялостно в този конкурс. Която и песен от останалите извън финала да беше на нейно място, би ми харасала повече. Швеция - не разбирам какво й харесаха, изпълнителката е без харизма, но за сметка на това със звездно самочувствие, а припевът е откраднат от "Shallow" на Лейди Гага. Италианците - няма такова фалшивене, единият (подозирам, Махмуд) имаше глас и слух, но другият (подозирам, Бланко) беше тотално зле. На Литва просто песента не ми харесва, макар че певицата се раздаде. Австралия - твърде много драма. Франция имаха потенциал да са интересни, но нещо бяха пресолили с аранжимента. Финландия, Германия - не харесах ни песен, ни изпълнение.

За Украйна има много вопли, че спечелили само заради войната, особено в руския интернет воят е до небето. Аз не мисля така - песента е интересна, рапът не е моето, но припевът е прилепчив, частта със свирката е яка, изпълниха си я добре. Не ги смятам за фалшив победител. Не отричам и явния наклон в гласовете от зрителите, но не е като самата песен да не става за нищо, напротив.
Last edited by Ghibli on Sun May 15, 2022 5:50 pm, edited 1 time in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by penzata » Sun May 15, 2022 2:07 pm

Разбирам да не ви харесва шведската песен, обаче не разбирам как може да се говори, че изпълнителката нямала харизма, като се пръскаше от такава. :unsure:



п.п. иначе, за кражбите - в този конкурс винаги ги е имало; дори и любимата ми исландска песен започва като highway men на the highway men. приемам го по-скоро като вдъхновение, отколкото като явна кражба.

п.п.п. ел диаблото на кипърката от миналата година беше отявлен копи-пейст на лейди гага, но бе направена с уважение и бе яка. по моите стандарти, де. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Ghibli » Sun May 15, 2022 3:55 pm

За шведката - на полуфинала ми направи впечатление колко често си пипа и оправя косата, сякаш е несигурна за това как изглежда. Остави ми усещане за човек, който не се чувства на мястото си на сцената. На прес-събитията пък беше една такава неприятно високомерна и изкуствена (може би отново прикрита несигурност, не знам). Като цяло за мен харизма нямаше.

* * *
Идвам да ви донеса най-великите задълбочени анализи:


Spoiler: show










PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests