Евровизия / Eurovision

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Евровизия / Eurovision

Post by трубадур » Mon Apr 04, 2022 7:59 pm

Коги е тая простотия като дата и шправимели форомну гледане отново?

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Litz » Mon Apr 04, 2022 8:44 pm

10-14 май.

Аз мисля, че тия с банана са пичовете от ylvis

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Moridin » Wed Apr 06, 2022 12:06 am

Айде стягайте се малко, бананата е ужасна боза, само това че има готини костюми и дебилен текст, не значи че не е аутотюнната поп чекия пост 2010 дето не става да си извадиш лошия вкус измежду зъбите с хартийчето от нотния лист.
This is it. Ground zero.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by penzata » Wed Apr 06, 2022 12:08 am

трубадур wrote:
Mon Apr 04, 2022 7:59 pm
Коги е тая простотия като дата и шправимели форомну гледане отново?
айдано!


Иначе, на база единствено бързия рикап на песньовките, тази година ми е значително по-слаба от предходната (ясно, че като ги изслушам няколко пъти, и то целите песни, ще си променя мнението 8-) ), като за мен значително над останалите изпъкват Армения, Исландия, Литва, Португалия и Швеция (с уговорката, че още не съм напълно сигурен дали повече ми харесва шведската песен или самата изпълнителка :mrgreen:; страхотна е :heart: ). В крайна сметка пак не е малко - туй е моят топ пьет!, - и някак чувствям Исландия победител.

Last edited by penzata on Wed Apr 06, 2022 12:54 am, edited 1 time in total.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Litz » Wed Apr 06, 2022 12:36 am

Moridin wrote:
Wed Apr 06, 2022 12:06 am
Айде стягайте се малко, бананата е ужасна боза, само това че има готини костюми и дебилен текст, не значи че не е аутотюнната поп чекия пост 2010 дето не става да си извадиш лошия вкус измежду зъбите с хартийчето от нотния лист.
Щях да пея друга песен ако един богат лекар не беше мушнал пари на Кошлуков под масата и вместо криндж дядовския рок с убер криндж името, бяхме пратили богинята Дара, както е било по план. Та сега 🍌

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by penzata » Wed Apr 06, 2022 1:18 am

Сега, нинам за Дара, но докато в биджиту не си отгледат топки и не изпратят на този форум нещо подобно като долния хит, могат да продължават да мрънкят, в поредния сутрешен блок, как са топ ъф дъ топ, светът не е справедлив и никой не разбира гениалността им, ам на никой ни му пука:






п.п. шведската песен в мойто евро топ, започва да придобива все по-голяма популярност :mrgreen:



The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by penzata » Wed Apr 06, 2022 2:47 am

Дубрье, зарибихте ме, ще се следи, ще се гледа, ще се лайква, ще се есемесва, ще се събскрайбва (и да, тази година е по-квалитетна от предходната :lol: ).

Това е окончателния топ 3 и победителят (чувствувам го) е сред негу:










п.п. въпреки това, продължават да се стискат палци за Армения и Литва.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Xellos » Wed Apr 06, 2022 9:53 pm

Новата на Рамщайн дет излиза утре изглежда като правена за Юровизия, без звука де. :mrgreen:
Spoiler: show
:ninja:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Martix » Wed Apr 06, 2022 10:24 pm

Не знам за Дара с нейните стандартни крисколайк песни, ама Сандо и Мандо определено щяха да избият рибата, тоя акт е роден за евровизия, тр да почнем хаштаг догодина да ги пратят. 8-)

А тая година продължава да ме кефи селекцията, поне 10-15 песни директно ми влизат в плейлиста, и още толкова са thiis close, доста силна година, нищо че няма супер хитове на нивото на 2021. Дори ми е трудно да излъча топ 3, към 7 песни се борят за местата. Ще пробвам все пак.


След незаслужената си (imo) победа със 1944, братята украинци не са преставали да пускат хит след хит всяка година. Не знам какво е щяло да има на конкурса ако Путин не беше решил да си сере на държавата, но резервната им песен, Стефания, е пълна лудница. Фолк рап, epic flute guy (за втора поредна година!!), най-добрите костюми на конкурса, тая песен просто не ми омръзва.


Аранжиментът не е съвсем добре, след припева някак спихва, обаче това е направо песен на Лана дел Рей, директен гуусбъмп.


На никого няма да се извинявам, песента е топ класа, само дано да я изпее и на живо.

Други държави, които ще се следят - Латвия (runner up - meme song), Литва (съветска естрада изпята с густо), България (най-претенциозно име на банда), Молдова (топ сръбско за годината - сори Сърбия, топ екшън във влак - сори Bullet Train, и топ завръщащ се акт - участват за 3-ти път!!!), Португалия (runner up - жени си припяват), Исландия (best - жени си припяват), Гърция (бест Лорде на годината), Норвегия (бест ремикс на плодчетата за годината), Финландия (best поостаряла рок банда си прави кефа), Сърбия (best дийп поп артхаус ремикс на хей ръчички хей ги две за годината), Грузия (най-добро име на банда), Ирландия (най-незадоволена песен на годината), Румъния (се следят по подразбиране), Белгия (всяка година едно и също), Чехия (техно :!: ), Италия (живото изпълнение просто трябва да се бривиди), Франция (се обидиха, че им се подиграват за шансоните всяка година, и тоя път пуснаха бретонско друидическо етно мазало) и др. :blabla:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Litz » Wed Apr 06, 2022 11:07 pm

Thunder на Дара хич не е Криско песен ей.

Аз бих пуснала Оратница, Керана. Впрочем в БГ 00 годините имаше бая върховни Мими песни (терореро е връх там да се знай), докато ся освен първите две на папи е пълна пустош. :cry:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Moridin » Thu Apr 07, 2022 8:09 am

Много вярно за терореро и за необяснимия плонж на Папи в гнъсната поп-скукичка след първите две гениалности
This is it. Ground zero.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Shamajotsi » Thu Apr 07, 2022 10:16 am

Проблемът с песните на Братя Мангасарян е че много голям процент от ефекта - поне за мен - идва от текста, което няма да върви на Евровизия. Също и при Папи - за мен след първите две песни просто е заменил качеството на текста с бичене на регетон ритъм.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Litz » Thu Apr 07, 2022 12:12 pm

Moridin wrote:
Thu Apr 07, 2022 8:09 am
Много вярно за терореро и за необяснимия плонж на Папи в гнъсната поп-скукичка след първите две гениалности
Налиииии. За мен терореро и бай мангау донякъде са меме музика на световно ниво. Нито Слави, нито куку бенд, нито клуб нло,нито луди жаби, нито хиподил, нищо не стига тоя абсолютен връх. Това е абсолютен апогей в меме музиката, наистина. Weird Al level гениалност.
На Папи няма да му го простя това преминаване в попа, щото това което прави след кекс и суперпалав, дори не е зарибяващо, а както казваш скука и посредственост и дори production value-то на последвалите песни е по-слабо от меме песните му.


@Shamajotsi аз не държа толко братята/папи да ни представят на Евровизия, колкото ми е тъжно, че бг меме музиката е мъртва като цяло, а жестоко имаме нужда от такава, но дори не виждам потенциал някой да я съживи. Надеждата беше в Папи, но той се осра. Онуй шуробаджанашко чаве на Щерева дъщеря ѝ се мъчи, но е КРИНДЖ. Както и оня хомофоб Иво Димчев и той. Българската меме музика има огромен потенциал и ми е тъжно. :(

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by penzata » Thu Apr 07, 2022 2:11 pm

Litz wrote:
Thu Apr 07, 2022 12:12 pm
@Shamajotsi аз не държа толко братята/папи да ни представят на Евровизия, колкото ми е тъжно, че бг меме музиката е мъртва като цяло, а жестоко имаме нужда от такава, но дори не виждам потенциал някой да я съживи.
Не мисля, че е мъртва и съм огромен оптимист, заради това което правят Sando & Mando - чуй им всички песни, като за техен връх в момента ми е най-недооценената им "Мамо, остави ме":

The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Martix » Thu Apr 07, 2022 7:59 pm

Пензата пак се показва като a man of culture, тази песен е едноличен собственик на най-смешната реплика, изпявана на български лайк евър, а именно
шего пръсна тоя бийт (а недей ме пръска) млъквай бийт, шете пръсна даже без да правя фийт, Ъъ!

That said, нищо такова не можем да пуснем на евровизия. Има два вида смешни или меме песни, които имат успех - такива, изпяти на английски, и такива, където изпълнителя се прави на маймуна и езика му звучи смешно (verka serduchka и тн). Българския не звучи смешно, изпълнителите ни се взимат прекалено насериозно за да се правят на маймуни, а бг група, която да може да напише нещо такова но на английски не се сещам.

edit: а дори мамо остави ме е само наполовина толкова яка, ако не слушаш и мърда бойз, картела рекърдс и др подобни за да знаеш с какво се ебават сандо и мандо.
There are no rules! I'm gonna get you!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests