Евровизия / Eurovision

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
Post Reply
User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Евровизия / Eurovision

Post by Killua » Wed May 19, 2021 9:27 am

Видях поста на @Martix, който цитирам по-долу, разгледах форума и видях, че имаме няколко теми за Евровизия, посветени на конкретна година. Изглежда са били сред по-популярните теми в секцията, така че отварям нова тема. Предлагам тук да пишем коментари за всичките евровизии отсега нататък, не виждам смисъл да ги цепим по години.
Тази вечер мина първия полуфинал. Беше съвсем стабилен, не личеше да има ковид орязвания на бюджета и дори повечето участници можеха да пеят, поне 10-тина песни заслужаваха да се класират на финал. Е, не 10-те, които се класираха, но това е животът :x. Отнеха ни Австралия и Хърватия, за които съм на кантар, но просто щях да обърна масата ако Украинското флейта етно техно не се беше класирало - абсолютно съкровище са и им пожелавам да влязат в топ 3 накрая.
Най-голямата изненада на вечерта беше, че моя личен фаворит не се класира, а мислех че ще е в топ 5. Става въпрос за румънската Billie Eilish, която се оказа, че въобще не може да пее и направи най-тъжното изпълнение на вечерта.
Нашата Били Ейлиш пее в четвъртък на по-слабия полуфинал, където са повечето meme песни, така че почти сигурно ще се класираме.
Мерси, че писа, иначе щях да пропусна :D Сега ще наваксам конкретно с тази румънка.


Аз съм гледала само Вики (и един друг младеж, когото спрягали за финалист, французин ли, какъв беше, не помня) и много си я харесвам. Изкефи ме колко песни пусна преди евровизията и цялата идея феновете й да си изберат коя ще пее финално. Много палци й стискам. Не вярвам да спечели, честно казано, но поне да се класира по-напред. Талантлива е, скромна и сладка е, визията й + тази на песните й много ми допадат. Пускам и песента й тук:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Delegat » Wed May 19, 2021 10:32 am

Нашата песен е по-подходяща за джаз/пиано бар, отколкото за Евровизия. И на Поли Генова песните, както и тази на Кристиян Костов бяха мнооого по-добри и много по-подходящи. Сегашната е такава една никаква, ок момичето може да пее, но поне да бяха избрали някоя по-добра.
То ясно, че Евровизията отдавна не е това, което беше и на мен отдавна спря да ми пука за нея, ама нека все пак представим страната ни достойно.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20276
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Xellos » Wed May 19, 2021 10:48 am

Евровизия, бидейки нещо като параолимпиада за музиката, за толкоз години 1 нещо не харесах с каквото са ме облъчили от там околните. :ninja:

Въпреки отчаяните опити на Мицов за хумор, поне са сортирани клиповете, ако някой иска да си ги причини.

https://m.offnews.bg/news/Kultura_33/Hr ... 51833.html
:ninja:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1930
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Martix » Wed May 19, 2021 6:06 pm

То и плейлистът в youtube канала на евровизия е сортиран, и то без да се налага човек да си причинява тази криндж статия, така че не препоръчвам горния линк. :lol:

А иначе не знам дали е щото остарявам или наистина вдигат ефорта, но имам чувството че всяка година евровизия е все по силна и има по повече слушаеми песни, повече можещи да пеят изпълнители и по-добри танцьори и ефекти (примерно този полуфинал румънката беше единствената трагедия, останалите бяха поне функционално слушаеми наживо).
Едно време, когато бг се включи за първи път, едвам ги търпях повечето и имаше макс по 1-2 интересни песни на година, а вече има по 7-8 напълно слушаеми посредствени парчета и по 3-4 хита, които ми влизат в плейлиста отма. Особено ако не се оставям живите изпълнения да ми развалят мнението за песните и си слушам студийните версии.

А българката ни представя повече от достойно. И миналата и тази година тя се спряга за един от потенциалните победители и си има много чуждестранни фенове вече.
Сега, песента която избра е доста никаква (4-тата най-добра песен от мини албума с 6 песни, от които можеше да избере), но поне пее окей и не се лигави. А ако видите колко криндж tryhard са много от останалите изпълнители и как тазгодишния конкурс е някакъв сблъсък на поколенията, в който старите се опитват да имитират това, което младите правят естествено и ще разберете, защо БГ сме от правилната страна на историята в този случай. Самите организатори ясно дават да се разбере, че не искат конкурса им да се изроди в буумърско естрадно надпяване и работят здраво да привлекат младите, вкарват тикток challenge-и, MTV style реалити компоненти и дори шипинг бейт, гледайте на своя отговорност :ninja:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Евровизия / Eurovision

Post by трубадур » Wed May 19, 2021 6:40 pm

Тука у малта зарад дестини е като в беге 94-та, но омешано с фат шейминг (тва справка, от днес в офиса, която нямам никаква идея колко е представителна, ама колеги викат, че имало много простотия преди да стигне момичето толкова високо, а и аз не обръщам никво внимание на местния зайтгайст та нямам никаква идея кой, кво, що, евровизия и т.н.

даже с жената се спрягахме да го гледаме конкурса тая година... без да знаем кога се случва и до тая тема тука днеска и зарад снощния полуфинал ни един от нас не си направи труда да провери га барем се случва тва нящу)

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1930
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Martix » Wed May 19, 2021 7:21 pm

je me casse е доста overrate-ната imo, но е факт че мацката може да пее и има сценично присъствие. Само песента да не ползваше този досаден тренд припева да е някакъв новелти тромпет дроп и щеше да е ок.


А конкурсът се излъчва наживо по youtube, така че и хора без достъп до телевизия могат да го гледат, само да има желание.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Killua » Wed May 19, 2021 8:40 pm

Martix wrote:
Wed May 19, 2021 6:06 pm
А българката ни представя повече от достойно. И миналата и тази година тя се спряга за един от потенциалните победители и си има много чуждестранни фенове вече.
Сега, песента която избра е доста никаква (4-тата най-добра песен от мини албума с 6 песни, от които можеше да избере), но поне пее окей и не се лигави.
Напълно съгласна с всичко. И аз имах други песни, които харесвах повече, но явно тази тя си я е усещала най-силно като правилната песен, която ще изпее с най-много чувство.

Малтийката е супер яка, песента е забавна, кечи, визуално хваща окото, а тромпетът баш много си радва. Добре че пусна линк, че нищо не разбрах иначе от коментара на трубадура и какво е това дестини :Д

Пускайте още линкове, явно така ще наваксвам :mrgreen:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1930
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Martix » Thu May 20, 2021 11:47 pm

Мина и вторият полу-финал. Тук бяха по-слабите песни и изпълнения, но имаше и няколко попадения.

Ако не беше швейцареца Гьон, победителят на вечерта щеше да е моя любимец Дади, който очаквано изкърти


Но за който не знае кой е Гьон, Гьон е какво щеше да стане с българското участие на Красимир Аврамов преди няколко години, ако не бяхме оакали така живото изпълнение (който иска да се посмее, препоръчвам да си намерите полуфинала на Краси Аврамов, доста е специален и неслучайно влиза в класации за най-излагащи изпълнения на конкурса). Таа, да се върнем на Швейцария. Още като излезе клипа на песента им, направих прогнозата, че това момче ако успее да си изпее песента на живо директно влиза в топ 3. Е изпя я копелето :yay:


А ето и нашето участие, не е ужасно


Други notable изпълнения, които няма да линквам за да не стане поста 100 километра.
-San Marino изкараха Flo Rida на сцената, певицата за съжаление не става.
-Молдова също изпортиха живото изпълнеие на тяхната захарна песен, май мечтата на Филип Киркоров ще си остане мечта
-Сръбския турбо k-pop фолк за малко да се получи
-Черната Мамба от португалия въобще не беше зле, много харен момък
-Всички много се дървят на финландците, но не знам защо на мен ми навяват спомени от интрото на играта Brutal Legend, там със лигавия неометъл в началото. Виж италия, това са машини с песен, която бих искал да спечели
и други, но ми писна да пиша, а и почват да обявяват резултатите.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Killua » Fri May 21, 2021 8:43 pm

Аа, да, швейцарецът е "французинът", за когото говорих по-горе. Изпя я добре, определено, но нещо в началото не ми допадна, в клипа по ми беше харесала песента.

Исландците хич не са моите хора като песен, но визията беше забавна.

Вики много ми хареса, красива сцена, добре си я изпя песента, с много чувство (посветена е на болния й баща песента явно). Но така де, както някой писа вече, не е много подходяща песен за Евровизия, уви.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Ghibli » Fri May 21, 2021 8:52 pm

Накарахте ме да се заинтересувам :)

Като начало изгледах рекапа, за да се запозная набързо с финалистите, и имам да кажа следното: 1. ЕГАСИМУСИ КОСТЮМИТЕ НА ТИЯ ЖЕНИ!!!!, с подточка 1а. Как е възможно всичките изпълнителки да са отишли в едно и също ателие?! :shock: Изключението е българката, е, какво да ви кажа, приятно е да не умираш от срам в компанията на цяла европа 8-)

2. От чутото дотук като че ли най-много ми хареса Малта, швейцарецът е як, ама в момента не съм в настроение за депресии, искам нещо енергично, позитивно и с нужната плитчина като "много ме искаш, ама няма да съм твоя" :mrgreen:

На исландеца песента е от типа дето не ми допада особено като музика, обаче този текст :heart: :heart: :heart:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Killua » Sat May 22, 2021 7:32 pm

Имам една австралийска приятелка, която от време оно е фен на Евровизия (и детската също), умря си от кеф, когато включиха и Австралия, дойде специално до България и присъства на детската Евровизия в София (когато, апропо, била спечелила Дестини, ти да видиш). Не познавам по-зарибен човек по този конкурс от нея :) Ето тук на това изпълнение в България на Дестини към края може да се види австралийското й знаме:


Таа, на нейната стена във фейсбук, очаквано, се случват евровизийни вълнения. Тя се опасява, че ще спечели Италия (които визуално го докарват на як рок концерт, с огньове ала Рамщайн, песента не ме кефи твърде много, но определено е готина), защото явно има голям хайп по тях, а и са сложени към края между по-слаби изпълнители. Докато Вики е насред по-силни участници и един вид там ще се нулират едни други.

Между другото, като чета коментари под различните изпълнители в ютюб, и ми прави впечатление, че едни и същи неща се пишат (не само очаквани реплики тип "ако Х не спечели, ще е жив грабеж", но и например репликата "ето този/само този велик изпълнител Х ще направи кариера независимо от това дали спечели").

Споделям италианския лайв, страхотно изпълнение:


Едит:
@Ghibli, наистина има скандално еднакви роклета :D сега като го каза и изгледах рикапа, зверски ми се забиха в очите.

Аз малко по малко наваксвам. Френската песен е разкошна <3 засега ми е фаворит!


Украйна също ми харесаха много, напомниха ми леко на нашите с "Вода". Русия - също доста яки. Израел - само финалът ми хареса, иначе пълна скука самата песен. На Испания заспах още на рикапа и така и не я пуснах да я чуя. Финландия - ех, ако бях осми клас или когато там беше, когато слушах интензивно Папа Роуч, Линкин Парк, ПОД етц, сигурно щях да лудна много :D
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by penzata » Sat May 22, 2021 10:17 pm

Лейди Гага фром Сайпръс. Айм хуукд. :heart:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Евровизия / Eurovision

Post by трубадур » Sat May 22, 2021 10:36 pm

Рускинята, удрииии

Но да тая от Кипър почна яко ама е с трико, а си викам яле яко гола кака...

Ся слушам сите песни за първи път

Транзитните между песните са смърт

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Ghibli » Sat May 22, 2021 10:45 pm

Финалът, впечатления:

Боже, не бях разбрала, че представителите на Белгия са Hooverphonic. Обаче защо с такава умряла песен?
* * *
Русия с яко послание, жалко че самата песен изобщо не е мой тип.
* * *
Англичанинът с много симпатична песен! За съжаление на живо не успя да достигне пълния й потенциал.
* * *
Е, не, исландците са душици :)
* * *
Испанецът играе мръсно с шпицове! Добре започна, финала нещо го окепази.
* * *
Молдованката не може да си уцели нотите, обаче балетът й е гениален!!! Какви са тези близки планове на певицата, операторите, ейччш!
* * *
Германецът с 10/10 за сценография, песента не става, но всичко останало му е връхта!
* * *
О, метълкорец с поп-привкус от Финландия! Не са чак на нивото на любимите ни австралийски сърфисти, но все пак си имат огньове и се представиха съвсем прилично!
* * *
Българката е на супер ниво, лъжицата катран в кацата мед е надничащият през рамото й призрак на Били Айлиш.
* * *
Литва - сори, добър опит, но не ме впечатли достатъчно.
* * *
Украйна - не ми хареса, но давам точки за психеделичния момент с пресипването на жито от двамата момци със светещи нашийници!
* * *
Франция няма превод на текста на английски и това е само в неин минус, защото вокалите на девойката не са достатъчни да изтеглят песента.
* * *
На Азербайджан песента е точно толкова дебилна, че да ми хареса :mrgreen:
* * *
Норвежецът е моят човек!!!!! :heart:
* * *
На холандеца са пропуснали да му кажат, че прави песен за Евровизия, а не за саундтрака на "Цар Лъв".
* * *
Италианците с totally straight look! Приличат на RHCP, но го казвам като плюс. Направо се чудя дали да не гласувам за тях.
* * *
О, не, сега и Швеция с парче точно по каквито си падам, лошо изпълнение, но си личи, че на запис е супер, май ще се разоря и за него с един глас. А, не, супер банален финал с това вдигане на тоналността, ок, спестиха ми едни пари.
* * *
Сан Марино предават директно от 2010, не е моята песен хич.
Last edited by Ghibli on Sun May 23, 2021 11:28 am, edited 19 times in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by penzata » Sat May 22, 2021 11:04 pm

Аве, или крос фит мадами, или айсланд ботове. Всичко друго е за някой по-абен конкурс. :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests