Плагиатството в българската музика

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
coldie
Forsaken

Re: Плагиатството в българската музика

Post by coldie » Sat Jan 16, 2021 10:58 pm

За НЛО не съм казал, че са халтура те, а че правят халтура на други. И за певческите възможности също съм съгласен, примерно с това, което почнах, еми Емил Димитров има по-хубав глас от пеещия оригинала. И аранжимента също е по-добър. Тази тема не съм я пуснал да обвинявам българските певци, а да си споделяме евентуално и да направим една мини картотека на кавъри, изплагиатствани, или пък заплатени. Слушам Рап от както се помня и с малко чек предполагам, че ще извадя поне 50 парчета на бг рапъри с бийт, който не е тяхен. Само Гумени глави имат минимум 20.
И разбира се, че има разлика дали си платил за правата, или си откраднал, но тъй или иначе, поне за мен това е липса на креативност и е минус. Освен ако не става въпрос за аматьорски кавъри на ентусиасти, с каквито пък сега в този Ютуб е пълно и можем да ги намерим.
I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
94.34 Out of the limits.
When defenders follow Lionel Messi on FB, he move to Twitter, when they follow Leo in Twitter, he flow to Instagram.