Албуми 2020

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
Post Reply
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Албуми 2020

Post by трубадур » Sat Jan 02, 2021 7:44 pm

За много години.

Музиката си остава баш изкуството, което не спирам да следя новите неща, докато всичко друго буквално ме трепе с тъпотия, та тъй. Таз година от ласт.фм бяха бързи и ми натракаха от воле какво ми е най-слушаното.

https://www.last.fm/user/Blood_Grind/li ... 1609452000

изненадах се и язе даже, че Heaven Shall Burn ми е най-въртеният албум, определено ми е и в топ 10, но не ми е най-любимият.

2020 Ashes Coalesce на Convocation е албумът, който ме впечатли най-много. Само 4 песни са, едното инструментал дори, което не пречи да има обща продължителност от над 40 минути. Освен това най-яка корица, най-добри вокали, най-добре миксирани и с добавени ефекти такива освен това, въобще разкош. Протяжен дуум дет метъл (фюнеръл дуум демек, ама не баш, но близко :mrgreen: ) с често залитащи към блек метъл писъци, но пичът използва, де що има екстремен тип вокал тука, интригуващи композиции, една секунда няма влачене и ненужен пълнеж, въобще те тва е. Един албум който реално повече е една песен от 4 части.
Spoiler: show
Image
Останалото следва тъй:

2. Ulcerate - Stare Into Death And Be Still - чистият дет метъл отговор на горното. Смазващ звук и стена от експериментално звуци, без да забива в мастурбаторна територия, ми си е атмосфера и счупваща мощ.

3. Heaven Shall Burn - Of Truth and Sacrifice - тва е двоен мело дет албум с метълкор елементи, където няма излишна песен. 90 минути тресня от великолепие.

4. Sepultura - Quadra - просто креативността във всяка една песен е учебник за всяка една стара или нова метъла банда. Така се прави. Такъв микс от стилове без да си пречат не се среща всеки ден. Парчетата са бързи, но с менящо се темпо, изненадващи мотиви почти навсякъде и просто е огромно предизвикателство към цялата метъл сцена. Легендарна банда с абсолютно безапелационно най-добрият им албум в кариерата. Колко и добри да бяха ранните неща с кавалера, пичът просто никога не може да стигне качествата на вокалист които Грийн притежава, а тук се раздава на 100 процента и просто размазва.

5. Calligram - The Eye Is The First Circle - едва след петото слушане го оцених. Отдавна не бях давал шанс на нещо толкова много пъти, ама накрая се отплати. Блек метъл омешан с хард кор и няма такава врява и атмосфера. Вокалите са на италиански или латински, демек нямаш идея какво се блее там, гласът е просто един от много слоеве в тая касапница. И това е дебют. Такава заявка просто вдига очакванията за бъдещето на този проект до небивали висини.

6. Katalepsy - Terra Mortuus Est - най-голямата и приятна изненада. Креативен брутален технически дет метъл от русия (май... мисля че е от там, все тая). Доста танцувален.

7. Panzerfaust - The Suns of Perdition - Chapter II: Render Unto Eden - просто е перфектен. В една песен се случват толкова много неща, че тялото не може да възприеме за какво става дума.

8. BLACKPINK - THE ALBUM - очаквано най-добрата корейска поп банда издаде най-добрият поп албум. Лейди гага също ми хареса какво издаде, даже има песен с блекпинк, но мацките тук отново доставиха нещо без лабава връзка. Плюс че е едно от малкото не метъл неща, които счупих от слушане.

9. Katatonia - City Burials - реално ги слагам ниско, за тази класация, но са един от най-слушаните ми албуми, отново страхотен звук, глас, композиции. Качеството си е качество и това е групата в метъла, която за мен стана синоним на тази дума.

10. Vredehammer - Viperous - най-добрата песен на годината е тука, от самото му издаване го слушам всеки месец, въобще не избледня въпреки силните албуми, които се пръкнаха след него. Чист зверски див ритмичен модерен блек метъл в най-чиста форма.

Но 2020 беше страшно силна и просто нямах време да отдам нужното внимание на страшно много неща. В действителност в топ 10-ката ми има къмто поне 30 албума, и то не говорим за такива с по песен-две, ми от началото до края солиден материал и бутане на границите. Да не говорим и колко неща изтървах. Въобще да се радваш на метъл бе едно от позитивните неща тази година, тъй като нямаше седмица без нещо чутовно за ушото. С тва на ум, спотифай да мре, ебаси бъгавата гнусна гад е тая сплескана наденица.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1930
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Албуми 2020

Post by Martix » Sun Jan 03, 2021 9:14 pm

Що се отнася до албуми, 2020 беше доста слаба година за мен. Толкова слаба, че на практика в годината излезоха само два албума, които мога с ръка на сърцето да похваля като цялостни произведения, а не просто колекция от песни, от които няколко стават, но все пак ето го краткия ми обзор на албумната 2020.
*Номинирани са само албуми, от които слушам поне 2 песни.

Топа:

Selena Gomez - Rare
Изненадата на годината. Дори не знаех, че това ще излиза, още по-малко пък да съм го чакал, но то излезе, и издуха с качество другите големи pop-diva албуми, които излязоха тази година (Katy Perry, Lady Gaga, Ariana Grande и т.н.). Винаги съм подозирал, че Селена има талант и един ден ще пусне хубава музика, въпреки че година след година ни залива с най-стандартния тип попец без никакви redeeming качества, и тя най-после го направи. Албум, пълен със запомнящи се хитове, които не омръзват след 3-тото слушане. Печели първо място в скромната ми класация със тотал от над 120 слушания за годината и цели 5 песни, които са аднах в плейлиста - за топ песен на албума определям единодушно Dance Again.

Eminem - Music to be Murdered By
Емчо пусна един от по-слабите албуми в кариерата си (със още по-слаба B-Side deluxe версия, която излезе съвсем скоро), но при толкова много песни (общо 36 :shock: ), нямаше как някои от тях да не са първокласен лирически рап, или просто pure fun песнички, каквито Еминем може да измисли и в съня си. Много от песните си заслужават в една или друга степен, като notable хитове бих определил тези 4 - Godzilla, Never Love Again, Little Engine, Marsh

The Birthday Massacre - Diamonds
Типичен TBM албум със абсолютно същото звучене като последните им n на брой албуми. Обаче я има и типичната за TBM висока гъстота на хитове сред плявата. Поне половината албум ми влиза от воле в плейлиста без дори да се поизпоти. Любимата ми песен е title track-а, Diamonds.

Стават:

Glass Animals - Dreamland
Големите Glass Animals (a.k.a групата, чиято музика винаги звучи като камбанки и падащи капки) както обикновено пуснаха един брутален концептуален албум (този път, оформен около Vaporwave течението), в който истинския меломан може да се изгуби с часове, белейки слоевете дълбока лиричност и емоционален саунд. Аз, като не толкова голям меломан много харесах следните епични песньовки: Tokyo Drifting, Your Love (Déjà Vu) и It's All So Incredibly Loud.

Lady Gaga - Chromatica
Доста приличен албум, който напомня за миналото поп величие на голямата Гага. Но дори с това наум, за мен в този албум има точно 3 добри песни (Stupid Love, 911 и Babylon), и то едната от тях (Stupid Love) e почти посредствена, и едвам се класира за място в колекцията ми.

Grandson - Death of an Optimist
Грандсън продължава да става все по-добър в своя алтърнатив рок/рап стил и макар все още да пуска доста шляка, отвреме навреме нацелва злато и пуска много силни хитове, ей така между другото. От този албум се зарибих по Riptide и Identity, но машинката участва и в една от по-интересните колаборации тази година, а именно Zen на X.Ambassadors.

Phantogram - Ceremony
Дори не съм слушал целия албум още, но Phantogram рядко правят слаба музика. А и малкото, което чух, ми хареса. Засега съм фен на Into Happiness и In A Spiral.

Watsky - Placement
George Watsky ми е с много втория най-любим рапър (след вечния Еминем), но последния му албум ме остави по скоро със смесени чувства. Поне половината от албума е доста слушаема (5 от песните в него ми влизат в плейлиста, повече от всеки друг албум в тази категория), но просто няма супер хитове и песни, които да въртя десетки пъти, както е имало във всичките му досегашни албуми.

Не стават:

Die Antwoord - House of Zef
Пълен провал без нито една дори слушаема песен. Толкова low effort музика не са пускали никога откакто са група, пълен резил точно с последния им албум, и то след няколко доста добри междуалбумни сингли като Love Drug и 2 Golden Down 7.

Eminem - Music to be Murdered by (B Side)
low effort dad rap, който за 10 песни почти събира лирики за една добра. Все пак тук таме има готини игри на думи, а и си личи че Еминем се е забавлявал докато го записва.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Албуми 2020

Post by tigermaster » Tue Jan 05, 2021 2:20 pm

Като се замисля, че се сещам за точно пет албума от миналата година, които изобщо ми направиха впечатление... Проблемът е в мен де, почти не съм слушал нова музика. Изключая първото място, другото е без определен ред.

1. Ad Infinitum - Chapter I - Monarchy:

Целият албум, нали... Страхотен е, просто не знам какво друго да кажа.

Warkings - Revenge
Дето вика Ян, твърде много напомнят на HammerFall, което може и да не е хубаво, обаче HammerFall са ми сред любимите групи от близо двайсет години вече, та... Абсурден мелодичен пауър метъл, в който се усещат влияния и от разни други любими мои групи, примерно Manowar, страхотен вокалист и много добър китарист. И, при все абсурдността и откровената детинщина и във визията, и в текстовете, че даже и в музиката, не е пародия. Харесвам Gloryhammer, обаче те ми стигат, няма нужда всички да се хвърлят кой със свръхзвукови самураи от далечния космос, кой с меме песни... (Харесвам и свръхзвуковите самураи, и меме песните, ама пак...)

Brothers of Metal - Emblas Saga
Чух го едва наскоро целия. Ясно е защо ми е харесал. Доста време отбягвах тази група по някаква причина, обаче тази година Ютуб се счупи да ми препоръчва техни песни. Имат доста добри попадения.

AC/DC - Power Up
Защото са AC/DC и почеркът им се разпознава буквално от първия акорд.

Bendida - Fist of the Heroes
Не знам от колко време не ми се беше случвало да въртя албум на българска група до спукване. Чудесен симфоничен метъл с текстове на митологична тематика. Мисля, че продукцията може да бъде полирана и по-добре, обаче пак - страхотни инструментални изпълнения, много класически вокали и интересни композиции. Плюс, че гледах групата на Цвете за Гошо - и хората съвсем определено могат да правят шоу. А и в предишния им албум, от 2017, има песен, базирана на поредицата за Землемория. Колко западни метъл групи са правили нещо такова? :twisted:
---

Трябваше да чуя новия албум на Mors Principium Est. Открих групата наскоро, обаче така и не успях да им чуя цялото ново издание - а се очертава това да е втората дет метъл група, след Amon Amarth, която да мога да харесам истински.
Nightwish ме поразочароваха. Не знам какво очаквах от последния им албум, а и, реално, никога не са ми били любима група, обаче се надявах да харесам това повече.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Албуми 2020

Post by Litz » Tue Jan 05, 2021 4:05 pm

@Martix как мое говориш за попец и да не споменеш future nostalgia??? Тва няма слаба песен.

И броим на Хари Стайлс Fine Line към 2020 та и той. Пичът го заслужава след After и нацитата

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Албуми 2020

Post by трубадур » Tue Jan 05, 2021 4:26 pm

@Litz е он човекът в една друга тема говори за липата, и бтв остро нейният албум не е по-добър от на блянкпинчеца, макар да е добар де, даже доста, просто на корейките продуцентите ползват готовите библиотеки по-добре от тия на хамериканците

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1930
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Албуми 2020

Post by Martix » Tue Jan 05, 2021 7:58 pm

Споменах само албуми от 2020, от които слушам 2+ песни. От този на Липата слушам само Physical, така че не се класира.

С тва на ум, осъзнах че съм забравил да спомена
Daoko - anima
Няма какво да говорим, човек или гроква музиката на Даоко, или е like wtf is dis 6it. Момата продължава тихичко да обсебва инди рап сцената и да вади хит след хит, няма изгледи за спирка.

Blackpink-овете не ги клюпам хич, а и шанса к-поп песен да ми хване ухото е доста малък, проверих си архивите и тази година съм си аднал всичко на всичко една k-pop песен - CLC - Devil, и тя е от 2019.
Джинксче с трубадура, който сталкнах че също я слуша, ти дрът мошеннико, ще ми се правиш на металяга. :ninja:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Албуми 2020

Post by трубадур » Tue Jan 05, 2021 8:30 pm

Devil на CLC е брутално бе :spite:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests