72nd Tony Awards

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
Post Reply
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

72nd Tony Awards

Post by Roland » Mon Jun 11, 2018 6:40 am

Image

Със съзнанието, че това може да си остане тема с 4-5 поста, току що за първи път гледах церемонията на наградите Тони и честно казано кефът беше огромен. През последните няколко години все по-активно се насочих към мюзикълите в професионален план, което съвпадна с период, в който мога да пътувам повече. Съответно в последно време съм доста повече up to date с Бродуей. Но дори и човек да не е запознат с конкрентите заглавия, за разлика от Оскарите и другите филмови/ТВ церемонии, тук има толкова много живи изпълнения на музика, че си струва гледането дори да не знаеш откъде идват. Не съм гледал все още нито един от четирите мюзикъла, които бяха номинирани за повечето категории, но The Band's Visit спечели 10 от 11-те си номинации, вкл. всички важни награди, и нямам търпение да го видя през Август (предвидливо купихме билети преди два-три дена, защото се очакваше да изоре Тонитата и не искахме да плащаме с по $100 отгоре на билет).

Номинациите за най-добър мюзикъл:

The Band's Visit:
https://www.youtube.com/watch?v=zJG96GpWaJk

Spongebob Squarepants:
https://www.youtube.com/watch?v=aMmXWI-bxak

Mean Girls:
https://www.youtube.com/watch?v=AgK93S4fpqY

Frozеn:
https://www.youtube.com/watch?v=Qofj8MKO6mk
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: 72nd Tony Awards

Post by Roland » Mon Jun 11, 2018 6:49 am

Sidebar: Angels in America може и да е Великата Американска Пиеса и ревайвълът, който The National Theater направи, беше зашеметяващ, но Андрю Гарфийлд не заслужаваше да спечели тая награда. Нейтън Лейн от друга страна е звяр.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: 72nd Tony Awards

Post by Litz » Mon Jun 11, 2018 1:39 pm

Аз само ангелите съм ги гледала в Лондон, но Андрю ми хареса.

Не съм запозната с тоя сезон много, но се обзалагам, че.в.средващия сезон борбата на пиесите ще е между Hangmen и Ferryman.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: 72nd Tony Awards

Post by Roland » Mon Jun 11, 2018 5:19 pm

Litz wrote:
Mon Jun 11, 2018 1:39 pm
Аз само ангелите съм ги гледала в Лондон, но Андрю ми хареса.

Не съм запозната с тоя сезон много, но се обзалагам, че.в.средващия сезон борбата на пиесите ще е между Hangmen и Ferryman.
Т.е. на живо? Тва е супер, при нас беше на кино в Чикаго, което пак впечатлява, но не е същото. Иначе аз театър не следя твърде, та не знам за догодина.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Re: 72nd Tony Awards

Post by Jen » Fri Jun 22, 2018 7:10 pm

Итамар Моузес е много интересен автор – изобретатален, супер мета, чупи конвенции. Високотехничен един вид, ама в същото време със симпатичен хумор и някак емоционален на неочаквани места, та така не e твърде gimmicky. Малко Чарли Кауфман вайб. Даже немалко. :) Също така е ужасно симпатичен и обран човек, на някакъв форум го слушах да говори. Впечатленията са ми само от The Four of Us отпреди десетина години де. Не знам как се транслира това в мюзикъл, сигурно ще е много добре. То The Band’s Visit май така или иначе си е написан като пиеса първоначално.

Ангелите ужасно съжалявам, че вероятно няма да мога да ги видя в новия вид. Той Рой Кон е така написан образ, че си представям, че който и да го играе, ще е жесток (дори Ал Пачино). На мен Джо Пит ми е любим герой, а Лий Пейс е от най-яките и многофазни актьори, за които никой не е чувал в наши дни.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: 72nd Tony Awards

Post by Roland » Fri Jun 22, 2018 7:39 pm

Jen wrote:
Fri Jun 22, 2018 7:10 pm
Итамар Моузес е много интересен автор – изобретатален, супер мета, чупи конвенции. Високотехничен един вид, ама в същото време със симпатичен хумор и някак емоционален на неочаквани места, та така не e твърде gimmicky. Малко Чарли Кауфман вайб. Даже немалко. :) Също така е ужасно симпатичен и обран човек, на някакъв форум го слушах да говори. Впечатленията са ми само от The Four of Us отпреди десетина години де. Не знам как се транслира това в мюзикъл, сигурно ще е много добре. То The Band’s Visit май така или иначе си е написан като пиеса първоначално.

Ангелите ужасно съжалявам, че вероятно няма да мога да ги видя в новия вид. Той Рой Кон е така написан образ, че си представям, че който и да го играе, ще е жесток (дори Ал Пачино). На мен Джо Пит ми е любим герой, а Лий Пейс е от най-яките и многофазни актьори, за които никой не е чувал в наши дни.
Аз ги гледах Ангелите на кино. Тук имаше NT Live прожекции и беше страхотно, макар че сигурно е още по-яко наживо. Но беше феноменална постановка, с изключение на Гарфийлд, който просто не е театрален актьор... Нейтън Лейн обаче беше чудовищен, а ангелът не знам точно какви суперлативи мога да намеря за него.

Страшно съм нахъсан да гледам The Band's Visit. Билетите ни са за средата на август, после ще докладвам :)
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests