MANOWAR обявяват прощално турне...

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6908
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

MANOWAR обявяват прощално турне...

Post by Yan » Wed May 25, 2016 5:39 pm

Новината...
Оригиналът.

Хем ми е тъжно, хем осъзнавам, че отдавна трябваше да го направят :(

А сега малко по-емоционално:

НИМОА!!!ПОЧВАМ ДА СТРОЯ КОРАБы, ЗА ДА СЕ ЗАПАЛЯ ГЕРОИЧНО НА НЕГО И ДА СЕ ПРЕНЕСА ВЪВ ВАЛХАЛА С МОИТЕ ИДОЛИ!!!!

АДЪР БАНДС ПЛЕЙ НАНОУАР ГE... ЪЪ ТАКА ДЕ МАНОУАР КИЛ!!!
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: MANOWAR обявяват прощално турне...

Post by The Dragon » Wed May 25, 2016 5:54 pm

Yan wrote:Новината...
Оригиналът.

Хем ми е тъжно, хем осъзнавам, че отдавна трябваше да го направят :(

А сега малко по-емоционално:

НИМОА!!!ПОЧВАМ ДА СТРОЯ КОРАБы, ЗА ДА СЕ ЗАПАЛЯ ГЕРОИЧНО НА НЕГО И ДА СЕ ПРЕНЕСА ВЪВ ВАЛХАЛА С МОИТЕ ИДОЛИ!!!!

АДЪР БАНДС ПЛЕЙ НАНОУАР ГE... ЪЪ ТАКА ДЕ МАНОУАР КИЛ!!!
Обещават ли да е последно? Да няма след години още едно с вокалиста на Токио Хотел като фронтмен след като на Ерик Адамс му е повреден слуха.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6908
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: MANOWAR обявяват прощално турне...

Post by Yan » Wed May 25, 2016 5:56 pm

Вярвам, че са по-тру от Judas и Scorpions и ще си удържат на думата :)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: MANOWAR обявяват прощално турне...

Post by tigermaster » Wed May 25, 2016 9:58 pm

Мислех, че съм преодолял маноуориърщината, обаче новината ме жегна по-силно, отколкото очаквах. Не мисля, че им е време да приключват, по-скоро се надявах да се стегнат и поне да се опитат да изпълнят обещанията, които дадоха към края на миналото десетилетие - за невероятен концептуален албум, свързан с писателя Волфганг Холбайн, и така нататък, или да продължат в посоката, в която бяха поели с "Thunder in the Sky".
Вместо това ни сервираха "The Lord of Steel", който ми хареса, но не беше това, което исках, и презаписи на албуми, от които определено нямахме нужда. (Макар че "Battle Hymns" се получи доста добре, де.) Сега пък преди няколко месеца обещаха нов албум, даже отменяха концерти, за да се концентрират върху работата по него... И... Край, прощално турне.

Може и за добро да е, пък и ако минат през България, ще направя всичко възможно да ги видя, още повече, че концертите им в последно време са доста яки, доколкото мога да преценя от любителските клипчета по Ютуб. Но, все пак, ми се щеше да се опитат да направят още от музиката, в която се влюбих...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6908
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: MANOWAR обявяват прощално турне...

Post by Yan » Wed May 25, 2016 10:05 pm

Manowar са група с която съм израснал. Прослушах метъл с тях. Обаче от 96-та насам не са издавали нищо, което даже да се доближи като качество до славните им албуми от 80-те. Ерик Адамс от години е сянка на себе си и вече почти не може да взима високите, а по концертите яко ръмжи и се държи в ниския регистър. При очевидната липса на вдъхновение и нежелание си беше крайно време да приключват вместо да съсипват Kings of Metal примерно.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: MANOWAR обявяват прощално турне...

Post by tigermaster » Thu May 26, 2016 1:29 am

Ами, знам ли, мен по групата окончателно ме запали "Warriors of the World" - и все още е един от любимите ми техни албуми. "Gods of War", в моментите, в които е действителен албум, а не опит за фентъзи мюзикъл, също ми харесва много. (Жалко, че въпросните моменти са по-малко от половината нещо.) "The Lord of Steel" ми дойде много по-добре от "Into Glory Right", примерно, обаче трябваше да е по-добър.
Във всичките им издания от "Warriors of the World" насам има достатъчно проблясъци да покажат, че Manowar все още могат да правят качествена музика. Затова и се надявах - и донейде все още се надявам - да седнат и да направят свестен албум. И те именно това обещаха преди има-няма половин година. Защо изобщо...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: MANOWAR обявяват прощално турне...

Post by Amelia » Thu May 26, 2016 6:32 am

И аз като Ян израснах с тези хора. Бяха първата ми музикална любов - обичах ги интензивно и фанатично. Научих английски с тях (и с Мейдън и Крейдъл). Научих се да харесвам метъл. И тази музика ме изгради като личност.

Бях на 5-часовия концерт в Каварна, прясно омъжена за Александър - това ни беше меденият месец. Тогава ги видях за пръв път след 11 години фенстване и чакане. Пях с тях 5 часа - знаех всичките им текстове.

Да, крайно време е да приключват. От Triumph of Steel насам им е време. Няма нужда от повече, видя се много отдавна. Затова и съм чула новите им албуми по един път, ей така за експеримента, а старите все още ги слушам и ги знам наизуст. Да, мога да ви изрецитирам The Warrior's Prayer дума по дума.

Това, което са ми дали тея хора, ще остане с мен до края на дните ми. Благодарна съм им и винаги ще ги обичам. Ще се опитам да ги видя, ако ми дойдат наблизо в Канада, защото им го дължа, някак. Мъчно ми е, но това е естественият ред на нещата.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: MANOWAR обявяват прощално турне...

Post by трубадур » Thu May 26, 2016 9:18 am

ного не ме кефят, но не може да не уважаваш колко безпардонно trve са. винаги са ми стояли като хеви метъл версията на имортал, нищо че предхождат норвежците с десетилетие - ич ги не ебе как изглеждат и звучат, важното е на тях да им е кеф.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: MANOWAR обявяват прощално турне...

Post by Amelia » Thu May 26, 2016 10:36 pm

трубадур wrote:нно не може да не уважаваш колко безпардонно trve са. винаги са ми стояли като хеви метъл версията на имортал
Хахахахахахаха, ебаси якото обяснение! Съгласна на 100%.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: MANOWAR обявяват прощално турне...

Post by Moridin » Thu May 26, 2016 11:28 pm

Тъжно и яко едновременно :/
This is it. Ground zero.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20275
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: MANOWAR обявяват прощално турне...

Post by Xellos » Fri May 27, 2016 11:14 am

- Grandfather, tell me a story!

ТРУ Носталгия от Касетка. :metal: Колко съм си драскал името им в тетрадките (О-то беше особено трудно)... :oops:

Слушах ги на ей това за пръв път. i feel old now...
http://www.radiomuseum.org/r/sony_walkm ... _2055.html
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: MANOWAR обявяват прощално турне...

Post by Amelia » Sat May 28, 2016 7:45 am

Слушам Into glory ride и съм отново на 15...

Този албум съм го слушала най-малко от всичките (с изключение на тея след Louder than hell). А той е толкова як всъщност.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: MANOWAR обявяват прощално турне...

Post by tigermaster » Mon May 30, 2016 12:38 am

На мен пък точно този албум ми харесва най-малко в цялата им дискография. И аз не знам защо, честно казано, понеже повечето песни ми харесват, като ги слушам отделно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: MANOWAR обявяват прощално турне...

Post by Amelia » Tue May 31, 2016 4:08 am

Ами и на мен ми харесва най-малко. Но пък някак си има свой си характер.

Значи, Manowar фенството ми мина няколко фази:
1. Сляпо обожание, до обожествяване чак.
2. После прослушах и други неща и установих, че доста голяма част от метъл феновете разглеждат Manowar като една от чалга групите на метъл сцената. Продължих да ги слушам, но ги възприемах като гилти плежър.
3. Послушах още повече метъл и ми стана ясно, че Manowar, колкото и да им е нелеп имиджа са музикално уникални (уж са пауър метал, ама винаги са ми звучали по-различно от останалите пауър метъл групи) и всъщност имат страхотни музикални умения. Спрях да ги приемам като гилти плежър, а като класика в жанра.
4. Загледах аниме и заебах метъла. Manowar продължиха да са една от групите, които си пускам от време на време. Всеки път като си ги пуснех оставах изненадана и очарована от това колко са яки всъщност.
5. Настоящата ми фаза: No regrets, no excuses. This band is one of the best. Period.

Мисля, че те ми форматираха операционната система така, че сега да си падам по шонен сапуни и прочее епични аниме тупалки. :lol:

Или пък още от малка съм си такава - пребозала съм с митологии и приказки и намирам концепциите за чест и прочее войнски достойнства и идеали за особено романтични. Кървавицата и секса са бонус. Та Manowar ми дават всичкото това. :D
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20275
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: MANOWAR обявяват прощално турне...

Post by Xellos » Tue May 31, 2016 11:26 am

Бе кви екскюзес бе, кой не ги харесва не е ТРУ и тва е! Аз си ги прослушах пак тия дни, редувайки с Nanowar of steel ест ;). КИЛЛЛЛЛ КИЛЛЛ КИЛЛЛЛ! Коросе Коросеееееее. :metal:

ох нимоааа
https://www.youtube.com/watch?v=kNlBn3k ... e=youtu.be
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests