Vocal Gods/Goddesses

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Vocal Gods/Goddesses

Post by AlDim » Tue Feb 18, 2020 12:04 am

трубадур wrote:
Mon Feb 17, 2020 10:33 am
Песента е на Рейнбоу, разбирам че Дио пее и е най-добрата с негово участие, но си е на Блекмор отвсякъде, с най-добрият подбор на музиканти, които тая група е имала.
Това е ясно, имам предвид, че вокалите на Дио от неговата група и Black Sabbath не са ми особено любими, но в този албум на Rainbow изпълнението му е нереално просто. Затова и пиша в тази тема. :)

Иначе и музикално песента избива рибата. Със сигурност е на нивото на най-доброто в жанра. Странно ми е как съм пропуснал това нещо, при положение че слушам Sabbath, Maiden, Judas и т.н. интензивно от поне 15 години.

Но и така не е зле, мега яко е да намериш нов материал за слушане след години фенщина. Просто преди няколко дни си пуснах някакъв рандъм метъл плейлист и след като чух Stargazer си викам "whoa, what just happened??" Вече два-три дена си я въртя. Останалите песни от абума са малко мех обаче.

Иначе вчера видях в Youtube, че песента е считана за някакъв особено мощен зарибител за нови метъл фенове, което хич не ме учудва.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Vocal Gods/Goddesses

Post by Amelia » Tue Feb 18, 2020 6:16 am

Дио винаги е невероятен - това гласище няма равно. И наживо беше епохален, баси пича! Не ги правят такива вече.

Сашенце, ненам как си пропуснал Рейнбоу. На мен лично ми се враща от тях и от доста други класик рок неща, щото навремето се движех в компания, в която имахме един тип (Ангел тва), който като се напиеше настояваше да се слушат САМО тези музики и не моа ти опиша колко са ми втръснали. Чак наскоро взе да ми минава байгънясването около Ози, Сабат и Металика например. А заради един друг кияк и адолесцентните му мелодрами с една там убер бейзик пачица (Владо и Деница, за запознатите) не мога да слушам Скорпиънс и никога няма да мога да ги слушам евър агейн форевър. Което не е голяма драма - лайняна лигава група са ениуей.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Vocal Gods/Goddesses

Post by penzata » Tue Feb 18, 2020 9:29 am

AlDim wrote:
Tue Feb 18, 2020 12:04 am
Просто преди няколко дни си пуснах някакъв рандъм метъл плейлист и след като чух Stargazer си викам "whoa, what just happened??" Вече два-три дена си я въртя. Останалите песни от абума са малко мех обаче.
Каквото каза @tigermaster, върхът на Блекмор, Пауъл и Дио е "Gates of Babylon". :metal:

п.п. а какво ще кажеш за Дио в Heaven and Hell (групата)?!?
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Vocal Gods/Goddesses

Post by AlDim » Tue Feb 18, 2020 10:12 am

penzata wrote:
Tue Feb 18, 2020 9:29 am
п.п. а какво ще кажеш за Дио в Heaven and Hell (групата)?!?
Old? :)

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Vocal Gods/Goddesses

Post by penzata » Tue Feb 18, 2020 10:16 am

AlDim wrote:
Tue Feb 18, 2020 10:12 am
penzata wrote:
Tue Feb 18, 2020 9:29 am
п.п. а какво ще кажеш за Дио в Heaven and Hell (групата)?!?
Old? :)
А?!? :unsure:

Каза, че вокалите на Дио от Dio и Sabbath не са ти любими; та имах предвид за вокалите му от Heaven and Hell, ама щом пък са олд... :roll:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Vocal Gods/Goddesses

Post by AlDim » Tue Feb 18, 2020 10:26 am

Еми стар беше човекът. Все още имаше сравнително силен глас, но някак уморено звучи и няма нищо ново там.

За сравнение виж Ленърд Коен. Накрая не беше останало нищо от божествения му глас, но креативността му и поезията му бяха невероятни до последно. Дори с дрезгав шепот създаде някои от най-великите си песни въобще:
https://www.youtube.com/watch?v=v0nmHymgM7Y
https://www.youtube.com/watch?v=rSSVDGY0dP4

Същото важи и за Боуи с Blackstar. Финалният му албум беше поредната му невероятна музикална трансформация и абсолютно разтърсващ.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Vocal Gods/Goddesses

Post by penzata » Tue Feb 18, 2020 10:37 am

За Бауи съм съгласен, но за Коен не мога да се съглася - гласът му в целия You Want It Darker също е божествен, не както преди, силно пропит с тъга и примирение, подобно на Джони Кеш, но божествен.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20276
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Vocal Gods/Goddesses

Post by Xellos » Tue Feb 18, 2020 12:55 pm

Amelia wrote:
Tue Feb 18, 2020 6:16 am
Дио винаги е невероятен - това гласище няма равно. И наживо беше епохален, баси пича! Не ги правят такива вече.

Сашенце, ненам как си пропуснал Рейнбоу. На мен лично ми се враща от тях и от доста други класик рок неща, щото навремето се движех в компания, в която имахме един тип (Ангел тва), който като се напиеше настояваше да се слушат САМО тези музики и не моа ти опиша колко са ми втръснали. Чак наскоро взе да ми минава байгънясването около Ози, Сабат и Металика например. А заради един друг кияк и адолесцентните му мелодрами с една там убер бейзик пачица (Владо и Деница, за запознатите) не мога да слушам Скорпиънс и никога няма да мога да ги слушам евър агейн форевър. Което не е голяма драма - лайняна лигава група са ениуей.
Лол, аз така намразих Рахманинов една нощ покрай валдщайн варщайн бла бла забраих вече името сашо ли беше един и една касетка дето се въртя няколко пъти в касетофона докато опитвах да спя, имаше и некви идиоти с Найтуиш в ния години и онази компания :D. А наш ангел си е същия.
Аз като лаик с 95% ТЕЛК по музика така и не мога да разбера металягите, как обръщат толкова внимание и помнят имена и всичко за разни групи и години и спорят и класифицират се едно ше живеят 1000 години... :bigtongue:

Поради някаква рандъм причина в тубата съм забърсал един суек Ken Tamplin - Vocal Coach и чат пат ми предлага негови неща.
До колко се класират за темата 25 MOST EPIC SCREAMS OF ALL TIME не знам, ма ми се видя интересно, нищо че се лигави.

https://www.youtube.com/watch?v=08J5nz5H_bY
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Vocal Gods/Goddesses

Post by трубадур » Tue Feb 18, 2020 1:49 pm

Xellos wrote:
Tue Feb 18, 2020 12:55 pm
как обръщат толкова внимание и помнят имена и всичко за разни групи и години и спорят и класифицират се едно ше живеят 1000 години... :bigtongue:


Има страшно очарование да обясняваш на жената разликата между прогресив блекънд дет метъл с фолк мотиви и прогресив дуум дет метъл, докато тя се чуди с кво да те претрепе, за да я оставиш на мира да си прави йогата и "не, не, трубадуре, пийк паркуей дравй не предразполага към медитация, не, не ми се слуша "ако питаш пиян ли съм" на люси, просто върни албума на линдеман или мини на слушалки."

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Vocal Gods/Goddesses

Post by penzata » Tue Feb 18, 2020 3:20 pm

трубадур wrote:
Tue Feb 18, 2020 1:49 pm
Xellos wrote:
Tue Feb 18, 2020 12:55 pm
как обръщат толкова внимание и помнят имена и всичко за разни групи и години и спорят и класифицират се едно ше живеят 1000 години... :bigtongue:


Има страшно очарование да обясняваш на жената разликата между прогресив блекънд дет метъл с фолк мотиви и прогресив дуум дет метъл, докато тя се чуди с кво да те претрепе, за да я оставиш на мира да си прави йогата и "не, не, трубадуре, пийк паркуей дравй не предразполага към медитация, не, не ми се слуша "ако питаш пиян ли съм" на люси, просто върни албума на линдеман или мини на слушалки."
При мен опира до "Тия карат ли ми се?" и, когато от моя страна има "да", следва "Не ми обяснявай повече, тогава." :lol: :lol: :lol:


п.п. иначе, помненето на всичко около групите е същото като при филмите - една огромна ненужна картотека, ама знае ли се! :mrgreen: лично, тази информация не ме обременява, а напротив.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20276
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Vocal Gods/Goddesses

Post by Xellos » Tue Feb 18, 2020 4:05 pm

Да бе, има нещо толкова интимно да поправиш насрещния, че едикойси барабанист не бил в тоя им албум примерно... и рандъм тривия, поне в годините кат палеха църкви имаше повече фън у тех, ма де де, класика е да го играеш на метъл сомелиер :mrgreen:

:mrgreen: споровете обикновено свършват така :roll:
Spoiler: show
85060807_2666450626963877_3056346762747838464_n.jpg
85060807_2666450626963877_3056346762747838464_n.jpg (49.98 KiB) Viewed 4506 times
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Vocal Gods/Goddesses

Post by Amelia » Tue Feb 18, 2020 7:12 pm

Аз на Сашко дори не се пъна да му обяснявам блек метълите - у нас всеки слуша квото му е кеф на собствения си комп и е мир и льобоф положението. В колата намираме по някоя банда, дето и двамата харесваме - имаме известно припокриване на музикалните вкусове. Но съм на път да намразя форевър енд евър енд итърнали сяква 80-тарска музика, че една компилация, дето Сашето си я направи, се върти ТВЪРДЕ често около мен и ЩЕ ВРАЩАМ, ДРУГАРИ, ЩЕ ВРАЩАМ.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20276
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Vocal Gods/Goddesses

Post by Xellos » Tue Feb 18, 2020 7:27 pm

Малко е офтопик, ама и Амелия ще го оцени тоя линк :) :heart:

https://www.youtube.com/watch?v=9eKn2l8utEA
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Vocal Gods/Goddesses

Post by Amelia » Tue Feb 18, 2020 11:41 pm

Xellos wrote:
Tue Feb 18, 2020 7:27 pm
Малко е офтопик, ама и Амелия ще го оцени тоя линк :) :heart:

https://www.youtube.com/watch?v=9eKn2l8utEA
:heart:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Vocal Gods/Goddesses

Post by tigermaster » Wed Feb 19, 2020 3:49 pm

Егати, като се замисля, че до преди да пропиша за WeRock, рядко си правех труда да запомня имената дори на членовете на групи, които принципно ми се водят любими... Даже на Manowar, дето като невръстно тийнейджърче ги слушах с часове почти всеки ден и им знаех горе-долу цялата дискография наизуст, им научих всичките имена чак когато гледах "The Absolute Power".

Иначе, по самата тема - заради предстоящия концерт в Микстейпа последните дни съм на вълна Myrath - и техният вокалист е рядко талантлив:
https://www.youtube.com/watch?v=0kZNdYZ-7Tc
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests