Гласът на България

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Гласът на България

Post by Marfa » Wed Jul 27, 2011 10:54 am

Ами нямаме си тема.

Впечатления дотук:

Повечето са положителни. Няма ги простотиите от Мюзик Айдъл, което си е огромен плюс. Засега нямам достатъчно натрупани впечатления, че да говоря.

Озадачава ме обаче набирането на участниците. Тоест, ако стане така, че и четиримата си наберат екип, преди да са минали целите кастинги, какво става? Ей този момент ми се губи.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 27, 2011 11:01 am

В американската версия имаше втори шанс за неизбраните, но това беше защото НЕ си бяха попълнили още отборите. В българската не знам как ше го направят. Според мен по-добрата идея е да рискуват с по-малко хора за избиране поначало, пък някои да ги слушат и по два пъти, ако трябва. Сега би било малко порочно въобще да не стигнат до някакви хора. Но може би на треньорите им се съобщава колко души остават, де, и да си правят преценката.

Иначе и аз досега по-скоро съм доволен, макар че взеха някакви хора, дето НЯМАМ понятие как така... Девойката, дето майка й се появи в няколко кадъра с леопардови шарки и дето пя (крещя) "Българска роза", просто не трябваше да мине. И онуй рокаджийче от Враца, дето изгъгна The Final Countdown, при все че очевидно е заучило там малко вокална техника, просто още не го бива достатъчно. Хасковлията с Блажени години *трябваше* да мине. Мъжката Лили Иванова беше така относително впечатляващ, ама ще го видим нататъче.

Много познати физиономии обаче, тва не ме кефи.

От треньорите най ме кефи Миро, понеже най-ентусиазирано се превзема. Мариана принципно ми се струва с най-много потенциал като наставник, щото е най-добрата певица от тия 4-мата. Ивана е окей, а Маричков е пълно дърво.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Jul 27, 2011 11:08 am

Коя беше с розата? Да не е едно девойче, дето учеше в музикалното училище? Щото имаше една, дето пя безобразно фалшиво, никва техника, нищо, но накрая Миро я взе един Бог знае що.

На Сарандеви щерката, дето прилича на Скарлет Йохансон е много симпатична, но не бих искала да я слушам да ми пее, а и нея я взеха.

Някои обаче наистина бяха много добри. Ако това с втория шанс го приложат и тук - ОК. Иначе наистина няма как да стане. Но според мен не би трябвало да има краен брой хора в отборите. Да де, ясно е, че няма как да вземат всеки по стотина човека, но ако наистина си напълнят групите преди да са минали всички кандидати, ще бъде доста тъпа ситуация.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Wed Jul 27, 2011 11:12 am

Обичам така кръстените предавания, спокойно мога да питам гледаш ли "гъзът на..." и всички почват с едно "Уаааа", а родата окончателно къса връзка с мен.

Обаче ми е много постничко засега. Не ми харесва, първо, пиано бар обстановката с това наситено червено и приглушена светлина. Самите кандидати са бая зле, вярно - гледах само два епизода, като и през двата основното ми занимание беше да слушам една песен на Ози (let me hear your scream е много добро нещо), ама не чувам нещо съществено от младежите. Дерат се там, други пищят, някои успяват да нацепят нещо съществено, но като цяло бледнее масата.

Четворката и тя милата е заспала, освен Миро, падащ на мост при всяка удобна ситуация. Кефи ме как Мариана припява с кандидатите без да знае думите. Но Ивана трябва да намали грима на дзъркелите - то не са сенки, очни линии, моливи, мигли, в момента лицето й представлява два огромни, зелени клепача, все едно едновременно е пияна и бита. Маричков изглежда така, сякаш е там, за да убива времето, че няма какво да прави вечер.

Засега ми е доста незадоволително предаване. Мацката от "Мастило" е красива, тъй че има някакъв стимул да гледам.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 27, 2011 11:15 am

Еми затова сигурно им се казва "Пичове, имате по 12 човека в отборите, остават ви по двама, обаче остават и още 30 човека. Правете се сметка как и кога ше се обръщате."
Както казах, по-добре е да са малка групата за избиране, за се изредят някакви хора по два пъти. По добре да чуеш някой два пъти и евентуално да си поправиш грешка, отколкото да не се обръщаш на яки хора, щото ти остават още двама души, а трябва да изслушаш още 30.
Иначе Българската роза беше в понеделник, приличаше на чалгаджийка и майка й в някви кадри беше с леопардови шарки. Не помня отде беше и как се казваше. А оная от музикалното и аз я чух, беше кошмарна. То като ги чуеш как си взимат височините, можеш да разбереш как са в техническо отношение.

А краен брой има, щото след това трябва да оформят осмина/четвъртфинали и прочие. В щатската версия беше в спортен формат. Отборите бяха от по 8 човека, след това треньорът на всеки отбор си оформя хората в четири двойки, те пеят в дует една и съща песен и който е блеснал повече, треньорът го избира да продължи. После почват живите концерти и след първите отпадат по още двама от отбор един го маха треньорът, втория го маха публиката. И като останат общо осем души, думата е само на публиката май. Нещо такова. Но в Бг с отбори от по 14 човека не знам как ше го измислят...

Трубадуре, мен ме кефи, че няма Милени Мараи и Кен Лита. Всички са минимум компетентни. Сега, много от тях са силно безлични, ама те затова отбират в момента.
Last edited by Trip on Wed Jul 27, 2011 11:17 am, edited 1 time in total.

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Wed Jul 27, 2011 11:15 am

Ех, начи откога се оглеждам и ви чакам Марфа и Трип да отворите тая раздумка! :)
Аз ше си трая, щото единствено мога да разпозная човешки от нечовешки звуци, но ще ви чета с ОГРОМЕН интерес.
Приказвайте си, не се стеснявайте, плз.

P. S. Трип, а ти що не си там, моля ти се?

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 27, 2011 11:17 am

Ани, щот не ма зеха

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Jul 27, 2011 11:18 am

Бе не е зле (гледах 3те епизода от миналата седмица), но нещо не ме кефи достатъчно. Не че ми липсват идиотите, типични за кастингите на Мюзик Айдъл, това го отчитам за огромен плюс на предаването. Но пък винаги кастингите в тия музикални риалитита не са ме кефели особено и ми съставят по-досадната част от цялата работа.

Относно журито - Миро ме дразни изключително мн. Мариана Попова по едно време ме кефеше, ма тука нещо ми е една никаква (засега). Ивана седи мн не на място, но май точно това ще и е интересното на жената. Маричков място в този формат за мен няма. Мастилената Вики обаче изненадващо ме изкефи като водеща, още става мацката.

Участниците, които минаха бяха едни такива ... не открояващи се. Имаше там една мацка, в края на последния епизод (от миналата сряда), горе долу ме изкефи, но те пък не я взеха. А мъжката Лили Иванова ми е някакси позната, ма сигурно е участвал в някое предно резилище.

Като цяло има какво да се подобри на ниво следващи етапи/лайф концерти или както им е заглавието в този формат.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 27, 2011 11:22 am

Еми пичът с песента на Жоро Минчев беше доста куул, а мъжката Лили имаше много добра техника и ще се открои само с това, че има два пъти по-голям диапазон от всички останали мъже в това предаване. Абсолютно всички рокаджии са ми страшно разочарование до момента. Момчето, дето пя Is This Love, все едно беше на караоке, а оня с Faith no More няма да го коментирам въобще.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Jul 27, 2011 11:25 am

Впрочем -бая за бтв, които имат относително сносен сайт, що се отнася до гледане на техни предавания в него, но конкретно този за "Гласа", че да мога нормално да се открие в него рандъм епизод, извън най-последния.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Wed Jul 27, 2011 11:26 am

Хубаво, компетентни са младежите, пеят прилично, нека ги подберат, ама накрая, както са се засилили, на отбор сигурно ще се паднат по един-двама силни, а останалите само за пълнеж. Българио, очаквах повече от тебе.

Надявах се на по-силни кандидати, такива с мощен глас, солидна техника, със собствена индивидуалност. В първите два епизода видях само шаблони. Ще прехвърля останалите епизоди, може в последствие да са се появили желаните от мен юнаци, ама едва ли.

Предаването ми напомня (в лошия смисъл) "Пей с мен" - пак е такова червено, с не много силно изявени, поне досега, участници, много провинциална обстановка. В мюзик айдъл и онова с талантите личеше някакъв размах, това тук наподобява кръчмарска сбирка. Дано само кастингите са толкова трагични, пък същинската част да се получи добре.

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Wed Jul 27, 2011 11:27 am

Трип, простаци! Викам да си кажеш подробно кво мислиш за всички тях в тая тема :mrgreen:

Абе, там в екипа на списанието, понеже съм убедена, че сте на финалната права на новия брой 69, обмисляли ли сте рубрика с ревюта за телевизионни предавания? Смятам, че ще е вървежно.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 27, 2011 11:39 am

Да, би ме изкефила такава рубрика бая!

Иначе подборката не ми е ясна как са я правили.... Честно казано, там има хора, по-зле от мен...

Трубадуре, факт, че е камерно, но това е идеята уж, поне на кастингите. Качество, не шум. Един вид по-високопрофилно певческо състезание, не толкова мега-шоу (Тая ниша е за X-Factor, дето почва есента по Нова, с все фрийковете и прочие). В Щатите треньорите бяха Адам Ливайн от Маруун 5, Сий Ло Грийн, Кристина Агилера и Блейк Шелтън - все някакви свръхактуални и популярни хора, а всички изпълнители бяха на доста високо ниво, вкл. и много отличаващи се - да не говорим, че бяха обърнални много сериозно внимание на това да не се отклоняват от концепцията - да търсят глас. Трета стана една четирисеикусур-годишна гологлава лесбийка, дето беше някаква олдскул 60s/70s рокерка и ги разцепи. Четвърта пак беше една лесбийка, че и латиноска отгоре на всичко, а и четиримата на челните позиции бяха в коренно различни стилове. Не знам доколко е било оркестрирано, но резултатите бяха много добри. То и неслучайно се разцепи от рейтинги в САЩ това предаване.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 27, 2011 11:49 am

Гледах го и ми се струва абсолютно безлично за момента - всички пяха само естрада/поп.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 27, 2011 11:54 am

Ей я третата от американския Глас

http://www.youtube.com/watch?v=VYx4ETqicBw

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 58 guests