Гласът на България

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Jul 27, 2011 11:54 am

Ясно, че не цели да е мега шоу като X-Factor-a, който също отвреме на време изкарва интересни изпълнители (примерно 50 годишната касиерка от последното английско издание изкара беше мн яка), ама т'ва тука е прекалено камерно и прекалено захаросано/позитивно. Как пък никой не казва нищо негативно, все въртят и усукват как уж било много хубаво и тн прочее булшит, то хубаво са изрязали хептен фрийковете, но чак пък толкова беззъба история май не бива. Има там уж публика, която обаче се губи даже в тая малка зала.

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Wed Jul 27, 2011 11:55 am

Аа, подборката веднага ще си я обясниш, ако се освободиш от презумпцията, че това е ситуация, в която професионални изпълнители правят кастинг на начинаещи такива. И включиш в уравнението "аудитория".
Аз бих спекулирала, че първоначалният подбор е направен така: избираме шепа-две много добри, т.е. очевадно добри за средния зрител Ани, която гледа предаването, и шепа-две видимо слаби, т.е. очевадно неставащи дори по преценка на средната Ани. Няма как всички да са супер добри и журито наистина да преценява музикантски и да избира по критерии, от които Ани не разбира.
За да може Ани, която нищо не разбира от музика, да се чувства съпричастна, да й се създава илюзията, че и тя разбира колкото журито, че шоуто е правилно, че там всичко се случва, както е редно. Затова и сред кандидатите има сума ти, от които дори и Ани е по-добра, понеже поне пее вярно :)
Разбираш ли, идеята е изборът на журито да бъде на практика избор на (една значителна част от) аудиторията :) Така си мисля аз, де.

Edit: Написах десет реда постинг, в който споменах 5 пъти името си :shock: Имам нужда от психотерапия :(
Last edited by JohanVladimir on Wed Jul 27, 2011 12:00 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 27, 2011 11:58 am

Не, тя системата е следната:

1. Пращаш запис с пеенето си.
2. Някакви хора го слушат, евентуално те викат. Дотук няма нищо лице в лице.
3. Отиваш на второ прослушване, вече наживо, за да сверят истинския ти глас с тоя от записа. Треньорите въобще ги няма на тоя етап.
4. Одобряват те.
5. Вече пееш пред треньорите и пред камерите и пред публиката.

Така че няма изрязани фрийкове. Фрийковете ги разкарват още на етап 1.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Jul 27, 2011 12:03 pm

Te и разните Айдъли/Фактори имат същата схема (май само не пращат запис) - задължително минаваш един кастинг, и ако продуцентите или който там го прави те одобрят те викат за този на живо със журито, но просто онези нарочно най-злетата си ги оставят, че даже и по финалите ги пускат.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 27, 2011 12:07 pm

Да, само че тук елементът запис точно това премахва - няма абсолютно никакъв footage с фрийкове. В най-лошия случай имаш прилични по принцип певци, които обаче така са се притеснили, че звучат все едно някой ги души. Каквито бтв имаше в досегашните епизоди.....

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jul 27, 2011 12:07 pm

Не може да е шоу без некви изроди за комик релииф са, винаги има 1-2 от друга вселена. Нещо като админите дето държат силвето тука. :twisted: :mrgreen:
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 27, 2011 12:08 pm

На Айдъла ВСЕКИ който си иска се явяваше лично - затова имаше опашки пред кастингите.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Jul 27, 2011 12:11 pm

То хубаво са само от сносни певци нагоре, но щеше да е хубаво и да не им скриват лицата предварително само и единствено на тези, на които никой не се обръща.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 27, 2011 12:17 pm

Бе четвъртата от американския Глас също беше със скрито лице на сляпото прослушване. В оная версия му викаха "А можете ли да познаете що за човек пее така?" И даваха само краката. Нямаше значение дали ще му се обърнат, или не.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 27, 2011 9:58 pm

Баси, мъжете в това предаване са пълен ташак.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Thu Jul 28, 2011 5:57 pm

Сега точно изгледах повторението на "Гласът..." Направо се влюбих в гласа и изпълнението на мацката, която пя "Mercy". Първата, която тотално превзе сцената с присъствие и изпълнение.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri Jul 29, 2011 9:08 am

Мен ме изкефи повече цигането с песента на Софи Маринова, но и тази с Mercy определено се открои на фона на останалата безличност.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Jul 29, 2011 9:49 am

Бе в един от предните епизоди имаше цигане, дето доста по-добре я перна Софи, ама то пък за сметка на това било участвало в някакво поп-фолк певческо риалити на Слави, та тоя факт ми остави гнусен вкус в устата. Мърсито беше добра доста, факт.

Шса повторя, ама с въпрос - абе мъжете в това предаване що не могат да пеят бе!

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri Jul 29, 2011 10:15 am

Май за същата става въпрос, тая дето е пяла и в друго предаване на Трифи. Но не единствената, още в първия или втория епизод взеха една Мелинда, която беше участвала в Пей с мен, отново дело на гологлавия. Пък и този, на Ваня Костова сина не е като да е някъф неизвестен ... 3ма от журито даже го познаха по гласа (ушким де).

Ми и това дето показаха, мъже ли са?

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Jul 29, 2011 10:30 am

armageddon wrote:Ми и това дето показаха, мъже ли са?
:lol:

В интерес на истината мъжката Лили има добра техника, но като за женския му speaking voice не ще да е било голямо предизвикателство да я овладее. Искам плътен мъжки глас да закове поне ла от първа - ей такъв ще го призная. Пичът с Блажени години засега най-много се доближи до "качествен мъжки глас" по моите критерии.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests