Alter Bridge

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
Post Reply
Elan Morin Tedronai

Alter Bridge

Post by Elan Morin Tedronai » Sun Jun 19, 2011 5:41 pm

тази група е супергрупа. всички членове са от известни и силни банди. Майлс Кенеди е вокалиста и китарист от Maifield Four. останалите са широко известни инструменталисти членове на бандата Creed. препоръчвам ви да ги чуете, музикантите са изключително талантливи. за мен това е може би едни от най-виртуозните рок музиканти. някои по форуми и блогове наричат музиката им се доближава до алтернатив метъла, но не виждам това. те са много по-комбинативни като музиканти. групата израства от албум на албум. последният според мен е шедьовър. чуйте ги ако искате. но групата вече гори. музиката им е много по-стратосферична отколкото на останалите им проекти. някак Майлс Кенеди използва много по-добре инструменталната основа, която получава от членовете на Крийд. а асмите Крийд. сякаш напомнят за себе си, но очевидно тези мъже са може би леко притеснени, от именно различните неща, които слагат на масата, когато се събират да свирят по време в което не са заедно. в смисъл те обичат конкурентноста в собствена среда и затова явно и двете групи продължават заедно. самият Марк Тремонти казва че Alter Bridge е основен проект. но явно някои имат нужда от нещо подобно. вече 7 години са на пазара. надявам се да не спират а да продължават. ако искате чуйте ги.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Jun 20, 2011 3:34 pm

Попреслушах ги. Имат солиден потенциал да ми станат guilty pleasure, само по една причина: Майлс Кенеди. Бахти великолепния глас. (Преди го знаех само като Thor, the God ot ThundEEEr от филма Rock Star :mrgreen:)

Другото ми иде малко много подобно на много други банди и най-вече на Крийд (логично) и някакъв малко по-тежък Nickelback (от които ми се повръщаше в един момент преди няколко години). В новия албум откриващата песен Slip to the Void започва обещаващо, като някакъв демозапис на Tool, но след това пак си минава в стандартни рок-мелодии. Така или иначе, готини са и професионални, но не поне според моите стандарти нямат Класа (с изключение на Кенеди, но то и неговото е по-скоро майсторство, отколкото онова странното, дето отличава уникалния вокалист от останалите) в смисъла на Туул например.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests