Eurovision 2011

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
Post Reply
User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Eurovision 2011

Post by Martix » Tue May 10, 2011 11:54 pm

Настана време да видим коя страна има най-голяма диаспора.
От чутото на първия полуфинал ми се затвърждава мнението, че качеството на песните пада с всяка изминала година. Но пък да не повярва човек, качеството на певците се е вдигнало.
До тук само няколко що годе ставащи песнички, начело с турската. Нито една дето да става за победител.
А половината участници са победители на някакво шоу X фактор. Надушвам мафията :lol:

Нашата Поли е на втория полуфинал. Да й пожелаем късмет, че като се има предвид, че е най-слабата ни песен в историята на участията ни, ще има нужда :mrgreen:


EDIT: Първият полуфинал свърши. Общо взето по-приличните песнички се класираха с едно сериозно изключение...
:shock:
:shock:
:shock:
No Turkey :shock:
:shock:
Сериозно, падна ми ченето и сега незнам как ще си го пришивам обратно. Турция не е на финал!!!!
Не се шегувам!
Вече втора година не пускат кючек и явна са решили да пуснат един наказателен вот. Само така си го обяснявам. Но все пак.
Без Турция. :shock:
Сега очаквам реките да потекат нагоре, птиците да проговорят на японски и лампата на Пиксар да издаде автобиография.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Vex
Farmer
Posts: 64
Joined: Sat Dec 12, 2009 10:44 pm

Post by Vex » Wed May 11, 2011 12:22 pm

И аз не можах да повярвам.

Туркия ке падне!!! :lol:

Много интересно сега накъде ще се налеят турските гласове, дето са из цяла Европа.

"Да й пожелаем късмет, че като се има предвид, че е най-слабата ни песен в историята на участията ни, ще има нужда"

Е, е, е, ееееее, де!
От коя е по-лоша? От Краси Аврамов? От Марияна Попова с беквокал Азис? М? :)

"На инат" е готина песен и Поли Генова има глас... за разлика от човека-глас. Тва последното винаги ми е приличало на ебавка, но уви. :neutral:
Bosnia... they don't have roads, but they have Facebook.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Wed May 11, 2011 1:47 pm

Все пак става въпрос за музика и всичко е въпрос на лично мнение. :)
Но аз говора за песен, не за глас. На инат просто не мога да я приема. А Поли виждам, че има доста фенове, но аз не съм един от тях. Все пак е хубаво, че има подкрепа в собствената си страна.
Все още съм обиден на българската общественост, че така разби самочувствието на Краси Аврамов. Вярно, че не може да пее, но песента му си остава една от най-добрите ни на този конкурс.(не се опитвайте да ми влеете акъл. Само ако сте фенове на симфоничния метъл приемам критика. 8-) )
На Инат може да се сравнява само с Лорейн и с Let me cry по безинтересност.
Но Let me cry поне имаше запомнящ се припев.
А пък Лорейн беше базирана на доста хитове :lol: :lol:

Пак повтарям, лично мнение.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Vex
Farmer
Posts: 64
Joined: Sat Dec 12, 2009 10:44 pm

Post by Vex » Wed May 11, 2011 2:52 pm

Абе лично, лично, ама и в музиката нещата са част обективно, част субективно - в променливо съотношение.
Песента за Евровизия трябва да е catchy, радиофонична и като цяло проста, но запомняща се.
Лорейн хич не беше лоша песен - "you have to know that harder the rain, sweeter the pain" е като някакъв 80-тарски биг бъджет поп. :lol: Казвайки това, не се опитвам да оправдавам "На Инат" заради сравнението, което даде, защото тя изначално не е безинтересна.:unsure:

Малко ми е пинкаво-авриллавинска наистина, ма кво пък, няма зло.

Забравих за Туркйето малка ремарка: спряха кючеците за да представят на EU-то един европейски, цивилизован имидж, ама всички ги режат много готино. :lol:
Bosnia... they don't have roads, but they have Facebook.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Thu May 12, 2011 11:41 pm

Тази година конкурсът продължава да ме изненадва.
Малко ми е трудно, но...
Поли Генова може да пее.
Казах го.
Вторият ни участник след Елица, който наистина пее.
Добре как стана това? Свари ме съвсем неподготвен. Тя пееше по-добре от всичките си досегашни представяния.
За бога, тя Пееше по-вярно, отколкото на студийния запис.
Давай Поли и тъй нататък.

edit: Bye bye beautiful
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri May 13, 2011 8:31 am

Е, хайде сега, Мариана Попова също си пее, песента й беше наистина хубава, а Азис също може да пее, при това добре. Сексуалната му ориентация, етническата му принадлежност и психическите му отклонения не могат да повлияят на таланта му. Красимир Аврамов е едно тъжно недоразумение и още ме хваща срам, като се сетя за представянето му. Вълчица. Поли Генова откъм глас е надарена, но постановката й е ужасна. Винаги, като я слушам, почвам да подсмърчам. Не знам синузит ли има или ужасното й носово звукоизвличане се дължи на лоша школовка, но наистина е неприятно. Песента й се състоеше основно от йе-йе-йе-йе-йейейейейейейе.

И за да не излезе, че я плюя безогледно, очевидно е, че на финала отидоха истински недоразумения, докато нейното представяне на фона на по-голямата част изгъзици си беше повече от прилично.

Съжалявам, че не отиде Милена. Мнението ми е, че на Евровизия или не трябва да участваме, или ако ще участваме, трябва да пращаме очевидни ебавки. А Милена беше идеална. При това песента й беше и хубава на всичкото отгоре. Но явно нямаше как. Поли от толкова време напиня да отиде там, крайно време беше да й се сбъдне мечтата.

А това, дето Турция я няма, ме сащисва. Кой сега ще бъде на второ място?!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Vex
Farmer
Posts: 64
Joined: Sat Dec 12, 2009 10:44 pm

Post by Vex » Fri May 13, 2011 11:00 am

Така, сега въпросът е точно кой е планиран за победител, че отрязаха по-добрите песни и оставиха само захарни сиропи като Швеция и Дания за финала.

По мое мнение са възможни 3 варианта:
Някой е бутал много пачки, за да може Blue да спечелят и да рестартират умрялата си кариера, което е неоправдано харчене на средства, но го има като вариант.
Някой е бутал много пачки, за да може Италия след 14 годишно отсъствие да се върне триумфално...?
Някой е бутал много пачки, за да може все още сенчест играч (Русия?) да спечели и това да бъде тласък за една комерсиална и печеливша кариера... right.

Във всеки случай има конспирация, както каза Martix - няма пуйка, което е сериозна индикация за нещо гнило.

Иначе шоуто беше добро. Предния полуфинал не го гледах много-много, предимно слушах, но на този загледах тилт шифт визитките - постарали са се хансовете. Представянето на Поли си беше по принцип добро, но на фона на останалите беше направо супер. Жалко, че не получи това, което заслужава. Французите пак ми напълниха душата - като сигурни финалисти си пускат квото си искат без да се съобразяват - сега пък тенор, който пее на италиански.
Ирландците бяха типичния островняшки x-фактор - зрелищни, лигави и инфантилни, като превес имаше "зрелищни".

Искам само да вметна, че Милена винаги ме е дразнела и песента и за Евровизия беше Годсмак рипоф. Плюс това е рано за Хелоуийн. :lol:

Финала на Евровизията явно ще се гледа както гледам и европейските и световните по футбол - без да се вълнувам за нашите, а от чисто клюкарство. :lol:
Bosnia... they don't have roads, but they have Facebook.

User avatar
Vex
Farmer
Posts: 64
Joined: Sat Dec 12, 2009 10:44 pm

Post by Vex » Sun May 15, 2011 10:53 am

Азербайджан. :shock:

Накрая пяха супер фалшиво, ама май вече се бяха насвяткали.

Много се изненадах, че Естония не прокопса.

Абе само на мен ли така ми се струва, или краката на всички маци бяха безкрайни? :o
Bosnia... they don't have roads, but they have Facebook.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sun May 15, 2011 12:51 pm

Все пак спечели една от не толкова дразнещите ме песни. А като си помисля, че можеше да е Италия.
Грузия не успя да прокопса до челото.
Румънците този път много назад.
Слаба година.
Vex wrote:Абе само на мен ли така ми се струва, или краката на всички маци бяха безкрайни? :o
Безкрайни, безкрайни, колко да са безкрайни. Все някъде се събират.

:lol: Мистерията е разкрита. Разбра се защо Поли не я пуснаха до финал. Не е покрила критерия за височина.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Vex
Farmer
Posts: 64
Joined: Sat Dec 12, 2009 10:44 pm

Post by Vex » Sun May 15, 2011 3:16 pm

Грузия добре че не прокопса. Хората още не могат да осъзнаят, че музика тип Линкин Парк отдавна не е нещо вълнуващо.
Румънската песен почва като Muse, но продължава като Boyzone, което е по-тъжно, отколкото ако почваше и свършваше като вторите.

Много се смях, когато 12 точки от България отидоха при Blue. Само с няколко публикации в жълтите издания как Blue обявили Поли за "Мис най-чаровна усмивка на Евровизия", или нещо от този род, и едно-две иказвания на г-ца Генова колко било вълнуващо да види "идолите" си на живо, и родния вот отиде където трябва. Всъщност като се замисля то и нямаше къде да иде. Личните ми фаворити бяха ирландците, но тази музика не е за масовия вкус, особено по тия ширини. На гърците им дадохме каквото се полага по съседски, с другите съседи не се обичаме така или иначе, макар сръбската песен да беше добра.

Хм, що ли се вълнувам толкова от тоя скапан геополитически маскарад, маскиран като конурс, все още се чудя.
Bosnia... they don't have roads, but they have Facebook.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun May 15, 2011 6:39 pm

Всички песни бяха тотално забравими, некадърно изпълнени, а едно 50% от изпълнителите бяха зловеща и бая гнусничка имитация на други, по-известни. Ебавките бяха забавни, както всяка година - честно казано трябваше или ирландците, или молдовците (ония с конусовидните шапки нали бяха молдовците?) да спечелят.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Thu Jun 02, 2011 12:04 am

Евровизия е политико-конюнктурно-религиозно-етнически-регионален конкурс, и всъщност само България остава извън борда на съседско-етнически и т.н. връзки и предпочитания.
То може да се провери от всеки. Кипър<-> Турция,Гърция. Румъния<-> Италия<->Молдова, Албания<->Италия<->Турция, Прибалтийски републики, Бивше СФРЮ, Скандинавия.
Въобще не става въпрос за музика в музикалният конкурс Евровизия.
Малко е иронично, но балканската мафия, почти не оставя друг да спечели в последните години, ако го разширим до Източна Европа, няма кой ни бутне хах....

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests