Rammstein

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
Post Reply
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Oct 09, 2012 8:42 pm

Свали ли си ънцензоред компилацията двд-то дето ти бях споменал?
Хаха мдам аз пуси го видяхза първи път в един сайт посред другите с подобно име клипове. Нема такъв търнофф, но си заслужаваше :D
Да тва се дебелаците беше отвъд хилежа признавам, поне имат бюджета да правят простотиите си със замах :) :mrgreen:
Last edited by Xellos on Tue Oct 09, 2012 8:45 pm, edited 1 time in total.
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Oct 09, 2012 8:45 pm

Не съм я свалила, щото чакам да ми дойде кутията с всичките им клипове и мейкинг ъф-и до момента - там сигурно ще ги има тея клипове. Не вервам да са цензурирани. Ако са, тогава ще сваля компилацията. Мерси за линка! :)
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Oct 09, 2012 9:03 pm

Аз почнах зарибявката, че я съм чул колективно 20 и нещо песни, я не. От Херцелийд на първо слушане ми направиха впечатление засега само Wollt ihr das bett in flammen sehen, Weisses Fleisch и Asche zu Asche. Du riechst so gut я знам отпреди това, та не се брои. Половината от Mutter съм ги слушал като сингъли, сега чух само Цвитер. Гениална е, дори без да съм видял превода все още. Другите ще ги прослушам после.
Last edited by Claymore on Tue Oct 09, 2012 11:13 pm, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Oct 09, 2012 9:21 pm

Пиши вчепетления, че не ми се приказва сама тука!!! :metal:

Herzeleid ми е най-малко любимият техен албум, ама и него го харесвам бая. Рамщайн песента оттам не ти ли харесва?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Oct 09, 2012 9:37 pm

E, да, ма от друга страна го слушах като ми се спеше и заспах, та може би леко ми се смесват и затова. Ще седна да направя едно нормално изслушване с лирикс и ще пиша пак. :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Oct 09, 2012 9:38 pm

Бтв, хора в София, които се кефят на Rammstein, може да потърсят изяви на група Elinor. Бая добри музиканти са и обикновено свирят доста парчета на Rammstein по концертите си, само дето основният им вокал е жена.
Имат и готини авторски песни.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Oct 09, 2012 10:04 pm

Аз не знам Амелия знае ли за плевенския шампион от Строша по държане на 10-литрови туби с вода. Не мога да го намеря обаче в ютуб. :(
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Oct 09, 2012 10:18 pm

Кво общо с Рамщайн има тоя плевенски шампион? :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Oct 09, 2012 10:22 pm

Тъжно е леко да ;) ей ги тубите ако се отваря от там де
http://vbox7.com/play:9b17b3151a
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Oct 09, 2012 10:27 pm

Не се. :cry:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Oct 09, 2012 10:41 pm

http://dox.bg/files/dw?a=588594d010
Пробвай да го изтеглиш от тук.

Бтв, този пич има спешна нужда да гледа "Манастирът Шао Лин"
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Oct 09, 2012 10:50 pm

:mrgreen:
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Oct 09, 2012 10:55 pm

Мерси, тайгърмастър, ще се пробвам да го сваля като се прибера в къщи, че сега съм на работа. :)
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Oct 09, 2012 11:29 pm

На мен от първия най ми харесват Der Meister, Heirate Mich (повече обаче в лайв версията от 1999) Herzeleid и Rammstein. Но е факт, че звукът е малко суров, а и по техни си признания са целели да правят тежка и силно репетитивна музика.

Вторият пък е доста process-нат да звучи по-индъстриъл - там най ме кефят по-"естествено" звучащите като Bestrafe Mich и заглавната, макар че Alter Mann също е много яка (текст, макар че на RS кой текст не е як...).

А с Mutter на 15 ги прослушах въобще та там на практика всичко ми харесва страшно много. Все пак, от позицията на времето Spieluhr ми е май любима, заради Гримовския елемент и детския хор :) Иначе Nebel и Mein Herz Brennt са ми другите.

От Reise, Reise заглавната by far ми е любимата, но и тук повечето са много яки, а и доста разнообразни - Dalai Lama и Moskau може би ми имат по-голям replay value също.

От Rosenrot Путата и Spring най са ми се набили, но ми е албумът с най-малко идентичност като че ли.

Последният също е много як и разнообразен, но него най-малко съм го слушал, така че там не мога да много-много да се изкажа. Може би Rammlied-ът и заглавната, но ще трябва да си го припомня.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Oct 09, 2012 11:58 pm

Spieluhr-a и аз го обожавам - тя и като текст е няква яка И СВЪРШВА С ХЕПИ ЕНД!!!! Което си е рядкост в текстовете на Тил Линдеман. :lol:
А Розенрота и Райзето са бая сходни, щото сума песни, дето не са влезли в Райзе са отишли в Розенрот. Те са като един двоен албум почти. Оттам и липсата на идентичност, която и аз усещам.

Иначе, една от уникалностите на Рамщайн, е че за разлика от другите групи, където имам 4 любими песни в албум и останалите или ги понасям някак, или ги превъртам, тея тука имат 4 песни в цялата си дискография, които или понасям някак, или превъртам. Останалите ги обичам от-до и не мога да им се накефя. Затова и ми е безкрайно трудно да седна и да изброя любимите си песни - ми те са почти всичките ебаси!

Просто пичовете сядат и пишат, когато почувстват, че имат да кажат нещо и това си личи. Отделно, хората са немци (пък било то източни), и избарват нещата си с прословутия немски перфекционизъм. Третират групата като работа, а не като лайфстайл - следователно имаме доста професионализъм вкаран в цялото нещо. Ма това не е сухият безчувствен професионализъм на научния работник, щото все пак си говорим за музика, нали. Някак успяват да разделят двата си живота без музиката им да страда от това. Разделят си кредитс по равно, вместо да напляскат инфо в обложките кой на коя песен кои ноти е измислил и подозирам, че и кинтите си делят по равно. Изобщо, отношението им към това, което правят е някво доста нестандартно и вероятно затова са още заедно в оригиналния си състав.

Много съм възхитена и съм много влюбена. И колкото повече научавам за тях, толкова повече се възхищавам и влюбвам.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 53 guests